Reklama

Reklama

Krúdovci: Nový vek

  • Česko Croodsovi: Nový věk (viac)
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komédia / Fantasy
USA, 2020, 95 min

Najslávnejšie praveká rodina sa vracia! V pokračovaní úspešnej animovanej komédie Krúdovci zistia, že hrdinovia doby kamennej to vskutku nemajú jednoduché. Nestačí, že im na každom kroku hrozí zožratie od hladných potvor. Oni navyše museli stretnúť rodinu, ktorá je lepšia ako tá ich. Teda aspoň to tak vyzerá. (CinemArt SK)

Videá (1)

Recenzie (68)

EvilPhoEniX 

všetky recenzie užívateľa

Vypadalo to, že Duše bude animákem roku, ale stihl jsem si dohnat Croodsovi a je rozhodnuto. Po Zootropolisu jsou pro mne Croodsovi 2 bezpochyby nejlepším animovaným filmem vůbec. Přibyly nové postavy žijící v ráji a rozdíly mezi modernou a dobou kamennou jsou velmi dobré. Přišlo mi, že kadence humoru je zde asi 2x intenzivnější než v díle prvním a scéna, kde si syn přitáhne gauč s jídlem k velkému oknu v domnění, že jde koukat na film mě roztrhala. Krásné, milé, vtipné, sakra zábavné a se spousta zajímavými nápady. Sedlo mi to neskutečně. Příběh****, Akce****, Humor*****, Násilí>Ne, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál*****, Atmosféra****, Napětí***. 9/10. ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $65miliónovTržby USA $36,876,405Tržby Celosvetovo $127,684,405Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Už len tieň bravúrneho predchodcu, ktorá mám vo veľkej obľube. Tu to je už tak trochu moc na silu nastrelené. Áno niektoré gagy sa vydarili ale od polovici to už je dosť úmorne, tou prílišnou modernou a lásky plnými vzťahmi medzi postavami, tak to teda riadne dávajú dole. To komunikačné bitie, vypychovanie očí a iné podvratné blbiny si fakt mohli odpustiť. /55%/ ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie užívateľa

"The Croods: A New Age" sa odrazu objavilo v Dreamworks pláne a mal som možnosť vidieť. Nečakal som film tento rok (a nielen kvôli tomu, že sa veľká kopa filmov poodsúvala), no musím povedať, žem a príjemne potešil a prekvapil. Krúdovci boli už v prvom filme vtipná rodinka s dobrým zmyslom pre humor a v tomto filme sa to vracia. Osobne mám pocit, že film by som mohol rozdeliť na tri časti. Úvod, stred a záver. Jak prosté. Úvod by som ohodnotil ako vtipné uvedenie do deja, prikpomenutie trošku minulého filmu, menšia dávka žiarlivosti a potom objavenie sveta za plotom. Spoznávame nové postavy, veci sa začínajú trošku zamotávať a bavilo ma to. Záver má zase dobrú dávku romantiky a akcie, ktorá ma držala v pozornosti. Hlavne s tým humorom to tam klape. Rovnako musím pochváliť Dreamworks za ich animáciu. Vždy zabudnem akú fantastickú robotu vedia odviesť ľudia v tomto štúdiu. Tie exteriéry, dizajny rôznych zvierat a scénky letu. Postavy takisto sú veľmi zapamätateľné a majú aj dobrý dizajn. Stred je tá časť kde film pre mňa trošku začne krívať. Je tam veľká dávka expozície a scénky ako také toho nevedia priniesť veľa. Je tu veľká dávka klišé a hádka, ktorá síce má svoju pointu, ale nepôsobí to ako keby to malo svoj väčší význam. Je tu ale niekoľko dobrých snových alebo predstavujúcich si momentov, ktoré ma pobavili. Asi najviac ma takto pobavil ako si Grug predstavil vraziť konár do oka Philovi. Okrem toho je tu aj dobré priateľstvo medzi Eep a Dawn. Film má dobré momentky, no tie klišé a trošku predvídateľný dej mi bránia tomu, aby som ho ohodnotil vyššie. Ale ak si chcete s rodinkou užiť dobrý animák, myslím si, že sa pobavíte. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

misterz 

všetky recenzie užívateľa

Jednotka zostáva jednotkou. Ide o jeden z najlepších animákov za poslednú dobu, skrátka TOP. Takže z tohto pohľadu to dvojka veruže nemala ľahké. Latka je veľmi vysoko. No nemôžem ani tvrdiť, že by išlo o nejaké sklamanie. Také horšie, no dôstojné pokračovanie roztomilého príbehu, plného úsmevných situácií, napätia a pekného poučenia pre deti v závere. Nadpriemer. 75/100 ()

Spiker01 

všetky recenzie užívateľa

Na jedničce jsem byl kdysi v kině, a nečekal jsem, že po ofiko zrušení sequelu na něj přecijen po 7mi letech dojde. A já k tomu nic moc světoborného nenapíšu, jelikož onen sequel je přesně takový. Více téhož s generickou zápletkou, která zabaví zejména ty nejmenší, ale zároveň na rozdíl od mnoha jiných animáčů neunudí dospělého a 90 minut celkem rychle uteče. Jedním dechem však musím dodat, že si moc neumím představit důvod, proč bych na to kdy koukal znovu...70% ()

Galéria (37)

Zaujímavosti (4)

  • Krúdovci držia rekord v najdlhšom čakaní na pokračovanie spoločnosti Dreamworks Animation. Druhý diel prichádza do kín so 7 - ročným odstupom po tom prvom. V poradí ide už o šiestu "frančízu" Dreamworksu. (WalterIK7)
  • V novembri 2016 bolo pokračovanie zrušené z dôvodu výrobných problémov. Druhý impulz vo výrobe prišiel v septembri 2017. (WalterIK7)

Reklama

Reklama