filmsim

Přesně jeden z těch dílů, které z Rick and Morty dělají učiněný seriálový skvost. Promyšlený, důvtipný a neotřelý scénář, který dokáže mámit ty nejsilnější emoce na poli 20 minut. Žádný pro mě známý seriál nedokáže při takové stopáži vytvořit tolik vedlejších linek a na konci je spojit do bravurně zvládnutého depresivního závěru s podtónem již kultovní rickandmortyovské skladby For The Damaged Coda od Blonde Redhead. Bez výhrad tleskám. 9.5/10 ()

muti

Mafiánsky príbeh vzostupu citadely, kde sa odohrávajú klasické filmové mafianske príbehy. Buď je to Mortys killing Mortys alebo Ricks killing Mortys. Nobody cares. It's Chinatown. Vzostup nového prezidenta a vzopretie sa skorumpovanému systému môže mať rôzne konce. Alebo len ten jediný možný. Postaviť celý príbeh len na dvoch postavách seriálu je úplná dokonalosť, týmto tvorcovia dosiahli ďalšiu métu svojho metaseriálu. ()

BrMikes

Rozhodně jedna z nejsilnějších epizod celého seriálu. Mám rád tenhle typ příběhů alá povídky z jednoho města. A tady to funguje skvěle, jak je u tvůrců zvykem. Ty pointy, zvraty, samotná myšlenka toho, že ani společnost založená na nejrůznějších variantách dvou lidí nemůže fungovat úplně uspokojivě. A do toho to celé zvládá být i vtipný. ()

Matty

Po několika solidních, ale ne oslnivých epizodách návrat do formy (nejen díky šokujícímu závěrečnému odhalení, odkazujícímu k dílu Close Rick-Counters of the Rick Kind z první řady), konečně naplňující příslib nejtemnější série (nejdepresivnější je v kontextu předchozího dění paradoxně uvolněná potitulková scéna). Brilantní společenská a anti-kapitalistická satira (o boji třídním i boji s vlastním potenciálem) s příměsí hard-boiled detektivky, politického thrilleru a Kingovky Stand By Me, dovádějící do tragikomického extrému rčení a světě tvořeném lidmi dvou typů. Suverénním střídáním vypravěčů připomíná multiperspektivní dramata Roberta Altmana, kterým se blíží i svou myšlenkovou hloubkou. A ano, uvědomuji si, že srovnávám dílo klasika americké kinematografie pětkrát nominovaného na Oscara a dvaadvacetiminutovou epizodu animovaného seriálu pro Adult Swim, nadabovanou jediným hercem. Budu-li na konci roku sestavovat žebříček nejlepších seriálových epizod, tahle se rozhodně dostane do TOP 5. ()

Frajer42 odpad!

Z nějakého důvodu mě nehorázně nebaví a serou epizody, kde je více než 1 Rick a více než 1 Morty současně. Tahle epizoda tedy byla v mých očích obrovské utrpení. Netuším, zda to bylo vinnou obrovské únavy, ale neustále mi utíkala pozornost jinam. Jednotlivé pasáže mi moc nedávaly smysl a kromě pointy jsem toho moc nepochopil. Nemohu se ztotožnit se zdejším nadšením a tento díl považuji za nejslabší a nejchaotičtější vůbec. [10 %] ()

• Rick D. Sanchez III. je parodií na Willyho Wonku z novely Roalda Dahla „Karlík a továrna na čokoládu“ a ze stejnojmenných filmových adaptací. (Kubaaa97)
  • V barové scéně má jeden Morty červenou vestu, džíny a rozcuchané vlasy. Jedná se o narážku na Martyho z Návratu do budoucnosti (1985). (Kubaaa97)