Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

Tarhiel

Film, ktorý nie je pre každého. Kedže priateľ, s ktorým som ho pozeral, povedal, že CSFD neuvádza, že by bolo viacero verzií (očividne sú), tak neviem, ktorú z nich sme vlastne videli - edit - videl som rozšírenú verziu :) No bolo to dlhé, a pre bežného diváka až kým sa to po scéne s kanvicou nerozbehlo, zrejme aj nezáživné. Mal som pocit, ako keď som malý na stretj televízií pozeral film zostrihaný v 70. rokoch, akurát s čístým obrazom a zasadený do westernu. Ja som sa však bavil nad touto filmovo zostrihanou divadelnou hrou s pomalou expozíciou postáv a krvavým zavŕšením. Daisy Domergueovú by som zastrelil dávno, dávno predtým pomalým monológom vo finále :) ()

Scraffy

Parádna akciou nabitá Tarantinovka. Poznáte ten pocit, kedy hltáte doslova každé slovo bez ohľadu na to, či to je dlhý monológ alebo len krátky dialóg? Tak presne toto sa mi deje keď pozerám tento film. Vždy, keď nejaká postava otvorí ústa, tak si vychutnávate každé jedno slovo, pretože to má všetko zmysel a je to KURŇA zábavné! Film sa zo začiatku pomaličky rozbieha a dáva nám skôr jemný dej a veľa vysvetľovania. No neskôr sa to prehupne do neskutočného filmárskeho šialenstva, ktoré vás posadí do sedačky takým štýlom, že sa z toho až poserete! A to nepreháňam. Tarantino tu dokazuje, že je majster vo svojom obore a taký um na detaily, aký má on, nemá hocikto. Na filmy sa obvykle chodí do kina kvôli hercom či námetu, ale na Tarantinove filmy sa chodí kvôli režisérovi a to je práve na Tarantinovi výnimočné. Na všetkých 8 ľudí, ktorý tu hrajú hlavné postavy je vidno, že si film užívajú a sú priam poctený, že si ich práve Tarantino vybral, aby tu mohli hrať. Hudba od Ennio Morricone je skvostná. Všetko v tomto filme je neskutočná pecka! Doporučujem film všetkými desiatimi! ()

papadoce

Úprimne, pre mňa druhá najslabšia tarantinovka. Pravda je, že keď 160 minútový film dokáže udržať po celú dobu moju pozornosť a nenudiť ma, tak musí byť dobrý, ale ak beriem do úvahy, že sa jedná o Kventina, tak tomu niečo proste chýbalo. Myslím, že je čas opustiť western. Džango bol prvým a zároveň sa stal westernovým vrcholom Kventina, preto by do toho už nemal rýpať. Ale JJL by som na oscara nominoval. Tá mi bola sympatická od prvej po jej poslednú minútu a strašne som jej prial, aby to dala. No......nedala :). Je to dobré, ale je čas opustiť žáner Q. ()

Jacccob

Tarantinova pocta spaghetti westernům vyšla na výbornou. Kochal jsem se každým detailem ve filmu ( když major Warren v podání Samuela L. Jacksona očisitl pařez od sněhu, než tam položil svoje zbraně, řekl jsem si, že přesně takhle bych to udělal já ), úžasné dialogy všech postav ( katova úvaha nad spravedlností mě nadchla ), a samozřejmě brutální násilí jako vyvrcholení. Co jsem chtěl, to jsem dostal, co jsem čekal, to se vyplnilo. Tarantino k tomu vždy ale přidá i nějakou tu pomyslnou třešničku na dortu, což udělal i zde, když konečně umluvil el maestra Ennia Morriconeho, ať k filmu složí hudbu. A dopadlo to úžasně. V den, kdy Tarantino přestane točit filmy, vyvěsím černou vlajku a každý rok ten samý den mu budu skládat můj nehynoucí respekt. ()

misar3

Je to vlastně nová verze filmové Identity, akorát v dobách westernu. Prvních pár desítek minut se neuvěřitelně vleče a už jenom téměř pětiminutový opening, kdy je záběr jen na sochu, sníh a kočár je šíleně zdlouhavý. Ale časem to začne nabírat grády :-) ()

HarqAlAda

Po dlhom čase ma zhliadnutie tejto úžasnej "stopážnutej" parrády prinútilo k recenzii. Užíval som si každú minútku a ani na chvíľku som sa nenudil. Stopáž je vážne parádne dlhá a o to viac ma teší že snímok je vyplnený detailne postaveným príbehom plným očakávaní odsúvaných na maximum. Táto divadelno-komorne vyrozprávaná westernová zábava si pýta diváka hľadajúceho dokonalosť a vyšperkované príbehové, dialógové, hudobné či obrazové detaily skrývajúce sa snáď v každom zábere. Zobrazenie násilia typické pre Tarantina mi prišlo nezvykle kultivované a "pekne" mi zapadá do celého diela. Mňamózna šmakocinka akú si rád pozriem znova. ()

ANTYCHRYST

Uchvacující hodně ale hodně komorní drámo..z divokého západu.. je to detektivka? Je to kovbojka? Ano od každého trochu.. atmosféra se dá krájet..postavy jsou tajemné a nevyspitatelne..co nesmí chybět ..krev...cakance krve..:) Tarantino je úchyl což není žádná novinka..a v tomhle se hodně vyžívá..a umí to na jedničku..do poslední chvíle není jasné kdo je kdo..100% opravdu zážitek tenhle kousek..:) ()

Maniik88

Všade sršala snaha Tarantina natočiť klasiku ako bolo Vtedy na západe. Dokonca uprosíkal Moricconeho nech mu urobí hudbu. Už prvý dlhý záber ako prichádza koč dal tušiť, že tempo bude pekelne pomalé. Tarantino zobral svojich ubľúbených starých hercov ako Samueala motherfuckera Jacksona, Russela, Rotha. Možno mohol do ženskej role obsadiť svoju divu Umu Thurman. Takže herci osvedčení a super. Dialógy a scenár Tarantinovsky tradične vypitlaný a vymakaný. Záver opäť (už to prestáva byť zaujímavé) krvavý. No bolo to tentokrát až príliš dlhé a zdĺhavé a občas som sa už nudil. Už by mohol Tarantino prísť s niečim novým. Ale film bol fajn, až na jeho dĺžku. ()

departed

Tarantino je prostě skvělej. Dělá si co chce, protože může. A tady se na poli necelých tří hodin vyblbnul ve westernovým ukecaným kabátku naprosto dokonale. Správní herci, dialogy, atmosféra, gore, gradování, pointa a finále. Vše klape jak má. Morriconeho skoro až hororový tóny jsou pak jen třešnička na už takhle dost chutným dortu. ()

tlesk

Dokonale gradující, komorní lahůdka pro Mistrovy fandy. Tarantino v opulentní atmosférické smršti slovních výměn a geniálně zkomponovaného soundtracku ukazuje, proč se mu říká "král dialogu." Ty řeči o slabém rozjezdu si ponechte. Ani minuta tu není nazmar! ()

Alojs

Dvouhodinové čekání na primitivní a nikterak novátorské rozuzlení (=vystřílení). Výsledné tři hvězdy pouštím za herecké výkony a atmosférické prostředí izolované chaty. Poněkud překvapivě nemohu ocenit Tarantinův scénář. Zatímco v jiných filmech mě jeho nekonečné monology/dialogy baví (a kolikrát u nich ani nedýchám), tady jsem zíval nudou a sledoval čas na hodinkách. Bohužel, první Gauneři byli první Gauneři. A dvakrát do téže řeky... byť v jiné době... nevstoupíš. ()

TaNya_

Po druhým zkouknutí zvyšuju hodnocení, ani ne tak kvůli konci, kterej mi přišel stejně nedostatečnej jako minule, ale víc sem si užila právě Tarantinovu typickou práci s dialogama. Westernovej žánr se tady pěkně kloubí s detektivkou a záběry na krásnou zasněženou krajinu dodávají chatce nádech minimalismu. Hateful Eight pro mě sice nebude nejlepší režisérův počin, ale zklamaná taky nejsem. ()

xsexbox

Po vynikajucom Divokom Djangovy nám Quentin prináša komornejši snímok v podobe atmosferickej chladnej salve výkonov a dialogového porna v podobe The Hateful Eight .Quentin pozbieral hercov z predošlích projektov zavreli sa na chate a uvarili fantastický film .Scéna ako major Warren aka El Jackson vyrozpráva Generalovy ako jeho syn dudlal jeho černyho lulana je tak epická že som tú scénu musel nahrať na youtube pre vlastné potreby. A to aj v SK dabingu. ()

wolverine

Quentin Tarantino je prostě mistr !!! Musím uznat, že tohle je asi nejmíň přístupná Tarantinovka pro normální smrtelníky, ale pro nadšence Tarantinovek se jedná o naprostý skvost. Je to takový podivný experiment. Asi nejoriginálnější Quentinovo dílo. Natočit tříhodinový film o bandě chlapů, kteří jsou uvězněni v penzionu za strašlivého blizzardu je prostě těžký úkol. A Tarantino nám ukazuje, že on na to má. Nejlepš režie, kterou jsem kdy viděl. Kloubouk dolů !!! 10/10 ()

