Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

eexDon

Für mich - 80%, - /některé vtipy moc vtipné nebyly, ale zato mezery ve scénáři fungovaly spolehlivě/, + /herecká partička mě potěšila, vesměs herci, co mám rád, vtipná retro akce jako v původní trilogii docela dobrá a jinak probíhající děj ve stylu pašerácká historka - kdo koho víc oblafne, jako celek šla/, hodnocení - nakonec musím říct, že z těch novejch SW filmů pro mě jasně nejlepší, pěkná číča Emilia, Woody k tomu, Alden ušel a retro look, v porovnání s The Force Awakens - moc neuchvátilo, Rogue One - moc nudilo a The Last Jedi - moc otrávilo, tohleto se docela povedlo, takže jo, šlo to, konečně 1. SW novodobej film, co se mi fakt docela líbil ()

majorzeman13

Příjemný,dobrý,solidní,slušný blockbuster roku ! Rozhodně neurazí ani nenadchne tato boční linka hlavních epizod !? Technická stránka filmu je skvělá,ale holt scénář a herci je jiná káva !!? Pohodová jednohubka,ale stopáž filmu by mohla být kratší tedy....... o půl hodiny !!?? ()

EternalS

Příjemná středovečerní oddechovka. Nic moc jsem od toho nečekal a nic moc jsem od toho ani nedostal. SW mám rád, nejsem ale fanda co by šel do kina v převleku Darth Vadera. Emilia Clarke se mi hodně líbila, ale ten pro mě naprosto neznámý Alden mi tam nějak neštymoval, takový nemasný neslaný. Kde ho sakra producenti vyhrabali? SW si zaslouží daleko větší kalibr. Woody nicméně nezklame nikdy, je to prostě borec. Každopádně se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Maskérům a trikařům doporučuji příště více popustit uzdičku fantazie a nebát se vymyslet jen těžko uvěřitelné bytosti ze vzdálených koutů galaxie a ne nějakou ukecanou vodní housenku, která je příliš citlivá na sluneční (nebo ultra-fialovo-nadzvukové, co já vím) světlo. To je fakt bída. Bojové scény vesměs nuda, protivníci vypustí na hlavní hrdiny miliardu světelných střel, ani jedna však klasicky nezasáhne cíl (pardon, jedna přeci jen při přepadení vlaku). To byla zároveň část, která se mi líbila nejvíc. Majestátnost velehor skloubená s technologiemi vzdálené budoucnosti, to jde zkrátka perfektně do sebe. Palec nahoru i za scénu, kdy se poprvé seznámí Solo s Chewiem. Ani závěr nebyl úplně nejhorší. ()

mato331

Neviem, čo sa ľuďom nepáči. Film má tempo, dej má hlavu a pätu, nenudí. Áno, Harrisona Forda nejde nahradiť, ale Alden Ehrenreich to zvládol veľmi slušne. ()

swineee

Již od začátku je jasné, co ve filmu uvidíte. Proč? Protože ze světa Star Wars víme o Chewbaccovi, o Milénium Falcon, Lando atd. Takže postavy znáte ještě než film začne. Ta malá krasotinka kterou Han miluje v dalších filmech není, takže asi ani zde nebude stát při jeho boku. Film se tedy vleče přesně tím směrem, který se dá již od první minuty předvídat. I tak je zde spousta novinek z vesmíru a pár překvapení se přece jen objeví, sice nic vážného, ale lepší než nic. Za mě hodnotí jako nejhorší ze série Star Wars, jako věrný fanoušek dávám 3***, jinak by to byl Sci-Fi odpad. ()

czkrikri

Nějak mi uniká, proč oficiální kritika tenhle film tak ztrhala. Za mě je to nejlepší Starwars počin od epizody III. Naraozdíl od standardních epizod nevykrádá ničí příběh. Tempo filmu je celkem plynulé a svižné, nenuceným způsobem vysvětluje spoustu věcí z historie renegáta Sola. Casting byl celkem povedený. Nejlepší práci odvedli s mladým Landem. Herecké výkony celkově jsou fajn. Paula Bettany fámozní jako vždycky. Za mě plný počet bodů a palec dolů studiu, že to podělali s releasem filmu a reklamní kampaní, protože to nás připravilo bohužel o další pokračování. ()

Isimlir

Po STAR WARS 7 a 8 a podľa mňa ,,zbytočnému" prequelu Rogue One, ma film Solo naozaj milo prekvapil. Nenudil som sa ani chvíľu a film som zhltol ako jednohubku. ()

KcarlosK

Tak vysloveně průjem to není, ale dost zbytečný film je to dost určitě. Netušíte někdo, proč sakra ty hlavouni neposlouchají fanoušky a jejich názory? Epizoda 9 pod taktovkou diletanta J.J. ten kvalitativní sešup určitě nezastaví. Tak snad ten Mandalorian. ()

Suzzie

Musela jsem si tento film pustit 3x, protoze jsem mela problem to vubec dokoukat. Tak moc me to nebavilo. Jak se zda, Emilia proste potvrzuje pravidlo a krome GOT zabije kazdy film, ve kterem ucinkuje. Ne, to bych ji v tomto pripade krivdila, v tomhle filme je spatne uplne vsechno a jedine, co na tom bylo zabavne byl Chewie. Rogue One nastavila latku proste vysoko a Solo to holt nedal. ()

INDYANA

Ako skalný fanúšik Star Wars musím dať plný počet ale na prvú trojku to nemá. Škoda, má to stále ten potenciál ale asi je problém ho využiť. 5* ()

Kakraholt

Ten film sešíval dohromady nevím kdo, protože je tam pár zvratů, nad kterými divák musí kroutit hlavou, ale jinak byl děj odsejpavý a chemie protagonistů fungovala velmi dobře. To finále bylo dosti překombinované a že by se ze Solovi dračí rajťačky v galaxii vyklubala tak mocná ženská jsem bohužel nechtěl věřit ani minutu. Je to ale film, u kterého neusnete a já byl spokojen. ()

Pavlis.xxx

Tak špatné mi to nepřišlo, humor a akce šlapaly jak měly. Samozřejmě Fordovo charisma nejde překonat a jako Rogue One mi i tento film přišel pro dějovou linku spíš zbytečný, ale pro fanoušky Star Wars určitě super. Mě se to líbilo, ale do kina bych na to nešel 75% ()

PanIncognito

Vtipná zábava, která má úctyhodné tempo. Děj je kreativní a pružný. Chvályhodné je i ztvárnění klíčové role, kde herec velmi schopně pokračuje v postavě Harrisona Forda. A půvabná je i postava Lando Calrissiana. Vizuální stránka působí reálně a je tedy velmi dobrá. Na závěr je třeba pochválit i dabing... ten je zvláště příjemný. Film doporučuji. ;-) (viděno s dabingem) ()

teekanee

Vážně škoda, že Solo v kině tak propadl, jelikož film je to vážně dobrý, leč poněkud nechtěný. Všichni chceme solovku Obi-Wana s Ewanem a o tohle se vážně nikdo neprosil. Taky proto, jsem na film nevyrazil do kina, což teď vidím jako chybu, jelikož se jedná o povedenou akční jízdu, která nešetří vtipy a chytře zachází s nostalgií a narážky na ostatní díly. Hana Sola mám rád a Harrisona Forda zbožnuju, ale postava mi vždycky přišla taková vcelku plochá. Takovej Indy je pro mě na úplně jiným levelu. Je tedy vcelku hezký, že postava dostala nějakou backstory a to Hanovi jen prospělo. Pro představitele hlavní postavy mám jen slova chvály, to samý pro ostatní herecký ansábl plný zkušenejch herců včele s Woodym a Bettanym. Příběh by možná mohl být trochu zapamatovatelnější a finále možná trochu ostřejší, ale jinak v podstatě nemám žádný problém. Jasně, film není žádná nestárnucí klasika jako původní trilogie nebo moje milovaná Pomsta Sithů, ale zábavný akční jízda to je a určitě je to pro mě lepší než Epizoda 7 a asi na srovnatelný úrovni s Rogue one. Jinak ten feministickej robot mě vážně štval. 80% ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)