filmsim

Přesně jeden z těch dílů, které z Rick and Morty dělají učiněný seriálový skvost. Promyšlený, důvtipný a neotřelý scénář, který dokáže mámit ty nejsilnější emoce na poli 20 minut. Žádný pro mě známý seriál nedokáže při takové stopáži vytvořit tolik vedlejších linek a na konci je spojit do bravurně zvládnutého depresivního závěru s podtónem již kultovní rickandmortyovské skladby For The Damaged Coda od Blonde Redhead. Bez výhrad tleskám. 9.5/10 ()

Matty

Po několika solidních, ale ne oslnivých epizodách návrat do formy (nejen díky šokujícímu závěrečnému odhalení, odkazujícímu k dílu Close Rick-Counters of the Rick Kind z první řady), konečně naplňující příslib nejtemnější série (nejdepresivnější je v kontextu předchozího dění paradoxně uvolněná potitulková scéna). Brilantní společenská a anti-kapitalistická satira (o boji třídním i boji s vlastním potenciálem) s příměsí hard-boiled detektivky, politického thrilleru a Kingovky Stand By Me, dovádějící do tragikomického extrému rčení a světě tvořeném lidmi dvou typů. Suverénním střídáním vypravěčů připomíná multiperspektivní dramata Roberta Altmana, kterým se blíží i svou myšlenkovou hloubkou. A ano, uvědomuji si, že srovnávám dílo klasika americké kinematografie pětkrát nominovaného na Oscara a dvaadvacetiminutovou epizodu animovaného seriálu pro Adult Swim, nadabovanou jediným hercem. Budu-li na konci roku sestavovat žebříček nejlepších seriálových epizod, tahle se rozhodně dostane do TOP 5. ()

Frajer42 odpad!

Z nějakého důvodu mě nehorázně nebaví a serou epizody, kde je více než 1 Rick a více než 1 Morty současně. Tahle epizoda tedy byla v mých očích obrovské utrpení. Netuším, zda to bylo vinnou obrovské únavy, ale neustále mi utíkala pozornost jinam. Jednotlivé pasáže mi moc nedávaly smysl a kromě pointy jsem toho moc nepochopil. Nemohu se ztotožnit se zdejším nadšením a tento díl považuji za nejslabší a nejchaotičtější vůbec. [10 %] ()

Janek

Scenáristické křišťálové sklo a parádní exhibice toho, jak emočně zaujmout na poli kreslených 22 minut. Jedna z nejlepších epizod! ()

Lischai

Tohle je Rick and Morty ve své nejlepší formě. Meta odkazy na filmy, černočerný humor o osamění a bezvýznamnosti života, a struktura lepší než u hollywoodského bijáku za tři stovky v IMAXu. Určitě jedna z nejlepších epizod vůbec. ()

DocBrown

Já zas tak nadšený nejsem, pro mě spíš slabší v porovnaní s vysokým standartem 3. série. Asi protože více maých prolínajících se příběhů nemám příliš v lásce, na 4* ale bez větších problémů. ()