Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

freshprince

Všude jsem slýchával samou chválu na Ricka a Mortyho tak jsem si řekl, že si to ověřím. No první polovina první série byla dost slabá, nechápal jsem, jak to někdo mohl tak dobře hodnotit. Jenže pak se tempo seriálu zrychlilo a najednou byl plný totálně originálních gagů a dobrodružství v němž je možné prakticky cokoliv. Seriál jsem si opravdu zamiloval, animace je super, dabing taky a moc se mi líbí i soundtrack. 100% Pokud jste Ricka a Mortyho nikdy neviděli a chcete mu dát šanci, vážně vám radím, nenechte se odradit první polovinou první série. ()

FauSSt

Po velkom ocakavani zavladlo sklamanie, podpriemerna vykradacka Simpsonovcov,Futurami, ci Seth Rogena....len mi rozum nebere to premrstene hodnotenie.... ()

Thug_Leo

Někdy si říkáte, že hlášky jsou pravdivější než věci v manželské poradně. Pak přijde trapný díl, zamyslíte se proč na to koukat. Pustíte si další a zjistíte, že u dalšího se zase smějete jak retard. ()

Sashmen13

Upřímně, člověk musí mít poměrně vysoké IQ aby pochopil pořad Rick and Morty. Humor téhle šou je velmi těžko zachytitelný a bez pokročilé znalosti teoretické fyziky většina vtipů zůstane průměrným divákem nepochopena. Je zde také Rickův nihilismus, který je prakticky zapsaný do jeho charakterizace nebo jeho osobní motivace, kterou lze vidět třeba v literatuře " Narodnaya Volya". Fanoušci téhle šou tyto věci pochopí, mají totiž intelektuální kapacitu aby rozeznali hloubku vtipů, aby si uvědomili, že nejsou jen prostým vtipem, nýbrž něčím mnohem více, třeba něčím opravdu hlubokém o našem životě samotném. Následkem tohoto faktu, lidé kteří nemají rádi Rick and Morty jsou opravdoví idioti. Není divu, že nedokážou ocenit unikátnost Rickovi existenciální hlášky "Wubba Lubba Dub Dub", která samotná je zašifrovaný odkaz na Turgeněvskou Ruskou epopej, Otec a syn. Vždy se vnitřně usmívám nad představou těch prosťáčků, kteří se snaží pochopit Dan Harmonův génius, který tak zručně a vynalézavě převádí na televizní obrazovky. Jací hlupáci.. až je mi jich líto. : ) A Ano, mimochodem, mám tetování Rick a Morty. A ne, nemůžete ho vidět. Je pouze pro ženské oči a jen pro ně. A i tak mi musejí dokázat, že se pohybují alespoň 5 IQ bodů(spíše méně) kolem mého. Nic osobního děti : ) ()

Dr.Str.

Pamatujete si na Pobřežní hlídku? Každý díl byl samostatný příběh, ve kterém se na konci vrátilo vše do starých kolejí, aby mohli v dalším díle rozjet příběh nanovo a nezávisle. Celkový posun děje pak stál a padal na výměně herců, kteří se měnili během jednotlivých sérií. Každá epizoda dopadla dobře a kromě drobných nedorozumnění se měli všichni rádi. No a o tomhle Rick a Morty není. Kdyby někdo udělal seriál o vědě, objevování nových světů a dimenzí, ve kterém se zrcadlí dnešní společnost, nemuselo by se to jmenovat Rick a Morty. Jmenovalo by se to nejspíš Star Trek, Futurama, nebo něco podobného, a je jedno, jestli jde o komedii nebo zcela vážnou věc. Rick a Morty je seriál, který vás uvrhne do rodiny, ve které se vlastně všichni navzájem nenávidí, ale nedokáží žít sami pro sebe, tak předstírají vztah a snaží si užít svůj ubohý život, jak to jen jde. A je jedno, jestli to je Rick Sanchez, který má plné právo opovrhovat ostatními včetně sebe, nebo právě malý Morty Smith, který si přes svou hloupost zaslouží uznání právě pro morální vytrvalost a schopnost zkritizovat i svůj vzor, který nikdy nedostihne. Scénáře jednotlivých dílů jsou koncipovány v komplexu celé sezony, i když to na první pohled nevypadá, a postupně utvářejí posun v ději, který nenutí diváka vidět všechny díly, ačkoli ten si nenechá jediný díl utéct z jiných důvodů. Těmi důvody jsou především šoky, které vás čekají prakticky v každém díle, v součinnosti s tím nejhorším možných řešením situace, které se rozvinou do depresivního závěru epizody. Nejhorší na celém konceptu je ten moment, kdy si uvědomíte, že vy byste dané situace neřešili jinak, a to dává celému seriálu právě ten lidský rozměr, kvůli kterému se podíváte na další díl. Ta omáčka okolo, která je naplněna urážkami, odkazy a nefungujícími vědeckými teoriemi, je jen dochucení, které k hutnému základu dodá trochu šťávy. Pokud si nedohlédnete dál, než na špičku nosu, a neumíte vidět dál za sprostá slova, krkání a prdění až do zákulisí, ani se na to nedívejte. Váš svět je totiž příliš dokonalý a tohle by vám pohled na něj zkazilo. Pravděpodobně byste ani nevydrželi první tři minuty před úvodními titulky v prvním díle. Tohle není seriál pro děti. Na závěr bych ještě chtěl poděkovat jak originálním dabérům, tak těm českým, včetně jejich režiséra. Výkony, které museli podat, často překračují hranice civilní představivosti. Některé díly musely být bestiálně těžké a časově náročné. Za to jim skládám poklonu. Jen tak dál. ()

Upir_Spike

Perfektní. Je to v duchu toho, co bych sám nejraději udělal. Víceméně každý díl mi přijde nápadem přelomový a zapamatovatelný. Rick, Morty, Bird Person, Meseek, to jsou všechno skvělé nápady. Tohle vznikne když se autor Návratu do budoucnosti sjede LSD a je to super :oP ()

Dead.Patrik

Po dlhej dobe seriál ktorý neurazí, má nápaditosť. každý diel iné prostredie. Hudba v seriáli je príjemná. Postavy sú krásne nakreslené a to množstvo všelijakých ufonov, hmyzov je neuveriteľne. Tento seriál doporučujem každému kto hľadá niečo nové. Dávam seriálu 4/5 ()

MrNoisy

Neviem či som videl niečo originálnejšie a vtipnejšie. Pri každej epizóde si hovorím: ,,Ako im k*rva mohlo toto napadnúť!" Klenot. ()

maco19

Najprv som bol k tomuto seriálu skeptický. Vyhýbal som sa mu ale nakoniec som neodolal a dal na doporučenie kamaráta a neľutoval som. Je to parádne nadupaný seriál akčnými a vtipnými scénami takmer nepretržite. Je to strašne svižný a pobláznený seriál. Zhltol som ho za jeden týždeň. Veľké plus je super cz dabing. Je to vo veľkej miere vykrádačka iných starších a kultových filmov ale to nevadí. Funguje to super. Uvidíme aká bude štvrtá séria. Konečne niečo nové čo ma potenciál do budúcna. Futurama už skončila, Simsonovci už niesu čo bývali a South Park je na tom podobne ako Simsonovci. Len tak ďalej. PS: Ešte by ste tam mohli pridať cestovanie v čase. ()

Zix.

Špatný to není a dost originální příběhy nebo konce, ale nenadchlo mě to natolik abych na to pravidelně koukal (viděno cca 10 dílů). ()

blatouchm

Cokoli přijde po tomhle, už nemůže být lepší. Každá epizoda obsahuje většinou 2 dějové linky a skryté pointy, případně ještě paroduje nějaký film (taky většinou víc najednou). Velmi náročné na sledování i inteligenci diváka. Některé zásadní věci zachytíte až po druhém shlédnutí všech řad, protože je tam skrytá návaznost (zlý Morty?). A když nad tím nechcete přemýšlet, tak se jen bavíte. Kdo dal 3 hvězdy je suchar a pochopil tak desetinu obsahu. ()

enoemis13

Hodnotené po 3. sériach: Mne to strašne pripomína brickleberry a preto to pre mňa nie je až taký top, keďže niečo také už tu bolo. Ale kvalitu to má a síce sú tu aj slabšie epizódy, ale ako celok to funguje skvelo .... 85% ()

Eric.Kosar

Brilantní seriál, který si na nic nehraje a kterýmu je všechno vlastně jedno. Rick jako věčně ožralý a emociálně nevyrovnaný dědeček, kterýho zajímá všechno co se týče vědy a Morty jako snaživý kluk který se sice snaží Rickovi postavit, ale je mu to houby platný. Chvilkama bude akce, chvilkama černý humor, a chvilkama až depresivní strach ze všeho toho, co všechno se vlastně ve vesmíru nachází. Seriál se bude líbit hlavně těm, co si zamilovali Návrat do budoucnosti a taky těm, kteří se vyžívají v lidském utrpení a černém humoru. ()

Bunufi

Seriál, který ocení nejen fanoušci Sci-fi. Jedná se o jakousi směsici toho nejlepšího ze Sci-fi světa filmů a seriálů. Rick a Morty je nejen(!) pro teenagery jeden z nerozšířenějších a nejúspěšnějších seriálů této doby. Příběh s dokonalou návazností. Jeden z nejbarvitějších vztahů vnuka s jeho dědou, který nám filmový/seriálový svět nabízí. Děda Rick není jen tak nějaký prarodič, je totiž alkoholik, ale co hlavně, je to génius. Spojitost mezi genialitou a fantazií nabývá úplně jiných rozměrů (doslova). Na první pohled by se mohlo zdát, že Morty je kvůli přístupu k životu svého dědečka chudák, ale … Já se ptám, kdo by takového dědu-Ricka nechtěl? ()

zuzrik

"Listen, Morty, I hate to break it to you but what people call "love" is just a chemical reaction that compels animals to breed. It hits hard, Morty, then it slowly fades, leaving you stranded in a failing marriage. I did it. Your parents are gonna do it. Break the cycle, Morty. Rise above. Focus on science" ()

Lacro

Nápaditost tady nezná limity. Neskutečně zábavný a vtipný seriál vesmírných rozměrů. Jako velký bonus pro mě je, že si postavy pamatují jejich činy a to jak se na nich podepsaly minulé díly, ať už je to sebe víc ujetý. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)