G04T

Slabší Tarantino, ale pořád to jakžtakž ušlo. Má to šíleně pomalej rozjezd a po většinu času to nudí. A to kurevsky. S dlouhou stopáží bych neměl takovej problém, kdyby se mezitím něco dělo.. Jenže ono se kecá, kecá, kecá. Jasně.. Nějaká akce tam je, ono se hlavně vyplatí si počkat na brilantní konec! Furt tam byl nějakej humor, ale už jsem se nesmál tolik jako třeba u Nespoutanýho Djanga. Hlášky tu jsou ale pořád, to je jasný. S odřenejma, krvavejma ušima hodnotím třemi hvězdy. ()

Mkartaylas56

Tak tohle bylo něco. Tarantino se tu svým způsobem vrací ke Gaunerům, ale zároveň po Djangovi pokračuje ve své westernové tvorbě, i když úplný western to tentokrát není. Je to v podstatě mix všemožných žánrů, ze kterých si Quentin vždycky uždíbne tolik, kolik zrovna potřebuje a jako celek to působí perfektně. Jinak jde ale o jeho klasický styl, kde se po většinu stopáže vedou výborně napsané dialogy, podobně jako v Pulp Fiction a dalších filmech tu opět využívá nechronologického členění do kapitol a příběhové vyvrcholení nepostrádá šílenou a dost krvavou akční smršť, která je tu ale vzhledem ke komornosti snímku o něco umírněnější. Rozhodně tedy nesouhlasím s vlnou negativních reakcí, které většinou naráží na zdlouhavost a nedostatečnou zábavnost dialogových scén. Ano, uznávám, že v porovnání s Djangem může jít o hůře stravitelný a zdánlivě natahovaný snímek, avšak pro mě osobně neobsahuje žádnou zbytečnou scénu, je perfektně napsaný a zrežírovaný od A až do Z a upřímně mi ty tři hodiny utekly jako voda. Mimo zmíněných dialogů, mě taky totiž Quentin uhranul v práci s kamerou a celkovým vystavěním scén, kdy máte možnost poslouchat konverzaci, mít i vizuální přehled o dané situaci a zároveň neztratit pozornost díky výbornému střihu. Rovněž si film pomaloučku utváří skvěle mrazivou atmosféru, jenž ale krom zasněžných exteriérů a pocitu stísněnosti v malé chatě z velké části utváří soundtrack mistra Ennia Morriconeho, který do něj vpašoval i spoustu, pro něj typických, westernových prvků a i nyní v jeho již úctyhodném věku ukazuje, že na to stále má. No a navrch tomu pochopitelně obrovským dílem přispívají herci, mezi kterými bych jen těžko hledal vyloženě špatný výkon. Navíc u jedinců, jako Samuela L. Jacksona, Waltona Gogginse, Jennifer Jason Leigh a nebo Tima Rotha šlo dle mého o jedny z jejich nejlepších výkonů a udivuje mě, že se jim nedostalo o něco většího uznání. Kdybych to měl všechno zaobalit, tak Osm hrozných je podle mě opravdu vynikající kousek ze sbírky Quentina Tarantina, nesouhlasím s mnohými negativními názory a překvapivě bych se ho nebál zařadit mezi ty vůbec nejlepší tarantinovky. 90% ()

vaava

Tyvole tomuhle řikám western. I přesto, že sedíš v gauči nebo v kině kde je pohodlnejch pětadvacet stupňů, zima z obrazovky pomalu přechází do tvojí kokakoly a ty si začínáš připadat, že i tebe za chvilku někdo trefí. Tak silnej pocit, že v tý chatrči bych nechtěl bejt, i přesto že vím, že je to pitomost. Dost dobrý, Quentin nezklamal, naopak. ()

simi78

A vracíme se k Gaunerům! Film který neuznudí a přes to se odehrává tak na dvou místech. Dobrý scénář a framing dokáže dotáhnout film fak daleko. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz