Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

ketie

Upřímně: mně to nepřijde jako ta největší pecka a nechápu proč tento sitcom všichni tak vyzdvihují. Na podobný, surový a vulgární typ humoru jsem už zvyklá u Griffinových, Futuramy a více méně i u Simpsonů (South Park jsem ještě neviděla - jak jen to je možné?). Na druhou stranu je seriál vyjímečný tím, že se cestuje napříč nekonečnými dimenzemi (kde se můžou tvůrci opravdu vyřádit) a člověk se nad určitými narážkami na dnešní společnost musí někdy opravdu zamyslet. Jen doufám, že tohle je ten pravý důvod, proč je Rick a Morty tak vysoce ohodnocen a ne jen kvůli tomu, že je vulgární... Škoda, že neznám více amerických kultovních filmů, abych si ty jednotlivé narážky (až parodie) na ně více vychutnávala (a aby mi vůbec došly). Zatím 3* , uvidím s odstupem času a po zhlédnutí všech dílů. PS: úvodní znělka je skvělá. ()

mnglsopinion

Spočiatku ma odrádzali animácie a celkový vibe z tohoto seriálu, ale po chvíli som začal žrať každú vetu, ktorá bola vyslovená. Dialógy, sú vedené ako v normálnom živote, teda sčasti. Vidno, že veľa známych hlášok má na starosti alkohol, ktorému Roiland holduje počas dabovania Ricka, pre to máme tú možnosť, respektíve komunita, ktorá to niekedy priveľmi preháňa, zakričať z plných plúc PICKLE RIIICK. Nie, žeby to nebolo toxické, ale tak asi každý trend má svoju toxickú komunitu, ktorá je v tomto kontexte veľmi paradoxná, keďže celá myšlienka Rick & Morty je v tom, že na ničom nezáleží. Storytelling v každom dieli je skoro dokonalý a vidno, že celý seriál sa neberie vážne... Breaking the fourth wall je tu tak markantný, až si človek myslí, že vývojári svoju prácu neberú vážne, ale opak je pravdou. Myslím, že aj po tých ďalších 70 dielov, ktoré máme dostať v priebehu x rokov, budeme naďalej v delíriu, ako to vedia napísať a vymyslieť. Plné hodnotenie bez pochýb. Aj keď trailer na 4. sériu vyzerá prapodivne... ()

vanislav

Stejně jako je zlaté trio autorů SF - A. C. Clarke, Robert A. Heinlein a Joe Haldeman, dnes máme zlatou trojku pošanahých seriálů pro dospělé - Gravity Falls, Bricklberry a zlatý Rick a Morty. Rick je šílený vědec, který v kuse chlastá a fetuje a mezitím sestavuje udělátka na vše možné a občas musí utéci do paralelní reality - nutno říci, že občas za to může i Morty - kdo by tušil, že jsou veverky takové svině? Morty je normální mladý klučina, který má tu smůlu, že jeho děda je Rick. Trochu nechápu srovnání s Futuramou. Tam, kde Futurama lehce naznačovala, nám Rick a Morty vše na plno vpálí do tváře. ()

mad.dog

Během prvního shlédnutí zatím celého seriálu mi Rick a Morty přišel jako přehypovaný seriál, který ve skutečnosti není zdaleja tak dobrý a zábavný, aby obhájil tak dobré hodnocení a aby se dal označovat za kult. O několik let později jsem znova shlédnul Ricka a Mortyho. Musím přiznat, že mě bavil mnohem více než poprvé, vnímal jsem každý propracovaný detail a dobře se bavil. Ovšem na plný počet to není. K postavám si těžko hledám vztah a v porovnání s např. Final Space je Rick a Morty o hvězdu slabší. ()

teekanee

Opakované shlédnutí mě stále více přesvědčují, že tento seriál je vskutku na úrovni prvních deseti sezonů Simpsonových, což je v podstatě nepřekonatelná laťka. Seriál obsahuje opravdu skvělý vtipy, který člověk kolikrát docení až na to druhé třetí shlédnutí. Zároveň také obsahuje skvělý vývoj postav, což není vůbec obvyklé při epizodických animákách pro dospělé, ale tady to funguje na jedničku. Schválně porovnejte postavu Mortyho na začátku seriálů a třeba na konci třetí série. Seriál obsahuje i skvělé scény k zamyšlení a ze životy servírované s velkou dávkou deprese. Za mě absolutní špička, kterou budu sledovat, dokud budu dejchat 99% ()

Tycygo

Šílené, rychlé se vtipy ostřejší jak ve futuramě. Prostě ostřejší, novější futurama a přesto to s futuramou nemá nic společného, je to stylově něco úplně jiného. Je to dospělejší a infantilnější zároveň. Dávám 45664216-x bodů z 10 za PURE MADNESS. ()

tehol

1. sezona byla dokonala, protoze tvurci se dokazali drzet na uzde. dokazali michat vtipne momenty s vaznymi a pomoct si trefnou hudbou, predevsim s01e09. navic se dalo stale doufat v nejaky jjednotnejsi pribeh celeho serialu.◘◘◘◘◘◘◘ 2. sezona se stale jeste drzela jakztakz v mezich byly silnejsi dily (treba schwifty nebo s02e03) i ty slabsi. kazdopadne bylo videt, ze se serial nema uz moc kam posunovat. ◘◘◘◘◘◘◘ 3. sezona uz je proste uplne nezapamatovatelna. prekombinovana, postavy misto vyvoje radsi porusuji 4. stenu, aby jako slo videt, ze scenaristi jsou cool a nad veci. dochazi tak ale k tomu, ze postavy v podstate prestavaji existovat, nechovaji se realne a jsou tu je proto, aby rikaly ty svoje megavtipne mono/dialogy. ◘◘◘◘◘◘◘◘ 4. sezona je uz stejna, proste se podivat a do 10 minut zapomenout jakykoli dej, protoze stejne o nic nejde. neni tam jedina postava, na ktere by mohlo cloveku zalezet, vse je deus ex machina (coz chapu, ze je v podstate running joke, podle me lae uz jen silene otravny). preplacanost, ktera nikam nevede, asi tak bych soucasneho ricka s mortym pojmenoval. ono je to vtipne tvurci evidentne nechteji jen fantasmagorickou preplacanost, jde jim o jistou angazovanost a chteji imo, aby byl rick a morty vniman jako i urcity nahled na svet, filozofii, mysleni, politiku ale tak moc tlaci na pilu, az pusobi jen smesne. silene trapna karikatura, ktera se vyklubala s jerryho postavy a reakci na nej, je taky super. posledni dva dily uz jsem teda nezapnul, takze se nedozvim, jestli se neco pohne s celkovym dejem, ale vubec me to netrapi, a to je to nejhorsi, ceho serial muze dosahnout. simpsonum to trvalo 20 sezon, r and m 2. ()

mapar

Pokládám se za hodně "zkušeného" diváka, bo věnuji koukání na kdeco v podstatě celý svůj už poměrně dlouhý život. Rick a Morty je jedna z nejgeniálnějších věcí, co jsem kdy viděl. Mohl bych jmenovat několik naprosto ultimátních epizod, které samy za sebe na míle překonávají všechny epizody Simpsonů, SouthParku, Červeného trpaslíka, Monthy Pythonů ... ano až takových úrovní geniality se tu dosahuje zcela běžně. Za všechny jenom Pickle-Rick, celou epizodu jsem strávil s otevřenou pusou v naprostém úžasu. Tohle je úplně jinej level. Kdybych mohl za rok dát jenom jednou 6 hvězd, určitě je dostanou Rick a Morty ()

padlar

Věčně uslintaný Rick s podržtaškou Mortym mi k srdci příliš nepřirostli. Některé díly jsou ulítlé správným směrem, jiné jsou totálně mimo – takže ve finále je to průměr. Díky možnosti cestovat napříč galaxiemi / realitami / časem se mohli scénáristi opravdu vyřádit. Když nic jiného, tak jsou díky tomu díly alespoň tématem originálně různorodé. ()

mato331

Prvé dve série sú geniálne, a niečo čo tu už dlho nebolo. Tretia je však už slabšia, no a štvrtá je fakt o hovne. Samoúčelný, po predchádzajúcich sériách aj stupídny a trápny humor. Tvorcovia si evidentne po úspechu prvých sérii myslia že sú absolútne geniálni, ale ono hovno hovno zlatá rybka. ()

lone_wolf_

Absolútna explózia nápadov v každej jednej epizóde. Po štyroch sériách môžem svedomito povedať, že každá séria a každý jeden diel má svoje kvality. Množstvo prepojení na kultúru, spoločnosť, históriu, vedu a filozofiu s cynickým humorom, to všetko s výraznými postavami a zaobalené do originálneho grafického štýlu. Človek by si musel každý diel pozrieť viackrát aby to všetko vstrebal. Budem sa tešiť na ďalšie vesmírne dobrodružstvá! ()

TaToten

Prvá séria bola dobrá. Bolo to niečo nové. Druhú som pozrel hneď zo zotrvačnosti. Na tretiu som čakal a keď prišla už to nebolo veľmi ono. Seriál mi potom absolútne zhnusila komunita, pre ktorú PICKLE RICK je niečo ako náboženstvo. Z maximálnej nudy som sa ale rozhodol po rokoch dať šancu štvrtej sérii a musím povedať... že je to absolútne hrozné! Pozrel som si šesť dielov po sebe a ani na jednom som sa nezasmial. A nato, že som to pozeral len pár hodín dozadu, si už absolútne nepamätám, o čom tie diely vlastne boli. Presne ako tu už niekto písal, Rick a Morty dopadol presne ako Simpsonovci, len s tým rozdielom, že Simpsonovcom to vydržalo oveľa dlhšie. ()

lukas.frydry

Tenhle seriál je v angličtině naprosto awsm a už jsem ho hodnotil před pár lety. Dnes jsem viděl část v češtině a to je neskutečný zlo... Je to úplně jako v případě Family Guye, kterej je v angličtině awsm a česky otřesnej... jak může bejt dabing simpsonových lepší česky než anglicky a ostatní skvělý animáky tak posrat ? ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)