Rodinka Úžasných 2

• Česko Úžasňákovi 2 (viac)

Vo filme Rodinka Úžasných 2 sa zdá, že hlavnou superhrdinkou bude Helen. Ako príťažlivejšia polovička z najslávnejšej superdvojice sa stáva tvárou kampane, ktorá má vyžehliť obraz superhrdinov v očiach verejnosti. Bob sa tak musí venovať domácim povinnostiam a hlavne výchove detí – Violet, Dasha a najmä malého Jack-Jacka, ktorého superschopnosti sa ešte len majú prejaviť a prekvapiť všetkých, vrátane vlastných rodičov. Zdalo by sa, že superhrdina Bobovho kalibru s tým nemôže mať problém. Omyl! Navyše sa objaví nový nepriateľ s geniálnym diabolským plánom a Parrovci musia čeliť výzve, ako zvládnuť domácnosť, pubertu detí, školskú dochádzku a popritom ešte zachrániť svet. Nie nadarmo sú však Úžasní... (Saturn)

neo93

Skvělé pokračování jedné neobyčejně úžasné rodinky. Úžasňákovi jsou zpět, aby znovu zachraňovali svět. Čekali jsme dlouho na druhý díl, jenž přišel až po neuvěřitelných 14 letech. A znovu se jedná o prvotřídní animák, ačkoli není už tak výjimečný jako v případě jedničky. Přeci jen předchozí film měl punc jedinečnosti a originality, který dvojka již ztratila a není to jediné, čím dvojka přeci jen o něco zaostává před prvním dílem. Přesto jsem se u Úžasňákových 2 výborně bavil. Díky rodince superhrdinů a jejich charakterům a novým rolím. Otec a hlava rodiny, pan Úžasňák je nucen okolnostmi stát se mužem v domácnosti, který se musí postarat o své tři jedinečné děti, dceru Violet, jenž zažívá trable s klukem, synem Dashem, který naopak bojuje s matematikou, tak i v neposlední řadě s nejmladším členem rodiny, batoletem Jack-Jackem. Naproti tomu, jeho manželka Elastička se stává hlavní superhrdinskou hvězdou pro boj s ilegalitou superhrdinů. Je rovněž moc dobře, že se vracejí také další známé postavy jako např. Mražoun nebo třeba Edna. Zároveň filmu nechybí potřebný humor, který se značně produkuje prostřednictvím malého Jack-Jacka, který si bere hodně pozornosti a je vlastně ústřední postavou. Na druhou stranu, mě trochu zamrzelo, že snímek má jednoduchý a docela předvídatelný příběh, navíc s hlavním záporákem, který mě příliš neoslovil i s tím konečným odhalením. Kromě toho však film nabízí mimo jiné spoustu akce a zábavy, a proto se jedná o víc než zdařilé pokračování o jedné podivuhodné rodince. ()

Sweat55

První díl Úžasňáků je samozřejmě nejlepší Pixarovka, o tom žádná. Dvojka je bohužel úplně zbytečný pokračování filmu, ze kterýho chtěla lampička dostat další prachy. Nebo aspoň tak mi to příide. Co mě na tomhle filmu bavilo, byla výborná animace a výtvarná stránka, takže každou sekundu bylo radost sledovat. Bohužel příběh v podstatě nijak nenavazuje na první díl, v rodině se řeší stejné věci jako minule a celý to působí jak natahovaná kaše. Škoda. ()

Zikus

Stejně jako jednička je to dobrý, akorát se mi na Elastičce nelíbilo, že do tohoto dílu přibrala na prdeli a nohách. V jedničce vypadala líp. ()

rublik05

Vynikající pokračování, které si bere to nejlepší z předchozího snímku a nezapomíná přitom přijít s něčím novým, takže dvojku nelze v žádném případě brát čistě jen jako kalkul či snahu o vytvoření nové mašiny na peníze. Po 14 leté odmlce začínáme těsně po událostech jedničky, takže se nám opět vrací naši staří známí včetně fenomenální tety Edny. Příběh je opět perfektní, vizuální stránka je přímo nádherná, akční scény jsou rovněž povedené. Zaujalo mě mnohem větší zapojení citů, emocí a rodinných záležitostí, díky kterým se snímek více snaží posunout dospělejšímu publiku, přičemž se stále nezapomnělo na ty menší, pro které je tu šílené mimčo Jack-Jack, takže si opět každý přijde na své. Bavil jsem se královsky, za mě jedno z nejpovedenějších pokračování, jaké jsem kdy u animáků viděl. Jednička je sice jednička, nicméně pořád se jedná o naprostý top. 9/10. ()

tlesk

Brad Bird to dokázal! Je jedině dobře, že si dvojka podržela stejného režiséra a scénáristu v jedné osobě. Úžasňákovi 2 jsou jedním z nejlepších pokračování, jaká jsem viděl. Nejsou sice lepší než předchůdce, ale minimálně se mu vyrovnají nápaditostí, hravostí a spádem vypravování. Což je víc, než většina navazujících animáků, u nichž se dostavilo spíše zklamání může říci (ano, myslím tebe, Univerzito pro příšerky!) I kdyby to mělo být za dalších čtrnáct let, budu se na případný třetí díl těšit stejně, ne-li ještě víc. Více zde: http://nafilmu.cz/2018/07/recenze-uzasnakovi-2-2018/ ()

RAFT

Režisér Brad Bird nám naservíroval pokračování a že, se vážně povedlo .Sem opravdu rád že, má pokračování stejného režiséra a scénáristu dohromady a opravdu ono to vážně funguje na jedničku.Druhý díl sou tím nejlepším pokračování jaké můžeme vidět .V animáku nechybí humor,propracovaný děj,postavy, dobrý střih ve filmu,hudba dokonalá.I když, je pravda že jsme museli čekat čtrnáct dlouhých let ,tak těd doufám že ,jestli bude třetí díl nebudeme čekat takovou stejnou dobu.Jack-Jack ten byl super a ty jeho schopnosti dokonalé .Pixar zase vládne ,já sem spokojený.Animák roku to každopádně.Film viděn v Ostravě dnešní předpremiéra.88% ()

MERKATtv

Tak isto dobré ako jednotka ale záporák sa mi páčil viac... Screenslawer bol fakt úžasný a aj SK dabing bol v pohode... Len škoda že v Amerike to bolo o mesiac skôr a sociálne siete my tak trochu prezradili dej filmu... ()

nenet

Superhrdinové mě berou i v animované podobě :). Děj skutečně není nijak složitý, ale záporák mě docela překvapil. Milá kratochvíle. ()

FaithZombie

Nedosahuje kvalit prvního dílu a myslím, že to ani nikdo moc nečekal. Přesto jde o suprovou jízdu, na kterou jsem čekala už od dětských let a stále mi nejde do hlavy, proč druhý díl přišel až po tak dlouhé době. Až jsem z toho z nostalgických důvodu byla ve výsledku trochu na měkko. Rozhodně důstojné pokračování. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Akčnější, propracovanější, příběhově plnější a daleko více zábavnější než jednička. Hvězda navíc za perfektní mimino, které zábavu násobilo a já se náramně bavil! ()

Tarhiel

Ďalšia z kvalitných Pixaroviek, radiacich sa k UP, alebo prvým Úžasňákovým. Pri pár scénach si človek povie, že postavy reagujú zvláštne (veci, kedy si vy ako divák čosi uvedomíte, a postave to dôjde o pár záberov/minút neskôr) a mám pocit, že bude trojka (nie všetky veci sú uzavreté), ale to už je len moje hnidopišstvo, film je super. A Edna je zlatíčko! ()

Mkartaylas56

Po dlouhém čekání mám konečně za sebou pokračování rodinky Úžasňákových a mohu s klidem říct, že se povedlo. Nejedná se totiž o pokračování, které vzniklo jen za účelem zisku, ale je vidět, že režisérovi Bradu Birdovi ná této značce záleží a tak dokázal natočit více než důstojné pokračování, které u mě dokázalo velmi živě oživit vzpomínky na to, jak jsem ještě jako kluk s nadšením sledoval první díl. Na ten se každopádně dvojka bohužel nedotáhla a to převážně kvůli celkem předvídatelnému příběhu, který mě zde opravdu nijak zvlášť neoslnil. Jinak ale co zůstalo opravdu kvalitní, tak to je určitě propracovanost postav, jejich chemie, samozřejmě akce a samotná animace, o jejíž detailnosti tu ale snad ani nemusím hovořit. Abych to shrnul tak druhý díl na mě působí velice podobně jako díl první, akorát má horší příběh, což z něj dělá toho krapet horšího z dvojice. 80% ()

Maniik88

Fakt to už je 14r od prvej skvelej časti? Dvojka je tiež podarená. Príbeh možno trošku zložitejší pre detského diváka a ten hypnotizér ich môže miasť či desiť, no dospelý divák sí príde na svoje. Máme tu aj hodne akcie, aj srandy - najmä Jack Jack vs medvedík čistotný je top. Tak som sa nasmial. odhalenie kto je za tým a tak som síce vedel dopredu, no je to pre deti a zápletka tu bola lepšia ako v mnohých akčňákoch. Za mňa super, bavil som sa. A Edna je parádna. ()

biergof odpad!

Animák, jak je vidno, ušel obrovský kus cesty jakožto vizuální preciznost. Incredibles 2 však ztrácí kouzlo pohádky, či dobrodružství pro nejmenší. Akce, honičky, akce, pronásledování, výbuchy, akce... Opravdu mám toto pouštět dětem? To si příště můžeme pustit Skyfall a po filmu si zajdeme na zmrku a k psychiatrovi. Animák ušel obrovský kus cesty a naprosto minul účel, tedy filmy pro nejmenší. Incredibles 2 může být krásný, akční, heroický, ale pro nejmenší naprosto nepřípustný! Kam se vytratil cit a kouzlo dětského světa? Nebo jsou i rodiče z moderního multi kulti světa tak rozvrácení a přidušení, že jim to nevadí? Co hůře, rodičům to nedochází? ()

Taffey

Zatímco jedničku jsem viděl víckrát a při jejím sledování mi čas rychle uběhl, u dvojky jsem se ošíval a nebylo mi proti srsti si odskočit pro pomeranč, něco k pití nebo se kouknout, zda je naše fenka tam, kde má být. Jednička byla inovativní, zábavná, strhující, humorná a některé její části jsem si pouštěl opakovaně. U dvojky nic takového nehrozí. Jsou to naprosto nesrovnatelné filmy ve prospěch jedničky. Dvojka je pro mě těžkým zklamáním. ()

dkas

Pořád velmi slušná jízda, plná ulítlých gagů, dokonce i s trochou toho rodičovství. Takže ve finále zamrzí jen trochu jalový hlavní zaporák. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (viac)