Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

hospoda96

Skoro tři hodiny dlouhá konverzačka která nemusí sednout úplně každému nicméně mě bavila hlavně díky skvělému obsazení (vypíchnul bych zvlášť Gogginse a Leigh kteří jsou naprosto bezkonkurenční), historce Jacksona o velkym černym péru (WTF moment roku :D ) a potom závěrečná cca hodinka kdy nastane to na co celou dobu čekáme Jatka kdy se maskéři a trikaři opět vyřádili. Takže jak říkám není to něco tak cool jako Django, ale Quentin si to natočil přesně jak chtěl (bohužel 70mm pás nikde v ČR nedoceníme) a já byl víceméně spokojen. ()

Blutarg

Opět velký propletenec několika příběhů v jedné kovbojce, která je trochu detektivkou, komedií a tragédií zároveň. Když přeskočíte úvodních 40 min, o nic zásadního nepřijdete. Po hodině, když už jsem měl chuť to vypnout, se konečně děj rozběhne, ale celkově mě to nezaujalo => 3/5 ()

playboy_05

Tahle trihodinova recyklace, ukecana asi jako Auto zabijak (nejhorsi tarantinovka ever) dava uz od zacatku tusit tezky pruser...hromada kecu, naprosta absence deje i vtipu a minimum zapamatovatelnych scen ci hlasek pri totalne smrtici stopazi...Tarantino uz se vazne posral...nejak mi celkove unikal smysl a hodnota tohohle snimku...Pulp Fiction je proste unikat a nic podobneho se mu stejne uz nikdy nepovede, tak proc ma porad potrebu natocit na dva dobre filmy jednu ultrasracku?...ze umi, i bez neustale recyklace sebe sama a snahy natocit "vetsi" Pulp Ficiton, dokazal v Panchartech i Djangovi...jednu hvezdicku davam za hezky vizual a atmosferu, druhou za Samuela L. Jacksona, jehoz postava jako jedina dokaze byt alespon trochu "tarantinovsky" cool a vtipna...zbytek je hnuj pri kterem sem pri 167 minutach nekolikrat malem usnul. ()

speedy7929

Keď som vychválil REVENANT: Zmŕtvychvstanie na nadpriemerný westerník, tak osem hrozných je ešte o level vyššie. Tarantínovka ako vyšitá zlatou niťou. Kapitolovanie filmu, zaujímavé a často aj vtipné dialógy, žiadne šetrenie munície a už vôbec nie efektov a krvi. Tarantino je ako víno, čím je starší tým je lepší. /90% ()

RAFT

Režisér Quentin Tarantino, nám po skvělém nespoutaném Django, servíruje další skvělí film do své režijní sbírky.Je sice pravda že, ze začátku má film mírně pomalé tempo ale,to vůbec nevadí ,alespon mě ne .Film si jede svoji kolej ,i když film má sice těch 182 min.,ale nevadí .Film má dobrej příběh,vůbec sem se nenudil právě naopak ,tohle byl dosti dobrej film .Ty jednotlivé dějové rozhovory zapadají do dějě přímo skvěle .Jak kecají o občanské válce a o negrech .Celá osmička do filmu zapadla skvěle , i když je pravda že,ve filmu nebyl herec Christoph Waltz místo něho byl Tim Roth ,tak sem toho názaru že,Waltz by to zahrál tu postavu jeětě o něco dokonaleji ,ale budiž do filmu se Roth taky ,hodil.Dobrou historku ,tam podal i herec S.L.Jackson o velkém černém kokotu.No skoro nic moc roli měl Tatum ale ,dobře že,to tak parádně dopadlo .Nevím jestli bych stímhle hercem vydržel celý film. Když bych to měl srovnat mezi filmem Nespoutaný Django a Osm hrozných ,tak je pro mě nespoutaný django o dost lepší film než tento.Soundtrck dobrý ,těším se až si ho pustím.Za mě 90% ()

Zombiepod

Na veľkolepo očakávanú Tarantinovku je Hateful Eight obsahovo až príliš plochým a jednoduchým filmom (oproti tým ostatným), čo nič nemení na tom, že je to ďalší fantastický filmový zážitok. Trojhodinovka natlačená v jednej šope uprostred zasneženého Wyomingu s tak neskutočne pútavými dialógmi, aké dokáže napísať len sám Tarantino. Trochu slabší a zbytočne spomalený rozjazd sa dá prekúsnuť, potom už hltáte každé slovo, najmä Jacksonove, vystupňované do krvavého vrcholu. Hateful Eight je možno na Quentinove pomery lacnejším a ešte viac komornejším dielom, no rukopis sedí a tradične dokonalá hudba, bez výnimky prvotriedne herecké výkony a pútavá réžia to všetko drží na priam oscarovej hladine. ()

celticek

Tak za mě super. Všichni víme, že Tarantino si frčí na dialozích a tady to opět potvrdil. Krásně příběh buduje až k parádnímu finále. Na hudbu si vzal božského Ennia = trefa do černého. Bavil jsem se. Dle mě lepší než Django. Fuck Tatum! ()

gomez08

Tarantino je veľmi zvláštny režisér. Jeho najnovší počin som mal chuť v prvej hodine a pol minimálne 5 krát vypnúť a pustiť si iný film, seriál ba dokonca nejakú našu TV. Neurobil som to, vydržal som dopozerať a neľutujem. Pretože od Jacksonovej histkorke o veľkom čiernom vtákovi, to bola geniálna jazda až dokonca. Veľká škoda priveľmi dlhého a nudného úvodu. 75% ()

coinneach

Divácké orgie, v nichž má každý záběr své opodstatnění. Tarantino použil již poosmé tentýž mustr a i tentokrát je to trefa do černého. 80 % ()

KillerZeli

Jestli nějaký z Tarantinových filmů nepotřeboval být 3 hodiny dlouhý, tak je to právě Osm hrozných. Seškrtat 45 minut a je z toho parádní film. ()

DaveSmith

Tarantino je zkrátka mistr dialogů. Samozřejmě, jeho režie pro mě znamená vždycky záruku kvality a úspěchu, ale tentokrát jsem se přece jen bál, jak to dopadne. Pár lidí zavřený v jený cimře, co tam sakra budou skoro tři hodiny dělat? Odpověď je jednoduchá. Hodně mluvit, hodně hláškovat, ještě víc umírat a úplně nejvíc krvácet. Tarantino style. Quentin přizval legendárního Ennia Morriconeho, dal dokupy partičku starejch kámošů. A že nechybí nikdo Roth, Madsen, Russell, Jackson, dokonce Zoe Bell, až na Tatuma vhodně doplnil role a mohlo se jít natáčet. Chvílema jsem si připadal, že znovu sleduju Reservoir dogs...ta nedůvěra, paranoia, bezhlavý zabíjení. A i když se pár scén dalo lehce skrouhnout, uteklo to jako voda a já se vůbec nenudil. ()

MickeyWolf

Přijde mi, že si tento film udělal Tarantino spíše pro sebe a své věrné fanoušky, kteří mu rozumí, než pro ostatní. Ne že by mi to nějak vadilo, naopak jsem byl překvapen a to jsem si myslel že po Nespoutaném Djangovi mě už Quetin, nějak zvlášť neohromí. Bylo tu všechno co tu být mělo: Mozky i negři létali vzduchem, asi jako létají vlaštovky po třídě třeťáků, jen co se učitel otočí k tabuli. Zima se všemi závějemi tu byla tak věrohodně ztvárněna, že jsem měl i v kině občas nutkání obléct si na sebe zpátky bundu. Všichni herci ze sebe vydali absolutní maximum a hudba byla vypilovanější než v jakémkoli filmu předtím. Na kulkách ani na hektolitrech krve se očividně nějak moc nešetřilo. Zkrátka Hateful eight je pro mě asi nejdůmyslnější film roku 2015 a nechápu ty, kteří si ho pustili u sebe doma a nepočkali až bude v kinech ()

