Krúdovci: Nový vek

• Česko Croodsovi: Nový věk (viac)

Najslávnejšie praveká rodina sa vracia! V pokračovaní úspešnej animovanej komédie Krúdovci zistia, že hrdinovia doby kamennej to vskutku nemajú jednoduché. Nestačí, že im na každom kroku hrozí zožratie od hladných potvor. Oni navyše museli stretnúť rodinu, ktorá je lepšia ako tá ich. Teda aspoň to tak vyzerá. (CinemArt SK)

Hapretor

ujeté ... bláznivé ... vtipné ... total zábavné ... dobrá nápad ... hodně překvapivých a ulítlých nápadů ... zajímalo by mě, na čem ujíždí tvůrci filmu ... tohle vymyslet - chce sakra odvaz ... skvělé ... já se bavil jak dlouho ne ... ()

helloween93

Croodsovi se dočkali sequelu po 7 letech a bohužel ubylo akce i humoru a přibylo mudrování, nové postavy, které nejsou potřebné a pořádná akce ala jednička se rozjede až ke konci. Vtipné je, že před 7 lety Cage padal do céčkových filmů a dnes se v nich doslova topí. O level níž než jednička. 3* ()

BOURQUE

Na pokračovanie (celovečerného) príbehu Croodsovcov sa čakalo dlhých sedem rokov. A áno, vyplatilo sa to! Dvojka sa nesnaží žiť len z úspechu prvého diela. Z určitého hľadiska je odvážnejšia, dynamickejšia a rozširuje príbeh s novými postavami. To všetko tak, že z humoru nič nestráca (možno aj trochu pridáva). Príbeh síce dá vložiť do určitej škatuľky, predsa len obsahuje len také prvky, ktoré skúsením (aj neskúseným) divákom sú dobre známe. Takže sú tu nejaké klišé momenty, ale tie sú veľmi dobre kompenzované nápadmi, ktoré ponúka to prostredie (veľmi farebné a pestré), vytvorené tvorcami (napr. „moderná domácnosť vs. moderný život“, parochňa starej matky, reč opíc, atď.). Samostatnú kapitolu by zaslúžila skupina „Thunder Sisters“, podobne ako „spider-based vlci“ (len na prvý pohľad pôsobia trochu divne). „The Croods: A New Age“ je rozhodne vydareným pokračovaním prvého diela (to sa väčšinou nestáva), ktorá veľmi dobre využíva tie možnosti, ktoré má. Šanca toho, že po jeho videní budete sklamaný, je veľmi malá. P.S.: Nevadilo by mi, keby sme sa dočkali aj tretieho diela – ale len vtedy, keď tvorcovia (a producenti) si dajú čas na to, aby pozbierali čo najviac kreatívnych nápadov pre ich realizáciu. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

gumbo

Myslíte si, že něco jako "Mad Max pro děti" je protimluv a nemůže existovat? Tak to se pletete. Přesně takoví jsou totiž druzí Croodsovi. V jádru je to ale klasický rodinný animák, kde hrdinové přes různá dobrodružství dojdou morálních ponaučení. Jen je to tady zabaleno do LSD groteskního hávu. Já se bavil, rychle to uteklo, ale mi to v paměti nijak neutkví. 70% ()

Razzor_82

DreamWorks opět vymlátil skvělé nápady z pravěku a i tentokrát Croodsovi skvěle baví. Slabší příběh bez výrazného posunu vynahradí skvělé vizuální gagy celé rodinky a nejvíc šílené babičky. Nové postavy a povedené zvířecí mutace skvěle naladí film originalitou.  Animák hezky odsýpá a vůbec nenudí ani neprudí vyloženou infantilností a trapností. Není to taková jízda s Gragem a spol. jako v prvním díle ale jde o povedený sequel. 7/10 ()

ViktorS

Pokračovanie sa rozhodne podarilo, len škoda, že sa naň tak dlho čakalo. Ale nadväznosť to v podstate nijako nenarušuje, keďže aj na začiatku je zabezpečené rýchle pripomenutie prvého filmu. Ten bol proste skvelý a pokračovanie mu rozhodne nerobí hanbu. Je tu vidieť, že to má stále potenciál a vedel by som si predstaviť ešte aspoň jedno pokračovanie. Nestráca to tempo aj dobré hlášky s odkazom na súčasnú dobu, ale v podaní praveku. Svet je krásne farebný a plný rôznych šialených vecí od výmyslu sveta. Pribudnú nám nové postavy a rovnako tak aj nové problémy. Len oproti prvej snímke, pokračovanie už nemá takú výpravu. Držíme sa v podstate len na dvoch miestach a pritom, ako som spomenul, má to stále potenciál. Taktiež zápletka nie je až tak dobrá, je pomerne jednoduchá bez väčšieho zmyslu, ale kompenzuje to celkový vývoj vzťahov medzi postavami, ktoré prechádzajú počas filmu ďalším vývojom. Niektoré nápady z minulého filmu neboli už využité, čo je škoda, ale to podstatné zostáva, a teda Krúdovci s ich svojským životným štýlom. ()

E lan

Skvělý animák, na tom se skutečně autoři vyřádili. A diváci se pak celou dobu skvěle baví. Český dabing je taky zdařilí, tak snad jen ta jedna * za dvojí vstoupení do stejný řeky. ()

balcazar

Priznám sa, že netuším, o čom bola jednotka, pamätám si len to, že ma vôbec nebavila. Pred dvojkou som teda nemal žiadne očakávania, no celkom prekvapenie. Humor ma tentoraz bavil, grafika skrížených zvierat tiež, oproti jednotke teda posun. ()

Likan7

Z jedničky si nepamatuju zhola nic, takže jsem do toho šel trochu s obavami. Dostal jsem ale barevnou, rodinnou zábavu plnou vtipů, roztomilých zvířátek a celkem fajn humoru. A nevidím teda důvod tomu trochu nepřihrát a nedat tam tu bonusovou čtvrtou. Příjemných 90 minut je tak akorát, děti to budou milovat, dospělákovi to rychle uteče a bude se u toho i pěkně bavit. ()

Nix

Jednička je o trochu lepší, ale pořád je to velice slušná zábava. A slyšet Nicolase spolu s Ryanem je fakt pecka. Škoda, že ve filmu se ještě nepotkali a jestli jo tak o tom nevím. Je tu i ta velká chlupatá číča, takže i roztomilost se tu koná, už zase. Jo tohle taky člověk může v klidu doporučit. ()

Shaddy1 odpad!

Vlkopavouci, obři, zmutovaný obro-makak, zhulené opice, burákové malíčky, lidské banány a vybuchující kameny. Všechno dohromady to bylo otravné, hlučné, nesourodé a postrádalo to jakýkoliv smysl či tradiční hodnoty. Jediné, co mi na tom k dovršení ultimátního bizáru chybělo, byl Dwayne Johnson ve své další povedené roli. ()

RAFT

Na pokračování animáku jsme čekali sedm let .A vyplatilo se počkat.Nové postavy přibyly .Humor ve filmu dobrý,prostě animák ,dobré pokračování ,sem spokojený. Za mě 75% ()

Marty7CZ

Hodně zábavnej animak, po dlouhý době ☝️. Skvělý nápady, výborně animovaný, dobrá hudba (SPANDAU BALLET neměl chybu), takže 75% ()

Leksland

Může si kdokoliv, cokoliv říkat co chce, ale Croodsovi fungují! A za mne druhý díl výrazně lépe jak díl první. Fungují na dospělé a stejně se baví i děti. Technicky je to zatím nejdál co jsem viděl. Jak tomu říkám já, hladí to oko. Dreamworks ve skvěle formě a budete se skvěle bavit. 9/10 ()

Maniik88

Tak mega uletené a šialené až to bolo občas dobré. Príbeh nič moc, zápletka tiež, no vtip celkom fungoval a občas sme sa s deckami dobre nasmiali. Také priemerné, ako jednička. ()

papadoce

Jednotku Krúdovcov som videl nespočet krát a tak som sa na dvojku dlho tešil. Až teraz sa mi podarilo zohnať so slovenským dabingom, čo bola moja podmienka. Podstatná časť je venovaná láske Ľuda a Eep. Príbeh ale zmení smer, keď Krúdovci natrafia na rodinu Lepšilovcov. Dvojka je rovnako zábavná ako prvý diel. Je tu spústa gagov slovných aj vizuálnych, samozrejme nechýba už klasický bum bác humor, obstojná animácia je samozrejmosťou. Niektoré scény sú urobené čarovne (napr. vlasy plus hudba). Príbeh je trochu jednoduchý, ale sú tam opäť poučky nielen pre deti. Tentokrát sú venované vzťahom medzi ľudmi. Je sa z čoho poučiť. Mne sa to páčilo, aj keď o kúsok slabšie než jednotka to je. Dám na prvýkrát štyri a časom sa uvidí. Palec nahor jednoznačne. Aj 4 a pol. ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

09.10.2020

Tak už došlo i na Duši. Animovaný snímek studia Pixar měl původně dorazit ještě letos do kin, a to i po nedávných změnách ve svém kalendáři, které studio Disney provedlo. Jenže to se teď mění. Duše… (viac)