Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (Cinemart SK)

jjjerry

Proč? proč? zničit skvělý koncept "predátorů"? Tajemná, ponurá, hororová atmosféra zmizela a máme tu novou rádoby vtipnu a hláškující edici. Ale to prostě nefunguje. Nejde na všechno našroubovat "komixový Marvell". Jsem rád, že sjem nešel do kina a mohl přetáčet. V kuse bych to nedal. A to ani neřešim ty blbosti a díry ve scénáři SPOILER. Proč predátor zapomene masku a brnění? proč nepoužije autodestrukci? a jednou provždy není "lidská DNA" je prostě jenom jedna DNA společná pro vše živé na Zemi. ENDSPOILER ()

Scaevola

Variace na původní stylově, spádově i dějově čistou zápletku se bohužel topí ve vlastní překombinovanosti, která vymýšlí složité mimozemské motivace a inovace tam, kde není potřeba víc než fakt, že to zlé monstru nás přišlo vybít. Nutno však uznat, že režisér filmu vtisknul jistou míru osobitosti, poměrně povedené postavy a především neskonale přehlednou akci, byť mohl ubrat na zcela zbytečné vulgárnosti, která neslouží k ničemu jinému než ke zvýení ratingu přístupnosti, protože na charakterizaci postav nemá vliv. Co se týká návaznosti, styl starších "Predátorů" mi zkrátka vyhovoval více. ()

PanK.

Proboha. To už nikdo nechápe, kdo je predáror. Kdo chce nějaký překlad jejich řeči. To plíživé zlo z původního filmu je v tahu. Každý další film je prznění skvělé jedničky. Predátor, Věc, nikdo nevěděl co bude za rohem. Dnes stačí pět minut a víte jak film skončí. Opravdu mě to nebaví. ()

tchempi

Musím upravit základní nepřesnosti v databázích: Scénář - Jitka a Kateřina Bártů (na LSD), triky Jiří Trnka (remastering 1959), v hlavní roli Jindřich Plachta, Saša Rašilov, Ferenc Futurista (CGI). ()

Tuty

Aneb jak kult v dno klesl. Žádná atmosféra, žádné výrazné momenty, celý scenář je hloupý a laciný, jako fanoušek prvního filmu tohle jen tak nevstřebám. ()

stanyko

Celkom prijemna verzia predatora. Dej aj akcia slape ako ma a trocha tu poodhalime aj "zakulisie" predatorov. Urcite povinna jazda pre fanusikov scifi. ()

smetak30

Neviem koho napadlo že je dobrý nápad zobrať značku Predátora a urobiť z neho tupú béčkovú komédiu, ale dobrý nápad to naozaj nebol. Nakoniec to nie je ani horor, a ani dobrá komédia lebo ju zas paradoxne kazia pasáže ktoré sa snažia tváriť vážne. Nie naozaj toto moc dobre nezafungovalo. Síce to zabaví, a na lacných, priblblých akčných scénach v závere sa zasmejete ale bohužial to zabíja asi už nadobro veškerú vážnosť "Predátorskej série". Slabšie 3*. ()

gpx

Jej, to je ale predátorovina. Vědkyně co by mohla z fleku hrát v porno filmu anebo se přihlásit do Mortal Kombatu. Autista co je dalším krokem evoluce. Klimatická krize, která nás zahubí a přiláká mimozemšťany. To vymyslel asi nějakej volič strany Zelených. #ZÁVADNÉ ()

Kosi.. odpad!

Máme tady čtvrté pokračování kultovního Predátora. Od roku 1987 se však mnohé změnilo, teď už žijeme v jednadvacátém století! Sledujeme tedy útrapy několika choromyslných, kterak jsou vedeni hezounem (armádním sniperem, jehož syn je ztělesněním nového evolučního skoku pro lidstvo - projevuje se to však jako lehký autismus) proti nové Predátorské bestii. Predátoři nás už nejezdí lovit, ale předávat nám dary. Teda to myslím ty obyčejný hodný predátory, ne ty nový pětimetrový, co jsou zlí a chodí sem venčit psy - těm když jim střelíte do hlavy, ochočíte si je velmi snadno a pak velmi rádi aportují... Bohužel tenhle film patrně není parodií...(Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller) Každá pronesená věta ve filmu byla k smíchu, ačkoliv to nebylo záměrem. Ameriko, prober se! ()

Rian_witcher

Pochválím kostýmy a technické zpracování. Zbytek je bída, kde se střídají napjaté chvilky s totálně nevhodným umístěním "vtípků". Predátor je pro mě synonymem napětí a soubojů s mimozemským tvorem a ne scifi komedií, kde si s logičností scénáře nikdo zjevně hlavu nedělá. ()

fritol34

Říkali mi že se na to nemám dívat, že je to stupidní a že je tam divnej humor. Tak přesně kvůli tomu jsem se na to podíval no a u žádného Predátora jsem se ještě tolik nenasmál. Jedničce ani dvojce se to nevyrovná ale svoje úchylné kouzlo to nepochybně má. ()

meda2016

Dalo se ale podruhé jen při filmovém absťáku. Dobré i hloupoučké vtípky mezi krvavýma jatkama. Vypůjčené dějové obraty jsou vlastně už šablonou. Hrdina, žena, potřební včetně dítěte, zlí i napravení, kterým ty odříznuté údy nezávidíte. Jak dlouho se dá vydržet se základním námětem..? Nuda to není, jen to není objevné - na slovo logika jsem ani nevzpoměl. Pravděpodobně byl střihač unavený chabou pointou. ()

PanPyzamo

Predátor: Evoluce není tak úplně evoluce, ale spíš degenerace. Schwarzenegger nikde a bez něj film prostě ztrácí. Film také dělá stejnou chybu, kterou dělal i Vetřelec: Covenant a to je, že nám hlavního emzáka naservírují až pod nos a jde dost často vidět, což není zrovna nejlepší nápad, protože to pak ztrácí na atmosféře a když už jsme u tý atmosféry, tak ta je tu úplně nulová. U Vetřelce a Predátora byla atmosféra to hlavní a ta zde bohužel aspoň pro mě není. Za mě nadprůměrný film, který nedoporučuji. 5/10 ()

st4nford

Predátor: Evoluce je našlapané akční sci-fi s několikanásobným rukopisem Shane Blacka. Black je pro mě PAN scenárista a fajn režisér. Na filmu hrozně oceňuji jeho dynamické vyprávění, surovost a prezentování dosud neviděného. Kamenem úrazu je v tomto případě to, co na Blackovi jinak miluju, a to zábava s nepředvídatelností, která je v tomto případě až moc přehnaná. Kdyby se postavy chovali trochu více realisticky a nebyly by komediální prvky, tak kde v žánru akčního sci-fi hororu nemají co dělat, bylo by to výtečné pětihvězdičkové oživění predátorské značky. Hold Black si moc ujel na své snaze překvapovat, což vytváří hlavně celkem nezajímavé postavy, snad s výjimkou Roryho. I tak velmi slušná jízda, která si dle mě alespoň 75% zaslouží. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)