Bývalý zloduch Gru má problém. Medzi prstami si nechal utiecť aktuálne najhľadanejšieho zlosyna na svete, a tak ho vyhodili z práce v Antizloduchovskej lige. Jeho Mimóni sú navyše čím ďalej nespokojnejší lebo ich pán už nie je zlý. Najmladšia dcéra Agnes túži po živom jednorožcovi, ktorý bude neuveriteľne hebučký. A do toho všetkého sa Gru dozvie, že má dvojča, ktoré je mu na nerozoznanie podobné. Až na tie vlasy. Vráťme sa ale k tomu darebákovi, ktorý prekabátil Grua. Volá sa Balthazar Bratt a v osemdesiatych rokoch minulého storočia bol detskou hviezdou populárnej televíznej show. Na svoju škodu sa však nedokázal preniesť cez jej koniec a odvtedy robí zle, všade kadiaľ chodí. Nosí retro oblečenie a nemožný účes, počúva staré pesničky na kazetách a ako zbrane používa Rubikovu kocku a žuvacie bubliny. Proste odporný typ.
Omnoho väčším sympaťákom je ďalší nováčik v príbehu, Gruov brat Dru. Je to neuveriteľne priateľský a milý chlapík, ktorý si zo všetkého najviac praje, aby ho brat zasvätil do umenia zločinu. Lenže z Grua sa začal stávať zaťatý dobrák (dokonca tak zaťatý, že s ním nepohla ani otvorená vzbura Mimóňov, ktorí ho kvôli jeho dobrému správaniu opustili). Jediný, kvôli komu by bol Gru ochotný prejsť aspoň dočasne na stranu zla, je jeho večný súper Balthazar Bratt. A keď si mu dovolí tento nedokonalý klon Michaela Jacksona siahnuť na rodinu, využije všetky zloduchovské skúsenosti k tomu, aby svojich blízkych zachránil. V tom mu s nadšením sekunduje jeho novo nájdený brat Dru a jeho Mimóni, ktorí si až vo väzení uvedomili, čo je pre nich v živote najdôležitejšie. (CinemArt SK)

Lucjen

Tak po veľmi vlažnej (až ľadovej) dvojke som si k tretiemu pokračovaniu sadla s obavou. Avšak tentokrát na to išli režiséri trochu inak. Scenár zadali nejakým pánkom, ktorí po dejovej stránke nepriniesli do série Ja Zloduch nič nové, ale povinnosť si splnili viacmenej bez nejakej pohromy, pretože nebudete umierať nudou a po nástupe Gruovho brata Drua sa možno aj pousmejete. ;) Tvorcovia tentokrát zabodovali niečím až smiešne jednoduchým - hudobnými peckami z osemdesiatok. Ja viem, rozprávka rozhodne nie je o soundtracku - no najmenší sa zabavia tak či tak a nech mi žiaden dospelý nehovorí, že ho nepoteší (prípadne nezobudí, ale myslím že zaspať nestihne) Take On Me, Jump alebo Bad od Jacksona. A ak ani jedno z toho, tak 99 Luftballons vás už musí zlomiť. Ja som jednoducho 90 minút mala presne tú radosť, ktorú mám, keď rádio zahrá moju obľúbenú pesničku. :) A spolu s rozkošnou Agnes som nič viac nepotrebovala. A ešte Gruova múdrosť na záver... Źivot je niekedy jednoducho taký. Dúfame v jednorožca, a dostaneme kozu. ()

vydumnica

Bolo to fajn, len možno mohli už nechať tie dievčatká trošku povyrásť, vekovo by sa zároveň priblížili tým divákom, ktorí začali prvý film Despicable Me pozerať v detskom veku. A Gru by musel napríklad odháňať nápadníkov :-). Každopádne ma to bavilo, atmosféra 80's bola príjemným crazy prekvapením, ale ten zloduch ma nebavil, mal až priveľa priestoru. Naopak, Lucy mohla dostať viac priestoru. Viem si dokonca predstaviť samostatný film o nej. Milý bol aj celý ten výlet za Druom. Možno trošku slabšie, ale 4* a rada si pozriem aj prípadné pokračovanie a možno dajú na moje slová😁. ()

kaylin

Není to už tak povedené jako druhý díl, ale má to nápad, novou postavu, která je docela dobrá, a hlavně dobrý osmdesátkový look, který se mi zamlouval, a to i díky tomu, že ve filmu zazněly opět docela pěkné hudební fláky. Pobavil jsem se navíc, jsem už dlouho nebyl v letním kině, tak tohle byl fajn příležitost. ()

Pavlínka9

Nevěřila bych tomu, ale nejvíc mě bavilo padouch z 80tých let, jelikož oblečení, tancování a celá zaujatost tímto obdobím byla pro mě tak praštěná, že to pro mě byla největší zábava. Na dalším místě byl bratr Dru a teprve poté až všichni ostatní. Bavila jsem se, splnilo to účel a jen se bojím, že se budou točit další a další díl a ztratí to to kouzlo. ()

filmfanouch

Série Já, padouch už má za sebou dva díly a jeden spin-off (Mimoňi). A nyní se dostává ke třetímu dílu. A překvapivě nezačíná slábnout a nebál bych se tvrdit, že se zatím jedná o jeden z nejlepších (a nejpřekvapivějších) filmů roku. Dobře dobře asi to budu muset vysvětlit. Pořád je to klasický animák ve kterém je dětský humor a celé je to infantilní. Zároveň toho ale nabízí dost i pro starší diváky. A nemůžu začít jinde než u hlavního záporáka Baltazara Bratta: Tenhle psychopat inspirovaný Michaelem Jackonsem je podle mně nejlépe (!) propracovaný (!!) záporák (!!!) od Jokera Healtha Ledgera (!!!!!!!!!!!). Silná slova? Právě inspirace Michaelem Jacksonem Brattovi dává svoje a opravdu je to jeden z nejlépe vykreslených charakterů v animovaném světě za poslední dobou. Mimoňi zůstávají pořád stejní- kdo je mám rád si to s nima bude užívat a kdo je nesnáší- tak mu to nemusí moc vadit protože Mimoňi zde narozdíl od svého spin-offu nemají tolik prostoru. Ale celá mini-epizodka ve vezení opravdu stojí za to až na to že jsme téměř vše viděli v trailerech. Gruův vztah s nově nalezeným dvojčetem Druem je jinak celkem pěkně rozvedený a to jak se loupeží postupně sbližuji aby se spolu nakonec postavili proti Brattovi je prostě fajn. Postava Lucy má jinak zápletku kdy se postupně sbližuje s dcerami a i když nemá tolik prostoru neomrzí. Celý díl má mimochodem skvělé vizuální nápady- hospoda u ožralého jednorožce, sýrová klouzačka a tak dál. Jinak celé sídlo hlavního padoucha je neuvěřitelně propracované. Já, padouch 3 je tedy oficiálně velmi kvalitní animovaná zábava a pokud by se nepolevovalo dal bych si klidně Já, padouch 4. Sice nevím kam by se šlo dál ale to jsem si říkal u Já, padouch 2. Na Mimoně 2 jinak odkazuje závěrečná scéna (možná?) a vzhledem k tomu, že jsou až za tři roky tak už si je pravděpodobně dám s neteřemi. Tak za 3 roky. PS 1: Potitulková scéna není. Jsou zde jenom fajn udělané záverečné titulky. PS 2: Český dabing je fajn a dává jeden skvělý vtip o panu Tauovi a celkem fungující zapojení Hanky Zagarové. PS 3: Dám veškeré své úspory za dokument o tom jak se mimoňi rozmnožují. Čím víc dílů, tím více mám otázek. ()

• Steve Carell řekl, že Já, padouch 3 může být jeho poslední film jako hlas Gru. Nicméně také uvedl, že kdyby byl požádán o pokračování v Mimoňích s nějakou menší rolí, s radostí ji přijme. (MessiM)
  • Steve Carell v tomto snímku nadaboval rovnou dvě postavy a to postavu Feloniuse Gru a jeho bratra Dru Gru. Zajímavostí téže je, že v dabingu tyto postavy také nadaboval jeden herec a to Jiří Lábus. (P. J. D.)

Které loňské filmy měly největší zisk?

Které loňské filmy měly největší zisk?

08.04.2018

V Hollywoodu se (stejně jako v kterémkoliv jiném byznyse) zásadně rozlišuje mezi tržbami a ziskem. Když váš film vydělá 100 milionů dolarů, můžete slavit i křičet zoufalstvím - vždycky totiž záleží… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav