V pilotní epizodě zavede Rick Mortyho na planetu, na níž se nachází takzvané Megastromy, jejichž semena Rick potřebuje pro svůj výzkum. Jerry se zatím snaží přesvědčit Beth, že Rick má na Mortyho špatný vliv. (Oralfabet)

Sany33

Príbeh: Spoznávame sa s Rikom a jeho vnukom Mortym, ktorý mu pomáha realizovať jeho šialené vedecké pokusy. Pri tom sa dostáva do kolízie s rodičmi a školou. Prevedenie: Veľkým pozitívom je, že sa v prvej časti stále nieči deje. Dokonalá chémia postáv a zábavné hlášky. Na pilot by som ale čakal trocha väčšie zoznámenie s postavami a menej fekálneho humoru. Ale zas aspoň je hneď jasné akým smerom sa seriál bude uberať. 80% ()

BrMikes

Rick a Morty bezesporu nemají špatný pilot. Jen je to prostě pilot, takže už tady je naznačeno, jak skvělé to často bude, zároveň s tím to ale nedosahuje kvalit, které nastaví hned další díly. Navíc nevím, ale jak jsem teď na něj koukala, tak ani ta animace ještě není taková jaká bude. Nicméně pořád je to dobrá zábava, která umí navnadit na další díly. ()

MrMartinTm

Rick & Morty jsou společně s Doctorem Who mými nejoblíbenějšími seriály všech dob. A mají spolu překvapivě hodně společného. Jsou to skvělé a zábavné sci-fi seriály s výbornými hlavními postavami a skvěle vybudovaným světem. A víte co ještě mají společného? To, že jejich první epizody jsou celkem špatný :D Pilotní díl Ricka a Mortyho je totiž strašně divná věc a takový prapodivný guláš, který sice divákovi naprosto přesně říká, o čem tenhle seriál bude, epizoda ale není vlastně žádným způsobem zajímavá. Pokud bych měl něco pochválit, tak je to všechno to, co je dobré v celém seriálu. Nádherná animace, skvěle vytvořený svět a parádně vypadající vizuál. Hlavní postavy jsou prostě skvělé, chemie a dynamika mezi Rickem a Mortym je výborná a obecně jejich charaktery jsou jednoduše boží - Rick, věčně ožralý alkoholik, který nemá nic lepšího na práci, než cestovat skrz vesmíry a dělat bordel, kde se dá, a Morty, jeho vnuk, který je do toho všeho tak trochu nucen a tlačen. Extrémně zábavné duo se skvělou dynamikou. Samotná epizoda a její příběh je ale prostě průměrný. To, co se děje, není nijak extra zajímavé, a vlastně ani moc vtipné. Seriál vám sice ukáže, co vás v pozdějších dílech čeká, tedy pořádná kupa sprostého, černého, mnohdy i sexuálního a fekálního humoru, ale zrovna tento díl nemá vlastně téměř žádnou opravdu vtipnou scénu. Jsou zde fajn momenty, u kterých se usmějete (tuna Rickových hlášek, zlomené nohy, finální „Rick and Morty 100 years“ moment, který je mega ikonický), ale to, co dostanete u pozdějších epizod, tedy naprosto unikátní a šílený příběh, který jste nikde jinde neviděli, to v téhle epizodě úplně není. Na druhou stranu, je to asi dobře, jelikož se zde aspoň krásně představí postavy, ale je to škoda, že Pilot nedokáže trochu víc zaujmout. Podívejte se na tuto epizodu a pokud vám některé momenty budou připadat tak trochu vtipné a budete si říkat, že tenhle seriál se vám trošku zamlouvá, dejte šanci dalším dílům a zkuste to. Fakt se to vyplatí :D 5/10 ()

Frajer42

Už po pilotní epizodě je nad slunce jasné, že si s tímto seriálem budu rozumět. K dokonalosti by snad scházelo ubrat jen trošku toho otravného krkání. Tempo je skutečně zběsilé a do 20 minut se toho povedlo narvat fakt hodně. Hlášky jsou tak dobré, že jsem měl místy pocit, jako bych je snad po nocích psal sám. Velice slibný pilot. [80 %] ()

GejmronCZ

Tak u toho jsem si řekl jen 2 věci... "U toho se nedá jíst! XDD" a "To je píčovina! XDDDDDDD". Víc snad ani nemusím říkat, protože to mluví za vše, ale jinak je to super... ale asi u toho vynechám jídlo. Jíst maso se špenátem zrovna když Rick říká ať si Morty ty semena strčí hluboko doprdele....ten špenát šel hned ven a místo toho byl pořádnej výtlem. :/ XDD ()

• Na začátku scény v meziprostorové celnici lze mezi siluetami spatřit např. Ptáka Buka a Snuffyho z pořadu Sezame, otevři se (od r. 1969), Ignignokta a Erra ze seriálu Aqua Teen Hunger Force (od r. 2000), Xenomorpha z filmu Vetřelec (1979) nebo mimozemšťana ze hry „Space Invaders“. (Arigato)
  • Slovo „Morty“ zaznělo v epizodě celkem 113 krát. (itsp4trik)
  • Když se Rick vrátí, aby ošetřil Mortyho zlomené nohy, vysvětluje, že byl v budoucí dimenzi, kde byli všichni lidé mladí a fascinováni jeho věkem, což odkazuje na film Loganův útěk (1976). (Arigato)