Looka

75% Čekal jsem pomalý spaghetti western, místo toho se konala neuvěřitelně užvaněná konverzační detektivka ve stylu Aghaty Christie. ()

Taffey

Pavel Krysta v roli Johna Rutha be filmu, který lze jen stěží považovat za western. Propriety, jako dostavník, koně, bouchačky a srub jsou sice typicky westernové, ale jinak mohl být děj zasazen do jakéhokoli období. Spíš než o westerrn nebo thriller šlo o film z debatního kroužku sufražetek(do přestávky), kde se debata zvrhla v bohapustou bitku ( od longerů do konce). Tolik vychvalovaný Morricone opět nezklamal a westernovou atmošku zabil symfonickým zvukem, v podání České filharmonie. Prvních pár minut, kdy dostavník uháněl zasněženou plání, byly vynikající jak co se týče kamery - střih byl místy zbytečně brutální a připomínal mi scénu ze Tří oříšků pro Popelku, kdy dmacecha jede bryčko, taženou koňmi a spadne do zamrzlého rybníka, tak hereckými výkony, napětím a atmosférou krásných scenérií. Nicméně skutečnost, že jsem ani jednou nezadřímal, ledasco o filmu svědčí. Obzvlášť po dobrém longeru v bříšku přišlo zrychlení a brutální přestřelky vyloženě vhod, byly typicky tarantinovské a mělo to šťávu. Quentin se snažil navodit pomalým dějem v prvních 90 minutách...heh...navodit jakousi atmosféru nedůvěry, což se mu, docela, podařilo. Ne, že bych byl filmem zklamán, ale ve srovnání s podobnými filmy zas tolik, nad hladinu, nevyčníval. Filmů s podobnou tématikou, kdy se eděj odehrává v průběhu jednoho dne v uzavřeném prostoru, je více, počínaje horory, scifi konče thrillery, takže nic překvapivého. *** stačí, drahoušku. Svým způsobem jakoby Věci jedničce z oka vypadl. Jenže Věc je originál, minimalistiká hudba, něco cizího, neznámého. A to, osmi hrozným, chybí. ()

Jamajdzan

Omlouvám se, ale tady si troufnu přizůsobit stopáž mého komentáře stopáži a ukecanosti celého filmu. Černoch, lovec lidí a psanec, který je v podstatě skoro nejlepším kamošem Abrahama Lincolna ..ano toho Abrahama Lincolna, prezidenta Spojených Států ...Amerckých. Falešný kat, který se tváři jako skutečný a skutečný kat u kterého nepochybujete, že je tak falešný jak jen si to situace žádá a když vás bude chtít pověsit, tak věšet budete. "Šerif", Mechico amigo, generál, lady Daisy, chudák O.B, bandita, který je přesně ten tip, který pojede za mámou na Vánoce a samozřejmě pytlostřelec. Miluju ten pocit, kdy netrpělivě poposedávám v kině a hltám jak mi pan režisér Tarantino servíruje osm, tedy pardón deset (a možná patnáct) postav a předem mám jistotu, že si každou z nich zapamatuju, každou z nich zamiluju a také každou budu za chvíli pro něco nesnášet. Ano jako divák jsem hodně náročný na propracovanost dialogů a v této parketě je Tarantino o parník, před ostatními scénaristy, proto vím, že má u mě předem vyhráno, ale stejně to předčilo všechny mé tužby. První polovina tak dokonale roztáčela tajemný děj postav, které neznáte, ale čím dál víc vás začínají zajimat, až jsem se bál jestli film může dotáhnout to, co nakousl. První kapitoly jsou epická Tarantinova a z velké části také Morriconeho pocta spaghetti westernům, zatímco od scény s kafem to už je trochu jiné kafe. Spíš western v rize Tarantinově podání. Ná scénu tedy přichází emoce, napětí, brutálně nechutný humor i humorně brutální hlášky. Není to totiž jen o tom jaká hláška je, ale v jaké je použita situaci, jak ji herec zahraje. V takovémto žánru musí režisér věřit hercům, že dokážou stvárnit, to co jim vštípí, že dokážou přehrávat v momentech, kde je potřeba a mlčet kde je potřeba, protože v opačném případě by se z toho stalo nudně upovídané béčko. Ale prostě ta hudba, ta amtosféra, ty absurdity, ten scénář, ty herecké výkony, to vyprávění, ta kamera, ta prostá chytrost filmu. Možná by se z mého komentáře skoro zdálo, že to nemá žádnou slabinu. Ano, ano přesně to tím chcí říct, pět hvězd pro každou kapitolu a vlastně ani nevím, proč ne plných 100% nejspíš proto, že je to celé tak komplexní, že tam chybí nějaká ta úplně nejlepší filmová scéna ..i když narozdíl od předchůdce trilogie Djanga už to není film tak úplně pro každého. ()

