Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

mansonn

Pri oznameni ze kazdy diel bude rezirovat iny reziser sa nedalo ani nic ine cakat..... Chyba povodny nadych tejto serie, ktory uz postradali i nepodarene nove diely Skryta Hrozba, otrasne klony utocia, Pomsta Shitov :-) Este Sila sa prebudza sa da ako tak pozriet koly JJovi ale inak nuda a zopakovany diel len trosku vycackany o zniceni Death staru. Co k tomuto dielu dodat, dejovo ho ako doplnok netreba. Postradal som chybajuce napatie a niekedy som sa az nudil. Uplne mi nieje jasne co tym chceli povedat.Znacka ma velku hodnotu a snazia sa vytazit z nej co najviacej, ked uz Lucasovi vycalovali riadny balik, ale ak budu produkovat este 1-2 taketo filmy si myslim ze rapidne klesnu trzby a ludi to omrzi, pozerat 2-3 triedny hokej namiesto extraligy ()

Luke_1

MAY THE FORCE BE WITH YOU! Jak já nemám rád SW, tak tento díl mě potěšil. Akce, akce a zase trochu love story jako v Síla se probouzí. A Darth Vader zase ukázal, že on je pán a král celých SW. Pro mě 4/5, skvělá hudba, zajímavá zápletka a prequel do SW4. ()

FantomasMan

Keď som bol mladší Star Wars ma bavili . Tak prečo som zaspal v strede pri tomto filme ? Dle mého je to stále dokola to isté len lepších farbách. Sklamanie. ()

Warapeidza

Zajímavý spin-off respektive prequel. Celé sáze Star Wars v tomto díle hodně pomohlo to, že trochu zvážněla, přidala na syrovosti a dá se snad říci i "špinavosti". Za sebe bych byl rád, kdyby se tenhle podtón dařilo držet i v budoucích filmech, i za cenu vyššího PG-13 či R ratingu, i když to se asi nedá očekávat :(. Bohužel úplně přesně proti tomuto duchu působí některé scény (respektive hlavně jedna z nich) ke konci filmu, které mi tam vůbec neladila. Krásné lokace se na začátku sice střídají možná až moc rychle, ale filmu to nevadí- nasadí aspoň rychlé tempo, které až do konce nepoleví. Škoda toho, že se v ději neobjevil aspoň jeden zvrat, něco nečekaného, určitě by to bylo ku prospěchu věci, i když je jasné, že tím kde je to dějově zastrčeno v rámci celé SW ságy moc místa na experimenty asi nebylo. CGI postavy z E4 mi nijak nevadily, byl jsem za ně naopak velmi rád a vypadaly úplně v pohodě. Nezaregistroval jsem muziku, což je na jednu stranu špatně, na druhou naopak dobře, každopádně mě nijak nevadila a závěrečné titulky to vynahradily dosyta. Na rozmezí 3-4, za úplně poslední scénu a to, jak se to podařilo navázat na E4 (a též vysvětlit jednu kardinální otázku starou 40 let) nakonec hodnocení vyšší. ()

prdelitos

Móóóc se jim to povedlo. Žádná vykrádačka, žádný prázdný děj. Připadla jsem si jako poprvé když jsem uviděla u bratránka Epizodu IV na videokazetě. Použili parádní lokace a bitvy s křižníky - tomu se nedá nic vytknout. ()

johnysd

Jiné Hvězdné Války války a přeci tak stejné. Nové tváře, a ty staré známé co se ukáží, nádhera.Nejednou Vám přeběhne mráz po zádech. Příběh, který vlastně předchází úplně prvnímu dílu. Nádhera. Doufám, že další dily budou toto universum dále rozvíjet a doplňovat. Jediná výtka. Český dabing je děsný,. ()

KiJi

FANFÁRY NA CSFD ZNĚJÍ, ALE PRO CO? A proč se to jmenuje Rogue one? Proč ne Rogue Zero nebo Rogue End, když všechny postavy vymřou? Ono je to logické, protože na to de facto hned navazuje SW 4, a tak hrdinové tohoto mezičlánku nebudou již zapotřebí. Film na mě působí jako výstřel do hlubokého vesmíru a spíš sen někoho, kdo si chtěl něco takového natočit. Od poetiky SW se to dosti odvrací – sice je tam stejná technika, Impérium, povstalci (pozn. je zajímavé, že i zde rejža dokázal spodobnit EU – také o všem žvaní a skutek utek), ale duch se vytratil. Ani tam nebyl žádný jedi. Na druhou stranu to bylo méně fantaskní, infantilní, dětské, více drsnější, akční scény více připomínaly válečný film. Jenže celkově děj působí jakoby epizodně splácaný bez hlubšího konceptu. Má to světlé střípky, které ale vzápětí vyšumí. Jako kdyby u plánování si řekli, hele, tady dáme bitku, hmm, máme tady Donniho, tak mu tam dáme bojovou repliku, a nesmíme zapomenout na velkou hvězdnou bitvu…. A to je právě škoda, protože tyto repliky jsou docela dobře udělané – když mohl Donnie jednou něco předvést, stálo to zato. I závěrečná bitva má silný drive, napětí, ale zase je bez nějakého smysluplnějšího taktického nebo strategického vývoje a místy - zejména bitky na planetě – vyznívá dost lacině. Dialogy jsou také plné frází a patosu. Postavy působí hrozně sterilně, až na pár dobrých herců, na které je radost se dívat, jako Whitaker, nádherná role, bohužel velmi krátká. Zajímavá je také scéna s Darthem Vaderem a jeho zmasakrování členů rebelské posádky, do kterých světelným mečem sekal, bodal a čtvrtil. Takže resumé: Never more. DODATEK: viděno ve 3D s titulky a Atmos; není mi jasné, proč tam používají tyto technologie, když je tam divák téměř nezaznamená; jasně, že je to důvod zdražit vstupenku. Ale Atmos jsem nepostřehl (oproti Hacksaw Ridge), a 3D už vůbec ne – dobře, bylo to prostorové, ale na 3D ve Fantastických zvířátkách to nemělo. ()

Dixie_Cara

Před shlédnutím epizody VII jsem doufal, že film vnese do SW univerza něco nového, což se moc nestalo. To Rogue One jede po vlastní ose- je drsnější, temnější a fórky jdou stranou. Nic víc se ale bohužel nenabízí. Postavy jsou nevýrazné a na to aby se divák s nimi sžil, i přes 133 minut není vůbec prostor. Příběh působí hrozně předvídatelně a snad i ten kdo neviděl ostatní filmy musí tušit, jak to celé dopadne. Dialogy jsou povětšinou dřevěně a nezáživně a ani hudba mě nedokázala přesvědčit, že doopravdy sleduji Star Wars... Na druhou stranu pokud je jednoduchá akce to co hledáte, tak se vám film zaručeně bude líbit. ()

Sashmen13

Tak tohle jsem chtěl, něco sakra jiného, ne ten hroznej copy-paste, prostě jen star wars svět a příběh v něm. Ten svět a galaxie je přece tak velký, tak úžasný, tak proč do háje pořád ta stejná kaše? Díky bohu, síle a nevím čemu za tohle. Epizoda 7 je hamba a i ta animovaná série rebels je lepší než to, co nám naservírovali oni. Jen pomyslet na to, že oficiální lore takhle pokračuje (to je nijak, vše je stejné a vlastně 4-6 epizody ani neměly smysl), tak jsem smutný. Nu, takže jestli i ostatní tyhle "mimo main story příběhy" pojedou na stejné vlně, tak říkám, jen tak dál! A s epizodama ať se jdou bodnout. Edit: po zhlédnutí VIII, dávám 5 hvězd, jako ocenění za výkon! ()

P@\/EL

Nový film Hvězdých válek zaujme zejména svou vizuální stránkou. Svižné akční scény jsou vskutku plné epických efektů proložených fantastickou hudbou a celkově se mi líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Děj a zápletka mi ovšem nepřišly až tak unikátní, jelikož příběh nenabídne moc zvratů a stopáž filmu je vyplněna i nějakou tou prázdnou filmařskou vatou. ()

AmunRa

Nejlepší film za hodně dlouhou dobu a nečekaně kvalitní předehra klasické trilogie. Tentokrát žádná infantilní pohádka, postavy jsou uvěřitelné a smrtelné, což je u mnohých prakticky předvedeno, logika funguje. Asi jediné slabé místo je bleskový přerod hlavní hrdinky z postoje "politika je mi ukradená" do stavu "zapálená agitátorka povstalců". Žádné souboje na světelné meče, žádná Síla, jen konspirace, kompromisy, obětování se za jiné a smrt v patách. Na Disneyho nečekaně vážný a dospělý film s úvahami, kdy jsou povstalci ještě "ti dobří". Konec perfektně navazuje na epizodu IV a mihnou se i digitální známé tváře za mlada. Pro fanouška pohlazení na duši po nevalné Epizodě VII (Síla se probouzí), které jsem dal slušné hodnocení jen z povinnosti a rozporuplné prequelové trilogii. ()

titi74

Star wars a doplnenie faktov k nim , myslím si že jedna z najlepšich epizod čo sa týka kvality , originalnejši ako epizoda 1,2,3 dokopy a nostalgicky ako 5 . Bez nejakej važnejšiej chybičky . Klasický začiatok starwarsovsky melancholický, hudba na zaoblenie hereských výkonov a vybrúseného deja , triky doplnené a originálne efekty. Dej až do konca vygradovaný. super Gareth ()

Qer

Netradičně natočené Star Wars s netradičními hrdiny. Sám jsem byl zvědavý, jak bude fungovat samostatný příběh stojící v pozadí hlavní příběhové linie. A ono to vážně funguje! Dostaneme poměrně odlišný snímek, který si jde vlastní cestou a nakonec ukáže, že to může jít i bez zaběhnutých klišé. Na rozdíl od Ep. 7 se ale neubráním pocitu, že některé aspekty mohly být dotaženější. Zejména mám na mysli vztahy mezi jednotlivými postavami, které se po celou dobu filmu nevyvíjí do takové míry, jak bych si představoval. To má za následek, že jejich pozdější odhodlání postavit se samotnému zlu, nepúsobí zcela přesvědčivě a měl jsem pocit jisté "namontovanosti". Charaktery se nevyvíjí jen mezi sebou, ale také sami o sobě, přitom potenciálu měl každý víc než dost. Trochu paradox je potom skutečnost, že pár postav (zejména ke konci filmu) posouvají Rogue One na úplně jinou úroveň a útočí sice velmi nápadně, ale zato krásně na fanouškovská srdce. Finále je vlastně vůbec to nejlepší, co může snímek nabídnout a dělá Star Wars tím, čím Star Wars jsou. ()

CheeseFigure

Neviem, príbeh tak na 4, ale tá posledná bitka to vyzdvihla. Sledovať tie letecké súboje (tie na zemi až tak nie) na veľkom plátne bolo naozaj úžasné. A ten koniec s Darthom Vaderom, sledovať to zúfalstvo vojakov uzavretých v jednej miestnosti s tím to bad guyom, ktorých pokusy sa brániť sú zbytočné, bolo mrazivé. Vezmem to kolem a kolem, tak ide o vydarený prírastok do Star Wars univerza. A teším sa, keď si raz o niekoľko rokov pozriem všetky Star Wars filmy chronologicky po sebe. ()

Najnou

Toto bylo dobré. Až překvapivě dobré. Králičí úsměv je roztomilý, kdyby si ale Felicie odpustila svoje debilní motivační proslovy, za který bych jí nejradši z králíčka kombinačkama udělal něco ve stylu Kurta Nýlsena, mohl být ještě roztomilejší. Zachránila to ale - SPOILER ALERT - absence francouzáku v posledních minutách snímku, která by pravděpodobně svou kýčovitostí vymámila z mých útrob - SPOILER ALERT ODVOLÁN - poslední kusy mrkví zbylé po vánočním večírku. A taky se mi strašně líbí týpci, ze kterých zbývá <30% lidské tkáně. Tedy ne, že by mne fyzicky přitahovali, ale.. No to je jedno, chápete mě. Strejda Les na dědu Vejdra naporcovanýho kámošem Obim samo sebou nemá, ale sípá poměrně slušně. A AT-AT promenádující se po pláži taky na Mácháči neuvidíte. ()

skrob

Pro mně osobně mnohem horší než Epizoda VII - zatímco tam člověk s hlavními hrdiny cítil a dýchal, v Rogue One je zajímavý jedině Donnie Yen a robot (asi největší plus filmu). Všichni ostatní tak nějak buď nemají co hrát nebo to režisér moc neukočíroval (třeba všechny "motivační proslovy" jsou o ničem). A ta vychvalovaná finální řežba? Až na pár krátkých momentů - 20 minut toho co už jsme viděli 100x jinde = střílející stormtroopeři, A mimochodem i hlas Darth Vadera (v originále) je tak nějak slabší - jsem si jistý, že tady mohl dabing jedině pomoct. ()

kelisova

Oba hlavní hrdinové působí tak nějak vyvanule, bezšťavně, ale všechno mi vynahradila spojitost s Epizodou IV. Nemůžu si pomoct, ale mě tyhle staré známé lodě i postavy prostě baví. Jen jedno upozornění.....pokud nepůjdete na film s dětmi, nebo nemáte problém se čtením, rozhodně doporučuji originální verzi. Dabovaný Lord Vader je prů.er, který tahá za uši. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)