86. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (viac)
Z nakrúcania
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (viac)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

Stanislaus

V pořadí druhé mnou viděné udělování Cen akademie (hned po 80. ročníku) na mě zapůsobilo nadprůměrným dojmem. Ellen DeGeneres je jako moderátorka dobrá a zábavná, občas jí něco ujelo, ale ve výsledku převládala pozitiva. Některé jiné celebrity, které se také na pódiu mihly, mě vždy tolik neoslovily, jak bylo asi původně míněno (namátkově Jim Carrey, který byl více trapný než vtipný). Inovativní nápady v podobě hromadné fotky na Twitter, či rozvoz pizzy mě zaujaly a osvěžily dlouhou stopáž. Musím se přiznat, že jsem nesledoval bedlivě všechny děkovačky, protože tam stejně většina opakovala dokola stále to samé. Co se týká vítězů, tak jsem byl spokojený, protože si na své přišly snímky jako Gravitace, Ledové království a Velký Gatsby, kterým jsem fandil. Rovněž herecké ceny putovaly do správných rukou (i když vedlejší herečku posoudit nemohu, protože jsem ji neviděl "v akci"). ()

Thomick

Ok, tak vítězové maj blízko k predikcim, avšak poměrně daleko k mym představám. Hlavně oba scénáře, herec ve vedlejší roli a film. Nicméně k večeru celkově a k Ellen samotný téměř nemám výhrady. Oproti loňsku to byla z moderátorskýho hlediska příjemná změna - zatimco egomaniakální MacFarlane na sebe chtěl neustále strhávat pozornost a pomalu neslezl z pódia, Ellen naopak slejzala co chvíli (doslova) a skrze drzou interakci s hvězdama i rafinovaně servírovanou sebeironii (viz narážečka o Jonaha, to mě usadilo) večeru jednoznačně dodala na zajímavosti. Herci a herečky potom ani tolik nevypadali jako "ti umělci, co žijou ve svý vlastní bublině" ... --- Highlighty od hostů: Letův vzkaz revolucionářum, Foxxova improvizace, pěvecký číslo Pink (>>> Adele) a ... "Sit down, you're too old to be standing!!" (Pěkná děkovná řeč celkově.) ()

HellFire

Dle zdejších komentářů opravdu nevím, jak by si zdejší populace představovala perfektní udílení Oscarů. Ellen byla bezkonkurenční, nejlepší hostitel za posledních několik let. O cenách se samozřejmě dá diskutovat, každý má jiný vkus, ale pro mě je zklamáním film roku. Rozhodně ne. ()

Jenda

Nehodnotím ceny, ale zpracování. Výstupy Ellen DeGeneres v první hodině fantastické, bohužel později zábavnost gagů upadá. To co herci čtou při představování lidí je jako vždy strašně patetické a autoři textu ho snad ani nemohou myslet vážně. Proto se mi zdá nanejvýš osvěžující vystoupení Billa Murrayho nebo Harrisona Forda, který to má vždycky očividně "na háku." Jako vždy se mi líbilo zpracování segmentu "In memoriam" a následující píseň Bette Midler. ()

Coleator

Ellen DeGeneres zvládla letošní Oscary výborně, většina jejích výstupů vážně pobavila... Přítomní herci jí skvěle podpořili, takže letošní ročník určitě jen tak nezapadne - už jen díky rekordně sdílené fotce na twitteru - a ano, mám na tom také svůj podíl... :D Asi poprvé jsem si mohl před předáváním Oscarů říct, že jsem viděl téměř všechny filmy, které byly nominovány, takže jsem mohl Oscary sám "udělit". Matthew McConaughey a Jared Leto byli letos bezkonkurenční. Takže jestli jste jedni z těch, co letošní Oscary nazývají fraškou proto, že nevyhrál váš miláček Leonardo DiCaprio, podívejte se na Dallas Buyers Club - a jestli máte nějakou soudnost, budete muset uznat, že zlatá soška získala svého majitele po právu... Lupita Nyong'o zahrála také skvěle, Jasmíniny slzy jsem ještě neviděl, takže Oscara pro Cate Blanchett komentovat nebudu... Mnoho lidí říká, že 12 Years a Slave dostal Oscara za nejlepší film jen z politických důvodů - pro mě byl tento film opravdu jedním z nejlepších, co se za uplynulý rok natočily - perfektní herecké výkony, silný příběh - přesně, jako by tomu u takto oceněného filmu mělo být. Navíc téma otroctví bylo podáno tak odpudivou formou, že se 12 Years a Slave musel dostat pod kůži snad úplně každému. Takže z mého pohledu byl ten Oscar zasloužený. Gravitace se mi jako film moc nelíbila, těch nesmyslů tam zkrátka bylo až moc. 7 sošek převážně v technických kategoriích je zasloužených - v uplynulém roce prostě lepší film z pohledu efektů nevznikl. I když těch technických kategorií je přeci jenom na můj vkus až moc... Opomenutí filmu Rush je sice k zamyšlení, ale mám ten pocit, že i kdyby Rivalové nějakou tu nominaci získali, Oscara by jim to stejně nepřineslo - konkurence zkrátka byla jinde... Dopadlo by to asi jako u filmu American Hustle - kde jsem naopak to velké množství nominací vůbec nepochopil... Co se týče filmové písně, jsem dost ovlivněn tím, že U2 mám vážně rád - a vítěznou píseň jsem slyšel jen zde, takže si mě moc nezískala... I když musím být férový - U2 na Oscarech taky nebyli zrovna ve formě... Jeden filmový rok je tak tímto udílením cen definitivně pryč a já se již nemohu dočkat toho nastávajícího - určitě se máme na co těšit... :) ()

jerry12

70%. Hodnotím především jako večer po estetické stránce, který byl zábavný, svižný a plný špičkových tvůrců, herců a filmů. Ellen DeGeneres si napodruhé poradila opravdu parádně, nepamatuji, kdy jsem se u Oscarů nahlas smál a to hned několikrát. V hodnocení neberu v úvahu obsahovou stránku samotných výsledků, zde už je to totiž o malinko horší. Oscary se už tradičně brání jakékoliv změně a až křesťansky se drží konvencí, takže jsou neuvěřitelně předvídatelné a to je velká škoda především pro nás diváky, protože se z oscarových klání úplně vytrácí jakýkoliv moment překvapení. Navíc Akademici stojí silně za snímky laděnými do obecných sociálních problémů a jen málokdy se odváží sáhnout po něčem jiném, odlišném, a řemeslně možná i o dost lepším (výjimkou snad budiž Gravitace, ale zde i Akademie musela vědět, že technické kategorie pro ni jsou předem nevyhnutelné). Oscary už skoro nejsou o filmech, jsou spíš o tématech. Ale stále mě ty večery baví, ač po stránce vyhlašování mi připadá, jako bych měl každý rok dejavu, protože vlastně vždycky znám "rozuzlení" dopředu. Jako kdybych koukal rok co rok na remake pořadu s jinými herci, jinými tvůrci, ale vývoj už znal předem, protože je pevně a ortodoxně nastavený. Více ode mě zde. ()

5150

Moderátorka Ellen DeGeneres byla příjemná změna, slušelo jí to, ale ne úplně všechny její výstupy se povedly. Z těch několika málo hudebních čísel mě zaujala nejvíc Bette Midler, o které jsem vůbec netušil, že umí tak skvěle zpívat. Kolem a kolem se jednalo o průměrný ceremoniál, ze kterého vyšel Leo opět naprázdno !!! ()

6thSun

Celkový vítěz se dal předpokládat, přesto jsem do poslední chvíle doufal, že tomu bude jinak. Nestalo se, a tak neobjektivně zvítězilo stále se trápící černé svědomí Ameriky oproti faktickému filmovému umění, ale jinak zábava od začátku do konce, za vrchol považuji zpěv Bona (i když U2 jinak vůbec nežeru) a děkovačku McConaugeyho (kterýho žeru čím dál víc). ()

maseer2

od svěžího úvodu se zpočátku zábavnou DeGeneres, hromadným focením, tweetováním a objednávkou pizzy k uspávajícím songům, nudným kecům předávajících a až na pár výjimek (např. McConaughey) stejně tak nudným děkovačkám.. takže nakonec pád do vod průměru.. P.S.: k Matthewovi mi jen moc nesedělo těch pár slov o bohu, mj. i vzhledem k jeho postavě realisty-pesimisty z True Detective.. ale budiž :) ()

bouncer

Filmově jeden z lepších ročníků, oscarová noc bohužel jedna z nejslabších. Šetříš, šetřím, šetříme a tak to jen okecáme, lidem to stačí. Ellen DeGeneres se snaží držet to nad vodou a její humor sedí. Ovšem i jí ke konci dochází dech a člověk má pocit, že trocha humoru ve stylu její show není úplně to pravé ořechové pro předávání cen akademie. Předávající a prezentující ve velké většině tragédie. Ale co mě hlavně mrzelo - žádná přidaná hodnota. Zajímavé vystoupení, taneční či muzikálové, nic. Jen pár sestřihů, které byly - a) špatné, b) k ničemu. Jared Leto a Matthew McConaughey - palec nahoru. Pizza a tip 20k dolarů - zajímavé. Úvodní řeč Ellen - super. Zbytek ztráta času. ()

BigDeal

Ellen uvoľnená a vtipná, večer klasický, tradičný. Pre lepšiu znesiteľnosť 3 hodín by to však chcelo viac komediálnych vstupov, či zaujímavostí. ()

corpsy

Ellen vlastne len zopakovala svoje moderovanie spred siedmych rokov v tom istom duchu, avšak o niečo menej svižne. Jej šantivé vystupovanie už nemalo také grády a večer sa s niekoľkými skvelými momentami niesol skôr v pokojnom duchu. Odovzdávania by preto budúci rok potrebovali opäť napumpovať. ()

yakoob

Američané si umějí takové akce náležitě vychutnat...Ač i mně připadaly na můj vkus moc dlouhé, na tři části jsem je shlédl...Asi budeme těžko srovnávat s českým lvem, ale líbil se mi ten kontakt a práce s publikem...I tady (tak jako u nás s Markem Ebenem) vsadili na umírněnější tón a nevím jestli je to špatně nebo dobře..Každopádně není k zahození, pro filmové nadšence, vidět Oscary alespoň jednou za život...Pro mně možná vyšší sen, být tam alespoň jednou v životě osobně...Klidně na hoře na balkóně...No, ale v životě jsou i důležitější věci, že? ()

FFilipCZ

Mé první udílení prestižních cen Americké filmové akademie. Sice s odstupem, ale přeci jen jsem si je užil a těším se na příští rok. Ellen byla perfektní a skvěle bavila. Většina z nás jistě nezapomene na nejvíce re-tweetnutou fotku a nebo donášku pizzy :) ()

Hannibal92

Tak po roce zase jedno "protrpěná" noc ve Světozoru. Je zajímavý, že když na ten přímej přenos člověk celý rok vzpomíná, tak jen v dobrym, ale když tam pak zase po roce sedí, tak si vzpomene jaký je to utrpení sedět přes 7 hodin nalámanej v sedačce a zoufale se snažit neusnout. Stejně je to ale pecka a za rok nás tam maj zase. Co se týče samotného ceremoniálu, tak byl parádní a řekl bych že o dost lepší než minulý rok. Když jsem viděl jak Ellen fotí, tak sem vůbec nevěřil že fotí opravdu a ty fotky na twiter dává, každopádně ta společné megafotka, je úžasná a absolutně nechápu jak můžou být všichni tak perfektní. Je vidět že slavní herci jsou prostě fotogeničtí v každé situaci. I s výsledkama jsem celkem spokojenej, i když je mi pořád líto, že sošku pořád ještě nedostal Leo. ()

MikO_NR_1909

Viac ako samotné zábavné a organizačné omáčky ma samozrejme zaujímajú výsledky poprípade výrazné emocionálne momentky(tiež absentovali...). Už je to dlhší čas, čo udeľovanie cien nemá v mojich očiach skutočnú váhu. Za Gravitáciu super, ale určite nie za hlavný film, adaptovaný scenár, krátky animák a fandil som Leovi (a práve o to viac si ho cením aj keď nevyhral), Sandre a The Hunt (ktorý doplatil na štandardnú akadémiu) Tak to bolo, je a bude. A ocenenie pre celovečerné animáky existuje "až" od nového storočia (ehm...)... ()

GodComplex

V poradku. Predavaci porady sly tento rok nejak do sebe, nejprve nejlepsi Grammy za posledni roky a ted neskutecne prijemni a bezproblemovi Oscari. Zabavna hostitelka (pizza vyborna) a hlavne na Oscary nezvykle kvalitni selekce vystoupeni nominovanych songu, ktere to cele povznesly na vyssi umelectejsi uroven, akusticti U2, Karen O, Pink, Pharell Williams, to jsou hodne silna esa, takze jen tak dal akademici pri vyberu kvalitnich pisnicek. 7/10 ()

Lum3n

Jediné (příjemné) překvapení večera byla Ellen. Za těch pět let, co na oscary chodím, byla ze všech moderátorů asi nejlepší a nejoriginálnější. Zbytek večera byla nuda. Nápad žádný a ceny rozdané neuvěřitelně předvídatelně. Přidělení ceny za nejlepší film 12 Years a Slave ukazuje naprosto jasně jaký jsou akademici pokrytecký srabi - Gravitace dostala nejlepší režii, nejlepší kameru a OST + další 4 kategorie a nejlepší film pak dostane sníkem o otroctví? Jenom proto, že je o otroctví? Asi nechtěli vypadat jako rasisti, jinak si to nedovedu vysvětlit.. Holt se potvrdilo, že místo revolučních filmů dostávají Oscara nudné sázky na jistotu.. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014