Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (Cinemart SK)

Suzie05

Šla jsem na to s nulovým očekáváním a skvěle jsem se bavila. Predátor byl opět zábavnou postavou, na kterou se s radostí podívám znovu. ()

corpsy

Cítil som sa dobre. A o to ide nie? Je mi trochu ľúto, že podobný feeling neprežívali aj ostatní a vlastne je mi to aj značnou záhadou. THE PREDATOR sa u nich proste musel stretnúť s porovnávaním nedostižnej klasiky. A pritom jej vôbec ani nechcel konkurovať. Má ísť o reinvenciu a v podobe priameho pokračovania. Mínusy sú síce badateľné, trebárs príbeh ( nie scenár ) samotný, ktorý sa zmieta medzi brutálnou Rkovej rezbou a snímkom pre adolescentov. Ďalej postrehnuteľné sú aj niektoré CGI nedostatky. Ale to pravé orechové, čiže gore, ( SUPER ) hlášky a vtipne vypointované humorné scény a samotná dynamická akcia, to vcucne a nepustí. Na rozdiel od iného ( nudného ) návratu ikonického monštra, ktoré nám Hollywood naservíroval minulý rok ( A:C ), ide o viac ako vydarenú akčnú jazdu. ()

Torision

Moc jsem tomuhle projektu nevěřil, na druhou stranu se ale režije ujal Shane Black - kterej cokoliv napsal nebo režíroval, to jsem mu sežral i s navijákem - a hlavní roli hraje sympaťák Boyd Holbrook, takže jsem se na to do kina přeci jen vydal. Musí se tomu nechat, že je to zábavné a hodně poznamenané Blackovým humorem, takže se tu hláškuje o sto sešt (i když vychází tak 70% frků) a stejně tak dojde i na vtipný situace tam, kde byste to ve filmu o predátorovi nečekali. Na druhou stranu to ale není ani napínavé, ani atmosferické a akční scény tu nejsou kdejakou pastvou pro oči. ()

ConanVJ

Ale jo, povedená akční sci-fi nahláškovaná podívaná, ve které je hodně krvavé akce a člověk se nezačne nudit ani v pomalejších pasážích. Škoda jen těch efektů, protože než se objeví druhý Predík a jeho čoklové, tak jsou povedené. Obří zmetek je celkem odfláknutý a v závěrečné části je to hodně vidět. Druhá věc, která mi film trochu kazila byl fakan, který měl klíčovou roli. Za mě děti do těchto filmů nepatří (krom Terminátora 2 a Posledního skauta). Příběh je jednoduchý a ničím nepřekvapí. Jasný, hlášky jsou místy až moc střelený, ale to byly i v 80-90. filmech. Kult z toho nikdy nebude, ale já se u toho bavil. Už jsem věděl na co jdu do kina a film mě spíš překvapil, než zklamal. Za mě 80% :-) ()

salisbury

Novodobý Predátor prošel nelidským krokem evolucí a máme tu dílko, které Shane Black dovedl k sebeparodující dokonalosti. Některé postavy se měly vyškrtat již při psaní scénáře včetně geneticky upraveného Predátora se svými psy, jenž nepůsobil na plátně zrovna nejlépe. Pár fórků bylo opravdu k popukání jak čerstvý popcorn, jen si nejsem jist zda jich nebylo přespříliš a zda jich bylo vůbec třeba. Pokud se rozhodnu ještě někdy na snímek podívat, tak si mozek raději oblažím lihovinou a třebas v závěru budu skomírat blahem, což se za střízliva u tohoto Predátora bohužel nestane. ()

