Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

nicolarsen

Nefalšovanej Tarantinův jedinečnej rukopis. Jednoduchá zápletka, geniální provedení + Enniova hudba perfektně navozuje atmosféru a napětí. Pro mě žádná detektivka jak se pořád někde omílá, prostě brakovej vykonstruovanej příběh, kterej kupodivu skvěle funguje a baví. Všichni herci za 1 a kočí O.B. ve scéně s medvědí kůží mě rozsekal. Délka mi vůbec nevadí, klidně to mohlo být ještě delší. Zatím "jen" 90%, pravděpodobně dozraje k 100%. ()

Jereme

Tarantino se lidem buď líbí a nebo nelíbí. Já patřím zcela určitě k tě první skupině. Práce s charaktery jednotlivých postav, s dialogy, s atmosférou či charakteristické Tarantinovo vyprávění příběhu je prostě geniální. ()

1mara2

Mě tohle prostě nebaví, Tarantino má spoustu daleko lepších filmů a tuhle nudu nezachránilo ani několik solidních momentů v dřevěnici u Minnie. ()

Romeroo

Problém je, že je to 8 film Quentina. Ten problém se jmenuje okoukanost a co tomu chybí je nějaký nový nápad. Jinak co se dělo na plátně i při té přepálené minutáži Vás zaručeně dokáže pobavit, rozesmát a sledovat mistrovo dílo s otevřenou hubou. Herci na jedničku s hvězdičkou až na Tatuma, který jasně ukázal, že na první ligu ztrácí asi jako Baník v tabulce na Spartu. Pár scének se stane zase hitem internetu na delší čas. Mě osobně se nejvíc líbila ta v níž SLJ vyslýchá podezřelé. Tarantino je záruka kvality, příště snad překvapí něčím novým co jsme v jeho podání neviděli... ()

Wooke

Do kina som zobral 11 ľudí, z toho len trom z nás sa to páčilo úprimne a našli sme v tom niečo viac. Tarantino nie je pre všetkých a nikomu to vyčítať nebudem. Mnohí zaspávali, lebo scény boli dlhé. Iní zas nariekali, že tam bolo príliś veľa krvi. Ďalším chýbalo niečo na oživenie. Ich postrehy chápem, prídu mi ale veľmi ovplyvnené mainstreamovou vlnou amerických filmov, ktorej sa Tarantino v tomto filme pekne vyhol a tak divákom ponúkol film, postavený na geniálnych monológoch, ktoré občas pretiahol až za hranicu únostnosti. Zábery boli dlhé, ale ani na moment som nemal potrebu odvrátiť zrak inam, len ak som sa pozeral na moju zhrozenú a zároveň znudenú priateľku, ktorá to opísala decentne, že to nie je jej šálka kávy. Pre mňa 8/10, pretože táto škála najlepšie priblíži to, čo film pre diváka mohol znamenať. Vyvolal kontroverziu, otázky, polemiku. To sa pri 50 odtieňoch hejtov nepodarilo. 8/10 je skvelý výsledok, na Djanga sa nedotiahol, chýbal Di Caprio aj Waltz (ktorého mi "angličan" neskutočne pripomínal.Pripravte sa na to, že nebudete vedieť, či chcete plakať alebo sa smiať a preto budete robiť oboje naraz. ()

rezistence

Naopak! Senzační první čtyři kapitoly. Potom nastala bídná hodinka. Každopádně, vycházet každý rok jeden podobný western, nezlobil bych se. 80% ()

morris22

Prvni cast ma zasadni nedostatky ve zbytecne dlouhych zaberech a tak pozvolnem vypraveni, ze i prumerny hlemyzd by Tarantina predhonil. Ovsem v okamziku, kdy dostavnik dorazi do Minniina podniku, rozehrava se paradni konverzacni drama, ktere chte, nechte speje ke krvavemu rozuzleni. Je pravda, ze stopazi by zkraceni o 20 minut rozhodne neublizilo, presto se jedna o sakra zajimavy film. 90% ()

Vojtarr

Jako správný Quentinův fanoušek jsem si na film počkal až do kina a dobře jsem udělal. Někteří tady snižují hodnocení za pomalejší rozjezd, ale ten rozjezd byl plný úžasných klasických tarantinovských dialogů, které neomrzí. V druhé polovině se to už rozjelo, a to stálo za to. Ne moc pěkné, spíše bych řekl nechutné, scény byly vložené do napínavých strhujících scén, ale nebyl by to Tarantino, kdyby to všechno nedoplňovali vtipné hlášky, u kterých se zasmálo celé kino. Já jsem z tohohle filmu byl (stále ještě jsem) nadšený. Film má tři hodiny? To mi vůbec nepřišlo. Uběhlo to rychle. Jasných pět hvězd. ()

jafuska

Nejsem fanouškem Tarantina, ale přesto některé jeho filmy mají něco do sebe, Westerny nejsou moje oblíbený žánry, ale přesto jsem byla zvědavá, jak se Tarantino opět schopí svoji role jako režisér a řekla bych, že to zvládl docela obstojně, ()

Clerfayt

Tri hodiny hláškujúceho Samuela L. Jacksona v réžii Quentina Tarantina, tony snehu, štipka krvi, štipka mozgu, víchrica a to všetko s hudbou Ennia Morricone? Aj keď na konci už Samuel nemal gule, ja strieľam naplno. ()

Pitryx

SPOILER!! Až si tohle pustíte, nebo půjdete do kina (což nedoporučuji) běžte tam klidně o hodinu a něco později a DVD o stejnou dobu přetočte. Ta první hodina a něco je totiž jen tlachání, které nemá k ději vůbec co říci. Pak se sice kecá dál, ale zde už to k ději patří. Je mi jedno zda to natočil Tarantino nebo Josef Václav Sládek, prostě to dokonale podělal. Nuda a nuda, to je celá první půle. Druhá to trošku vylepší kapkou gore, a monologem Šerloka Houmelese. Některé jeho myšlenkové pochody mi dost unikly, ale o ty asi nešlo. Nějaké nesmysly v jeho logice byly, ale už nevím přesně co, a film rozhodně podruhé vidět nechci. Na mne je to příliš (přespříliš) statické. Kdyby to mělo normální stopáž, bylo by to hodnoceno z mé strany mnohem výše. Tedy kdyby byla vynechána úvodní hodinovka, kde jsou snad dvě nebo tři zajímavé krátké scénky. Duchaplné dialogy mne nezajímají. Takže hodnotím velmi vysoko pana Morriconeho (OST jsem ještě neslyšel), a to gore v závěru. Jinak mne tento snímek, všemi velebený, vůbec neoslovil. ()

ratpile

Náročnější, ale o to více rezonující potěšení. Django byl diváčtější, epičtější, plný zábavného obsahu. Hateful Eight je komornější, táhne se v pomalejším tempu, působí ale sevřeněji a o to víc se zaryje pod nehty. Úvodních 45 minut by se snad dalo klidně vystřihnout, snímek by ale ztratil na atmosféře a závěrečná katarze by nebyla natolik kontrastní. Co se odehrávalo v "chatě" bylo esencí tvorby QT. Skvělé dialogy, černý humor, absurdní tlachání, menší či větší napětí v každé druhé scéně, eRková brutalita. A Tarantinova herecká banda "starých známých" k tomu. Všichni byli úžasní, Samuel L. Jackson ale vypustil své herecké monstrum. Role psaná na tělo mu strašlivě sedla, v jedné z pasáží jsem měl až dojem, jako bych se snad díval na nějakého bizarního zplozence pekla. Nezapomenutelná role a další skvělý plod vzájemné spolupráce. Hateful Eight je nekompromisní, autorský, nekorektní, zábavnými či jinak zajímavými detaily přeplněný filmový úkaz. Sněhová vánice, za okny jen mihotající se světlo krbu a magický Ennio Morricone. ()

B!rkof99

S filmy Quentina Tarantina je to jako na houpačce. Mnozí je milují, mnozí je odsuzují. U mě je to tak, že se mi některé líbí a některé bych s chutí vymazal ze své paměti... Obávám se, že osm hrozných pasuje přesně k té druhé skupině. Že bych si usrával z nic neříkajících dialogů, které jsou vlastně o ničem, že bych si usrával z toho, že Bill Gates, co se nejmenuje Bill Gates, potkal Steva Jobse, co se (samozřejmě, damn bitch) nejmenuje Steve Jobs a jeho chycení stojí deset až dvanáct tisíc, to se říct nedá. A to je vlastně celý film... :D Jo, jasně, Tarantinův styl, ale tvrdit o filmu, ve kterém se opravdu nic neděje a ani to nic vlastně nedává smysl, je víc než nadnesené. Jo, Nespoutaný Django byl o hovně naloženým v nálevu, ale člověk se alespoň občas pobavil a Django alespoň někam směřoval. Tady většina postav taky někam směřuje, ale většinou leda tak doprdele a ještě ke všemu se nakonec VŠICHNI nechají přechcat. Nevím, čekal jsem mnohem víc... Kdyby ve filmu chyběl Samuel L. Jackson a nahradil ho jiný madafaka negr bez takového charisma, šel bych s hodnocením ještě asi o kus níž. Nuuuuuuuuuudááááááááááá ()

kubilov

O Hateful Eight jsem slyšel před projekcí spoustu věcí. Nejvíce uspávací Tarantino, nejnezajímavější Tarantino, opakující se Tarantino, nudný Tarantino, vykrádající se Tarantino, nejméně kvalitní Tarantino atd. Blbosti, Quentin si vypůjčil kompoziční postupy tu z Jackie Brown, tu z Reservoir Dogs či Pulp Fiction, dějové zasazení pár let po Djangovi, tempo z Death Proof a humor spolu s černohumornou komiksovou brutalitu ze všech svých filmů. Ve výsledku to vypadá tak, že natočil další jednoznačně pětihvězdičkový skvost, který bude patřit k těm divácky nejméně vděčným filmům, ale který o tolik více ocení skalní fans, kteří už dávno vědí, že si Quentin nemusí už vůbec nic dokazovat a může si jen pro čistou lásku k řemeslu jen tak natočit převážně konverzační film s oblíbenými herci, i přesto, že scénář před rokem leaknul na net. Ano, Hateful Eight má vše co dělá z Tarantina takový trademark. Černý humor, ty nejlepší dialogy (klidně i o té nejobyčejnější věci), napínavou gradaci, která udrží diváka sedět po celé tři hodiny bez hnutí a plného očekávání, již zmíněnou komiksovou brutalitu, nečekané zvraty nebo například neotřelé kompoziční postupy. Když už jsme u té kompozice, tak ten zvrat ve zhruba polovině filmu s nástupem Quentina, který vyloženě hmatatelně zasáhl do celého postupu filmu mě moc mile potěšil, protože mi dal vzpomenout právě na doby, kdy tímto způsobem své filmy ozvláštňoval, protože v poslední době to spíše upozadil. Co se týče herců, tak jednoznačně kraluje Samuel L. Jackson, který je dá se říci nejoblíbenějším režisérovým hercem, což zde svým sladěným představením předvádějí. Velmi mile mě překvapil i Kurt Russell, kterému jeho role sedí naprosto perfektně, Walton Goggins mě za začátku sice trochu iritoval, to se však postupem času zcela obrátilo. No a čtveřici nejvýraznějších postav uzavírá výborná Jennifer Jason Leigh, která si to normálně že užívá. Z postav, které dostaly menší čas mě bavil starej konfederát a páprda Bruce Dern, natvrdlý Mexikánec Demian Bichir nebo úlisný Tim Roth, jehož postava vypadá jako napsaná pro Christopha Waltze. Na druhou stranu třeba takový Michael Madsen a jeho postava by si zasloužil o pět deset replik víc. Vynikající práce, potenciál 70'' záběru využit na maximum (záběry zasněženého Wyomingu / práce s obrazovou perspektivou v chatě) a soundtrack od největšího mistra svého oboru. Vlastně není co vytknout. ()

Vanguard77

Na film jsem nešel zrovna s klasickými příznivci Tarantinovek, a tak jsem první polovinu filmu přemýšlel nad tím, jestli se u filmu moc nenudí, já jsem si to užíval, neboť to byla skvělá ukázka, že filmy nejsou jen o efektech a panoramatech. Herci se předvedli naprosto skvěle, jen jsem se cítil malinko provinile, že já si film užívám a ostatní se nudí. Od poloviny ale nastal zlom a film nabral obrátky, které jsem po posledním mistrovském počinu ala Django očekával. Nakonec mi tam Jamie Foxx ani moc nechyběl :D Parádní film, nejradši bych si na něj došel ještě jednou, sám, jen tiše seděl a hltal každou vteřinu filmu... Kéž by tak do něj necpali přestávku :) ()

george82

Super dialogy, scéna za babku a řežba podle Tarantina. Škoda jen, že je to tak dlouhé. Za mě moc. Ano mělo to nějaký účel, ale když člověk u toho klimbá, tak je to moc. ()

PAVLIS

Tarantino, už mě nebavíš. Zase rozdělení na kapitoly, zase “překvapivá “ úmrtí, tentokrát ale (skoro) žádný vtip, žádný zajímavý nápad. Jen ukecanost a rozvleklost, což mělo asi navodit westernovou atmosféru a napětí, ale já se spíš nudil. ()

Vsheta

Já nějak nevím, co tomu chybí. Jasně...jsem zaujatej divák, protože Tarantino je moje krevní skupina, co se filmů týče. Ale jak někdo může vyčítat natahované scény? Vždyť o tom to je! Jestli chcete stominutovou instantní akční sračku, tak běžte na uplně jinej film. Dle mého ten film má to, co má mít. Napětí, akci, humor, naprosto úžasnej soundtrack!!! A příběh? Ano je banální, a na tom film staví. Někdo říkal nejhorší Tarantinův film, někdo doufal že ty nejhorší už byly... slyšel sem spoustu názorů a teorií a všeho. Ale ve výsledku je to jen o subjektivním pocitu každýho z nás. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz