V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

ledzepfan

Tvl to je jízda.. Jediný vážnější nedostatek jsem vnímal v tom, že od haluzoidní jedničky se tvůrci rozhodli vzít to do rukou pevněji a výsledná sofistikovaná vypiplanost a snaha vykoumat něco jiného, nového a funkčního z filmu příliš trčí(i když se původní záměr vlastně povedl). Je to jiné než posledně ale pořád je to vlastně to samé čím už posledně banda norů dokázala královsky pobavit půl filmového světa. Neotřelý humor(většinou krásně černý), nahled, kvalitní gore, parádní masky, hromada odkazů a slušné tempo dávají dohromady neobvykle funkční mix který si třeba já fakt užívám. ()

maddy

Totálny masaker! Na začiatok ozrejmím, že vôbec nie som fanúšikom prvého Mŕtveho snehu, ktorý považujem len za podpriemerný, značne nevtipný, ničím zaujímavý mix komédie a zombie hororu, navyše v dosť amatérskom prevedení a slabými trikmi, a práve preto som k pokračovaniu pristupoval s veľkou dávkou skepticizmu. Dvojka je však niekoľkonásobne veľkolepejšia, hlučnejšia, akčnejšia, vtipnejšia, profesionálnejšia a oveľa nekorektnejšia, až tak, že zákonite musí potešiť každého fanúšika žánru. Film prakticky nemá hluché miesto a je z neho cítiť neskutočný zápal pre látku. Prekypuje skvelými nápadmi, odkazuje na iné filmové klasiky, do toho ešte mieša aj popkultúrne odkazy (Star Wars) a zo všetkého si robí neuveriteľnú srandu. Na rozdiel od takej americkej produkcie si tá nórska navyše môže dovoliť nemať akýchkoľvek zábrany. Čo by bolo inde tabu, na to sa tu neberie najmenší ohľad. Nešetria sa deti, dôchodcovia, postihnutí, rodiny, kňazi, jednoducho nikto a nič nie je filmu sväté. Rovnako nekorektný je k Nemcom, k Rusom ako aj k Nórom. A vyžadovalo si to skutočnú dávku odvahu niečo podobné natočiť. Splatterové scénky sú už tento krát na profesionálnej úrovni a s pribúdajúcimi minútami film od na rozdiel od jednotka naberá čoraz epickejší nádych (tank!). Vidieť do čoho Wirkola správne zainvestoval výplatný šek za amerického Janka a Marienku. Vynikajúco vyvážaná komédia a pri „horore“ som sa už dlhé roky, ak nie desaťročia takto nenasmial. Bavil som nepretržite po celých 100 minút a to ani nie som výrazný fanúšik podobných splatteroviek a v podstate ani hororových komédii. Samozrejme, ten námet s naci-zombíkmi a rusákmi je nadmieru prepálený, ale tu sa nikto na nič viac ani nehrá! Wirkola si je vedomý aký „idiotský“ námet má v rukách a tú „podradnosť“ si užíva plnými dúškami. Pre cieľovku hotové orgie, pre ostatných len úchylná hovädina. Ale kto iný by si púšťal film s názvom Dead Snow. CELKOVO: 4* (8/10) ()

agentmiky

Moje první slova na konci filmu:Nádech,výdech,nádech,výdech..........Teď bychom mohli přejít k masáži srdce(i když to radši ne po tom,co jsem viděl v tomto filmu).Tento film nebo zjev,říkejte si tomu jak chcete,se nedá zařadit ani moc do nějakého žánru.Je to samozřejmě parodie na zombie filmy,ale i tak.Takový krutomegabrutalpřísný snímek jsem jakživ neviděl.Na to budu potřebovat pár dní,abych ten film pořádně vstřebal.Jedničku jsem neviděl,ale těch 56% mě odradilo.Byl jsem rád,že ve dvojce byla na začátku ukázána jednička v krátkých šotech.To mě potěšilo.O filmu ani tak moc mluvit nebudu,protože to jaksi ani nejde nějak popsat.Za mě ale určitě doporučuji.Ať si o tom udělá každý svůj názor.Dávám tomuto filmu(i když film se ani tak nedá říct) 80% ()

Paxxx.cz

Mnohem lepší než první film.- Brutalní, vtipné, místy až parodické a scéna, kdy se proti sobě postavili zombie prostě super...6/10. ()

kaylin

„Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý“ si udržuje dost dobrou úroveň na to, aby byl vhodným nástupcem prvního dílu, osobně ho vidím ještě jako lepší. Je to nadupanější, je tu více postav, více se tu citují jiné filmy, prostě krásné dítě moderní popkultury, navíc v nádherném gore hávu. A aby toho nebylo málo, tak nás tvůrci nešetří ani v závěru a až do konce to do nás perou. Spokojenost, moc velká spokojenost. Takhle to vypadá, když člověk dostane to, co očekává a ještě něco navíc. ()

Tony.cs

Neskutečně nadupanej, morbidní a vtipnej film. Parádně natočené a fakt si to nedělá násilí se zabitím kohokoli. Opravdu pecka! ()

slord

Uletená zombie záležitosť, ktorá zaujme svojou brutálnosťou, čiernym humorom a obsahuje veľa dobrých nápadov, ktoré posúvajú zombie žáner do iného levelu. 9/10 ()

movieband

Wirkola podruhé v jeho zombie-nazi masakru dokazuje, že nemá vůbec žádné zábrany v tom, co do filmu dá. Dead Snow 2 mě pobavil mnohem víc, než první díl, ale tam, kde to mělo našláplé na plnou palbu si to v závěru Wirkola totálně zabil (Total Eclipse of the Heart mířilo k totálnímu kolapsu diváka). Každopádně je to pořád plné dost vtipných momentů, hlášek a nadupané černého humoru, kteří občas míří do drsného extrému. Co se humoru týče, tak hlavní slovo tu dostávala střeva (jo scéna tankování německého tanku mě maximálně uzemnila, zase na druhou stranu ta masáž srdce toho kluka byla taky drsná). Rusové byli taky výborný nápad a rudovláska v podobě SW fandy byla perfektní. "May the force be with You!" ()

topi

Rozhodně lepší než jednička. Chvíli jsem si musel zvyknout na svérázný humor, ale potom už jsem se skvěle bavil. Některé scény jsou vyloženě ad-absurdum. A hlavně je film neuvěřitelně dynamickej a akční! V podstatě od začátku do konce není hluché místo a splatter zábava skvěle odsýpá. ()

Helo

O něco málo slabší, než jednička a to zřejmě kvůli menší koncentraci vtipu na vytahaný střevo. Ale když už tam ten vtip je, tak rozhodně stojí za to a je naprosto uzemňující (v hlavní roli Střevo). A pak by za to taky stála ta SW hláškující rudovlasá nerdka, jejíž kamarádku bych ale nejradši uškrtil na nějakým SSsáckým střevu. A když už Wirkolovi dojdou nápady se střevama, tak to alespoň uzavře nekrofilním Total Eclipse of the Heart. Ne, Wirkola se s tím nesere a jsem zvědav co předvede v novým Jeníkovi a Mařeně - jen doufám, že mu do toho amíci nebudou moc kecat. ()

stration

Pomalu se z toho stává mé guilty pleasure. V některých momentech jsem se přistihl, jak se pekelně bavím a přeju si další morbidní vtípky a zabíjení. Třeba taková resuscitace malého chlapce je dokonalá scéna. Ono je to ale v podstatě úplně pitomé, nedávající smysl a hrající na prvoplánový humor a nechutnost. Ale když mě to tak bavilo! Chci trojku! ()

Easykk

Daleko lepší než první řízkování, tohleto nemá moc obdoby, kéž by si všichni režiséři rádi nechali natáhnout střeva od tanku k tanku, bylo by to všechno daleko zábavnější!! A konečně taky někdo odbouch ty protivný maminy z fejsbůku i s těma jejich spratkama!! (sorry všechny maminy co znám a že jich je :))))) ()

AlistairMir

Euforie zasáhla mé bytí a já jsem neuvěřitelně nadšen. Jednička pro mě byla čistej průměr, ale TOHLE !! Braindead je branej jako nejlepší splatter všech dob, ale odedneška jsou nejlepší v tomto žánru filmy dva. Minimálně pro mě. Neuvěřitelná jízda plná krve, vnitřností, hlav, rukou, nohou, skečů, zábavných postav a dokonalých scén !! Co vyzdvihnout jako první? Těžká otázka , ale tvůrci se s tím fakt nepářou, v tomhle filmu zařve každej ať už mimino v kočárku, dítě školního věku, vozejčkáři nebo důchodci. Všechno skape a nejhorší na tom je, že se jim budete smát místo, aby jste je litovali. Kristoffer Joner jako zombie byl úžasnej, trio z USA nemělo chybu, hošan z muzea bezkonkurenční, hlavní hrdina super, policajti super (a ta dvounohá kočka co s nima byla) , náckové a rusáci solidně si dávající na polorozpadlé huby taky bezchybní. Scény? Kterou vybrat...Muzeum? První "pomoc" klukovi? Vozejčkáře? Nesmrtelnou zombie Jonera? Závěrečnej masakr? Sex ála Titanic? Nebo dalších asi dvacet? Tohle se nedá popsat to se musí vidět !! Za mě prostě SuperMegaKrutěHustěDokonalá podívaná !!! Plnej počet a i tak je to málo !! Tak...doufám, že jsem to napsal nezaujatě a nenadržuji tomu :-D ()

Dexter1

Wirkola so svojou sickmind rozohral ultimátne krvavú hru. Na nič a nikoho neberie ohľad a všetkých seká rovnako, či máte 4 mesiace alebo 70 rokov, aj tak si to odskáčete. Páči sa mi spojenie master voodoo klasík s k vázi flesheatermi a čierny humor, ktorý sa nesie celým týmto filmom je perfektný. Veľmi podarené pokračovanie, ktoré sa bohužiaľ zbavilo svojho bieleho prostredia, našťastie ho dopĺňajú nezmerateľné hektolitre červenej. ()

Kuzlo

Jedna z najlepších a najvtipnejších zombikárieň čo som kedy videl. Kopec neotrelých nápadov. Škoda len že nebol na plno využitý potenciál finálnej bitky. Taká lietajuca kamera, spomalovačky, zrychlovačky by tomu dodali tú povestnú prehnitú čerešničku na rakvičke. ()

dee-key

Těžko to hodnotit. Je fakt, že je to debilita první třídy, to bezesporu. Čekal jsem něco jako jedničku. Takový lehce komediální brutal zombie masakr. Ale bohužel se to zvrhlo do těžce nechutného a místy rádoby vtipného patosu, ve kterém něco jako napětí zásadně chybí. Je fakt, že některé ty btiky teda stály za to a pár nápadů, třeba armáda mrtvých Němců proti mrtvým Rusům, bylo parádních. Ale bez čeho bych se teda úplně obešel, byly ty idiotský nerdi. Takže pokud máte rádi ultramasakrální krvavé a nechutné filmy plné humoru pro dnešní generaci, hurá do toho. Ale pro mě už to není. ()

Cl3ricK

Norský Chelios vs. banda oživlých nácků. Dost bylo zombí filmů, které se braly strašně vážně. Chtělo to změnu a tu nám Wirkola servíruje na stříbrném podnose. Nehorázná prča, u které jsem se fakt řezal smíchy. Jednička přišla s dobrým nápadem, ale nebyla moc vtipná a byla docela nudná. Tady se ten potenciál využil domrtě. Asi nejvíc pobavilo vycpávání zraněných a killování prarodičů v koupelně. Takže pro mě jeden z GP roku. PS: USA! USA! USA! ()