Thor: Ragnarok

• Česko Thor: Ragnarok (viac)

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec Asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – Neuveriteľnému Hulkovi. (Saturn)

george82

Marvel vůbec nezklamal. A pojetí s nadsázkou se rozhodně vyplatilo. Humorné dialogy a scénky tomu dávaly tu pravou dávku pozice nad věcí. Celou dobu jsem se vůbec nenudil. Vyzkoušel jsem 4DX a na mě je to prostě až zbytečně moc, ale to nemá nic společného s filmem. A Stan Lee jako vždy nezklamal. Ten dědek je snad nesmrtelnej. :-D ()

Vykuk

Fantasy komedie se vším všudy, zábavný a svižný děj, Hulkova planeta, respektive její využití naprosto super, není co dodat, pár rozpaků jsem měl u první scény s ohnivákem, ale pak se to rozjelo a prostě parádička. Spokojenost maximální:) ()

Olafsson

Jednoznačně doposud nejlepší Thor. Kdyby nebylo toho na co si stěžuju už u obou předchozích dílů tak je to na pět hvězd vrchovatě. Ale k tomu až za chvíli. Začnu tím co se mi líbilo - kvalitní až perfektní herecké výkony, Hopkins má takové charisma že i kdyby se tam objevil jen na minutu a nic neříkal tak zaručeně vynikne, našestí toho udělal a řekl (trochu) víc. Cate Blanchett jako Hela je DOKONALÁ, to ona vůbec v každé roli, ve které jsem jí viděl, je dokonalá. Jestli to nebude tím, že jsem do ní už hezkejch pár let zamilovanej. Hemsworth odvádí kvalitní Thoří řemeslo jako vždy, navíc je snad ještě víc namakanej než jindy, nejedny dámské kalhotky budou promočeny a sedadlo v kině označkováno. Ostatní to celé pěkně doplňují, je to dobrá parta. Nikdy bych neřekl že film který bude mít v sobě něco ze Star Wars, Star Treku, osmdesátkovýho cyberpunku, nordické mytologie a bohužel opět i postmoderní multikulti propagandy, se může tak vydařit. Je to náramně vydařená zábava, skvělé hláškování, výborné triky, choreografie a akce, děj baví a ani na chvíli nenudí, opravdu jsem nečekal že se tolikrát během promítání od srdce zasměju. Převelikou zásluhu na tom jak dobrý dojem na mě tento Thor udělal má to, že film se nebere vůbec vážně, dělá si ze sebe v podstatě legraci, což paradoxně nic nebere na napínavosti a "vážnosti" zápletky a dějové linie. Bomba prostě. Herci si to očividně užívají a divák s nimi. Hudba, ten soundtrack, to je prostě naprostá pecka, věřte nebo ne, ale zcela osmdesátkovej svižnej sound jako vystiženej z nějaký cyberpunk akčňárny z r. 1984 se sem naprosto hodí a ještě podtrhuje skvělou atmosféru a akci a to jak všechno pěkně svižně odsejpá. V životě bych neřek že takovej maglajz (nordický mýty plusa taková hudba) půjde takhle pěkně dohromady. Ha! A teď k tomu co se mi nelíbilo a proč ta jedna hvězda dolů. Prostě zase nehorázná multikulti nechutná propaganda. Bože můj to nám prostě musí Jewlywood servírovat tyhle sračky v každym filmu? Opět nordická božská mytologie je znásilňovaná takovym způsobem že je to až k pláči. Asgard plnej negrů, žluťáků a jejich kříženců? Valkýra polonegřice a Hjemdall opět jamajskej nigga?! To se rovnou můžou začít točit historická dramata z období čínské dynastie Čchin kde budou hrát modrooký blonďáci nebo římský velkofilm kde v hlavní roli císaře Trajána bude ten šimpanz Jay-Z. Na konci filmu kecy o tom jak budou všuchní žít v multikulturní harmonii každej s každym bez rozdílu ras a vyznání atd.. Z toho se mi chtělo blejt.. nebejt tam tyhle sračky tak je to na 5 hvězd bez jakýkoli pochybnosti, já už však dnes nedokážu tohle nevnímat a když si toho někde všimnu tak nastává silná alergická reakce. Tož tak! ()

thepeabody

Jako zábavnou komiksovou vysíračku řadím mezi lepší polovinu, jako předkrm pro Infinity War a levotočivá do části příběhu, kde už půjde o všechno, ale nefunguje. Možná právě proto najali Waititiho, aby jsme tu neměli nové DCEU. ()

whysoserious

Zatím nejvtipnější a nejzábavnější Marvelovka co jsem viděl prošpikovaná spoustou super hlášek. Cate Blanchet byla jakožto Hela děsně rajcovní a Tom Hiddleston s Chrisem Hemsworthem jsou jako Loki a Thor už osvědčená dvojka. Jsem moc rád, že si série s Thorem pořád drží dobrou úroveň. Jen je škoda, že Thor přišel o kladivo a o vlasy. Jinak nemám vůbec co vytknout. A kdo neviděl tak vzhůru do řiti (tedy pardon- do kina). ()

Mr.Ward

5 hvězd už bývá u Marvelu tradičních, ovšem tu se jedná opravdu o výbornou zábavu, která známé hrdiny ukazuje zase trochu jinak. ()

vieriX

5 hvězd tam bohužel nemůžu dát trochu mi tam vadilo až moc humoru ve scénách kde by opravdu neměl být.Jinak film je skvělý perfektní chemie jak mezi Thorem a Hulkem tak do toho Loki a nová postava Valkyerie. Akce moc fajn a Hela jakož to první ženský zaporák u marvelu fakt výborná. ()

Joedas

Není to dokonalý. Dokonce ani zdaleka ne, ale už jenom z principu je to o řád lepší, než většina posledních marvelovek. Vážně bylo doteď tak nemyslitelný svěřit jednotlivý filmy do rukou lidí s vlastní vizí a stylem? A není to jenom "nadměrným užitím dokola opakujícího se absurdního humoru" ,ale zkrátka tím, že Thor člověka baví po celou dobu stopáže. ()

Mistr_Moon

Rozhodně nejlepší Thor. Jinak si Marvel jede vyšlapanou cestičkou. Milion vtípků a barvičkoidní akce. Plus body za Cate Blanchet, která je konečně skvělým záporákem. ()

KillHurt

Nečekal jsem, že někdo zvládne natočit větší jízdu než jsou Strážci Galaxie vol. 2, ale stalo se. Zde není osmdesátkový look taková pěst na oko a spíš si Thor bere z této doby jen zaběhlé principy, hudbu, způsob vyprávění ad. Nerve nám pod smysly ikony z těchto let. Waititi dokázal, že marvelovský film ukočíruje a dokáže si u toho vyhrát. Jeho postava Korga si mohla lehce ukrást film pro sebe, ale nestalo se, protože režisér dokázal hercům zprostředkovat svou vizi, ti ji pochopili a přenesli na plátno. Navíc se ve většině případů jedná o opravdu kvalitní herce, kteří si jsou schopni "ubránit" svůj prostor. Vůbec celý snímek na mě působil jako velké pískoviště, kde si hraje banda kamarádů, kteří si výborně rozumí. Vše je podáno s nadneseným humorem a to i přesto, že ve filmu místy dochází k opravdu vážným situacím. I přes tento rozkol humor funguje a je dobře dávkován. Řešení finálního problému je zajímavé, kreativní a nečekané, ale sedí´tam jak zadek na hrnec. Trochu navíc mi přišla vsuvka s Dr. Strangem, ale chápu, že bylo třeba tuto postavu propojit aspoň s jedním Avengerem. Další postava, která mi přišla nevyužitá byl Scruge. Urban se opravdu snažil, ale nedostal moc prostorua jeho přerod byl... zvláštní. Moc se těším na třetí Avengery, ale i na další tvorbu Waititiho. ()

jprmusic

Určité pasáže mohli být kratší, ale jinak OK. Loki opět super a o Cate Blanchett netřeba mluvit. Jo a prima hlášky a Benedict 👍 ()

Chudák

Asi už únava z Marvelu, sice vtipné, pěkné, nenudné, ale ničím mě to nepřekvapilo, možná i horší náladou v kině, asi se to chce podívat ještě jednou v klídku doma na Bluepaprskáči ()

majky19

Skvělá Marvelkovka, která diváka bude bavit od samého počátku až do konce. Jediné, co bych snímku vytknul, je poměrně dlouhá stopáž - více než dvě hodiny, myslím si, že tento film by bohatě stačilo "shrnout" do 90 min., ale to je jen můj subjektivní názor. Divák se ovšem u snímku určitě dobře odreaguje, bude se dobře bavit, zasměje se velmi vtipným scénám, kterých je ve snímku více než dost a zážitek z kina si zcela určitě odnese pozitivní. Alespoň já jsem tyto pocity ze snímku měl a z tohoto úhlu pohledu hodnotím film jako nadprůměrně dobrý. ()

Nystra

Tohle byla jízda od začátku do konce.... Všichni, všechny postavy super. Nemam prostě co vytknout! Super zapracované fóry! ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (viac)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (viac)