DEXTER099

Tak jsem konečně viděl jeden z nejočekávanějších filmu roku mezi akčními fanoušky :-).Za prvé,první díl jako velký fanda Arnolda mam rád,ale to neznamená,že jen kvůli němu.První díl prostě nemá chybu.Druhý díl je taky dobrý a podceňovaný podle mě jen absencí Arnolda,která je znatelná a Arnie tam v té době prostě měl být.Další díly taky ušli.No a co se týče dojmu z tohoto dílu,tak :-) První mínus je pro mě prostě absence toho zmiňovaného Arnolda,který by tam seděl jak prdel na hrnec.Druhé mínus je příběh a celkově málo predátora samotného,respektive nepřipadá mi,že on je ten hlavní na filmu což na filmu s názvem the predator je divný :-) ,není to jako prvních dvou dílech,kdy z predátora šel strach a byl opravdu hrozba,tím pádem on byl ten hlavní hybatel filmu,zde je to spíš ta parta vojáku a slečna vědkyně.Třetí mínus jsou někdy až moc tlačené fórky i tam kde už být nemuseli a naopak to chtělo více napětí,tajemna atd.Čtvrté a poslední mínus jsou některé scény lépe řečeno části filmu co mi docela překáželi a to například predátorovi psi.Hlavně a samozřejmě ten aportující naší partě hrdinu granáty.Taktéž se i přidávám k lidem co tvrdí,že závěrečná scéna by mohla být jiná. Po všech těch mínusech taky nějaké klady,aby ten kdo tohle četl měl i přesto chuť si to pustit :-).Za prvé dobrá skupina herců až na Olivii Munn,která pro mě byla fakt nesympatická,ale celkově to partě vyšinutých vojáku klapalo a chemie tam byla dobrá.Za druhé-když byl na scéně menší (klasický)predátor tak bylo vidět,že je udělaný opravdu dobře.Za třetí-celý film parádně plyne a není ani prostor se moc nudit.Za čtvrté -rating R je opravdu dobře,že je to erko a ne verze pro děti (kdyby tak bylo více dnešních akčních filmu,tak by to bylo o něčem jiném..:-) ).Takže když to shrnu, za mě průměr a tak trochu promarněná příležitost udělat z toho hit nejen roku.Za mě tedy celkově 65 % a tři hvězdy. ()

schizmo

The Predator je zaručeně nejočekávanější a nejnenáviděnější film roku. Zároveň má nekonečné množství důvodů, proč je brán takhle pod drobnohledem. Pojďme si to tedy zrekapitulovat: 1 & 2 jsou neochvějné kulty a dál to netřeba pitvat, Predátoři měli sice našlápnuto, ale nakonec to neukočírovali úplně jak se předpokládalo, to samé se dá říct o AVP a AVP2 to už je totální blbost. Myslím, že ta zestupná tendence je zcela evidentní, takže by mne zajímalo, jak kdo došel k očekávání toho, že novej Predoš má být nějakej návrat ke starým dobrým časům (a kterej film vůbec je???). Obří nevýhodou je, že jedničku viděl úplně každej a většina z nás k němu má srdeční vztah - je to ten prototyp osmdesátkovýho filmu ve svý nejlepší možný podobě. A každej kdo má v prdeli díru se samozřejmě stylizuje do obránce a znalce tohoto kultu, takže i kdyby každej další díl dopadl navýsost dobře, už navždy to bude mít neuvěřitelně těžký. To nicméně nijak neomlouvá případnej výsledek. Největší výhodou nového predátora je, že se vlastně nebere moc vážně. Neumím posoudit, jestli je to dobře nebo špatně, ale dávno víme, že nic tak stejně dobrýho jako je jednička, už nikdo nikdy nenatočí, takže se vkrádá řečnická otázka, jak k takovému novému filmu přistupovat z pozice tvůrce? Ten komediální nádech je vlastně asi jediná varianta a určitý zadní vrátka, jak ustát tlak a reakce fanoušků. Už jsem četl stovky názorů, takže jsem byl předem obeznámen s úskalími a slabými místy, ale za mě osobně to dopadlo ještě docela dobře. Alespoň já jsem se bavil. Velkým plusem je docela sympatické obsazení, které celou dobu hláškuje jakoby citovalo Posledního skauta, takže i kdyby to byla sebevětší píčovina, tak se budete docela bavit. Film má švih, spoustu akce a vše okolo predátorů je zvládnuto s přehledem. V momentě, kdy si domyslíte Predátory, dostaví se určitá pachuť z děravosti scénáře a nedotaženosti spousty věcí a jejich technického provedení. Za absolutní mínus považuju až přílišné odkrytí predátoří mytologie a snahy o jakousi nadstavu (asi to připomene Covenant) a rozšíření informací kolem, o které vlastně nikdo nestojí. Predátoři měli sílu v tom, že nebyli pořádně vidět a byli opleteni tajemstvím. Evoluce ve všech možných smyslech v čele s nemotorným a nijak zajímavým 3,3 metru velkým nováčkem tímto vyznívá vniveč a celkovému dojmu to spíš škodí. O wtf momenty samozřejmě není nouze, přičemž jim vévodí všemi zmiňovaný závěr filmu. Jak už jsem řekl, je to sice zábavný biják, ale s rezervami po všech možných stránkách... ()

