Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (61)

The Wedding Squanchers (2015) (S02E10)

Celkově mě epizoda tolik nezaujala, ale ten emotivní konec si mě získal. Jsem rád, že sleduju až nyní, kdy jsem nemusel čekat po tom silném cliffhangeru na jeho rozuzlení. ()

The Rickshank Redemption (2017) (S03E01)

I když epizoda přímo neparoduje film, na který odkazuje v názvu, líbí se mi, jak se tu pohrává právě se slovy a vytvoří se tak titulek, nad kterým se ale pousmějí jen opravdoví znalci filmu. Co se týče příběhu, jsem spokojený, ale ne nějak odvařený. ()

Rickmancing the Stone (2017) (S03E02)

Šílený Max v té nejšílenější podobě! Morty rules! Hlavně jeho náhradní verze doma. ()

Pickle Rick (2017) (S03E03)

Dost možná vůbec nejbláznivější a tím pádem nejlepší epizoda celého seriálu, alespoň prozatím. Skvělá akce v rukou té zdejší nekompromisní animace. Krve je tu za 20 minut více než v celé sérii Saw dohromady. ()

Vindicators 3: The Return of Worldender (2017) (S03E04)

Ze začátku a ke konci mi díl bohužel nedával notný smysl. Prostředek, kde se tvůrci snažili alespoň odkazovat na mé favoritní Saw, situaci trochu zachránil. ()

The Whirly Dirly Conspiracy (2017) (S03E05)

Další nepříliš záživná epizoda. Beru ji jako prostor pro nastartování geniálních myšlenek pro části následující. ()

Rest and Ricklaxation (2017) (S03E06)

Detoxikace byla sice zajímavou myšlenkou, následné dění epizody mě ale nebavilo natolik, že jsem si ji dokonce kvůli prvotnímu neúplnému zhlédnutí musel pustit celou znovu. A ani tak jsem si z ní téměř nic neodnesl. ()

The Ricklantis Mixup (2017) (S03E07)

Stále se i v téhle totální bláznivině nacházejí díly, jež by si člověk klidně dopřál hned znova. Z této epizody by si měli brát inspiraci veškeří tvůrci parodií. ()

Morty's Mind Blowers (2017) (S03E08)

Mně už se nikdo ani nemůže divit, že ve sledováni Ricka a Mortyho u mě dochází k velkým mezerám, když je atraktivita jednotlivých dílů jako na houpačce. Odráží se tu ve velkém můj skoro až odpor k seriálům, kde se v každé epizodě děje něco jiného. Mám radši příběh natažený přes celou sezónu. ()

The ABC's of Beth (2017) (S03E09)

Další spíše průměrný přírůstek do třetí řady, na kterém mi více zaujala upozaděná linka s mým oblíbeným Mortym, skvěle uřvanou Summer a sympaticky přihlouplým Jerrym. ()

The Rickchurian Mortydate (2017) (S03E10)

Další dvacetiminutovka, co toho pochopitelného moc nenabídne, ale kvůli té akci při souboji Ricka s prezidentem zanechávám kladnější dojmy. Kvůli animaci takhle hektických, ale promakaných scén se na těch pár dílů seriálu čeká i dlouhé roky. ()

Edge of Tomorty: Rick Die Rickpeat (2019) (S04E01)

Chválím opět perfektní slovní hříčku v názvu epizody, nemůžu už ale bohužel chválit její průběh, protože až na pár úsměvných narážek (Akira) jsem se skoro vůbec nebavil. A to je u komediálního seriálu velký problém. ()

The Old Man and the Seat (2019) (S04E02)

Linka se záchodem byla neotřelá a poměrně vtipná, ale její následky mi už tolik neučarovaly a po pouhé hodině od zhlédnutí už poměrně tápu, co mezitím dělaly zbylé postavy. Což by se také nemělo dít. ()

One Crew Over the Crewcoo's Morty (2019) (S04E03)

Tituly dílů bych si mohl vychvalovat už skoro pořád, prakticky každý z posledních cca 10 nějak hezky odkazuje na jiné seriály či filmové počiny. Tahle část mě ale především zaujala kvůli očekávanému "You son of a bitch, i'm in!", ze kterého se stal nesmírně povedený meme. K tomu jsme dostali ještě zajímavou parodii na heist filmy ve stylu Dannyho parťáků a potěšily mě hlavně Rickovy stížnosti, že tyto filmy prospal. Trpěl jsem při jejich sledování totiž úplně stejně. ()

Claw and Hoarder: Special Ricktim's Morty (2019) (S04E04)

Zpočátku mi přišlo, že přijde zase další nemastná-neslaná dvacetiminutovka, opak se ale stal pravdou a satirické podání fantasy světů s draky smíšeného se současnou společností mě dost pobavily. Třebaže byly vtípky mnohdy až za čárou, jak koneckonců v posledním dialogu naznačuje i sám Morty. ()

Rattlestar Ricklactica (2019) (S04E05)

Jak se lidově říká: "To nejlepší na konec!". Rattlestar Ricklactica není jen úžasnou parodií na terminátoří ságu a cestování časem jako takové, ihned jsem si zamiloval i scény z hadího společenství, u kterých se člověk směje i navzdory tomu, že se kromě syčení nedočká jediného slova. Takhle se tvoří vyšší level vtipu. Snad ve druhé polovině série dorazí vícero obdobných epizod. ()

Never Ricking Morty (2020) (S04E06)

První modrý díl v historii Ricka a Mortyho předem signalizuje, že pokud nejedete na halucinogenních drogách, jeho průběh vůbec nepoberete. Já se snad dokonce ani jednou nezasmál, jak mi epizoda přišla nesmyslná. Pardon. ()

Promortyus (2020) (S04E07)

Náprava reputace po zpackané 6. části přiletěla ve formě skvělé parodie na vetřelčí ságu a několika trefných vtípků, mezi nimiž kralují ty s Pearl Harborem a 11. zářím. ()

The Vat of Acid Episode (2020) (S04E08)

Rick a Morty jsou zpátky tam, kde ty jejich nesmysly všichni absolutně žereme a bavím se celých 20 minut bez pomyšlení na to, jestli se nám nějaká minutka zdála horší té druhé. ()

Childrick of Mort (2020) (S04E09)

Hodně překombinovaná výprava na další naprosto ujetou planetu. Dobrý dojem staví zejména na tom, že je rovným dílem přítomna celá rodina. Toho si cením nejvíc. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)