Daredevil - Season 1

(séria)
Akčný / Krimi / Mysteriózny / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 11 h 53 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvorcovia:

Drew Goddard

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Toby Leonard Moore, Bob Gunton, Vincent D'Onofrio, Peter McRobbie, Nikolai Nikolaeff, Gideon Emery (viac)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Nyní bojuje s nespravedlností za dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorské čtvrti Hell's Kitchen. (Netflix)

MERKATtv

Prvá séria Daredevila by sa mala volať Man in the Black Mask a nie Daredevil keď sa objavil iba v poslednej epizóde :D Fakt skvelý seriál ktorý zvládol atmosféru, príbeh, brutalitu a choreografiu súbojov na jednotku. Herci Matta, Foggyho a Fiska sa do svojich rolí fakt hodili. ()

ACDCKL

Rozjížděcí první série, možná trochu ukecaná, ale jak se šlo na boj, tak choreografie byla mistrovská. A celou sezónu čekat na kostým pravého Daredevila, no to byla muka. Záporák vcelku v pohodě. Takových slabších 5 hvězd. ()

DarweyD

Když jsem poprvé uviděl že vzniknul novej seriál od marvelu a má takhle vysoký hodnocení, řikal jsem si, jestlipak se vyrovná kvalitě marvelovskejch filmů Cap. Am. , Iron Man, Avangers atd... ovšem to co se stalo bych v životě nečekal, a to že malej nevýraznej seriál o hrdinovi o kterým jsem ani nevěděl že existuje se stane mým nejoblíbenějším seriálem od marvelu a po dokoukání série i mym nejoblíbenějším seriálem vůbec, To co Drew Goddard vytvořil z předlohy Daredevila za kvalitní seriál je (minimálně) dechberoucí a pokud váháte jestli se na něj podívat , dál se nerozmejšlejte, zážitek na celý život ()

johnsnow

Zo začiatku skvelý seroš, s brutálnymi akčnými scénami a super príbehom. jedine Kingpin je mínus keďže D'onofria nemusím. Avšak po vymlátení ruských bratov to stratí na tempe i akčnosti a až posledný diel sa opäť rozbehne. Škoda ale našťastie to druhá séria zachránila. ()

Rayen1

Tohle mám rád - temný a propracovaný Marvel s odkazy na MCU. I když víme, že je Kingpin hajzl, člověk s ním občas soucítí. Jo, tohle byla fakt jízda :) Ze začátku jsem měl trochu problém s tím, jak zařadit MCU do Netflix Universa, ale nakonec si to sedlo. A teď hurá na další Marvel od Netflixu! ()

darthvader77

Velice vynikající seriál, který má výborného hlavního herce. Charlie Cox by měl dělat audioknihy, pokud už nezačal, protože ten hlas to je něco, co se dá poslouchat pořád. Ukazuje to skutečné problémy hrdinství. Jak obtížné by bylo chodit někde po nocích mlátit lidi? Jaké jsou problémy "žádné zabití pravidla"? Co dělá hrdinu hrdinou? A má to vůbec smysl, když jednoho šmejda nahradí milion dalších ve vzniklém mocenském vakuu? Wilson Fisk je na druhou stranu jeden z mála antagonistů u nějž nejenom dostaneme pořádný úhel pohledu a sledujeme jeho milostný život. Navíc je zajímavé, jak sám si myslí, že dělá správnou věc. Zoufalstí, paranoia, nevědět komu věřit, neviditelný, nedosažitelný člověk. Přiznám se, že moc peněz byla zobrazena v tomhle seriálu výborně a tahle ta konspirace mne držela na okraji sedačky. O to víc je uspokojivý závěr, kdy maska spadne. Těším se na druhou sérii. ()

swinevenca

V mém skromném albu známých komiksových hrdinů zaujímá od nynějška Matt Murdock místo toho nejlidštějšího, protože až na Kick-Asse jsem neviděl žádnýho bojujícího takhle na férovku a možná proto tak často takhle dorubanýho. Začátek frčí, pětiminutová bitka na jeden zátah s mikrovlnkovým hitem si zaslouží samostatnej klip, bohužel od ruské čistky tempo výrazně drhne. ()

only_serials

Žádný velký nadšení z první série... těch 13 dílů jsem nějak přelouskal, ale zpětně bych z toho vyzdvihnul snad jen dvě věci - perfektní, sympatickou Karen a boží závěrečnou scénu z 2. epizody, jinak fakt nevim.. ()

Hyssi

Daredevil je pro mě zatím nelepší marvelovka... Bez prdele zatím opravdu topovka od Marvelu. V seriálu je skvělá akce, drama i hudba. Musim také pochválit záporáka, který je opravdu skvěle napsaný a líbil se mi. Celkově většina postav mi přišla sympatická až na Karen, která patřila k mým méně oblíbeným. Když se bavíme o záporácích hádám, že další bude Vanessa, která mi zatím přijde taková méně zajímavá... Ovšem celkově první sezóna byla skvělá až famózní podívaná... Těším se na druhou sezónu.. [97 %] ()

BaronMartin

První série Netflixovského Daredevila mi možná nesedla zas tak moc, jako některým jiným komentujícím, to jí ale vůbec nebrání v tom, aby se z ní stal jeden z nejlepších počinů v branži Marvel seriálů. Daredevil je totiž naprosto skvělý, seriózní a brutální příběh o právníkovi a samozvaném strážci v jednom, který chrání špinavé a zkorumpované město známé jako Hell's Kitchen. Hned na začátek musím zmínit celkovou kinematografii seriálu, která je perfektní. Série vizuálně vypadá výborně, prakticky každý záběr je skvělý, je zde spousta momentů a scén, které jsou vyloženě dělané pro tapetu vaší plochy. Vizuál, kamera, ale i hudba, to všechno je naprosto úžasné. S tím se pojí i fenomenální akční scény, které jsou prostě wow. Epická choreografie, zajímavé nápady, výborná kamera, brutální rating a znázornění krve a násilí a hned tu máme jedny z nejlepších akčních scén od Marvelu. K ději a příběhovému hledisku, to je také skvělé. Příběh je neskutečně atmosférický, Hell's Kitchen na vás nonstop hází pocity nepříjemného, hnusného zkorumpovaného města, kde prostě nechcete žít. Samotný děj je též dost solidní, a to hlavně díky postavám. Tahounem seriálu jsou totiž právě postavy, konkrétně hlavní hrdina a záporák. Začněme Mattem Murdockem, který je výborně zahraný Charliem Coxem. Murdock jako postava má hloubku, má sympatický charakter, hromadu charisma a je zajímavý a lehce si ho oblíbíte. A co je taky super, je zranitelný. Za celou sérii ho několikrát vidíme sáhnout si na svoje dno, vidíme ho zmláceného, pořezaného a je skvělé, že autoři ho nechali takto trpět. Působí to reálně a brutálně, navíc to ještě víc utvrzuje sympatie k hlavnímu hrdinovi. Vedlejší postavy krásně dokreslují děj a oblíbíte si je... teda, většinu z nich :D A pak tu máme záporáka, který je prostě naprosto výborný a totálně rozumím všem lidem, kteří si myslí, že je to jeden z nejlepších Marvel záporáků vůbec. Wilson Fisk je totiž hrozně zajímavý záporák s hloubkou, který vlastně nechce dělat nic špatného, chce jenom pomoci svému městu, jenom to prostě dělá špatnými způsoby. Fisk má skvělé motivace, kterým divák plně rozumí a dokonce s ním občas soucítí a sympatizuje, za což může i to, že seriál mu dal dost prostoru na prokreslení jeho charakteru. Zároveň je Fisk ale neuvěřitelně děsivý a ve spoustě momentů z něj jde sakra strach a respekt. A všechna čest D'Onofriovi, jehož výborný herecký výkon je třešnička na dortu tohohle skvěle napsaného padoucha. Jak jsem ale řekl na začátku, tahle 1. řada mi tak úplně nesedla. Může za to hlavně tempo, které je dost roztahané, některé momenty a dialogy jsou delší, než by být musely. Taky je zde spousta relativně zbytečných momentů a máme tu i hromadu příprav pro druhou sérii, které občas zazdívají hlavní tému této řady. To všechno ve finále ale vůbec nevadí, protože Daredevil je poctivý seriál, který sází na kvalitní filmařinu, skvěle napsané postavy, atmosférický děj a hlavně skvělého záporáka a hlavní postavu. Netflix se zde opravdu předvedl a minimálně 1. série Daredevila je rozhodně vrchol seriálové Marvel tvorby, který stojí za vaši pozornost. Výborný scénář, skvělé postavy v čele s úžasným záporákem a hlavním hrdinou, to vše zabalené v brutálním a drsném kabátku. 1. řada Daredevila je topkou Marvel seriálů. Hodnocení: 80% () (menej) (viac)

muti

Seriál má všetko čo treba a nemá nič čo by mi vadilo. Od dialógov, cez konanie a vývin postáv, až po backstory všetkých zúčastnených. Záhadné odhalenia, aj vyraďovačky, všetko pekne do seba zapadá. ()

esmoke

Disney a Netflix uvádí seriál o dalším komiksovém hrdinovi, tentokráte je to "slepý" právník Daredevil. Můj dojem byl ovlivněn tím jak to "celý" svět vynášel do nebes a značkoval jako nejlepší seriál posledních 20 let..... jsme zklamán. Logika je hodně krát na bodu nula, postavy jsou normál, ale obavy co se komu muže stát v dalším okamžiku rozhodě nejsou na místě. A největší drama představuje stará babka co se nechce přestěhovat z regulovaném nájmu, přestože jí nemovitost nepatří, nemá na nic nárok, se tam usídlí a dělá problémy. A protože je to babka tak jí musí hrdina pomáhat a všichni jí musíme litovat... cože? Ještěže tam byl ten padouch - Vincent D'Onofrio aka Zákon a pořádek.▐1. série (13 dílů) *** (2D titulky) ()

Tomko87

Ľudia chceli temnejší Marvel ? Nech sa páči. Vo všetkej paráde priamo od Netflixu. Arrow, Agenti Shieldu ? No tak oni môžu len tíško plakať. Že nemá Marvel dobrého záporáka ? Nech sa páči. Pán Fisk aka Kingpin osobne . Nepamätám si pôsobivejšieho záporáka než Fiska. Skrátka a jasne, čo traileri sľubovali, dostal som omnoho viac. ()

Rian_witcher

První série je o nesympatickém nerozhodném joudovi, co běhá po městě s pirátským šátkem přes oči. Bohužel ani jeho přítel právník a jejich "sekretářka" nemají moc prostoru do seriálu zasáhnout. Tak jedna hvězda za slušné bojové scény a jedna za skvělé záporáky, jimž kraluje Vincent D'Onofrio. Naštěstí je druhá série úplně jiná jízda :-) ()

Martynes

Goddardova scénáristická absence v posledních epizodách se bohužel podepisuje na té skvělé nekomiksové temné atmosféře. Avšak nebýt tohoto problému 5 hvězd napálím bez mrknutí oka. Skvěle zahráno, nadprůměrně napsáno a jistě zrežírováno. Fantastický záporák v podání Vincenta D'Onofria je jedním z nejlepších v historii komiksových filmů/seriálů. ()

HennessyVSOP

Rozumím, že je tu mraky odkazů na původní komiks a že mu seriál vzdává zaslouženou poctu, nicméně to samo o sobě na plný počet nestačí. Hlavní role mi nesedí úplně doteď, mám s tím jeho hraním slepého vážně problém. Ústřední trio asi funguje poměrně dobře, i když dost komicky. Co jednoznačně táhne film vpřed je herecké podání Kingpina. Marvel měl vždycky problém se zápornými postavami a tady v tomto seriálu je zloduch, který se v klidu může postavit po bok hlavním padouchám z Batmana. Vzhledem k poslednímu díu nicméně čekám, že první serie byla jen rozjezdem. ()

kishi_SO

k tomuto serialu a k tomuto hrdinovi som sa staval dost so strachom alebo skor s odporom. Videli ste predsa ten z Affleckom. Na druhej strane od prveho dielu ma dokazal uputat svojou temnou atmosferou, dobrym scenarom a celkovym budovanim napatia. Miestami mi pripominal skor komiksy od DC ako Marvelu. ()