Kryton odpad!

Šejne, co si nám to udělal?! Nikdo ti nepomůže, všichni tě nenávidí, usměj se čů*áku! Pan scénárista napíše debilní dialogy na úrovni laciné komedie....ANO SHANE BLACK???!!!. Nešlo aspoň na chvíli vytáhnout důchodce Mctiernana, aby ukázal celému štábu, jak natočit akční scénu? Ne! Místo toho se dostaneme na úrovni Taken3 s rychlým střihem, že si vše člověk musí v hlavě domyslet, co zrovna viděl. Celý film je tak tmavý, že se nedoručuje 3D verze. Ta je tmavší ještě více. AVP Requiem je oproti tomu filmový požitek . Dál už nebudu kydat hnůj na mrtvolu Predátora. Ano, Šejn totiž zabil Predátora a to byla jeho pomsta za jeho filmovou smrt v prvním Predátorovi. Tím se kruh uzavřel a FOX zabil dve filmové série s nejlepšíma monstrama. Kam se hrabou Predators od Antala. To mělo aspoň ksicht a hlavu a patu. Tohle je brak na úrovni Alien Covenant. Hodnocení OST: Jak začně Jackman citovat Silvestriho, tak to člověka nabudí, ale pak je povětšinou generický akční soundtrack. To i Call Od Duty díl 6000 zaujme více. 2/10 ()

ledzepfan odpad!

Takhle se definitivně pohřbívá kult! Špičková práce. Po tomhle už Predátor nikdy nebude tou osmdesátkovou klasikou, ostrou jako břitva. Od teď je to jen šaškoidní a laciný slepenec rádobycool vtipů, bezradné režie, idiotského scénáře..... Prostě maras.. Kdyby to nebylo o Predátorovi, bral bych to jako neškodné, občas zábavné a retardované béčko, které je ale tím nejlepším co Assylum vyprodukovalo. Takhle je to ale jen sračka. ()

Adasin

Totální dialogový průjem, nevím, jak lépe popsat to, co se řinulo postavám z úst. Ráda se zasměju, ale tohle fakt není moje krevní skupina. Jako by režisérův záměr byl nasypat tam tuny s prominutím ho*en a doufat, že něco z toho zafunguje. I teď, víc jak dva týdny po premiéře, byl kinosál i přes nepříznivé recenze slušně zaplněn, a smích zazněl za celou dobu tak dvakrát. Chápu všechny naštvané fanoušky, tohle je podobná kudla do zad, jako byl Terminátor: Genysis. Ale Terminátor: Genysis mě přece jenom naštval o něco víc. Tady kdyby postavy třeba mlčely, tak klidně tu hvězdu navíc přihodím, zbytek mi od předchozích dílů série nepřišel tak moc odlišný. Teda až na tu snahu o "evoluci." Z tohohle ani guilty pleasure nebude. 5/10 ()

baribal

První polovina příšerná, druhá taky. Předchozí díly si pamatuju jen matně, ale pamatuji si že béčkovost byla přítomná všude, takže tady jsem neměl v plánu za ní strhávat body v hodnocení. Podle mě si tvůrci mohli vybrat mezi dvěma možnosti, udělat drsný akční film, béčkový, který bude plný akce na úkor dialogům a snahám budovat hlubší mytologie. Bohužel si vybrali možnost udělat film, který je z poloviny nudně upovídaný a z druhé plný hloupé a povrchní mytologie. Navrch k tomu digitální efekty vypadají mnohdy velmi špatně, což bych u tak očekvávaného filmu nečekal. Jak to mají s pokračováním netuším, ale Predátor má slušně nakročeno do kategorie v níž se nachází filmy série Vetřelec vs. Predátor. ()

agentmiky

Vysoká očekávání, tento projekt se štítkem "Shane Black je za to zodpovědný" jednoduše navnadil. Ale už úvodní trailery ve mně zanechaly pocit nejistoty, nějak mě to nenadchlo. A teď mohu jednoznačně říct, že nový Predátor si jde pomalinku pro cenu průser roku. Tam, kde první Predátor bodoval na plné čáře (tím samozřejmě myslím špičkové herecké obsazení v čele s Arniem), tak nový přírůstek působí skoro až komicky. Opravdu nevím, ale chvilkami mi přišlo, že se všichni mermomocí pokoušeli dojít pro Zlatou malinu. Holbrook se snažil, ale utáhnout se mu to nepodařilo. Dialogy fakticky špatně napsané, to zrovna u Shanea Blacka zamrzí dvojnásob, neboť on na tomto poli dokáže tvořit skoro až zázraky (jediná scéna, u které jsem se srdečně zasmál, byla narážka na Posledního skauta- alias Šáhneš na mě a zlomím ti vaz........menší dávka nostalgie). A za takový rozpočet to ke konci začalo vypadat jako béčkové televizní zpracování. Rkový rating jsem sice nadšeně kvitoval, jenže ono ta digitální krev začala po pár hektolitrech již bít do očí. Závěr moc dobře neukočírovali, ty scény s predátořím psem mě vehnaly do hlavy myšlenku, jestli při vymýšlení někdo nebyl v rauši. Ne vážně, asi si to ani nepouštějte a radši si pusťte klasiku z roku 1987. Ta se totiž neohraje narozdíl od tohoto paskvilu. Za mě dávám 34 % ()

Wysch

Moje nový guilty pleasure. Letos už druhá bejkárna, kterou musím prostě ocenit za to, že je tak blbá, až je vlastně vynikající. Absolutorium kazí jen to, že film očividně utrpěl zásahem studia, a tak nezbejvá doufat, že se objeví nějakej ten režisérskej sestřih, kterej celou tu vážnou polovici prostě vyháže a zůstane jen akční bejkárna, která si dělá z Predátora vlastně dobrý den. "It's a fucking space dog, man!" ()

Korbitch

Pane Enšpígl, je na čase si uvědomit, že tohle už vážně točit vážně nejde. V prvním filmu nebylo jasné, co jednotku loví. Zdá se jedná o pokročilou technologii nebo opravdu návštěvníka z vesmíru. Alespoň do určité doby. V současnosti, kdy o Predátorovi víme i v kolik chodí spát a jakou zubní pastu má nejradši, bych chtěl vážně vidět, jak se to točí v podobném duchu. Půl filmu by tam něco skákalo po stromech. Všichni by věděli, co to je. Skvělý nápad. Pokračování už prostě nemůže být pořádně vážné. Remake, rozhodně ano. Ale do toho nikdo nepůjde, tu první skvadru v čele s terminátorem nahradit nelze. Proto Black celý projekt zparodoval. A musím uznat, že první půlku jsem si fakt užil. Bohužel, ta druhá už drhne. Ale kdo zná Blacka, jeho smysl pro humor a to, že nic a nikoho na světě nebere vážně, ten se bude bavit. I když je to sračka. Co taky čekat od člověka, který napsal Martina Riggse? Aneb jak Shane Black s každým vyjebal, protože se nesmál jeho vtipům a nechali ho zhebnout jako prvního. ()

Vxxx

Nejsem žádný fanoušek žánru. Původního Predátora jsem viděla teprve nedávno a pouze jednou. Tenhle film je celý hrozná hovadina, ale že bych se nudila, to úplně ne. Bylo na o koukat, bylo se čemu smát (i když to tvůrci asi úplně zamýšleli) a nebylo to nijak extra dlouhé. V budoucnu se tomu vyhnu ale zas tak hrozné to nebylo. 3* ()

SaNcHeZ_cz

Ano, je tam sice několik slušných momentů a několik docela i vtipných, byť docela křečovitě (útěk z farmy), to ovšem nemění nic na tom, že tohle se docela tragicky nepovedlo. Překombinovaná, nepříliš zábavná a řemeslně nedotažená akční podívaná, která nezvládá ani bavit, ani děsit. Prázdné a umělé postavy odříkavající špatné repliky, narážky na předešlé díly působí spíše nahodile (chybí už jen to nenápadné pomrknutí do kamery) než přirozeně a příběhově vychází spíše podprůměrně. Nový predátor má tak trochu problém obstát i vedle docela zatracovaných Predátorů a blíží se spíše kvalitám Vetřelec vs. Predátor. S přihlédnutím k faktu, že za tímto stojí Shane Black, je Predátor: Evoluce jednoznačný průšvih, který nezachraňuje absolutně nic. Nudné, nezáživné a hloupé až hrůza. Vážně doufám, že ten oslí můstek ke druhému dílu zůstanen nenaplněn a když už se do tohoto vesmíru bude někdo vracet, zkusí s tím něco trochu jiného a smysluplnějšího. ()

MartinezZ

O čem že to bylo? O pár Predátorech nebo o dvou navzájem se pomýleně vyvražďujících vojenských skupinách pod dohledem malého autisty a macho-vědkyně? Tady Shane hrozně moc ustřelil. ()

Praxis

Kundovina roku! Film v podstatě nedával po většinu času vůbec žádný smysl a to by ještě nebylo to nejhorší. Nejhorší na tom všem byly akční scény, které, ačkoliv by je měl mistr na slovo vzatý -Shane Black - znát, vypadaly, jako z nejhoršího osmdesátkového béčka. Zklamání to nakonec nebylo, protože drtivé recenze mě odlákaly jít na to do kina. Tak jsem si to pustil jen tak ze zvědavosti, jestli je to opravdu tak zlé, a zkusil jsem se přemluvit na guilty pleasure. Mno, nedopadlo to... Peklo roku 2018 20% ()

Ellmariachi

No páni, co dodat? Ten film sám o sobě není nijak hrozný. Jenže ho sráží několik věcí. Když se úplně oprostím od očekávání tak je tu hned několik totálních failů. Rozhodně mezi ně nepočítám hlavní postavu protože Boyd Holbrook byl jediný komu se dalo opravdu fandit. Dobře snad ještě ten černej šefík, ale to jen hledám jednookého mezi slepými. Průser byl především v pojetí filmu jakož to pytel na hlášky. Ne vůbec to nefungovalo a absolutně se to nehodilo. Bylo mě trapně za herce, které je museli cedit mezi zuby, bylo mě trapně za člověka, který rádoby vtipy dával do scénáře. Další věcí je klučina. Hele nic proti, ale byl jen šíleně naroubovanou postavou, aby se mohly odůvodnit některé debilní nápady ve scénáři? Asi jo. Jeho postava mohla v lepších rukou i k něčemu být ale toto bylo mimo. Další věci nemá smysl jmenovat protože to byly třeba jen detaily ale ty utvořily celek. A to takový, že se jedná o zklamání roku. Mít k ruce takovou značku, se slušný rozpočtem a takhle to zabít chce opravdu talent. Co mě ale potěšilo byla pointa před finálem a jen za ní a slušnou akci dávám 65 procent. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)