Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

salahadin

Na dvě hodiny jsem spadl do hnusných sraček dvou rozdílných barev, tak napínavě se míchajících, až jsem zapomněl, jak se okem mrká. Do toho hrál impozantní zvuk hudebních nástrojů, po place pobíhala Emilka ztělesňující mě coby zmateného diváka a Del Tora se bojí i jeho ranní ovesné vločky. Film, který z vás vycucá všechnu radost. Ještě, že v Čechách se řežou jen gangy pěstířů maryjánky z Vietkongu.......... ()

Aky

Poslední třetina a samotný závěr dělá z tohoto filmu výjimečnou záležitost. V první části jsem skřípal zuby nad tím, jak mi autoři odpírali možnost porozumět. Vše posouvají o příčku výš herecké výkony. ()

Cappuccino

Obyčajný príbeh prezentovaný neobyčajnou formou. I keď tej akcie som popravde čakal od začiatku o dosť viac. Vynikajúci Del Toro ale dodal Sicariu poriadne gule a tým zachránil viaceré menej výrazné scény. ()

Foox

Intenzivní hra s atmosférou a zvukem, která nebere konce a neustále ukázkově pracuje s napětím i diváckým pohlcením. Těžko je zde identifikovatelný hlubší, či složitější příběh, ale pravděpodobně i díky tomu, se lze lehce nechat vtáhnout a kochat stylovou audio-vizuální stránkou, jenž syrově přibližuje hrdiny/ne-hrdiny drsné podívané. ()

vteco

Výjimečně pojatý krimi-thriller z prostředí drogových kartelů s dechberoucími akčními sekvencemi, skvělým hereckým obsazením a neuvěřitelně precizní režií. Audio-vizuální stránka je zde na té absolutně nejlepší úrovni a mrazivě dokonalý soundtrack, spolu s fantastickými a velice rozmanitými záběry přidávají na intenzitě filmu. Příběhová linka působí originálně a velmi často je určitá část poměrně chytře přenechána pouze představivosti diváka. [90%] | Kino ()

S.Quentin QUALE

Villeneuve opět vytvořil něco, co mě dostalo, a dokazuje, že je zárukou kvality. Tentokrát sice nepředkládá žádný spletitý, ale ani zběsilý příběh, ale brilantně plete z hovna bič na mexikáský mafoše. Vedle něj je zdaleka nejvýraznější postavou filmu drsňák Alejandro Benicia Del Tora, prostřednictvím jehož tvůrci nahlíží na aspekty pojmu pomsta, přičemž ve vztahu k pointě a na oko zbytečné postavě Emily Blunt nechávají pomstu kolidovat se zásadovostí a rozpolceností svého přesvědčení. Ten přesah není úplně zjevný, ale je výrazný, což dává pomalejšímu ději a menšímu množství akce, než které jsem očekávál, hned větší váhu. Doporučit opravdu můžu! ()

misterz

Celkom pohodová akčná kriminálka s drogovou tématikou a dostatočnou dávkou akcie na to, aby sa stal film atraktívnym aj pre tých, čo tento námet moc neobľubujú. Mňa osobne zaujal aj pohľad na E. Blunt v rozgajdanom tričku, takto nekonformne oblečenú je ju vo filme vidno iba zriedka. Film by sa dal zhrnúť do jednej vety - taký zbytočný boj s deväťhlavou hydrou na mexicko-amerických hraniciach ozdobený zaujímavým námetom osobnej pomsty. Kopec mŕtvych, ale droga si tú svoju cestičku k užívateľom aj tak nájde. Celkovo, nebolo to zlé, ale Traffic - Nadvláda gangov (2000) sa mi predsa len páčil viac. 75/100 ()

HAL

Vyzněním vrcholně nepříjemná podívaná, která ve mě pracuje ještě hodně dlouho po skončení závěrečných titulků. Na první pohled čistý žánrový film, který následně všechna pravidla žánru brutálním způsobem zbourá. Melodramatičnost Michaela Manna nabouraná beranidlem deprese a realismu. Jak příznačné že ve filmu hraje Benicio Del Toro, od Trafficu tu žádný tak výrazný film o drogovém podsvětí nebyl. 9/10 ()

2-Xtreme

Tento rok som nic lepsie nevidel. Dokonala, precizna rezia, hudba, ktora dodava atmosfere grady a ano.. ta dusna atmosfera. Ten zemiak v hrdle a to hlasne preglgnutie. Presne tak ako to ma pri takejto latke byt. Herecke osadenstvo dalo svoj standard, ale co vynikalo, to bol zretelny podpis rezisera D. Villeneuvea. Cakam na jeho dalsie pecky. ()

Vančura

Nejnudnější film pod sluncem. V podstatě vše mě tam minulo, obsazením počínaje (nikdy nepochopím, jak se mohl v Hollywoodu uchytit někdo tak nevýrazný a nezajímavý jako Emily Blunt; ke zbytku castu cítím podobnou averzi) a debilním dějem konče - většinu doby jsem prostě nechápal, co se v tom filmu děje, a bylo mi to zoufale jedno. Závěr můj dojem trochu vytáhl nahoru, ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že podruhé bych se tomuto filmu obloukem vyhnul. ()

mzss1

|40%| Shlédnuto v kině. No, udělal jsem chybu, že jsem na to zašel do kina. Soudě traileru jsem čekal mnohem víc. Tohle bylo tak odfláklé, nedodělané s tak nevyužitým potenciálem a tak useklým koncem, které dle mě nemělo ani snad finále či nebylo zřetelné. Není to teda vůbec jako celkově velká katastrofa, ale po celý čas filmu jsem se nemohl ani na okamžik zbavit pocitu, že je to hrozně sterilní, nudné, odfláklé, předvídatelné, nezáživné a já nevím co všechno ještě. Úvod nebyl špatný, správně drsné, trochu krvavé, realistické – právě to jsem očekával od celého snímku či, že se to bude ještě stupnovat a ono nic. Myslel jsem, že hlavní hrdinka zkusí mnohem víc. Nepopírám, že si peklo neprožila, ale nepřišlo mi to až tak hrozný. Určitou myšlenku film nabídl, to jo, ale moc mě celý koncept nezaujal. Akce tu občas je, není teda moc podstatná, pár slušných vyvraždovaček se zde teda najde no. Herecké obsazení není špatné. Emily Blunt to zvládla dobře, Josh Brolin mě moc nebavil a Benicio Del Toro mě rozhodně bavil, když mohl být o něco lepší. Hudba, taková nemastná neslaná. No, výrazně podprůměrný film, který mě už znovu rozhodně neláká. Tot vše. ()

kingik

Film pro Vrtichvosty. To jsou ti diváci, co se v kině rádi vrtí nudou, ale hřeje je dobrý pocit, že se vydali na film uměleckého zabarvení. Zápletka není nijak složitá a má i originální rozměr. Mezi členy mexického drogového kartelu se nekontrolovatelně šíří příjice. Nositelem je jistý Manuel Diaz mající přezdívku Sifylicario. Až tohoto pacienta Zero dopadnou, bude v chatách a srubech klid. Muž je to totiž záludný a svůj nakažený pyj zneužívá k výbuchům v obydlích. Nechává za sebou spoušť, kolem je samá poušť. Případ má v kompetenci FBI. Agentka Kate Macerová si ale netyká s vodou, mýdlem, hřebenem a v jednom tričku chodí i týden, smrdí tedy i na fotce, až ji na tenhle drobný hygienický nedostatek upozorní i její kolega. Její odér by mohl platit i na záludného bosse. Je tedy v doprovodu svých dvou kolegů a přepadového komanda vyslána do mexického terénu. Jeden z těchto drsných mužů ale nemyslí na nic jiného než na pomstu. To by v kostce o ději filmu stačilo. Kdo čeká akci, nedočká se. Akční složka tvoří jen pětinu z dvouhodinového filmu. Plká se, jezdí se po vyprahlé oblasti sem a tam, odkrouhne se pár zločineckých typů, zase se plká. Dialogy nejsou žádný zázrak, jsou standardně posazené. Filmem určitě nehýbají, jak by měly. Od režiséra Denise Villeneuve jsem čekal mnohem větší náboj, ale ten se mu nepodařilo do děje, ani do postav dát. Emily Blunt kazí zážitek z filmu. V tomto případě zkrášlujícím procedurám moc nedala. Blééé, hnuska! Leckterá holka z ulice ji strčí do kapsy. A hraje zcela unyle. Herecký prapor hrdinně drželi Benicio Del Toro a Josh Brolin. Ti byli samozřejmě mnohem výraznější a zajímavější. Není mně jasné, proč scénář tak tvrdošíjně trval na ženském elementu v typicky chlapském snímku. Zřejmě režisér chtěl ukázat novátorský a interaktivní rozměr ve vztahu žena vs dva muži. Dodávám, že mezi nimi nedojde k žádnému milostnému vzplanutí. K postelové scéně se ale schylovalo, když agentka podlehla v baru dlouho hledanému zločinci(!). Villeneuve se pustil ještě do jednoho experimentu. Chtěl realisticky zobrazit práci a zásah protiteroristických složek. Nastavenou úroveň sice úplně neudržel, film se postupně stal pseudo-realistickým, ale v mnoha sekvencích má film syrovost a dokumentární úhel. Nejpodstatnější je ale to, že diváka na ty dvě hodiny prostě nezabaví. Film vůbec neubíhá, dvě třetiny se vlečou, akce se dostaví na závěr, ale do zběsilosti má opravdu daleko. Pokud vám ale stačí vidět tři oscarové herce v jednom filmu, máte možnost účastnit se honu na drogového bosse přímo s nimi. Já se pekelně nudil! 40% ()

sochoking

Emily Blunt je neustále v plnej akcii a furt v jednom a tom istom tričku, až som sa celý film nemohol zbaviť dojmu, že brutálne páchne pod pazuchami! ()

InJo

Formalistické orgie. Asi jediné, co na Sicariovi není dokonalé (popřípadě na hraně dokonalosti), je bohužel paradoxně scénář (ten je "pouze" velmi dobrý). Ale v jednotlivostech a celkovém (notně pesimistickém) vyznění je to zkrátka super (propojení kamery, zvuku a démonické hudby je pomalu na 6*). Skutečně zajímavé a v některých aspektech až nezvykle odvážné skloubení mainstreamového a uměleckého filmu. Pro mě jeden z TOP3 roku 2015. 90 % ()

Anderton

Mexická vojna kartelov v plnej paráde. Ale ide aj o iné veci. Ja by som rád stále viac a viac sledoval silné filmy o ženských hrdinkách v čisto mužskom svete. Preto Sicario radím do silnej trojice Mlčanie jahniat a Zero dark thirty. Tie dávajú totiž podnety na premýšľanie nad tým, čo ženy chcú a tým, čo v skutočnosti môžu mať, alebo možno už aj majú. Ale keď sú raz vo svete vlkov a vlkmi nie sú....dobre. Sicario je absolútne nekompromisné v násilí. Nie v zobrazovaní násilia, ale v tom, že sa stane to, čo by sa stalo aj v skutočnosti a nebojí sa vyhnúť aj tým nadogmatickejším komerčným klišé. Naopak niektoré aj použije, ale stále sú natočené uveriteľným spôsobom. Nahľad tu nemá miesto. V podstate čo sa týka scenáru nie sme tak ďaleko od Bad boys 2, ktorému je ale Sicario maximálnym opozitom. Neviem, či sa jedná o hollywoodsky film, alebo ako bol financovaný a prečo pôsobí tak nezávisle, každopádne so spomínaným výplachom sú ukážkou dvoch pólov amerického prístupu k jednej látke. ()

Frajer42

Zhlédnutí jsem dlouho odkládal, neboť jsem očekával pořádnou πčovinu. Nakonec to nebylo vyloženě zlé. Příběh mě tedy absolutně nezaujal a byl podán dost nepříjemným způsobem. Nicméně, moje zhnusení příběhem kompenzovalo solidné herecké obsazení a několik pohledných akčních scén. Nejvíce mě fascinovalo, jak neustále černoušek poukazoval na nuzný a zanedbaný vzhled hlavní hrdinky. Přitom si myslím, že ji to docela seklo. Její role už mi byla sympatická méně, ba dokonce mi vadila. Snažit se řídit zákony a pravidly ve světě bez pravidel, je prostě πčovina. Docela ušel soundtrack a vůbec celkové ozvučení bylo výborné. Tento snímek dosti připomíná seriál Narcos. Snad s jedním zásadním rozdílem. Na Narcos se dá dívat, když to trošku nadnesu. Docela se podivuji těm zdejším častým orgasmům. Za mě rozhodně nedám více než solidní dvě. ()

MikeCool

Pozoruhodné kriminální drama se silnou tématikou, které mě v určitých pasážích naprosto uchvátilo svým vytrvalým napětím, které nám Denis Villenevuve naservíroval na plátno. Též musím zmínit krásný hudební podklad od Jóhannssona, který na první poslech působí nenápadně a prostě , ale při opakovaném poslechu OST tohoto snímku jsem si zejména úvodní skladbu hodně oblíbil. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

AppleCore

V rámci reálií a bez zbytečný přehrocenosti, s tíživou atmosférou a chytrým scénářem, výborným soundtrackem a geniálním finále, s parádní kamerou a sebejistou režií, bez nesmyslných okrajových příběhů a zdržovaček. Nuže ač jsem chtěl dát v průběhu filmu hvězdy čtyři, v konečnym součtu by to nedávalo smysl, protože Sicario prostě nemá chyb! "You're asking me how a watch works. For now we'll just keep an eye on the time". ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)