Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

AgnesDee

Je to vtipný, je to akční, je to napínavý. Quentin opět nakopal Hollywoodu jeho namyšlenej zadek a dokázal, že je stále dobrým režisérem. Jen mám jednu výhradu: Bruce Dern zastává svou rolí ve filmu tak trochu Indiana Jonese v Dobyvatelích ztracené archy - kdyby v tom filmu nebyl, tak by to dopadlo naprosto stejně. ()

MartinTerran

Další Tarantinův western, ale nečekejte vyprahlé pláně a horko, že by se o něj dalo opřít jako v Djangovi, ale zimu, sníh a hory. První dvě kapitoly slouží jako uvedení do děje, je tu pár hlášek, ale to hlavní se odehrává v galantérii. Ne fakt jsem se nezbláznil normálně galantérie, které ale vypadá jak bar. A zde se začíná příběh plný přestřelek, ze začátku slovních, později se přidají kulky a střelný prach a samozřejmě krev. K poměrně častým hláška a vtipným scénám film nepůsobí jako komedie, no prostě jde vidět, že to nedělal jen tak někdo, ale opravdu zkušený režisér a scénárista (no řekněte mi kdo dokáže i s procházení dveří udělat neskutečnou zábavu a problém najednou?). No a konec je všechno, jen ne šťastný a to pro všechny zúčastněné. A kdo je oněch osm hrozných a kdo je dobrý? A je někdo takový? To už si bude muset přebrat každý z vás. Pro mě jednoznačně příjemné překvapení a hned takhle zkraje roku, to si dám líbit. Hodnocení: 96/100 ()

Asdas

V takmer troch kapitolách Tarantino tancuje na hrane nudnosti , aby konečne na konci (tej tretej) prišiel jeden príbeh ,vstup a vývrtka o 360 a detektívka a konečne sa niečo začalo diať a nutne musím dodať ,že ma to až do konca bavilo . ()

vitac.

Zcela očekávaně jsem si osmý hrozný Tarantinův film báječně užil. Už ty úvodní titulky - zasněženej atlet a burácející hudba... lahoda:) Ano, ústřední zápletka je, mírně řečeno, podivná. Jenže Tarantinovi slouží primárně k tomu, aby připravila arénu pro jeho dialogomasochistické kreace vedoucí ke krystalicky čisté filmové zábavě. Spolu s citem pro výběr herců, hudby a obrazu je to vše opět zde, pěkně zlehka se rozjíždějící a grandiozně gradující. Něco mi říká, že THE má velkou šanci nahradit během vánočních svátků Mrazíka...:) Jako jedinou výraznější vadu na kráse považuju práci se světlem - to mě rušilo velmi často především v interiérech (vlastně spíš interiéru:) - ačkoliv nejvíc jako pěst na oko působila shithouse-kadibudka blokující, svojí od diváka odvrácenou stranou, světelnou záři o intenzitě záře z mimozemské kosmické lodi právě unášející Samanthu:)). Ale ono to asi není tak lehké, s pár svíčkami, krbem a aby bylo něco vidět... Tak mu těch pár zatoulaných "slunečních" paprsků holt odpustím:) Čtyři hvězdičky. Music time's over!:) (Kino Blansko, 20. 1. 2016.) ()

Bifftekk

Jeden negr, sedum bílejch. Jeden malý, usedlý obchod někde v horách. Skvělé divadelní drama se spousty, ale spoust krve. Prostě Quentin tak jak ho mám rád. ()

BardDeLune

Tento film mi přišel jako komorní dílo ustáleného umělce, kterým již Tarantino jistě je. Kameru je radost sledovat a jako vždy, herce taktéž, jen ten Tatum mi tam nějak neseděl. Myslím, že každý režisér si musí říkat, jestli délka filmu není pro diváky až moc, ale tady to neplatí, i přes přemíru dialogů vše krásně ubíhá a člověk je zvědavý, jak tento zapletenec dopadne. ()

Jaromír odpad!

Tarrantina miluji, ale ke konci mi připadalo, že mu došly nápady a chtělo se mi zvracet. Nemám rád násilí pro násilí a přesně tak mi připadal konec, byl bez nápadu :(. Film mě zklamal, jsem si v kině říkal, že to je poslední Tarrantino na který jdu, protože teď už se definitivně zbláznil (byl vždy trochu ujetý, ale aspoň nebyla nuda o dějové zvraty). Podle mě to teď až moc přehnal. Film se mi nelíbil :(, zhnusil mě (a to mám Tarrantina rád). ()

RafaKrakal

Nový Tarantino nenadchne, ale rozhodně patří k tomu lepšímu z jeho tvorby a určitě překoná přeceňovaný The Revenant. Přes ohromnou stopáž film příjemně ubíhá a kromě cca. první půlhodinky nejsou ve filmu žádné zdlouhavé pasáže. Absolutorium si zaslouží vedle vskutku vyšperkovaných dialogů rovněž herecký um Samuela L. Jacksona, Waltera Gogginse a Jennifer Jason Leigh, která je pro mě horkou kandidátkou na Oskara. Bohužel však Tarantino nedokázal dostatečně využít ostatních postav, ačkoliv prostor pro jejich využití určitě byl více než dostačující. Na druhou stranu se Tarantino nevyvaroval ani mnohých chyb, kdy největší z nich je úplně dementní zápletka celého filmu, která celý film značně sráží. Co filmu taky dost škodí je pro mě mnohdy až nechutné násilí (viz. scéna se Samuelem L. Jacksonem a nahým mužem ve sněhem pokrytém Wyomingu), které je naprosto neúčelné a jde na úkor obsahu filmu. Celkově se však jedná o lehce nadprůměrný film, jenž si zaslouží pěkných 75% ()

DassemUltor

Čtu tady komentáře a některá kritika má hlavu a patu. Dlouho jsem se rozmýšlel mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Nakonec jsem dal pět a to nejsem fanatický Tarantinův fanoušek. V následujících řádcích se pokusím vypsat všechny svoje feelingy ohledně tohoto filmu, slohovou skladbu to žel nejspíš bude mít smutnou, ale to je mi v celku šumák. ___ Před projekcí ve mě byl ždibec škodolibosti, tak trochu jsem doufal, že se to Tarantinovi tentokrát nepodaří. Že ho ta sláva semlela a že příliš vyhrotí své scénáristické kecací ego. A do jisté míry se tak skutečně stalo! Ony typické dialogy jsou tady už možná na hraně únosnosti, každý toto dávkování asi snáší jinak, ale podle mě už to bylo nahraně. Dvakrát jsem se v kině přistihl, že se nudím a že se to moc táhne. A to není dobré znamení a u jeho minulých filmů se mi to nestalo. Je tedy vidět, že si vybudoval takovou pozici, že do filmu mu nikdo nemluví a vyhrotí to přesně podle svých představ. Šikovně prostříhat 15-20 min a byla by to bomba! Další věc, která mě malinko vadila, byla nereálnost dialogů postav. Nechápejte mě špatně, šíleně se mi líbily a bylo tam opravdu pár skvělých kecacích scén, ale napadlo mě, opravdu by ti lidé takto mluvili? Nicméně už v kině jsem to přešel s tím, že tohle není dokument nebo nějaké bio, ale prostě Tarantinův šleh. To je asi vše ke kritice. Zbývají už jenom positiva. Klasická krvavá režba je pro mě prostě vždycky plus. Velmi mě těšili vtipy, které vyžadují jistou znalost americké kultury historie no a prostě nebýt úplně nevzdělaný debil. Co se mi ale na filmu líbilo úplně nejvíc a to je taky důvod, proč jsem nakonec dal pět hvězd, je dynamika postav Jižanského vojáka a negerského lovce odměn. Mimochodem Samuel L. Jackson a Walton Goggins zahrály naprosto skvěle a jsou jednoznačně dvě nejlepší postavy. První jmenovaný mě vážně překvapil a potěšil, nečekal jsem od něj, že mě po tolika filmech tak dostane. Následuje spoiler. Co mě ale přišlo jako vrchol filmu a asi i katarze (ještě si nejsem jistý, jestli tohle slovo umím správně používat), byl moment, kdy Jižan poslal tu krvavou čarodejnici do hajzlu a mluvil o svém otci, jenž velel armádě a bojoval za ztracenou věc, a jediné co hnalo jeho muže, byla úcta. Byl tam střih kdy S.L.J. uznale kýve hlavou. Tohle je hluboká myšlenka a katarze dvou postav. Tarantinova sonda do historie USA. Bývalý konfederační voják se zastane černocha a urazí se, když mu nějaká prachsprostá vražedkyně a lhářka bude kázat o armádě. Mimochodem hlavním důvodem k vypuknutí války nebyla otázka otroctví, ale šlo především o to, že Unie usilovala o větší centralizaci a omezení práv států. Zatímco Jih usiloval o větší autonomii. To mělo všelijaké hospodářské, sociální, historické a kulturní důvody. Nicméně dodnes v tradici jižanských státu pevně stojí myšlenka, že jejich dědové bojovali za svobodu (jakkoli paradoxně to zní vzhledem k zavrženíhodnému otroctví) Na Tarantinovi se mi líbí, že do filmu kde tečou litry krve a prokecá se plnu plků, je schopen zakomponovat i hlubší myšlenky tohoto typu. Závěrečná kamarádská scéna umírání u postele už je jenom třešničkou. Tedy ano, zase se ti to povedlo! Snad už konečně zkazíš ten další film, ty magore z videopůjčovny! () (menej) (viac)

JosefTomas

Před čtyřmi lety nám Tarantino přišel na svět s filmem Osm hrozných a vrátil se ke kořenům svých filmů, to znamená - jeden dům, pár postav a klábosení. Tarantino naštěstí po tolika letech už vypiloval své dialogy takřka k dokonalosti a těch 182 minut uteče jako nic. Proto mě osobně potěšilo, že se ve spolupráci s Netflixem rozhodl tento film o několik minut rozšířit v podobě mini-série, která mě celkově 210 minut, což zní hezky. 40 minut nového materiálu, sem s tím. Jenže to není tak úplně jednoduché, každá epizoda sice má kolem 50 minut, ale obsahuje v každé intro a závěrečné titulky, které o dobrých 20 minut natáhnou stopáž. Takže máme už jen zhruba 20 minut nových záběrů a ty... Jsou nepatrné, až skoro přehlédnutelné. Jde o scény, které třeba trvají déle, sem tam přidají třeba 20 vteřinovou vsuvku a podobně. Pokud tedy nejste zapálený fanoušek, nebo jste film už viděli a jste zvědaví na nové materiály, asi si nechte zajít chuť, nic nového vás nečeká. ()

Achilleus1

Podla mna najlepsia Tarantinovka. Po slabsom uvode dostava pribeh parefektne tempo a kazda scenka prekvapi niecim inym. Samozrejme nechybaju hektolitre krvi ( nic pre slabsie zaludky). Vynikajuci a hlavne neocakavany koniec len podciarkol velmi velku klvalitu tohto filmu. ()

marek29

Jak tu naznačil Verbal, kovové výstelky hýždí se na tuto projekci stávají bohužel nedílnou součástí výbavy a u mě prvním důvodem pro neudělení maxima. Jasně - legendární režisér. Určitě - pověsti film předcházející. Souhlas - hudba Ennio Morricone. Ale aby nekdl pětkrát opakoval zatloukání dveří? No kde to kurva jsme? Vtip v tom vidím poprvé, podruhé, maximálně potřetí Quentine! Jinak fajn film, je to napínavý, dobří herci, Samuel to táhne, ale ta délka vážení..! Neviděl jsem zatím Pulp fiction (7.2.15), ale jestli tohle věnování se dogmaticky nesmyslnýmu detailu je výsada jeho filmů, tak se snad i bojím, než že bych se těšil. Řekl bych, že Django utíkal a mělo to tempo, který mi zde chybí. Na to, že jedou kus v kočáru a pak sedí v horské chatě jeden večer.. Náklady na natáčení nula 0 nic :D & výdělek čistá ruka bych tak řekl zabezpečí rodinu Tarantinovic zase o jedno pokolení navíc. To střílení a umírání mi nevadí a k divokýmu západu to patří podle mě. Nikdo se s nikým nesral a tak to má být 3:-) 4z5 ()

soviczka

Kdyby vzal Tarantino do ruky nůžky a zkrátil verbální sebeukájení hlavních postav v první hodině filmu, bylo by to jednoznačně na pět hvězd. Obsazení v čele s mými oblíbenci Samuelem L. Jacksonem, Timem Rothem a Michalem Madsenem je prostě skvělé, hudba Ennia Morriconeho úžasná. Z poslední hodiny filmu stříkají hektolitry krve, létají kusy rozstřelených (nejen) mozků a vyražené zuby, divák se skvěle baví. Tarantino si prostě může dovolit už asi cokoliv a to včetně Jacksonovy pomsty zahrnující jistý job, který byl asi jeho posledním... ()

CaladanChmur

Čtu si zde komentáře a někdy se nestačím divit....sakra,dívali jste se na Tarantina....to jste čekali jen slabé říznutí do prstu,dvě hodiny akčních scén či dech beroucí digitální efekty?Bože,neberu nikomu právo říct svůj názor...ale pokud se jdete podívat na Tarantina a pak shazujete přesně to,co dělá QT tak originálním tak je to k smíchu!. Pro mě má Tarantino i slabší kousky,ale respektuji i tyto.Jenže Osm hrozných patří určitě mezi to lepší co vytvořil.Velmi dobrý nápad,luxusní osazení,dost často vtipné scénáře a scény,zajímavé zvraty a vcelku brutální finiš.....top herci můžou vychcípat mezi prvními,sral na to pes,hlavně když to má šťávu....Netuším kam na to Tarantino chodí ale dostat z minima maximum už po tolikáté ...to není náhoda.Za mě jednoznačně 5* ()

1V4N

Ďalšia „tarantinovka“ plná krvy, násilia a perfektných dialógov. Po Djangovi prichádza ďalší nadupaný western so skvelými hercami, až na Channinga Tatuma (ten mi tam akosi nesedel). Hudba v podaní Morriconeho zapadá geniálne. Všetko je priam dokonalé, nemám čo vytknúť. Dokonca ani tie tri hodiny, ktoré som strávil v staršom kine s drevenými sedadlami mi nevadili. Scénú, kto otrávil kávu a kto je spolčený s Domerguovou, ktorá sa odohrávala v drevenici u Minnie by som vedel pozerať neustále. ()

MrMir

Hodina a půl blbých keců a hodina krvavého násilí. Navíc, naprosto nelogické chování postav. Úmorná stopáž. Na druhou stranu vynikající hudba, vynikající herci. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz