Thor: Ragnarok

• Česko Thor: Ragnarok (viac)

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec Asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – Neuveriteľnému Hulkovi. (Saturn)

Mishqo

75-80% ... Štandardne dobrá Marvelovka, ktorá nesklamala, avšak úplne v kolenách som z nej nebol. Vyzdvihnem groovy soundtrack, charizmatickú záporáčku, vtip a samozrejme vizuál. Avšak chýbalo mi viac toho ujetého humoru typického pre Taiku Waititiho. Každopádne, nudiť som sa nenudil. ()

Timak

Tak potřeboval jsem na to trochu víc času, abych si ujasnil myšlenky. Považuji se za velkého fanouška Thora (nejen filmového) a na tento film jsem se opravdu moc těšil již od prvního oznámení, kdy byl přiklepnutý podtitul Ragnarok. Komiksový příběh je skvělý, herec sympatický a jsem jeden z mála, co si opravdu nemyslí, že první dva díly byly špatné - naopak, díval jsem se na ně opakovaně a pokaždé se dobře bavil. Již vloni z krátké upoutávky u Doktora Strange jsem doslova uchcával a celý rok jsem se klepal jak malý kluk. Trochu jsem byl zklamaný, když Chris prohlásil, že scénář je skvělý, ale musí se tam dopsat humor. Jakožto vyvrcholení trilogie jsem si představoval nějaký epický drsný fight. Potom se změnilo logo, které spíš připomínalo televizní hry z 80.let. Z toho jsem zrovna dvakrát nadšenej nebyl, ale tak jsem přece jen doufal, že by to ten Vajkyky mohl dát. Potom přišel první trailer, který vypadal parádně a na další jsem se už ani dívat nechtěl, abych nepřišel o nějaký překvápko. Těšil jsem se a už od prvních minut bylo jasné, že to bude přece jen trochu komediálnější. To jsem se vcelku spletl - ono je to celé komedie. Fajn, mám Strážce rád a tohle je v podstatě jako jejich bratranec. Ale přece jen, čekal jsem něco jiného. Něco, ve stylu druhého Capa. Bohužel. Výsledek je tedy takový, jaký je. Takže pokud bych to měl hodnotit jako regulérní uzavření trilogie, tak je to opravdu veliké zklamání a mé hodnocení bude někde kolem 40%. Ale nakonec jsem se přece jen trochu uklidnil a začal jsem na tento film koukat jako na prvni díl něčeho úplně jiného. Prostě pořád budu čekat na "svůj" vysnění třetí díl a tohle je pro mě prostě nový seriál, v kterém nebylo místo pro staré charaktery, až ostudně upozaděnými, ale který se na druhou stranu hodně povedl. Ovšem teda co Marvelu neodpustím, jsou ty vlasy a hlavně to oko. To mě opravdu hodně naštvali. Takže takových 80% - ale teda s přivřeným jedním okem. ()

Beatle

I když je Thor: Ragnarok vlastně dobře odvedeným filmem, jak po herecké, tak po výpravné stránce, scénáristicky naprosto zklamal. Hloupé, ale opravdu hloupé a iritující postavy otravují prakticky 90% celkového vysílacího času a ani takové klenoty jako gothic metalová bohyně Cate Blanchett, ho svým hereckým umem jednoduše nezachrání. Zvlášť, když se klišé hlášky a ubohý humor řinou z jejích úst jako šavle po páteční noci. Popravdě se to téměř rovná kacířství. Snad jen jedny z mála postav, co si ponechaly alespoň zbytek své důstojnosti, jsou právě Ódin, Heimdall a svým způsobem i Loki.Asi nejvíce mě na filmu zklamala právě absence jakékoli vážné myšlenky. Nalistujeme-li v knihách o mytologii slovo ragnarök, zjistíme, že to byla obrovská událost, které se všichni bohové báli, ale rozhodně o ni nevtipkovali jako o nějaké obyčejné nehodě s odhozenou sirkou. Helino pozadí vzniku také celkem pokulhává. Opět se mohli tvůrci inspirovat ve spisech a zjistili by, že Hel byla údajně zobrazována jako napůl krásná žena a napůl hnijící mrtvola – jak cool tohle mohlo být?! Po skončení filmu jsem si uvědomila, že jako fanouškovské video na youtube by tohle zafungovalo celkem dobře, ale chtěla bych, aby tvůrci uvedli premiéru skutečného filmu Thor: Ragnarok a ne jen jeho parodii. Apríl už byl, pánové, je na čase začít dělat filmy a ne videoklipy na staré hudební vypalovačky. ()

Eleanor05

Když přistoupíte na ten ošklivý osmdesátkový styl a na to, že je Thor: Ragnarok v podstatě dvě hodiny dlouhej sitcom, pak se docela dobře bavíte. Thor a Loki konečně jako spolupracující bráchové jsou k nezaplacení, bavilo by mě sledovat klidně celý film jenom ty dva. Opravdu jsem ze začátku nečekala, že třetího Thora ohodnotím stejně, jako prvního, ale v rovině komedie je to rozhodně vtipnější a lépe obsazené, než poslední Strážci Galaxie a má to i sympatičtější hrdiny. Všichni víme, že Marvelovky jsou v podstatě blbinky se stále stejným dějem - někdo chce ovládnout svět, kladné postavy tomu chtějí zabránit. Tady tomu není jinak, ale zároveň má film především odlehčený, komediální rozměr a vlastně mu po strašném druhém díle prospělo, že se přestal brát tak vážně. Natalie Portman navíc všem prokázala laskavost, že v sérii už nechtěla dál hrát, alespoň vypadla ta horší dějová linie a zbyla jenom zábava. Třetí Thor sice není jako vydařený první Thor, ale jde s dobou, je docela originální a hlavně má Toma Hiddlestona a Chrise Hemswortha, a ty v Marvel universu málokdo trumfne. ()

lykan9

Tvůrci Ragnaroka si snad snad při tvorbě filmu museli něco šlehnout, jinak nedokážu pochopit jak z průměrných marvelovek Thora jedničky a dvojky, dokázali vytvořit šílenou akční komedii, u které jsem se prakticky nepřestal řechtat. Ragnarok je skvělá podívaná, u které je hmatatelné, jak si všichni herci užívají svojí postavu. Ve filmu střídá hláška hlášku a místy jsem měl podezření, že se jedná o parodii předchozích dvou filmů, Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Ragnarok není jen výborným filmem pro fanoušky marvelovek, ale je skvělou podívanou i pro neznalé tohoto kultu. Teď už mi zbývá jen pustit si film znova :-) ()

VanTom

Převelice digitální souboje mě zpočátku netankovaly, no postupně se akce přece jen vydrápala na vtahující úroveň. Na druhou stranu jsem se mnohokrát nahlas zasmál vtipným situacím (návštěva u Dr. Strange!) a bavil u vynikajících dialogů tradičně úžasných postav. Přestože tedy z dramatické stránky třetí Thor pokulhával (zamrzela např. mimochodná likvidace Bratří ve zbrani, potenciálně rozporuplnou záporačku Helu opět ošidili o prostor) a barevný mix sci-fi/fantasy se zdál nějak nehomogenní, jako velkolepá komiksová komediální oddechovka od Marvelu bezezbytku naplnil požadovaná kritéria. Zase. ()

Danny F.

Tohle už bylo opravdu o něčem jiném. Chybou bylo snad až přebytek humoru, ale svižné akce i tempo to přebylo. Humor v určitých mezích se sice taky povedl, ale Hulk byl přeci jen nejlepší. Toto pokračování je snad ze všech Thorových filmů ten nej. 85% ()

SamVimes

Asi nejvtipnější marvelovka. Ta kanonáda vtipů ale bohužel dusí jakékoliv potenciálně dramatické momenty, a to se tam přitom Thorovi i jeho přátelům dějí občas docela drsné věci. Osmdesátková stylizace a barevné ladění celého Sakaaru je sice fajn, ale je z toho cítit kalkul "když 80s fungovaly v Guardians of the Galaxy, narveme je i sem". Soundtrack je výborný a stejně jako si Iron Man přivlastnil AC/DC, Thor teď dostal několik působivých scén s Led Zeppelin. ()

Sany33

Príbeh: Thorova sestra Hella sa rozhodla vrátiť na Asgard a rozpútať na ňom bájny Ragnarok. Thorove kladivo je proti nej neúčinné a tak musí nájsť novú zbraň a súčasne získať podporu priateľov aby zabránil skaze svojho sveta. Herecké obsadenie: Chrisova životná úloha boha hromu, ktorú si náležite užíva. To že sa ostrihal neprijala dobre iba moja polovička ale aj ja. Prevedenie: Deadpool rozpútal vlnu komediálnych filmov so superhrdinami v zábavných situáciách a tento konkrétne sa v tomto smer podaril. Bavil som sa skoro na každom vtipe a aj akčné sekvencie stáli za to. Popravde ak sa odosobním od vážneho deja Marvelu, tak filmu nemám čo vytknúť. Pocity: Mám rád paródie a aj napriek tomu, že toto nie je paródia rád by som ju za ňu považoval nakoľko si robí srandu z komplet celej superhrdinskej tvorby. Pridaná hodnota: Vtipnejší Thor plný akcie a gagov. 90% ()

JohnSmith

Thor je můj nejoblíbenější Avenger a jeho třetí samostatný příběh je super. Opět je tu Loki a Hulk a přibyla zlá sestra Hela šťabajzny Blanchett. Pěkný příběh, dobrá režie, spousta akce a vtipu. ()

LizianShaw

Tak tenhle Thor se ze všech tří povedl nejlépe. Ano, sází na vtip, což někdo odsoudí jako "typickou Marvelovku", ale to mu nemám za zlé, smál jsem se dost a některé vtipy jsou fakt vydařené. Pár chyb se najde - mě třeba vůbec nebavil Korg, připadal mi jako stupidní postava. Ale Guardians to naštěstí není. Film má skvělé obsazení - nejvíc jsem fandil Hulkovi, u kterého je to překvapivé, že ve filmu byl možná více, než Banner. Jinak Valkyrie a Grandmaster také zaujali, a Loki se dočkal úplně jiného charakteru. Hela se možná lidem nelíbila, ale mně jo, konečně záporák co má sílu i větší než Thor sám. A ještě k tomu Cate Blanchett s její super helmou, kdo by to nechtěl. Karl Urban nejdřív vypadal jako hlupák, ale později se aspoň trochu vybarvil. Hemswortha jsem si pořád nijak neoblíbil, ale aspoň mu dali cool účes. Parádní camea (a nemyslím jen Stana Lee). Skvělá akce, obzvláště ty blesky. Ikdyž je pravda, že podtitul Ragnarok se vůbec nehodí, jelikož to není konec všeho spíš taková zábavná jízda. 8/10 ()

Tft

Skvělá akční komedie. Marvel konečně pochopil to co Fox razí už nějakou dobu a to žánrově se trošku vyhranit, aby se z toho jejich vesmíru nestala hromada naprosto stejných filmů s trochu jiným příběhem. Svou část příběhu do celkové mozaiky vesmíru film předává, tak proč to nepodat trochu jinak? Nevidím žádný důvod proč by jeden Thor nemohl být komedie a druhý zase trochu temnější. Taika Waititi má cit pro komedii jako málo kdo na scéně a ode dne ohlášení jeho zasednutí na místo režiséra tak bylo jasné, že se bude jednat spíš o komediální variaci na komiksové snímky, než nějaký dramatický příběh. Beru to jako logický krok Marvelu směrem od záhuby, poslední dobou přece jen jejich filmy začínali působit trochu jednotvárně. Klišé struktura filmu zůstává, po téhle stránce se rozhodně o žádnou revoluci nejedná a Taika Waititi měl nejspíš v tomhle trochu svázané ruce a vyznačenou cestu, po které se musí vydat. To je oběť každého režiséra, který se pustí do komiksů, de tak spíš o to jak se s tím dokáže vypořádat. Taika Waititi na táhle vytyčené cestě dokázal vytvořit několik odboček, které z Thora: Ragnarok dělají přece jen o trochu něco víc, než další zářez na pažbě pro skalní fanoušky. Naprosto skvělá zábava, která předčí i Guardians of Galaxy, kteří byli prozatím vlajkovou lodí tohoto směru Marvelovských filmů, od začátku do konce je to přecpané skvělými vtipy, hluchá místa vznikají jen především kvůli dějové lince se záporákem v roli s Cate Blanchett, které ten emo look sice sekne, ale trpí syndromem všech Marvelovských záporáků. Klidně bych se bez nějaké hlubší dějové linky obešel, Taika Waititi totiž z té omáčky okolo, která má za úkol vyplnit děj mezi hlavní linkou vytvořil to nejlepší na celém filmu. Bylo by naprosto boží, kdyby mohl film podat v mocumentary stylu jako jeho What We do in Shadows. Všichni herci jdou filmu na ruku a vytahují z rukávu své komediální herecké umění, Chris Hemsworth sice rozjíždí místy až parodii na Thora, ale v bublině filmu to prostě funguje výborně, libí se mi co tvůrci udělali s Hulkem, Mark Ruffalo je tady naprosto boží, snad každá postava dostává prostor komediálně se projevit a i u těch, u kterých by to člověk nečekal to funguje. Soundtrack nakonec není tak odvážný, jak to z traileru vypadalo, ale i tak velmi povedený a dostatečně odlišný aby nezapadl. Po obrazové stránce je tu ve stylu Guardians hodně barviček, Taika Waititi a Javier Aguirresarobe si s tím však vyhráli a je na tom vidět i po téhle stránce, originalita a vlastni vize. Thor: Ragnarok nakonec není úplná revoluce, ale je to malý krůček směrem kupředu, tak snad to nebude ojedinělá vlaštovka a Marvel se pustí i do dalších žánrů (vzhledem k PG12 ratingu, ale asi bláhové přání). 80% ()

Lukyn007

Waititi si něco šňupl a natočil nejbláznivější film od studia Marvel. Skvělá komedie podpořená naprosto luxusním soundtrackem. Rozhodně nejlepší Thor a jedna z nejlepších marvelovek. Chci to vidět znovu a znovu. 90% ()

kklepkaa

Vypnula jsem mozek a fakt se bavila. Každopádně ten komediální strážcovský tón byl možná až moc. A jsem moc ráda, že tam nebyla Jane a vlastně se tam vůbec neřešil Thorův milostný život. A rozhodně zbožňuju Lokiho :-) Marvel konečně dal jako záporačku ženu a v podání Cate Blanchett se jim to fakt vyplatilo. A kam se poděla lady Sif? ()

Guzo

Nejlepší marvelovka od prvních Guardians, navíc má velmi podobný styl (více postav, hodně hlášek, barevnější pojetí, neobvyklý soundtrack). Jsem rád, že tentokrát trailery nemátly a opravdu lákaly na výsledný produkt. Trošku mě mrzí, že s postavou Lokiho se tu trochu moc mává (oproti třeba Avengers mi tu přijde hloupější a mnohem méně zajímavý), jinak se naopak Thor posunul hodně kupředu a snad tak i zůstane v dalších filmech. 85 % ()

vyfuk

Já vlastně ani nevím jak komentovat. Když film byl prapůvodně oznámen už nevím kolik let zpět, tak jsem cítil jistou epičnost v sobě. Ragnarok přeci jen znamená konec všeho. Jenže pak přišli ty osmdesátkový plakáty a nápisy a bylo zle. Film podle mě už jenom v tomto směru ztratil hodnotu. Poté přišli zvěsti o vtipných scénách a možnosti podobnosti se Strážci galaxie (což je jedna z mých nejméně oblíbených sérií vůbec) a to už oheň byl nejen na střeše, ale i v kuchyni. Zasadit humor do finále trilogie a co víc jen pár filmů před koncem celé filmové několika roční série je podle mě čin více než barbarský. Sice osvěžující, ale není to, to co bych primárně čekal. Ono to sice i v tomto případě v rámci celku funguje, ale spíš jde o to, že to je jako cibule s pařížským dortem. Hlášky nemůžou vynahradit fakt, že film vlastně ani nefunguje jak má. Problémem ani není to, že by byl Thor vtipný. Problém je, že on nikdy nebyl a teď najednou je. To je to, co nedává smysl a je jako pravačka na očko. Nejlepší nakonec však byly scény s Odinem nejlepší. Plus k tomu Jeff Goldblum si roli vyloženě užíval a proto i scény s ním byly ty z lepších. Podívejme se třeba na třetího Captaina Americu. Dokázal zakončit svou vlastní dějovou linku s klasickým Marvel humorem, ale zároveň s naprostou epikou, který nás nechala, aby naše emoce prostě proudily. A to bylo něco! Celkově vzato je třetí Thor lehce hybridní kousek, který skoro nikam nezapadá. To ho dělá suprovým i naprosto debilním filmem. ()

svobik

Film by měl hlavně bavit. A to se Thorovi konečně daří. Z dosavadní série rozhodně nejlepší příspěvek, který značně táhne především interakce s Hulkem. Vyzdvihnout musím i Cate Blanchett, která konečně vystřihla marveláckého záporáka, který se vryje do paměti. Naopak Goldblumovu postavu by měli raději utratit. Všehovšudy ale poměrně spokojenost a veliká zábava, příště klidně opět takto. 8/10 ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (viac)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (viac)