Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

anyonecek

Tarantino opět nezklamal a natočil typicky dlouhý film. Myslel jsem si, že se budu nudit, ale film mě vtáhl do děje prakticky hned ze začátku. Mám tarantinovky velice rád a to hlavně kvůli výborným a vleklým dialogům, kterých je plný film a asi ne každému to sedne, mně to buduje výborné příběhy jednotlivých postav a hlavně atmosféru, která zrovna zde byla parádní. Herci tak nějak stejní jako v mnoha tarantinovkách, ale velice osvědčení a na tyhle "bastardský" postavy se prostě hodí. Kdo si chce užít pěkného dlouhého večera a je nakloněný trochu násilí a místy drsnějších scének, tak s chutí do toho. ()

dzberry

S úsměvem a tlukoucím srdcem zároveň jsem čekal, kdy už to konečně bouchne, hltal jsem to postupně vybudovávané psychologické drama (ts! - co jiného by to bylo, he?) v nekonečně dlouhé dekadentní „selance“, jedinou repliku jsem nevynechal, žádná nebyla zbytečná, kecaj kecalové, kteří říkaj, že to je ukecané... A celou dobu jsem kdesi v druhém plánu vnímal za kamerou tlemícího se a křepčícího Tarantina, který se uslintaně baví nad tou svou mistrně rozehranou přechlapštělou westerniádou a velenapínavou konverzační detektivkou v jednom... Je to rebel! Ale metál zaslouží... Už jen proto, že Tatuma - jako vždy nejhoršího a nejškaredějšího herce na place - zlikvidoval ukázkově!!! ()

borohub

Pro mě druhý nejlepší film od Tarantina (po hanebných panchartech), film je příšerně ukecaný a hrozně se táhne, ale dialogy jsou dost často minimálně úsměvné, děj je překvapivý a minimálně se nejedná o bezduchý krvák ve stylu django, kde se člověk půlku (možná 2/3) filmu nudil a pak chvíli stříkala krev a konec. Uznávám, že krve je tam až zbytečně moc (a to nejsou nějaký puritán), ale zase takový je Tarantino. Tenhle film (společně s pancharty) mě trošku utvrzuje v tom, že Tarantino občas umí udělat dobrý film, na druhou stranu stále si myslím, že je pořád přeceňovaný. 85% ()

johnny01

Úžasný film! Nádherné záběry, podmanivá hudba, přesvědčivé herecké výkony a především mimořádný scénář! Málo postav, se kterými se lze dobře seznámit, v průběhu filmu se následně zvyšuje napětí, dochází k několika překvapivým zlomům a závěr vše korunuje. Dojem zůstal ještě mnoho měsíců po zhlédnutí. ()

regentor

Tarantinovy výplody pro mě nikdy nebyly tím pravým ořechovým a nezklamal ani tentokrát.Osm nudných je dalším převedením režisérových extrémů na filmové plátno.Většina stopáže je nacpaná vatou naprosto zbytečných žvástů,které snad mají nějaký "hlubší" smysl ,který mi u něj však tradičně uniká s pokusem o vtipné laškování postav. Snímek má být protknutý nějakým mystériem o vině, trestu a odpuštění s náboženskou symbolikou.To by se ovšem nesměl odehrávat v nějaké chatrči kde jediným nevyřčeným tajemstvím je to, kdo první tasí.Na to v závěru rovněž dojde a nebyl by to Tarantino aby z toho nevytvořil rudou řeku krve.Jako divadelní hra možná i zajímavé ale nic víc. ()

Gamekeeper77

Nevím, čím to je, ale stejně jako naprostou většinu Tarantinových filmů, tak i Osmičku jsem docenil až napodruhé. A že to stálo za to. Oproti prvnímu dojmu před dvěma lety už mi to nepřišlo ani nudné, ani zdlouhavé. Dnes jsem vnímal jen neskutečnou atmosféru, skvělé prostředí, klasické Tarantinovské dialogy a opět super hudbu. Je pravda, že by byl film asi zajímavější s o 30 minut kratší stopáží, ale jako velkou vadu na kráse to určitě nevidím. 85%. ()

maoc

Vlastně ani nevím, co si o tom mám myslet, tak si nemyslím nic. Ale bavilo mě to. První pomalá část asi víc než HC závěr. Dobrá pulp zábava s nějakým tím přesahem (rasismus, dějiny, loajalita, násilí zločin, právo, ...), který ale ani běžný divák a tentokrát ani já vlastně vůbec nepotřebujeme. ()

nula87

Tarantino si dělá co chce, a ví, že mu to vždycky projde. Šlo by mít jistě spoustu námitek, ale ve výsledku pořád kvalitní kombinace totální řezničiny s vyšperkovanou dialogovou exhibicí. 80% ()

mrclTV

V svojej podstate najnudnejší film od Tarantina, ale to vyslovene neznamená, že aj najhorší. Sto percentná konverzačka, ktorá je ale brutálne minutážou prestrelená a prvých 75 minút prostredníctvom filmu len ukrutne pomaly spoznávate postavy. Až potom sa medzi osadenstvom začne rozvíjať ten pravý tarantinovský chuchvalec intríg a podlosti. Nevravím, že film je zlý, ale sledovať bezmála troj hodinový film, kvôli možno dvom postupne gradujúcim situáciám (i keď svoje kvality nepochybne majú), nie je moja predstava dokonalosti. A navyše, keď dobrá tretina filmu je nadbytočná vata a opakujúce sa flashbacky a kto pozná tarantinovu tvorbu už aj tak dopredu tuší ako to dopadne. Jednoducho to nie je moja šálka kávy... Síce vo filmoch ako tento sa skôr hodnotí cesta k cieľu ako samotný cieľ, ale ani tá ma nevytrhla zo sedla. ()

subic

Tarantino nikdy neměl problém s obsazením svých filmů, má své oblíbence. Jenže Quentine už to není ono a ono to není už od Kill Billa.Film je v podstatě udělaný levně, odehrává se skoro celý na jednom místě, v takové přícestní putyce, které tam říkají galérie. A právě tam se v jakoby náhodně setkají různé osoby, aby se na konec všichni postříleli. Černý lovec lidí (to už tu jednou bylo), bílý lovec lidí (to už tu taky jednou bylo), jejich "ulovení", jeden budoucí šerif, čerstvě postřílené osazenstvo přícestní putyky a 4 vrahouni vydávající se za kde koho. 2 hodinová nudná konverzace a zbytek střílečky, krev a nějaká ta dedukce. Někdo se u toho bavil, já moc ne. Ani hláška mě žádná neuvízla v paměti snad krom pytlostřelce. Django byl prostě min. o level lepší a tohle vážně není na 4 frčky. Nevěděl jsem, že se sněhovému ledovému větru říká blizard. ()

AlexUnited

Tak a bude sa teraz vychvaľovať a vyjadrovať iba samé superlatívy. Toto bolo jedno famózne dielo. V prvom rade – motív príbehu : skupina navzájom (viac-menej) cudzích ľudí umiestnená (či už uväznená alebo len nejakým spôsobom ocitnutá) na jednom mieste, resp. v jednej lokalite, kde sa odohráva (takmer) celý dej alebo jeho podstatná časť. Táto premisa je jedna z mojich najobľúbenejších (väčšinou sa v súčasnosti vyskytuje najmä v nejakých béčkových nízkorozpočtových hororoch, teraz som si ju mohol vychutnať v špičkovom áčkovom kvázi-westerne). Všetko tu krásne do seba zapadá, drží pohromade ako jeden celok odohrávajúci sa v peknom zasneženom prostredí (trošku mi to celé pripomenulo horor Vec z roku 1982), vycibrené dialógy, perfektné hlášky, humor ktorý je buranský a zároveň inteligentný, nepredvídateľný vývoj deja, nabúravanie klišé (nečakané úmrtia, likvidácia niektorých postáv ktoré to „určite prežijú“ prichádza nečakane zavčasu a tie ktoré sú okamžite zrelé na porážku sa držia pomerne dlho). Absolútne nesúhlasím s názorom, že začiatok je nudný alebo že príbeh má príliš pomalý rozbeh. Ja som si vychutnal každý moment, aj ten začiatok má svoju kvalitnú atmosféru, keď divák vie že sa k niečomu postupne schyľuje, že v tej nesúrodej skupine postáv sa každú chvíľu niečo drsné udeje, niečo sa zomelie ale človek nevie kedy, ako, prečo a čo presne sa stane, iba cíti že niečo visí vo vzduchu – toto je výborný spôsob budovania napätia. Napriek dlhej stopáži som sa teda ani sekundu nenudil, chvíľami som bol napnutý jak struna, chvíľami sa rehotal. Vyzdvihnúť treba taktiež skvelý český dabing !!! V tejto súvislosti treba aj osobitne spomenúť toľkokrát ospevovanú perfektnú historku s lofasom. Šúľal som sa od smiechu. To bol génius čo rozhodol o tom, že v tejto scéne mužský pohlavný úd nazvú priamo týmto pojmom aj keď bolo k dispozícii niekoľko klasickejších bežnejších, viac či menej vulgárnych pomenovaní. Ešte teraz sa smejem keď si na to spomeniem. ()

DarweyD

Tarantino a jeho divadelní debut... ne teď vážně, jak on to dělá? stačí mu dostavník, stará chalupa, no a stejně dokáže natočit takovejhle famózní film kterej baví po celou dobu, ikdyž se v něm vlastně většinu stopáže nic neděje (já vím že za to můžou dialogy, skvělej casting, scénář a režie, chtěl jsem jenom aby to nějak dobře vyznělo) za zpracování tak mála materiálu do takovýho majstrštiku dávám 10/10 ()

imarvin

Asi jsem na podobné filmy už starý, ale mně to přišlo až příliš krvavé a až moc drastické. A to už asi není nic pro mě. Co se ale musí nechat, že zápletka není vůbec špatná. Možná by trochu prospělo trochu více střihu, a ne tak dlouhá stopáž. Jako vždy u Tarantina skvělý soundtrack a dobrá práce s kamerou a dlouhými záběry. První půlka filmu odehrávající se venku mě bavila rozhodně více. Podtrženo sečteno, pro mě spíše průměrná podívaná, kterou už nikdy nepotřebují vidět znovu a rozhodně to nejhorší od Tarantina, co jsem měl možnost vidět. ()

adamix

Trochu (moc) spomalený Tarantino, ale keď to pozeráte prvý krát, nemôžete sa dočkať, čo bude ďalej. Keď to pozeráte viac krát, čakáte už len na krvavé scény a ,,deep throat story'' (tá vedie). Je vidno (vzhľadom na minutáž), že sa so scenárom Quentin poriadne vyhral a zachoval si svoj zmysel pre autentickosť prostredia i osobností postáv. Nie je to však zlé. Až si chcete v pokoji pri čaji vychutnať film s chladným exteriérom, vychcanými ,,gringos'' a skvelým vyvrcholením, THE HATEFUL EIGHT je pre vás to pravé orechové. Je to taká nostalgická spomienka na GAUNEROV a VEC, i keď tu nepobehujú žiadne potvory ani gangsteri v kravatách. Tentoraz je tu banda chlapíkov v kožuchoch a uniformách s revolvermi na čele s najväčším monštrom, démonickou Jennifer Jason Leigh, ktorú dlho nebolo vidieť a zrazu prišla s vynikajúcim výkonom maniakálnej zakrvavenej beštie, hodného oscara. Film si treba pozrieť s veľkým odstupom času, aby ste si ho dokázali viacej užiť. Nie je to drsné PULP FICTION, ktorý môžete pozerať každý deň a ani raz sa ho nepresýtite, ale ak ste fanúšikmi, po určitom čase vás to neomrzí. U mňa 80%. ()

PlayEasy

Parta chlapů je za ledové vánice uvězněna v malé dřevěné chalupě. Každý má své tajemství, svou minulost a taky svůj revolver, což obzvláště v závěrečné pasáži sehraje hlavní úlohu ;) ...zkrátka splněný sen pro každého milovníka neo-westernů, detektivek a samozřejmě Tarantinovek! I přes rozmáchlou stopáž nám Quentinovy ostré dialogy a konstantní plot twisty podtržené dechberoucí kamerou nedovolily odtrhnout oči od obrazovky. A navíc: jedná se o brilantní rozlučku mistra Morriconeho! 100% ()

kedu odpad!

Jsem fascinován tím, že tento film někdo viděl a to až do samotného do konce a je ochoten tvrdit, že se mu líbí. ()

huzgi

Velmi dlouho film hodně slibuje. Nicméně nakonec je to takové nafouknuté nic. Samozřejmě skvělá filmařina a atmosféra, ale film není o ničem. Nudná kopie Vlčí boudy od Věry Chytilové. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz