Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

Cooller

Tarantino nezklamal... westernová atmosféra se táhne od počátku až do konce od první chvíle nadutě přemýšlíte KDO z nich je vlastně ten špatný kdo koho zradí kdo s kým je vlastně spolčen a jak to celé vlastně dopadne a co víc ti z nás co nejsou slabší v počtech stále čekají kde a kdy se ukáže ten osmí hrozný... tyhle pocity si s sebou nesete až do samotného konce... naprosto perfektní na něco takového sem čekal už od Man from Earth od Schenkmana... doporučuji, jednoznačně (y) ()

dkas

Vlastně celkem klasický Tarantino. Celou dobu se to tváří skoro jako někde na divadle, vlastně je to taková konverzační komedie a pak... Bum, prásk, hlavy, mozky a další části těl létají vzduchem. Celková pointa tak nějak vyšla na prázdno, vlastně mi ten film nic nedal. Váhám mezi 2 - 3, ale hudba a panoramatické záběry jsou krásné, takže spíš ty 3* :) ()

PaRi

Proč se znovu a znovu raději podívám na Sedm statečných, než na Osm hrozných po druhý?! Tarantino je psychopat a jen tahle doba mu umožňuje točit. Nicméně výrobci kečupu ho musí milovat. Veřejné popravy čím byly krutější, tím měly více diváků a na tyhle primitivní pudy diváků Tarantino sází. Po tomhle filmu jsem s tímto režisérem skončil. Fakt nepotřebuju vidět rozstříknutý mozek bratra na tváři jeho sestry! Nevím čím by mě to mohlo obohatit. Ty dvě hvězdy jsou za kameru a hudbu klasika. Jdu si, už asi po desáté, pustit Tenkrát na západě, skvělé dílo, bez kapky kečupu. ()

Newman_xf

Prostě Tarantino.. Tarantinovsky tarantinovské. Užíval jsem si každý záběr. Herci, hudba, exteriéry, dialogy. A přesto ještě nemám pocit, že by Tarantino samoúčelně onanoval sám nad sebou. ()

PetiRe

Abych pravdu rekla, tak me toto dilko od meho oblibeneho rezisera zklamalo. Strasne se to tahne, nic se skoro cely film nedeje a pak je veskera akce natlacena do posledni pulhodiny. Skoda... ()

Bezmenny

Zdalo sa mi to zbytočne rozťahané a miestami nudné. Čo sa mi najviac páčilo boli zábery z jazdy kočom, ktoré mi akosi pripomínali rôzne počítačové hry, kde hráč len počuje toho vpredu neustále opakovať to isté. V závere zhustla atmosféra, lietalo aj viac guliek a bolo to zaujímavejšie, ale skrátenie o hodinu by filmu určite pomohlo. ()

Shanen29

Přemrštěná délka filmu,která opravdu nudí a vy nejste schopni se plně koncentrovat po celou dobu a to je problém,jelikož to,na co čekáte, dostanete až v závěru po dvou hodinách děje,kdy opravdu nějaké to klimbnutí hlavou zaznamenáte. ()

MindTuber

Tarantinův rukopis se v Osmi hrozných nezapře. Tentokrát je to ale jen ku prospěchu věci, protože se syrovost vulgarit a explicitního násilí do westernu zahaleného do drsného počasí ledové bouře skvěle hodí. Stopáž je sice přepálená, ale ani ta cesta dostavníkem, která je jen takovou předehrou, mě nenudila. Jakmile se všichni aktéři sejdou pod jednou střechou, roztočí se kolotoč skvělých dialogů, během nichž děj postupně graduje až do finále. A to je černé a doslova kulervoucí. Potěší množství detailů, které dokonale podkreslují atmosféru (stoupající dým z pod klobouků, prolétající sníh skrze škvíry prken, výzdoba krčmy atd.). Stejně tak dobře podkresluje atmosféru i výborná hudba, ostatně u Tarantinových filmů jsou soundtracky jedním z těch, které chcete poslouchat i mimo kino. Nebýt střihů a práci s kamerou, tak by film mohl být takové divadelní představení o jedné scéně. Tím narážím i na herecké obsazení. Jednotlivé postavy mají své charaktery. Každý má svá přesvědčení, podle kterých jedná a je zajímavé sledovat jejich vzájemné střety plné opovržení, ale i respektu. Já jsem spokojen, čtyři. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Můj vývoj pocitů: 0min-50min nuda a "znechucení", 50min-100min zaujatost a očekávání, 100min-167min nadšení a hřejivý pocit u srdíčka. Škoda zbytečného natahování, ale zase díky tomu se tvořila atmosféra. ()

1mArc0

Krv strieka, zápletka ohromná, herecky vycibrené - tu už konečne pochopíte, prečo si zámerne vyberá hercov do filmov. V tomto duchu podal Tarantino, poctu starým westernom. Morricone hudba, nemá chybu. Tarantino žiaril šťastím, že dostal Morriconeho do filmu. Čo Vám odporúčam si zakúpiť: The Hateful Eight SE, The Hateful Eight - soundtrack. Tarantino nestagnuje. /85 %/ ()

dogma97

Už třetí slabší Tarantinův film v řadě, tentokrát taková krvavější Agatha Christie - tedy ze dvou třetin překombinovaná užvaněná nuda, místy prokládaná poletujícími lidskými tkáněmi. ()

Shitonit

Pomalu se vlekoucí přežvaněná přehlídka nádherných záběrů, precizně kombinovaná s propracovanými dialogy. Prorval jsem se až do konce, neusnul, a výsledkem mi byl příjemný pocit, z hodně příjemnýho filmu. ()

JohnZ87

Osm hrozných je další geniální Tarantinův počin, jehož stopáž ale mohla být klidně kratší. Zejména první půle je hodně ukecaná, ale to neznamená nudná. Přesně v polovině se ale přeřadí na vyšší rychlostní stupeň a začnou se dít věci. Je to dokonalý koktejl akce, humoru a napětí. Film je rozdělen na šest kapitol, přičemž ta pátá zpětně vysvětluje klíčové události filmu. Samuel L. Jackson si svým excelentním výkonem často krade film pro sebe a Jennifer Jason Leigh je v roli vězenkyně doslova na odstřel (v dobrém slova smyslu). Nicméně Osm hrozných rozhodně není film pro každého (a ani to není nejlepší Tarantinův film), pro fanoušky Quentina Tarantina ovšem naprostá povinnost. 80% ()

Talina

Fuuu, Tarantino je prostě unikát. Jako jo, vlastně téměř všechny své filmy dělá na stejný způsob, ale v tom je právě ta krása a překvapení z rozuzlení. Ta krev je fakt mimo mísu, ale to by prostě nebyl Tarantino. Je to další super pecka do vitríny s top filmama! 5* dávám málokterým filmům, to mi musí fakt vyrazit vítr z plachet, což se tady nestalo, takže 4* jsou akorát. ()

dacek

Skoro tříhodinová nuda o ničem a bez pointy. Dialogy mě začly po hodině iritovat, až sem si přál ať jsou ty postavy aspoň chvíli zticha a ani obstojný konec mně už dojem z filmu nespravil. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz