Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (61)

Pilot (2013) (S01E01)

Absolutně chápu, proč jsem před dvěma lety nad Rickem a Mortym mávnul po pilotu rukou a nehodlal sledovat nadále. Po nynější zkušenosti s nadcházejícími epizodami ale vůbec netuším, proč jsem tak učinil. ()

Lawnmower Dog (2013) (S01E02)

V listopadu 2017 se mi nechtělo zvyknout na hlasy ústředních postav a tak trochu hektické vyprávění. Na mojí současné vlně zalíbení v ulítlé animované seriály (Big Mouth, Paradise PD) se ale krásně vezou právě i Rick a Morty a hned jejich druhým dobrodružstvím už se mi náramně trefili do noty. Jen tak dál. ()

Anatomy Park (2013) (S01E03)

Trochu jsem nad tím bloumal, nakonec sem tu pětku s radostí vlepím. Je prostě potřeba rázně ocenit, jak si tvůrci vyhráli s tou absolutně přihlouplou myšlenkou. A právě pro takové praštěné nápady já žeru tento typ seriálů. ()

M. Night Shaym-Aliens! (2014) (S01E04)

Něco mi říká, že právě tato epizoda reprezentuje to, jak bude průměrně seriál vypadat jako celek. A s tím jsem poměrně spokojen. ()

Meeseeks and Destroy (2014) (S01E05)

Další nápad až přehnaně stupidní, ale opět dost zábavný. Pozastavuju se nad tím u každého z obdobných animáků, ale pořád mi nejde do hlavy, co se honí v hlavách těm, co píšou tyto scénáře. Ani nevím, zda je mám obdivovat nebo se mám o ně strachovat. ()

Rick Potion #9 (2014) (S01E06)

Klasická reklama na hamižnost a sebezahleděnost. Podaná ovšem opět tím typickým bizarně vtipným způsobem v rámci seriálu Rick a Morty. Upřímně bych ale zase ocenil díl, se kterým budu spokojený na 100 %. ()

Raising Gazorpazorp (2014) (S01E07)

Každá epizoda je nesmírně neotřelá, ale všechny se vezou na tak obdobné vlně, že za chvíli nebudu vědět, co k nim říct, abych se neopakoval. Tady můžu vyzdvihnout Jerryho a jeho úžasný sarkasmus. ()

Rixty Minutes (2014) (S01E08)

Koukat prakticky 20 minut jak někdo kouká na televizi mě nebavilo ani v tom hávu, na který jsme už u Ricka a Mortyho zvyklí. Holt každá epizoda není posvícením. ()

Something Ricked This Way Comes (2014) (S01E09)

Krásná satira na vědecké hádky ohledně Pluta, bývalé planety, která dle některých, jako je například Jerry, pořád planetou je. Linka s Ďáblem byla už trochu slabší, společné dobrodružství Jerryho a Mortyho bylo ale téměř na jedničku. ()

Close Rick-counters of the Rick Kind (2014) (S01E10)

Nejen prozatím asi nejlepší epizoda, ale hlavně nejzdařilejší parodie na snímek, co jsem sice neviděl, znám však jeho synopsi a u některých scén jsem se smál natolik, že jsem si je přetáčel nazpátek. Kéž by takhle vypadaly všechny díly. Mám jich ale pořád přímo haldu před sebou. ()

Ricksy Business (2014) (S01E11)

Už jen z logického hlediska by si každý z diváků měl oblíbit alespoň jednoho z ústřední dvojice protagonistů, já ale sahám po Jerrym, jeho úžasném originálním dabingu a vtipným situacím, kterých v jeho přítomnosti nikdy není nedostatek. Narážky na Titanic byly prostě parádní. Konec série hezky navnadil na řadu pokračující. ()

A Rickle in Time (2015) (S02E01)

Na pochopení a vědecké žvásty trochu náročný rozjezd sezóny, pro ten všudypřítomný pohodový až vtipný nádech ale ponechám hvězdy čtyři. Zase mě o chlup víc bavila linka s Jerrym. ()

Mortynight Run (2015) (S02E02)

Miluju Jerryho. Budu se s tím nejspíš opakovat ještě u X epizod do budoucna, ale tahle postava se opravdu povedla. ()

Auto Erotic Assimilation (2015) (S02E03)

Tahle vesmírná jízda opřená o vztahovou linku našeho šíleného Ricka mě tolik neoslovila, přestože o vtípky určitě zase není nouze. ()

Total Rickall (2015) (S02E04)

Totální definice šílenosti a zdárný důkaz toho, co všechno si v animáku mohou tvůrci dovolit. Dělat tenhle myšlenkový a hlavně vizuální bordel v hrané verzi, tak se buďto dočkáme enormně předraženého filmu nebo totálního obrazového odpadu. ()

Get Schwifty (2015) (S02E05)

Zase trochu víc politicky zaměřené, zase ale dost zábavné a ta melodie “Get Schwifty” ve mně zní doteď. ()

The Ricks Must Be Crazy (2015) (S02E06)

Zdvižené prostředníčky a linka se Summer udělaly z další epizody druhé série jednu z jejích nejlepších. ()

Big Trouble in Little Sanchez (2015) (S02E07)

Je super, že se ona dvacetiminutovka dokáže vždycky rozdělit na dvě rovnocenné dějové linie, kdy se už stalo pravidlem, že jedna musí válcovat tu druhou. Tiny Rick byl k nezaplacení. ()

Interdimensional Cable 2: Tempting Fate (2015) (S02E08)

Přijít s touhle zápletkou už šlo snad jen pod vlivem silných omamných látek, i tak ale žádný správný fanoušek seriálu tuhle část neodsoudí. Už jsem zmiňoval, jak strašně miluju Mortyho hlas? ()

Look Who's Purging Now (2015) (S02E09)

Zbožňuju tenhle seriál jen pro ty odkazy na jednotlivé populární filmy či seriály. A taky proto, jak bizarně a vtipně tím tvůrci splácají další nezapomenutelný díl. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)