Slapi15

Jsem fascinován, co si Tarantino dovolí - v podstatě komorní hra z jedný chaty kde se setká nenáhodně pár lidiček, co si krom finálový jízdy paraadne pokecaj:-) Dovolím si jednu ukázku (snad témeř přesnou citaci): "What, that Lincoln?", "Yes", " Like Abraham Lincoln ?", "Yes", "Abraham Lincoln, president of United States?", "Yes", "Abraham Lincoln, president of United States of America?", "Yes" ..... Hudbu se neodvážím komentovat, tu budu zcela jistě poslouchat a výkony všech hlavních 10 herců byly výtečné. Za mě pecka, pět hvězd:-) ()

boo-boo

Ale hej, je to tam, aj napriek skutočne slabému rozjadzu (cesta dostavníkom). Rozšírenie počtu hráčov prináša zásadné oživenie a dialógy konečne prestanú doslova kričať, že sú len vata obklopená perfektnými kamerovými zábermi Wyomingu. Z hercov/postáv sa ani nedá vybrať favorit - Samuel L. Jackson je fantastický, nech už popisuje péro, strieľa alebo sa len maniakálne rehoce, Goggins prejde až prekvapivou premenou od najmenej sympatickej postavy, lahôdkoví sú slizoň Tima Rotha a Michael Madsen so svojim chraplákom, Jennifer Jason Leigh (čím je krvavejšia, tým je to lepšie) a samozrejme Kurt Russel. Jednoducho perfektne zahraná, dobre (minimálne od "pauzy" dokonca bravúrne) napísaná onania jedného tvorcu, ktorý sám seba žerie pravdepodobne ešte viac než jeho najvernejší a najnekritickejší fanúšikovia. Ale v tej chajde ich aj tak bolo 9. ()

syphoon

Dlouhá stopáž uteče jako voda, přičemž celý děj se odehrává převážně v jedné "silvestrovské boudě" plné "náhodných kolemjdoucích". Tarantino prostě umí vtáhnout diváka do každého filmového žánru. Je viděna spousta skvělých dialogů, což u QT není nic neobvyklého. Jediné co musím tak trochu vytknout je onen westernovský konec. Ano, spousta krve, headshoty to vše ke QT nedomyslitelně patří, ale pro mě by bylo daleko lepší sledovat jak by se situace v napjaté atsmoféře vyvinula, kdyby "kat zůstal katem" a onen můž ve sklepě vůbec nebyl :) To však nijak nesnižuje kvalitu filmu. Závěrečná scéna jak všichni hodní táhnou za jeden provaz...... :D no bomba 77% ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz