Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

Elleannor

Takový nenápadný doplněk do již existujícího Star Wars universa, zdá se, nebude až tak nenápadný, jak by snad někdo čekal. Přesto má daleko od dokonalosti a válečnou ságou, jak jej nazývají jistí zahraniční recenzenti, určitě není. Jisté aspekty filmu jsou trochu “rozskákané” a spousta detailů, a někdy i vývoj vztahů postav, proběhne jaksi off screen. I tak je ale Rogue One příjemnou podívanou, prezentujíc vedle “obživlých” stálic i směsici nových zajímavých postav, s finálem, které by mu mohla závidět dlouhá řada lépe sestavených snímků. Celkově je tedy Rogue One takový dobře vzdaný holt staré trilogii, který poskytl fanouškům novou naději vzhledem k budoucím připravovaným snímkům ze stejného universa. ()

freshprince

Jak napsal POMO, jsou to poněkud jiné Star Wars než na které jsme my fanoušci zvyklí, jenže jsou vážně skvělé! Rogue One má podle mně velkou nevýhodu v tom, že to spoustu lidí srovnává/bude srovnávat s epizodami 1-7, které jsou plné rytíři Jedi a podobně. Nemělo by se to srovnávat, protože tohle vypraví příběh Hvězdných Válek z úplně jiného pohledu. Je sice fajn, že tam je spoustu odkazů na původní trilogii, ale bez nich by se to taky obešlo. Celkem mě překvapilo, jak jsou hlavní hrdinové napsaní. I když je nestihnete za jeden film moc poznat, dokážete se do nich "vcítit" a prožívat to všechno s nimi. Celkově se mi tempo filmu líbilo (hlavně začátek a konec), ale ze začátku mi trvalo se v příběhu zorientovat potom co byla zmíněna všechna ta nová jména. Film se mi velmi líbil, celkem dobré odreagování od původních SW. Dokonce jsem to stihl vidět už dvakrát. Předpremiéru a premiéru (musel jsem jít prostě znovu :) ). Rohodně doporučuji fanouškům."Darebák Jedna" bez pochyby ostudu Hvězdným Válkám nedělá, ba naopak. May the Force be with Rogue One! ()

ceftax

Tenhle film má bohužel dva dost zásadní problémy. Tím prvním je režisér, ten výběr byl opravdu hodně špatný (zajímalo by mě jak vypadala první verze filmu kterou mu producenti odpískali) a tím druhým problémem je hudba. To byla taky rozhodně slabota. Že i přes tyto dva faktory film vypadá jak vypadá je malý zázrak. Druhá půlka filmu je dobrá a konec vysloveně parádní. Ani to ale nezachrání výsledný dojem, jak se říká pozdě bycha honit. 70%, víc bohužel nejde dát. Do budoucna budu doufat že u disneyho budou mít šťastnější ruku při výběru režiséra, námětů je hodně a pokazit to půjde stejně lehce jako zde. ()

littlelight

Byly tam sice prvky, díky nímž to nebylo špatné, ale byl jsem trochu zklamán. V loňském filmu byly vidět alespoň nějaké náznaky Síly, ale v tomto - po Jediích skoro ani slechu, ani dechu. Asi si už začnu někde psát čárky, kolikrát ještě uvidím zničení Hvězdy smrti, protože nyní se na to, zdá se, opět a znovu chystají :-D. Příznivci světelných mečů naleznou jedinou útěchu asi až pouze v posledních dvou minutách celého filmu. ()

Ginger_G

Nové pojetí, snaha odpoutat děj od síly a nepřehánět to s hrdinstvím. Rozhodně úctyhodné myšlenky, které ovšem hyzdí dialogy na úrovni filmu pro 10ti leté publikum. Ve Star Wars jsem si vždy cenil také jisté úrovně respektu k fyzice, nicméně v tomto počinu brala i fyzika místy za své a tak plasma prostě předbíhala tlakovou vlnu. Nelogičnost některých situací bila s odpuštěním do očí. Vždyť je přeci logické když přiletí flotila aliance a prvních 10 minut trvá rozdávání rozkazů, kam má který stíhač letět. Dalším poznatkem také je, že mateřské lodě přeci nestřílí. Tedy první polovinu boje rozhodně ne. Moment, kdy se Ip Man ,,modlí" k síle a střelci, kteří jinak nikdy neminou střílejí asi 3 metry mimo něj je poněkud zavádějící také. Buď dosáhl Ip Man zcela nové úrovně ovládnutí síly a zakřivil časoprostor, nebo se tvůrci prostě snažili hrát na mystično (ano, pouze pokusili). Snaha zabít všechny postavy protože to je přeci nyní ,,IN" také filmu moc nepřidala. Nelogičnost citových projevů, kdy se hlavní hrdinka rozbrečí u hologramu a div ji neodvezou do Bohnického sanatoria střídá moment, ve který drží svého umírajícího otce, ani nemrkne, na inteligentní větu ,,Už je mrtvý, pojď." odvětí něčím jako ,,Nejdu." a po asi 3,92s dlouhém přemlouvání v klidu odejde je také poněkud komický. Přeprogramovaný robot impéria také dostal asi bod programu ,,Jsem člověk.". Nebo že by virus? V souhrnu, natočené pěkně, hra na efekty, beru, byly opravdu vymazlené. Dalším plusem rozhodně přístup k zobrazení Darth Vadera, kdy mu sice bylo věnováno, ač záměrné, možná až příliš málo času. Kladem je rozhodně také zobrazení postav dle starého hereckého obsazení dílů Star Wars dějově souvisejících. Co mi ve filmu opravdu chybělo? Překvapení a inteligentní rozmluvy. Zbytek v pořádku. Za mě spíše zklamání. 45% ()

Andrej.Marko

Odvážny výtlak neopozeraných hercov (po tomto filme určite) na zaslúžené výslnie. Film obsahuje množstvo neočakávných zvratov. Rozvinutý vnútorný svet postáv a ich plastickosť - nikto a nič nie je vo filme čiernobiele. Film krásne dopĺna pôvodnú trilógiu - jej hrdinom a ich odhodlaniu dáva novú hĺbku. Drobné epizódky s odkazmi na viaceré už kultové Star wars záležitosti potešia každého vernejšieho diváka Lucasovho sveta. ()

lajkus

SPOILER.... Zatímco epizoda 7 se snaží jít lehkou cestou (a stejně to trochu posrala), Tak Rogue One jde težší cestou (a trochu to posral).... Po shlédnutí Rogue One jsem musel epizodě 7 snížit hodnocení jelikož tento film si 4* zaslouží, zatímco epizoda 7 ne... Technicky dokonalé (prej epizoda 7 prdlajs), zajímavé že u tohodle filmu jsem cítil víc nostalgie než u epizody 7 (přestože ta byla pokračováním epizody 6 a hrál zde skoro stejný casting)... Jediný vážný problém mám s koncem... To že všichni umřeli je ok (spíš je to skvělé), zato zbytečná vesmírná bitva kde zasraná animovaná ryba má tuny pitomých keců, kde nehraje roli ani jedna z našich postav... Zbytečný planetární štít... ()

DarkViper

Pro mě jako pro totálně srdcového fanouška je tohle opravdu obrovské zklamání, film plný klišé... musí fakt každej žvlatlat když je na prahu smrti ? Jsem vděčný za pokus přidat staré postavy pomoci počítačové grafiky, je to na dobré cestě, takže za pokus to stálo, ale nalijme si čistého vína byl to jen pokus... hodně dlouho jsem přemýšlel jaké dát hodnocení, ale nakonec kvůli tomu že filmu chybí duše a srdce hvězdných válek 40% ()

magero

Absolutna bomba a vrchol pre kazdeho fanusika Star Wars, dovolim si tvrdit ze najlepsi diel Star Wars aky zatial bol. Videl v kine 3D Superscreen. ()

Libb

Původně jsem byl na dabované verzi a prosím, vyhněte se jí! (Byl jsem s dcerou, která nestíhá číst titulky). Původně jsem byl strašně zklamaný, ale hned druhý den jsem si dal repete v originále a je to úplně jiný film. ()

Jarda68

Nejedná se o takovou pecku,jakou byla loni Epizoda VII.Příběh nemá takový spád,postavy nejsou řádně vykreslené,hudba mě zklamala,ale pořád je to lepší podívaná než Epizody I-III....A je tam Vader:-)..."JSEM SE SÍLOU,SÍLA JE SE MNOU",80% ()

dennieko

Pořád nevím, jestli dát čtyři * nebo tři. Návaznost na předešlé díly super...ale bohužel na konci až moc klišé. Jen jedna postava zachránila celý požitek z filmu. :-) Uvidím, třeba po druhém shlédnutí změním hodnocení. ()

Sefko

Zase konečne poriadny Star Wars film. Musím sa priznať, že aj keď mám rád pôvodnú trilógiu tak epizodu 4 najmenej. Až doteraz. Rogue One neuveriteľne "pripravuje" pôdu práve pre 4 a spolu tvoria akoby jeden film, len rozdelený na dva. Skvele! ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)

První reakce na Andora mluví o nejlepších Star Wars

První reakce na Andora mluví o nejlepších Star Wars

19.09.2022

Do premiéry prvních tří epizod seriálu Andor, jenž vychází ze Star Wars univerza a odehrává se nějakých pět let před událostmi snímku Rogue One: A Star Wars Story, zbývá už jen pár dní. První diváci… (viac)