Qitek

Dva díly stály za to (epizoda 1 a epizoda 2) ten zbytek už je (po slabší 4 sérii) důkazem o vyčerpanosti tvůrců, kteří na nás hází hlavně jednu akční scénu za druhou, mezi kterýma se pálí kadencí samopalu dialogy a vy "nemáte" ani chvilku si oddechnout a uvědomit si, že tahle série nijak nefunguje. Bizarně ujetý humor a především (mnohdy schovaný pod nánosem odkazů) inteligentní tah na branku už jsem bohužel nenašel v jediném díle této série. Škoda ()

UhLee

5. série (8/10). Svým velkolepým startem, pátá série Ricka a Mortyho předpovídala velké věci pro celou sérii. Ačkoliv byl vrcholem celé série její úplný začátek, tak se seriál drží na nějaké pomyslné vlně kvality. Balancuje mezi naprostou bizarností, kdy člověk vůbec nechápe, jak někoho může něco takového napadnout. Viz. Epizoda se spermiemi. Na druhou jsme tady měli i epizody s filozofickým nádechem - Předposlední díl, kde jsme byli největší krize Ricka a Mortyho. Dočkali jsme se taky krásných návratů. Birdman, Mr. Poopybutthole nebo Evil Morty byli skvělým zpestřením. Na druhou stranu mám trochu pocit, že tvůrcům pomalu dochází dech a seriál ztrácí pomyslnou jiskru. Pořád je to pekelně originální, odvážné a svým způsobem si to jede svoje. Nepřišel však čas to začít uzavírat a poté s láskou vzpomínat na legendární epizody? Toť otázka. Nejlepší epizoda: Mort Dinner Rick Andre (S05E01) ()

mm13

8 epizód som sa pohodlne váľal pred obrazovkou. Síce plne spokojný, ale predsa len (kdesi na pozadí) sa pohrávajúci s úvahami, či to som už vo svete Ricka a Mortyho taký udomácnený alebo či nebodaj autori nevymäkli, nespohodlneli... lenže po pár dňoch nastúpili 9. a 10. epizóda a ja som (spohodlnený) to rozprávačské tsunami nápadov, zvratov a neriedených emócií ledva vykryl! Nádhera, bolo to skoro ako po prvýkrát... ()

Motinski

Zatiaľ asi najslabšia séria, no určite nie prúser. To sa pri Rickovi a Mortym snáď ani nemôže stať. Len niektoré veci boli už cez, pár krát mi vtipy prišli trápnejšie ako býva zvykom a aj zápletky neboli úplne ono. Nemám v pláne komentovať každú sériu zvlášť, väčšina z nich sú rovnako kvalitné a stále ich dokážem zhltnúť kľudne aj na jeden krát, tu sa mi to ale žiadalo. Oproti iným animákom pre dospelých ide stále o niečo čo vyčnieva a ide si svoje, takže seriálu dokážem odpustiť všeličo. Najhoršie hodnotená 4.epizoda mi dokonca prišla ako jedna z tých lepších. 7/10 ()

Lachtaan

Rick a Morty jsou snad vůbec nejkomplikovanějším animákem, který kdy vzniknul a stoprocentně si jej může užít snad jen stejný vědátorský magor jako je právě Rick. Nebo seriálu sedne na lep i spousta z nás, co mnoho ze zdejších žvástů nepochopí, navzdory tomu si ale bude šílená dobrodružství téhle dvojky užívat a těšit se na každé další. Pátá řada začla naprosto úžasně s hromadou popkulturních odkazů, aby pak doručila v klasickém stylu i pár až nesmyslných dílů. 80 % tedy zcela adekvátních. [viděno na HBO GO] ()

• V istom okamihu sa časť na chvíľu zastaví a v dolnom rohu obrazovky vykukne Rick "zamaskovaný" do podoby zakladateľa Marvel Comics Stana Leeho a povie: "Check out Episode 9, Season 1!" Práve v prvých comicsoch Marvelu sa v spodnom paneli v obdobných situáciách čitateľom prihováral Stan Lee ("Check out issue 10, your Stan!"). (Debreno)
  • Epizoda odkazuje na japonský animovaný seriál Voltron (od r. 1981). (TheSpearCZ)
  • V této epizodě se objevuje speciální zbraň, která dokáže zvrátit evoluci všeho, na co vystřelí, což je reference na hraný film Super Mario Bros. (1993). (Frca)