Devadesát Dva

Série opět přeletěla okolo, jako když něco sledujete z okna autem. Několik dílů bylo heavy a deep (E05, E10), a zbytek, vícero, které působily jako filler, nebo jako variace na totéž z dřívějška. Na stranu odhodím i fakt změny hlavního dabéra a do jisté míry i autora, což mě trápilo asi jen tak dva první díly, které byly celkově kostrbatější, určitá kvalitativní roztěkanost je už přítomná posledních pár sérií, ale i když nabízí Rick a Morty spoustu mdlých epizod, nabízí pak i ty, které jdou naopak do hodně temných oblastí a jsou zase až příliš dobré. Závěr se opět dost povedl, Rick a Morty, znudění už vším strachem, který mohli ve vesmírech vidět se dostanou přes neznámého cizince k díře v podlaze na hajzlech, která je má vystavit jejich největšímu strachu, zatímco Ricka začne díra pomalu užírat a´zabíjet a nevadí mu v téhle realitě uvíznout, protože může konečně být se svou ženou, Morty se pouští do všeho, čeho se bál, bez bázně, aby Ricka zachránil, navedl a zbavil jeho strachu, strachu říct sbohem svojí ženě. Je to dost ostrá epizoda (a spoilovat ji nebudu), která vykupuje i tak asi nejslabší sérii, ale i na slabší sérii tam bylo příliš dobrých věcí a nenudilo mě to. Jak řekne cizinec "Happiness always ends." A je funny, že jsem dnes vstával přesně s touhle myšlenkou, dost jsem přemýšlel nad tím, jak je člověk nucen pushovat a fungovat i přestože není šťastný. A potřebujeme být šťastní? Ne. "We, men, are just not happy, for most of our life we feel miserable. Maybe thats why we die sooner." (...) "(Hagakure): "If you cant function while you are unhappy, you are useless." "Your life should be more tied up to your goals, rather than to you imidiete surroundings." Lidé jsou vyděšení, z toho, že nejsou šťastní, ale o tom je dospívání. (Sam Hyde) ()

Oralfabet

Pár epizod mě zklamalo, u dvou jsem si říkal, že seriál klesl níž, než kdy dřív, jenže na druhou stranu mě asi polovina naprosto nadchla. A i ty nejhorší díly jsou pořád v rámci animovaných seriálů takový průměr, ne úplně katastrofa. Poprvé si ale nedokážu obhájit udělení plného počtu. Do příště by to chtělo být trochu přísnější, když se posuzuje, které nápady jsou dost dobré na to, aby utáhly celou epizodu, díly jako Wet Kuat American Summer si prostě nezaslouží stát po boku takových absolutních bangerů jako Unmortricken nebo Fear No Mort. Jo a málem jsem zapomněl se vyjádřit k novým dabérům - což jen ukazuje, jak podstatná pro mě ta změna byla. Ian Cardoni odvádí jako Rick fantastickou práci, a nikdy mi jeho výkon nepřišel ani v nejmenším rušivý, s Harrym Beldenem je to trochu horší, ale ne, že by mi to nějak vyloženě rvalo uši. ()

Batahst8

8/10. Na první tři série to ani zdaleka nemá, ale rozhodně se nejedná o špatnou sérku. Když se nad tím zamyslím, tak mě tahle série bavila asi víc než ta předchozí, skrz to jak moc se zaměřili na vztah Ricka k jeho bližším (Morty, Jerry, kamarádi, ……). Ale tak trochu i souhlasím s kritikami recyklace a nudy, kdy některé epizody byli fakt průměrné, i přesto že měli cool nápad (ep. 3 a 7). Oproti tomu epizody 4, 5, 6 a 10 jsou naprosto fenomenální ukázkové epizody Ricka a Mortyho, kde minimálně 5. epizoda dá fanoušků něco, na co čekali roky a roky. A poslední epizoda naopak naskytuje mnoho možností do budoucna, jak by se mohl vyvinout vztah hlavní dvojice. ()

blackkocour

poprvé se stalo, že jsem celou sérii z půlky přetočil, což se mi u minulých sériích nestávalo, zabalit to dřív než se ze seriálu stane zombie klon simpsonů po 25. sérce. Přežívá to jen kvůli výdělkům na trička, a propagace adult swimu, aby neměli důvod Warneři kanál zrušit.. [kdo se dneska ještě kurva dívá na lineární vysílaní..?]. ()

hrumsrt

Muselo k tomu dojít, ale doufal jsem, že tahle situace nastane později než při sedmé sérii.. Rick a Morty kvalitou klesly. Ano, už v minulosti bylo několik slabších epizod, ale pokaždé je v sérii zase vyvážil dostatečný počet naprosto ikonických. Méně prostoru dostává Jerry, kterého jsem nikdy nebyl fanoušek, i přes jasně specifickou chemii s tchánem Rickem, jenže k němu se přidává i Morty, jenž v prvních epizodách skoro není. Začínám v tom navíc vidět formuli, a to pro kreativní seriál není úplně nejlepší vizitka, když vás najednou už nemůže tolik překvapit. Nejlepší epizoda - Fear No Mort. 70% ()