V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

*CARNIFEX*

Z USA prichádza do Nórska malá skupinka dobrovoľníkov, zvaná "Zombie Squad", ktorá je pripravená bojovať za záchranu tamojšieho ľudu, pred hordou nacistických zombie. Nato, aby ich však porazili, budú potrebovať pomoc od ... Keď jeden z mojich "priateľov" a nadšencov hororu napísal na prvú časť: "Je to jedna veľká recese!", zrejme netušil, že sa v "nedohľadne" objaví pokračovanie. A ja som strašne zvedavý čo napíše teraz. Lebo viete čo? TOTO je kurva, "Jedna veľká recese!". Bez ohľadu nato, ako miestami, skutočne hlúpo tento film pôsobí, toto sú "gore orgie" od úvodu až do konca. Nadšenie z jedného záberu strieda druhé. Masky na výbornej, čo výbornej, skvelej úrovni. Kým som bol k prvej časti skeptický, tu sa jednoznačne "všetci" zhodneme, toto je už iné kafe a spokojný bude nejeden fanúšik hororu. Aj ten náročnejší, ako napr. Ja ;) - 80%. ()

Wacoslav1

Tak na úvod musím říct, že je to určitě povedenější než neslaná nemastná jednička která mě moc nebavila, ale zase upřímně řečeno žádnej velkej zázrak to taky není. Oproti prvnímu dílu to má výhodu, že tentokrát nečekáte půlku filmu než se to rozjede. prostě od začátku se tu pořád něco děje a aspoň nehrozí nuda. Pár nápadů je opravdu cool např nazi zombie co jezdí v tanku taky je plusem, že je to celkem odvázaný a tak nějak se neřeší kdo tu chcípne a jak takže žádný ohledy. Nicméně je to ten typ filmu co se snaží bejt cool někdy až moc prostě si to hraje na něco originálního co tu ještě nebylo a dnešní mládež to žere. jenomže ani pár opravdu vydařených nápadů nic nemění na faktu, že je to těžká přehlídka klišé podobně jako v jedničce a, že máte pocit, že už jste prostě tohle všechno někde viděli. Obvzlášť pokud máte shlédnuto tolik zombie filmů jako já, tak už vás překvapí málo co. No nic oproti jedničce je to aspoň o stupeň zábavnější a pokud někdo viděl jenom pár zombie filmů a nemá nakoukaný ty starý pecky, tak chápu, že tohle považuje za vrchol žánru. Pro mě furt jenom průměr.50% ()

petero

Vyváženejšie ako jednotka a jej čaro spočíva v malých vtipoch a nekorektnosti (deti, dôchodcovia) ktoré sú tu rozmiestnené po celú stopáž (scénu s autorádiom je geniálna hneď na začiatku a prvé stretnutie s emo boyom ma neskutočne rozosmialo). Zamrzí že zmizol sneh, čo raz potopila jednu vydarenú sériu (Fritt Vilt), tu je to však akosi jedno i keď názov je názov. ()

gogo76

Mierny pokrok v kvalite oproti prvému filmu, ale celkovo to vyjde tak nejak na stejno. Krvi i zombíkov si užijete, technicky veľmi niet čo zlepšovať, tu je to skôr o príbehu. Originálne to nie je, ale ako dôvod na zombie masaker ok. Vtipy a čierny humor sa vyskytujú často, ale ich kvalita je na úrovni pokus-omyl a častejšie to zaváňalo trapasom. Na pozretie fajn, ale čakal som viac. 60%. ()

Xmilden

Pokud byla již jednička místy vtipně blbá, dvojka to celé ještě povýšila na druhou. Těch nápadů je tady opravdu spousta, například Elitní komando určené k záchraně svěla v případě Zombie apokalypsy. Skvěle jsem se bavil a případný 3. díl beru všemi deseti. 75% ()

darkrobyk

Rozkošné a ještě zábavnější pokračování, v němž se setkají dvě armády nemrtvých - hnědí a rudí. Svižně natočená zombiárna nenudí ani chvíli. Rozličné odkazy - Rukou počínaje a Statečným srdcem konče - jsou tak decentní, že báječně do všeho zapadají. Spousty krásných gore efektů, kdy létají ruce, nohy, hlavy, vnitřnosti, oběti jsou trhány, naráženy na plot, umláceny kladivy...a do toho vtipné vložky - použití čerstvě vytažených střev jako hadice na přečerpání benzinu z autobusu do tanku nebo maminky s kočárky vyhozené do vzduchu výstřelem z tanku či zabíjení a opětovné oživování... A celý ten veselý masakr uzavírá nekrofilní videoklip za doprovodu písně od B.Tylerové. A jistě, po skončení titulků jsou pootevřena malá zadní vrátka...i proč ne. ()

Hrabka

Jedničku si už moc nepamatuju, takže těžko porovnávat. Jedno je ale jisté, dvojka je jiná. Co do komediální stránky je to určitě bohatší (některé momenty byly opravdu výborné) a dějově je to úplně o něčem jiném. Příběh je zpočátku celkem zajímavě rozehrán a dobře navazuje na jedničku, což oceňuju, nicméně si myslím, že postupem času to začalo ztrácet. Navíc se objevovaly momenty, který byly dle mého spíš trapně ujetý než vtipný. Závěr taky nic moc, takže celkově hodnotím jen průměrně. Ale chtěl bych ještě jednou zdůraznit - některé scénky a hlášky, hlavně z první poloviny, byly perfektní. 65% ()

juta

Od dob Zombielandu a Doghouse uplynula hezká řádka let a máme tu konečně další nadupanou, skvěle fungující a vtipnou zombie komedii. Pokračování předčí svého předchůdce snad ve všech ohledech. Tohle je naprosto jiná liga a neuvěřitelně jsem si to užíval. Nejlepší byl ten zombík, který byl před přeměnou na vozíku. :D Pokud máte rádi zombíky a chcete se pořádně zasmát, pokračování Dead Snow rozhodně nemůžete vynechat. ()

Fiftis

Toto už bola bláznivina. Keby nebolo prvej časti, tak by som hodnotil inak. Jednotka bola tisíc krát lepšia. Film má veľa a VEĽA vtipných scén, asi najlepšia bola poskytnutie prvej pomoci Bobbymu. Druhý diel však stratil úplne význam, čo sa názvu filmu týka, človek by čakal že už keď sa náckovia presunú do mesta v Nórsku, tak bude aspoň zasnežené a nie že sa trištvrte filmu bude odohrávať na slnečných lúkach. Ale možno aj to mal byť jeden z vtipov. Potešil ma návrat Henriksena, ale hral teda strašnú postavu. Celkovo postavy neboli veľmi zaujímavé, kapitán polície ako aj ženské osadenstvo zombie squatu ma dosť rozčuľovalo. Ako som ale písal aj pri jednotke, tak aj tento film dokáže miestami prekvapiť, hlavne sa mi páčilo, že také veľké béčko môže vyzerať tak neamatérsky až by som povedal na celkom profesionálnej filmárskej úrovni. ()

Big Bear

,,Všechno začalo tak nějak nevinně. Vyrazili jsem si s partou na chatu do hor. Chlast tekl proudem, smáli jsme se..prostě bavili. A dokud, a to kurva nežertuju, se neprobudili fašounský zombie. Vím, že to zní jako nějvětší klišé, ale vážně se to stalo. '' --------------- Když jsem před lety viděl Dead Snow byl jsem zklamán. Źánrově film všelijak balancoval a i když tam sem tam byl náznak srandy, spíše se to celé tvářilo vážně. Jenže horor to nebyl a tak nějak to působilo celé spíše směšně, byť námět s rozmrzlými mrtvými nácky z einsatzgrupe z půdy věčně zmrzlého Norska tu ještě nebyl. Proto jsem byl velmi zvědav na druhý díl. Těm co neviděli jedničku filmaři udělali na začátku krátké shrnutí aby neznalý divák věděl kdo a proč přežil jedničku, což je velmi důležité pro začátek pokračování. Po krátké rekapitulaci, z níž jsem si dovolil odcitovat pár úvodních vět začne z ostra Dead Snow 2. A když říkám z ostra, tak z ostra! :-) Hned v úvodu jsem pochopil, že tady autorům už nešlo o žádné artovní dílo, nebo snad horor, ale že jde o čistokrevnou zábavu a nebojím se říci - prdel ! Já se tedy bavil královsky. Nebýt těch chlístanců krve, vytahaných střev, rozbitých hlav a já nevím čeho všeho ještě protože ve filmu je na co si vzpomenete, mohla by komediální zápletky filmu závidět leckterá komedie. Já osobně jsem se tak dobře nezasmál už zatraceně dlouho a proto nehodlám šetřit s hodnocením! Miluji černý humor a tady se mi ho dostalo zhusta v porcích nevídaných (a to nejen díky černým uniformám SS :-). Už jsem viděl pár vtipných zombie filmů, které podobně jako zde si ze sebe dělaly prču - vzpomeňme třeba Juan de los Muertos 2011 nebo Cockneys vs Zombies 2012, ale tohle zatím aspiruje na zlatou medaili! Pátou hvězdu dávám za konec, protože ten mně po těch 95 minutách fakt už dorazil ! :-) Dávám tedy za 3 kladiva a dva rýče! A kdyby byla trojka... jdu do ní. Norskem se proháněli i britští Commandos a ne vždy se jim všem po nezdařených misísch podařilo přejet na lyžích do ,,neutrálního'' Švédska! :-)))) Třeba by také příště pomohli.. * * * * * ()

Pilda17

Kam se hrabe první díl, tohle je teprve komediální nářez. Od Tuckera vs Zlo jsem neviděl srovnatelnější hororovou komedii a Dead Snow 2 více než překvapil. Nápadů a vtipných scén najdeme spoustu, masky zombie nacistů výborné a do toho Ruská armáda, to už byl vrchol. Nemám sebemenší námitku, tohle je přesně můj šálek čaje. Krev, masakr a do toho vložené komediální prvky, fakt špica .. 9/10 = 91% ()

666teen

Krotitel hobitů má konečně důstojného nástupce na poli krvavých úletů! Takže sice nemáme maminku co žere vlčáky vcelku, ale máme poměrně nepodařenou masáž srdce. Nemáme kreativní použití sekačky na trávu, ale máme ještě kreativnější použití pro tenké střevo. Srk, srk. Sex mrtvých máme nahrazen sexem s mrtvou a mrtvých dětí a matek není nikdy dost. Sečteno, podtrženo, máme radost Vincente. ()

S.Quentin QUALE

Přímo navazující pokračování povedené splatter komedie, které už sice není ani zdaleka sněhově bílé, ale fanoušky jedničky zklamat nemůže. Fašounské zombies s Herzogem v čele jsou ještě daleko více netradiční, protože u zombies obvyklá rozežranost je poměrně často nahrazena choutkami rozjebat někomu hlavu ručním nářadím. No co už.... Celkově je druhý díl daleko méně slasherový, daleko více on the road, a tím pádem obsažnější, rozmanitější a rozvleklejší. Já jsem spokojený a i když v rámci splatter komedie Mrtvému sněhu ke špičce kousek chybí, pokud se nestane zázrak, měl by se do mé letošní topky vejít. Hodnotím stejně jako jedničku, i když ta je o prsa vietnamské atletky napřed díky pár lekačkám navíc. 85% ()

vteco

Absolutně nesrovnatelné s prvním dílem tohoto zombie počinu. Skvělá krvavá jízda od začátku až do samotného konce, která dost často pořádně procvičuje břišní svaly díky prvotřídním narážkám, morbidnosti a gagům. Příběh tady není to hlavní, ale i tak není vůbec zanedbatelný a potěší. Zpracování masek je opravdu povedené a spolu s hektolitry krve funguje na jedničku. Škoda jen absence sněhu. /85%/ ()

misterz

Hororová komédia ako remeň. Oproti jednotke sa pridalo na vtipe, gore aj akcii. Wirkola sa tu nezastaví vôbec pred ničím, mastí jedno cez druhé, je fuk, či pod tankom skončí zombík alebo deti na pieskovisku. Hrozná vec, ale podaná tak, že to človeku v prvom momente nedôjde. Aj masaker je to teda riadny, toľko poletujúcich končatín a vnútorností som už dávno vo filme nevidel. Zároveň je dejová linka tak stupídna, tak iracionálna, až sa to celé premení na jeden veľký úlet, ktorým vás prevedie špecializovaný, špičkovo vytrénovaný zombie zabijácky tím. :) Asi takto nejak si predstavujem prvotriednu hororovú komédiu, podľa mňa sa to vyrovná Tucker & Dale vs. Evil (2010), dokonca v niektorých ohľadoch je to ešte lepšie. Plný zásah som nedal iba kvôli tým deťom. 85/100 ()

HAL

Odbržděná zombie parodie, která se ani nesnaží zapírat své amatérské kořeny, ale o to víc boduje neskutečnou nápaditostí a převracením žánrových pravidel. Zábavné splatter efekty jsou samozřejmostí, severský odstup a chlad co do (ne)sympatičnosti kladných postav nutností, a veškeré dojemné rozplývání se si tu dokonale uzurpuje to nejroztomilejší zombie chuďátko, jaké se kdy ve filmu objevilo. Nad jeho postupnou fyzickou destrukcí ukápne slza nejednoho cynika. 7/10 ()

Vančura

Snad ještě horší než jednička. Příšerné obsazení, krajně stupidní děj, a záplava krve a blitek (v tom filmu každou chvíli nějaká postava zvrací - lidi trpící emetofobií by se měli téhle sračce obloukem vyhnout). Jediné plus, které jsem zde našel, vidím v tom, že je na začátku v rychlosti zrekapitulován děj jedničky, aby se člověk, který ji neviděl nebo ji viděl před dlouhou dobou, rychle zorientoval; vše co následuje poté je ale vrchol demence. Příšerný český název tomu jen nasadil korunu. ()

Javert

Silné 4* a asi půjdu do pekla - mnohokrát jsem se přistihl, jak se směji jako malé dítě u scén, za které by humanisté (a jistě nejen oni) zavírali. O slušný kus svižnější a větší jízda, než jednička. ()

mzss1

|84%| Oproti předchozímu dílu obrovský skok vpřed. Dějově to navázalo přesně v okamžiku (v minutě) kde skončil první díl. Zde nehrozí pomalý rozjezd, od začátku do konce je film nabit skvělými scény. Pobavíme se tu po komediální stránce, akční atd. Akční scény jsou krásně komediálně sladěny a to do neuvěřitelných detailů, ze kterých jsem se válel smíchy a tleskal jsem, jak se to režisérovi povedlo. Tím myslím i, že to nebylo trapné, ale upřímně vtipné. Výbuch dělem tak, že maminky s jejich miminy v kočárku vybuchli, až mimina stačila ve vteřině zavřískat – to se jen tak nevidí. Takže ta krvavost je brána jako komedie – takže brutalita se tu řešit vůbec nedá. Jen mohlo být lepší a delší finále – něco bych přidal, abych ten plný počet * nakonec udělil. Ale nevadí, i tak se jedná o skvělou akční zombie komedii s nácky. ()