Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

dj.coffee

To žeru! Samuel stále válí a docela věřím tomu, že si natáčení všichni zúčastnění řádně užili. Slov jak máku a stopáž stojí za to. Pravdou je, že Quentin jednoduše recykluje předchozí příběhy tím, že je posadí do jiného prostředí. Já mu to ale nemám za zlé. Líbí se mi co dělá, jak to dělá a moc jiného od něj nečekám. Jako fanda jeho práce se necítím tímto podveden, spíš jsem rád, že pokračuje stejným způsobem. ()

biergof

Neúprosná délka filmu je pro česká nepohodlná kina neúprosná. Příběh se dá odvyprávět pár větama, úvodní titulek: toto je xx film od Tarantíta, mě už začíná srát! NO A CO? Nemám moc slov pro chválu, jelikož jsem neviděl nic nového či převratného. Viděl jsem jen další film od Tarantina, kdy jméno je více než dílo od časů Jackie Brown. A to je to smutné, jak to lidi žerou. Leč v současné filmařině zelených pláten a superkostýmů je to dobrá volba. ()

masino

Tarantinov maly navrat. Neprekonatelne Pulp Fiction, nezabudnutelni Bastardi a pominutelne H8. Film bol skutocne chvilami utahany, ukecany, samozrejme zabavny ale v konecnom dosledku vo mne nechal zmiesane pocity. Film som si pozrel, nedostanem ho len tak lahko z hlavy, ale ze by som ho chcel vidiet v dohladnej dobe zasa? To nie... Na tento film musite mat proste naladu. A vsimol som si zasadnu dieru v scenari. Ti co film videli, necitajte dalej : Samuel Jackson hovori Mexicanovi, ze v bare bol napis : Psom a mexicanom vstup zakazany. Neskor bol pre psov vstup obnoveny. Lenze ked sa vo filme retrospektivne vracaju do doby ked tam prisla cela zaporacka banda, do krcmy vstupuje aj mexican. Nikomu nevadi... ani hlavnej hostitelke, ktora tam nedavno mala tabulu so zakazom vstupu prave pre jemu podobnych....zeby riadny Tarantinov kix? ()

Kozy9

The Hateful 8 je akoby voľným remakeom Reservoir Dogs, a pritom si zachovávajú čerstvý závan pokroku Tarantínovej réžie. Áno, jedná sa o dielo, ktoré miestami až groteskne splňuje kritéria na "Tarantínovku", no zároveň pôsobí seriózne a nesklamáva, i keď sa môže objaviť otázka, či snímka tohto druhu je schopná uspokojiť aj divákov mimo fanúšikovskú základňu. Hateful 8 je uzatvorený a založený na dialógoch viac, než zostatok tarantínovej tvorby, je nadmieru svojský a nádherne pojatý. Nájsť zalúbenie nebude také ľahké ako pri Djangovi, ale nikoho, komu dá šancu nesklame. CELKOVÉ HODNOTENIE: 95% ()

joelly01

Tak samozrejme jsem na film nezacala koukat nezatizena ruznymi recenzemi a varovanimi typu "hodne se zde mluvi. az moc se zde mluvi". Takze jsem pristupovala spise skepticky. Diky bohu, me obavy byly liche. Od prvni minuty snobarna Tarantino mi muze vymluvit diru do hlavy kdykoliv. To uz jsem si ted dlouho tak neuzila zadny film. Parada! O facku horsi nez Django, o hodne lepcejsi nez Kill Bill. O Pulp Fiction se ani nezminuji, to je film z jine planety. A ja... ja touzim po zimnim Wyomingu. Chci provozovat "Ellie´s Haberdashery" a uz nikdy nevidet zadnou betonovou stavbu. ()

liberita

Nepatrím k zarytým fanúšikom Tarantina ani som nevidela všetky jeho filmy. Hateful Eight považujem za lepší film ako bol Django, Inglorious Bastards a Kill Bill sa mi ale páčili viac. Problémom filmu je jeho pomalý rozjazd, viaceré scény sú príliš dlhé, plné nudných a vyčerpávajúcich dialógov. Tento "rozjazd" pritom trvá až do prvej obete, potom sa začína skutočná jazda plná prekvapení (Channing Tatum), napätia a akcie, na ktorú som čakala od začiatku. Táto časť je zároveň tak trochu detektívkou a viaceré nečakané zvraty úplne zmenia váš náhľad na niekoľko postáv. Herecké výkony Hateful Eight sú samozrejme na úrovni, pričom najviac ma zaujali Kurt Russell, Walton Goggins a Jennifer Jason Leigh. Hudba maestra Morriconeho je naopak trochu nevýrazná a nominácia na Oscara za ňu prekvapila. ()

Marcos

Tarantino je v podstatě jen nafouklá bublina, která se od roku 1994 nafukuje dodnes. Za tu dobu stačila dorůst do enormních rozměrů a stále roste. Zdálo se, že už má na mále, ale nesplaskla. Možná ani nikdy nesplaskne. Postupně se na ní nalepí ještě víc diváků, víc peněz a víc vykradených filmů. Osmička je toho důkazem. Hutně silnostěná, šťavnatá bublina ze žvýkačky s opravdovou chutí, která se na začátku musí žvýkat pěkně pozvolna a vychutnávat si každé žvýknutí. Bude jich dost, ale ani jedno nepřijde na zmar a všechna budou potřebná k vyvrcholení. Někomu z toho možná bude silně bolet čelist, ale to jen proto, že je ochablá a zvyklá na dnešní jednorázové značky. Na značky, které mají bombastické reklamy plné nablískaných efektů, ale ve finále chutnají prázdně a uměle. Quentinovo hatefulgum jsou jasnou volbou, jak si opět oblíbit žvýkání. ()

Ravenus

Dlouho jsem váhal, jestli na tenhle film jít. Nízkoropočtový Tarantino libující si ve své dětské uchýlce z filmů z vhs půjčoven, nicméně sebejitstý slušným výdělkem díky trademarku Tarantino. Ale upřímně, tohle byl takový blábol plný rádoby drsně vtipných hlášek, že jsem měl chuť v půlce odejít. Dialgy bez nápadu, příběh se dá shrnout, jo každej sme hroznej. A hrozně špatnej, s perfetkně vybělenym Samuelem L. J. v čele. Jsme na začátku labyrintu a kdo se co nejdříve dostane k tomu kdo se taky dostal dprostřed, resp. přežil, vyhrál. Ennio Morricone? Pardon, nezaregistroval jsem. Humor? Asi jako na mediocre video ytube. Herecké výkony? Uvěřitelné jako bčko z 90 let. Jestli tohle měla být variace na Reservoir Dogs, tak jí chybí vše, co Mafiáni měli - vtip, příběh, humor, napětí a hlavně zábava. ()

Bube1

Quentin je moje srdcovka, o tom žádná. Podle mě patří k nejosobitějším režisérům, nejnápaditějším scénáristům a vůbec k nejzajímavějším osobnostem v Hollywoodu. Každý jeho film mě neskutečně baví a jelikož znám jeho zálibu ve westernech, tak jsem se na The Hateful Eight opravdu těšil. A výsledek? Trochu zklamání, ale i tak jsou to krásné 4 hvězdy. V podstatě je to klasická konverzační ''Tarantinovka'', ale už se Quentin nechal trochu moc unést... Stopáž je vážně přepálená a zejména úvod by snesl zkrátit cca o 15 minut. To je asi tak jediná výtka. Jinak vizuál, Morriconeho soundtrack (!), herecké obsazení i výkony - to všechno je opět naprostý TOP. Jen u tohohle PANA režiséra jsem s hodnocením trochu přísnější. :) ()

Godhaj

,,I'll help protect your eight thousand, you help me protect my ten, deal?“ Úvodní půlhodinka se rozjíždí ve velkém stylu, napětí je cítit v každém záběru, hudba je vynikající a exteriéry zasněžené krajiny jsou dech beroucí. Jenže pak to přijde! Proslulé Quentinovy dialogy, kterých jsem se asi po jedné hodině sledování přejedl a zbylé dvě hodiny jsem sledoval jen s minimem zájmu. Přitom příběh a postavy jsou zajímavé, ale natahované rozhovory prostě časem nudí. Kamera je výborná, jenže bohužel tři čtvrtiny stopáže nám předkládá pouze interiérové záběry. Ke konci se konečně rozjede nějaká akce, ale to jsem byl zase zhnusen gore scénami rozstřílených hlav, což já moc nemusím. Celkově vzato mě Osm hrozných bavilo podobně jako Django, což ode mě není pro Tarantina nejlepší vysvědčení. ()

Colchack

Rozbeh dlhý ako týždeň pred výplatou, ale potom to už krásne odsýpa. So scenárom a dialógmi to Tarantino vždy vedel a ani tento jeho film nie je výnimka. Samuel L. Jackson výborný. Čo sa všeobecne filmu týka, tak trošku slabší v porovnaní s inými jeho filmami, ale stále very good. U mňa za 4 :) ()

seeba10

Jedno je jisté. Tarantino si musí píchat nějaké hodně silné koňské sračky, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ovšem naprosto výborný děj a obvyklá tečka v podobě podlahy plné krve (doplněné o SPOILER uříznutou ruku a ustřelený koule) jsou za 5 hvězd. Těch ustřelených hlav už na mne ale bylo nějak moc. ()

J.e.r.e.c

Jak se s tímhle u všech postřílenejch negrů popasovat? Tarantino natočil nejdivnější snímek ve své krvavé filmografii. A taky – ač to zní neuvěřitelně – ze všech nejukecanější! Jeho Osmička má můj respekt za to, jak je originální, nekompromisní a nikomu se nepodbízí. Zároveň je to režisérova největší hra s divákem. Nevíte, odkud přiletí kulka. Nikomu nevěříte. Jste napjatí jako struna. Ve tmě. Dokonale paranoidní, takže vám nedělá problém chápat postavu Kurta Russella, který s sebou vláčí odsouzenou na smrt a sám se může velice snadno stát tím, na koho si slečna zubatá brousí kosočtverec. Nečekejte žádnou velkou akci, tohle je čistá konverzačka, která začne cedit krev až ve chvíli, kdy už začnete mít ze všech těch keců hlavu jako pátrací balón. Takhle postavený snímek by nemohl fungovat bez Quentinových starých kámošů, které už jste většinou v jeho filmech viděli, a ne jednou. Jména si doplňte dle libosti a osobních sympatií (za mě Roth a L.Jackson). Neméně důležitou složkou je i scénář, u kterého si kladu otázku, kolik času musel Tarantino strávit jeho vymýšlením a hlavně promýšlením, protože zápletka je přes komorní děj komplikovaná jako vyhláška EU o prodeji zelí. A přitom, podobně jako u Djanga, ani tady, i po nějakém čase stráveném dumáním nad její logikou, nenacházím zásadní díru, stejně jako nemohu říci, že je to z prstu vycucaná blbost. Morriconeho hudba je divná a mistra bych v ní nepoznal. Navíc, je jí překvapivě málo, většinu filmu je v pozadí ticho, nebo vánice. Podobně nevyužitý mi přišel proklamovaný jedinečný širokoúhlý formát Ultra Panavision 70 mm (údajně v něm byla natočena jen cca desítka filmů). Celkově nemůžu být úplně nadšen, protože tomu tentokrát chybí srdíčko, větší emoce, možná nějaký opravdu velký motiv či silný osobní příběh. Ale u těch posledních Quentinů mám takový pocit bezprostředně po zhlédnutí skoro vždy, abych je opravdu docenil až při opakovaných seancích... 80 % ()

Marty7CZ

Strašná, ale monstrózně ukrutná a nudná blbina s obrstopazi!! Co z toho tady děláte? Jež z povinnosti jako že Tarantino? Nerozumím.... 30% ()

vetsinezobri

Jsem strašně rád, že Tarantino Morriconeho ukecal. Úvodní hudba od mistra film hodně pozvedá. Jinak klasika - plný roztahanejch dialogů a kravskejch nápadů jedný chorý mysli. Pro mě velmi dobrá zábava od začátku do konce a to to bylo skoro stejně dlouhý jak Sedm samurajů, mein gott. ()

Rimland

Nepřestává mě udivovat, že zrovna Tarantino, člověk který byl "odchován" (mimo jiné) spaghetii westerny a na jejich nejslavnější tvůrce odkazuje kde může, ani napodruhé nenatočil vyložený špageťák. Zatímco Django byl jakýsi southern, tak tohle je pro změnu northern. Navíc v poslední třetině je to místy až moc úchylně brutální (i na Tarantina). Ale to je jedno. Důležité je, že to je kvalitní komorně laděný paranoidně konverzační kousek, což mám rád. A i když ta tenze mohla (měla) být ještě vyšší, tak dialogy a hlavně herci jsou super. Což mě přivádí k tomu, že si u mě Tarantino spravil dojem tím, jak velký prostor tu dal mému oblíbenci Gogginsovi (konečně někdo!) - i když to podle mě měl udělat už v Djangovi, kde měla jeho postava taky potenciál. Ale koho z herců opravdu musím vyzdvihnout, to je Demian Bichir v minimalistické roli Mexikána Boba. Ten si suverénně krade každou vteřinu na plátně pro sebe. Jo a původně jsem tu chtěl vytknout "waltzovskou" teatrálnost Rothovy postavy (no vážně, představte si ho jako Němce/Rakušana namísto Brita a je to Dr. Schultz hadr), ale díky událostem poslední třetiny tahle výtka padá. ()

Alergius

Příliš roztahané, příšliš neurčité... Do filmu bylo nacpáno více než kdy člověk dokáže pobrat - tady je to bohužel v negativním slova smyslu. Soundtrack výtečný, volba White Stripes mne fakt potěšila. ()

Mahowny

Nebavilo mě to, ale u Tarantina jsem si už zvykl, že film docením až po opakovaném shlédnutí, takže na The Hateful Eight definitivně nechci zanevřít. Edit: Po opakovaném shlédnutí začínám chápat a doceňovat. ()

Stanix

Tak pan režisér mě opět nezklamal, což mě nijak nepřekvapilo. I když lze v tomto snímku cítit malinko recyklaci jeho předchozích snímků - Gauneři (stylizace "kdo je kdo") a Pulp Fiction (příběh viděn z různých úhlů pohledu), mě to vůbec nebylo proti mysli. Z objektivního hlediska jsou všechny parciální tvůrčí hlediska na velmi vysoké úrovni. Tedy kamera-westernová stylizace; zvuk-detaily i hudební Enniho podkres; herci-všichni na výbornou; scénář-excelentní divadelní drama s krvavou tečkou. Pokud bych měl subjektivně něco vytknout, tak mi příliš nesedla retrospektivní úchylárna S.L.Jackson a generálův syn, ale takový už prostě Tarantino je. Celkově se jedná o mistrovské westernovské drama scákané hektolitry krve, jež bude určitě stát za to zhlédnout i víckrát. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz