Aningaaq

• USA Aningaaq
Celý film
Krátkometrážny / Dráma
USA, 2013, 7 min

Eskymácký rybář na odlehlém zamrzlém fjordu zachytí v bouři nouzové vysílání astronautky uvízlé ve vesmíru. Přes jazykovou bariéru se jim podaří krátký rozhovor, než se spojení znovu ztratí. Spinoff Gravity, kde je stejný rozhovor z pohledu druhé strany. (noby)

hous.enka

Ano, je to doplněk ke Gravitaci, ale já nevím... bylo vůbec nutné tohle natočit? Protože hodně podobnou scénu jsem si představovala už při promítání Gravitace samotné. ()

Wysch

Spíš za tu propojenost, než za cokoliv jinýho. Gravity osobně chápu jako strašně těžké filozoficko-psychologické drama plné narážek na žití, jsoucno, jášství a jiných sci-fi legend typu 2001: Vesmírná odysea. A tak není divu, že propojitost s Gravitací u mě zabodovala. Gravitace samotná je plná otazníků. a Aningaaq v ní byl jedním z nich - jaký byl jeho osud? Jaký byl jeho život? Jaký byl jako člověk? A tenhle kraťas vysvětluje všechno, a co hůř, ještě i vysvětluje, jak to s Ryan Stone mohlo v klidu dopadnout. Uvědomnění si vlastního já a epizodičnosti vlastního života a jeho nutného konce, a k tomu připomenutí jeho začátku jako ve scéně, kdy se Sandra v Gravitaci svlíká z toho skafandru a leží tam jako embryo ve vzduchoprázdnu, a pak přijde tady Aningaaq a v sedmi minutách bez toho, že by prodal nějaké emoce, připomene začátek života, jeho konec, a všechno to mezitím. Myšlenkově je tak Aningaaq spíš jen doplněk k filmu, a sám o sobě neobstojí, nemá co nabídnout, ale dohromady s Gravitací funguje výtečně. ()

Moena

Nebýt toho, že se mi vrátil ten pocit rozhovoru člověka, který nemá pevnou půdu pod nohama a uvědomuje si, že možná už ani nikdy mít nebude, a toho druhého, který stojí pevně nohama na zemi a neuvědomuje si, do čeho se to vlastně namočil, tak bych si ten kraťas ani neužil. Ale jelikož tam alespoň tenhle jeden pocit z celé Gravitace přetrval, byl jsem zase zpátky v kině a na chvíli jsem měl čistou hlavu. A to se cení. ()

Eržik

Tak to je krásný, vložený příběh. Aningaaq to také nemá lehké a zatím co on Ryan pomohl, ona jemu moc ne :-) Je pro mě potěšující, že tvůrci se věnovali opravdu všemu. ()

M.i.k.e

super doplněk,který musí potěšit každého komu se líbila Gravitace...ten kdo neviděl,tak tohle nemůže pobrat a bude se úspěšně 5 minut nudit.Jen snad když sem viděl Gravitaci,tak sem si na druhé straně vysílačky představoval číńana :-) ()

Nach

Kraťas, který funguje pokud znáte snímek Gravitace. Jinak pro ostatní zapomenutelný snímek, který je jakoby vytržený z nějakého širšího kontextu a nedává smysl. Jedna hvězda navíc za krásné prostředí. 60% ()

ProfesorLotr

Pěkný dodatek k filmu. Přesto bylo lepší, když ve filmu jsme slyšeli jen hlas toho Aningaaqa. Přesto je to poměrně pěkné. Vypadá to, že bude Jonás po tatínkovi. 70% ()

otík

Ačkoli jsem ještě Gravitaci neviděl, jako zajímavý doplněk zatím mnou neshlédnutého snímku to rozhodně obstojí. Sice jde jen o hlas v kosmu k smrti odsouzené Sandry Bullock a nic nechápajícího eskymáka, ale proč ne? ()

Radiq odpad!

Uplně o ničem. Tohle jestli má být DVD bonus, tak to už rovnou můžou dát jako bonus i to, jak šla Sandra Bullock v přestávce mezi natáčením chcát. Jinak krutost a nevlídnost krajiny a nepředstavitelnej život eskymáků je sice hodně extrémní, ale tenhle kraťas mi holt nijak neimponuje. ()

Mrkvič

Stačí jen audio bez pohledu na Sandru a je to pořád síla. Nějaký eskymák je sice dost do počtu, ale to propojení je stejně vtipné. Holt Cuarón. ()

kinghome

Slabší 3* a to jen kvůli Gravity, který je kvůli tomuhle doplňku zase jasnější. Úplně se mi zobrazila scéna z gravitace. Skvělé připomenutí, ale jako krátkometrážní samostatný film by to bylo o ničem. ()

skrblik007

Pěkná připomínka jedné z nejsilnějších scén Gravity. Tahle bonusovo-crossoverová scéna (mělo se původně ve filmu přestříhávat mezi Sandrou nahoře a eskymákem dole?) možná dokazuje, že každičký moment ve filmu má svůj filozofický přesah. Nebo to alespoň dokazuje, že pánové Cuarónovi mají každičký moment propracovaný a filmařina je baví. ()

venison

Tak tenhle nápad se mi opravdu líbí – zachycení paralelního příběhu osudů lidí, kteří se objevili v celovečerním filmu „Gravitace“ jako hlasy ve vysílačce. Pod tíhou osudu kosmonautky v bezradné situaci opuštěné uprostřed vesmíru sílu příběhu tento krátkometrážní snímek jen podtrhuje. Jeho účelem je připomenout si emoce z dané scény ve filmu, tak nevím jak může tento klípek fungovat bez návštěvy kina.. Krásně vypointováno. Žádné lidské drama není příliš malé. ()

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)