Daredevil - Season 1 (2015) (séria)

Cut Man (S01E02)

(epizóda)
  • USA Cut Man

Murdock se snaží zachránit uneseného chlapce, ale dopustí se fatální chyby. Když pak sám potřebuje zachránit, získá nečekaného spojence. (Netflix)

Imrwere

Druhá epizoda vysoko nasazenou laťku epizody první snadno ani ne přeskočila, jako spíš lehce překročila. Zde už každému divákovi musí být jasné, kolik surovosti a nejen zlámaných kostí následující příběh přinese. A počet sebraných životů? O tom se snad nebudeme ani bavit. Již teď je slíbená kvalitní podívaná a to od všech účinkujících, vedlejších postav nevyjímaje. ()

muti

Scéna so spusteným hasakom je vykrádačka z amerického psycha. Škoda že seriál nejde vlastnou cestou, človek má pocit že všetko už niekde videl. Ako ten posledný zápas against the odds. Ozaj, prečo sa musí daredevil mlátiť s každým na päste keď má každý druhý strelnú zbraň? Na jednom mieste ide človeku rezať nerv a potom ho vyhodí zo strechy, potom namiesto postrelenia každého trebárs do nohy musí ísť vždy na päste. Gamer by povedal, že hrá zbytočne na hard obtiažnosti... ()

Kaka

Zajímavá alternativa série, která je zřejmě přetavená v jakési "minifilmy". Cestujeme v čase, díky čemuž poznáváme lépe hlavního hrdinu a jeho motivace. Jednotlivé epizody mohou mít zřejmě časovou promlku mezi sebou, což nevadí. ()

BaronMartin

Daredevil si stále drží kvalitu a i druhý díl je prostě skvělý. Opět musím pochválit tu výbornou atmosféru, která je pořádně temná a drsná, čemuž dopomáhají i brutální a krvavé scény a momenty. Seriál je výborně natočen, každý záběr vypadá hrozně dobře a finální akční scéna, která je točená na jeden záběr a bez střihů, je skvostná. K příběhu, v téhle epizodě byl možná lehce slabší a takový zbytečnější, působil dost epizodně a měl celkem pomalé tempo, ale bavil mě. Dynamika mezi Mattem a Claire je dost příjemná a flashbacky na Mattovo dětství mě hrozně bavily. Sice mě úplně neoslnila ta linka s Foggym a Karen, ale chápu, že pro rozvíjení vztahů tu musí být. Velice příjemný díl. Hodnocení: 75% ()

Hyssi

Druhá epizoda pokračuje v nastoleném tempu z první epizody, která byla famózní. Celý díl jsem si neskutečně užíval a jsem rád, že seriál ještě přidal na surovosti. Jediná pasáž co mě moc nechytala byla ta v baru, ovšem ta měla tak 4 minuty celého dílu. Samozřejmě musím vypíchnout bojovou scénku na konci, která byla prostě neuvěřitelná... A ještě za zmínku stojí skvělé flashbacky, které si maximálně užívám. A ještě si zde udělám soukromý tip, tím je že Foggy je záporák :D  [92 %] ()

• V tejto epizóde sa Matt odmietne predstaviť Claire a tá ho nazve menom jej bývalého priateľa - Mike. V skutočnosti ide o alter ego Matta z komiksov. Matt si vymyslel postavu Mikea Murdocka, jeho vidiaceho identického dvojčaťa, na ktorého sa vždy vyhováral, ak bola identita Daredevila prezradená. (lucia28)
  • Bojová scéna na chodbe bola natočená na jeden záber. Chris Brewster - hlavný dablér Charlieho Coxa povedal, že v prvý deň vytvárali choreografiu, na ďalší sa trénovalo a v tretí deň to zahrali. (lucia28)