Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Domas88

Super dobrodružná, napínavá podívaná.. Opět další fantasy se vším všudy.. Mně se tady líbí úplně všechno, dal bych 10* kdybych mohl, ja si tuhle jízdu užil super... ()

johnsnow

Fúú po debilnom Tarzanovi sa Yates našťastie vrátil tam kam treba a naservíroval nám Predpotterovský príbeh. HERCI: Všetci fajn akurát Voight nevyužitý. AKCIA: Deštrukčná a skvelá, niet tu čo kritizovať. EFEKTY: No občas sa objaví nejaký ten horší ale rozhodne sa to dá zniesť. 5* a už neviem dočkať kedy Grindelwald začne vojnu s ľudmi. ()

iwusha17

PO dlhom čase film pri ktorom som zostala príjemne prekvapená. Tie zvieratá... proste to bolo dačo prekrásne! Dúfam že dalšie diely budú min rovnako dobre. ()

rasto87

Krásne prepracované fantastické dobrodružstvo, ktoré mi pripomenulo nádych Haryho potera. Jednoducho povedané film pri ktorom človek zabudne na starosti. ()

Oxyk

Nebylo to tak hrozný jak jsem přepokládal. Vlastně to bylo docela super! Opět jsem se vrátil do svých dětských let, kde jsem čekal každý rok na nový díl Harryho Pottera. Film byl velmi komediální (což mě překvapilo) a dost dobře zpracovaný. Ale chyběla mi tam trochu nějaká ta dokonalost, nějaká pořádná kouzelnická akce. Stejně to brzy znovu zkouknu :) 4/5 ()

mathes

Moc se toho neděje a co se děje nedává vlastně zas tolik smysl... přesto se na to moc hezky kouká. Výtku bych měl k závěrečnému odhalení, které by si zasloužilo trochu osvětlit, protože ani po závěrečných titulkách nechápu motivaci ani plán hlavního padoucha a co vlastně šlo, navíc jsem se u závěrečného souboje poprvé začal během filmu nudit, protože působí lehce nastavovaně. Což je ale trochu problém všech akčních scén tohoto filmu. Závěrečný happy end byl roztomile klišoidní, ale vzhledem k tomu, že se jedná o rodinný film, tak to filmu bez řečí odpustím. Za mě film těsně před půlkou cesty mezi 3 a 4 hvězdami. ()

x_ander

Nejsem žádný zarytý fanoušek Harryho Pottera, ale musím uznat, že Fantastic Beasts mě hodně bavily. Dokonce víc než velká část původní série. Film je natočený lehce a svěže, i ten Redmayne je snesitelný (za to zbytek postav je vyloženě parádní) a závěrečný příslib budování daleko většího univerza mě láká. 80%. ()

ZHODNOTITEL

Sice to napsala Rowlingová a režíroval to Yates a za zády mu stál štáb z Harryho Pottera a stejně se to už nepovedlo. Ukrutně dlouhý a nudný film, který se snaží vyparazitovat na Harry Potterovi co nejvíc. ()

zatkyn

Považuji se za milovníka filmů z kouzelnického světa a po všech ukázkách a lákadel do kin jsem byl hodně zklamaný, ani nevím co přesně mě zklamalo, jestli to byl pro mě opravdu zvláštní pohled hlavního hrdiny, jeho chůze, vzrušený nosorožec nebo pro mě hodně zvláštní pohled na zlo v podobě černého kouře (který mě odradil od ztracených). Asi ani finálová bitva nebyla pro mě tak záživná jak bych si představoval. Mají více než skvělé základy z Harryho Pottera a dle mě s nimi naložili bídně. Každopádně ani první díl Harryho Pottera by mě dnes asi tak nenadchl a proto dávám tři hvězdy. Jedna asi hvězda za svět Harryho Pottera, jedna asi za naději lepšího následujícího dílu a jedna za Johnyho. Pevně věřím že vše bude pokračovat v trendu vzrůstajícím a nemohu se dočkat dalšího dílu. ()

Hruskovice

Rowlingové série pokračuje jenže po tom co opustila ostrovy už to prostě není ono (co si budeme povídat poslední díly HP už byly taky o dost slabší). Úsměv a překvapení vyvolané všudypřítomnými detaily, které jsme měly rádi v prvních dílech kouzelnické filmové řady, se vytrácejí a nahrazuje je akční, "americká", digitální, efektní masáž připomínající King Konga nebo Godzzilu. V celku zklamání, ale né až tak velké. Průměrek ()

PaTeXx

Jakožto jakási "náhražka" Harryho Pottera, splnila svůj účel. Zasmáli jsme se, viděli jsme akční pasáže a nechybělo ani trošku emocí v závěru. Na hodnocení u dílů Harryho to samozřejmě nestačí, ale je pravda, že jsem od toho ani nic moc nečekal. Jsem spokojený. ()

blondboss

A sme späť v Bradavičníckom svete. Yates si po prestávke opäť sadol na režisérsku stoličku a natočil vskutku solídny fantasy počin, až na to, že hlavne pre fanúšikov tohto sveta. Mňa to nezaujalo a nebyť premakaných vizuálnych prvkov a priehrštia nápadov vyskytnutých v tomto snímku, asi by hodnotenie bolo horšie. Takto je to u mňa len chabý priemer, ktorý jemne zodvihol Eddie Redmayne. Sklamanie. 50 % ()

muti

Eddie je hrozný herec v tejto úlohe, skôr mohol konkurovať J.Deppovi ako Klobúčnikovi, nesympaticky herec kazil celý dojem ()

Elessar.

Harry Potter si podmanil takmer celú generáciu uznávam (knihy, filmy ani nie). Keď sa teraz objaví Rowlingová a niečo spojené s Harrym Potterom (hoc vo výsledku to žiaden Potter není a ani nebude), tak ľudia šalejú. A toto je už len priživovanie sa na úspešnej značke. Samé efekty, všetko lieta, pomaly aj hlavy vybuchujú, ale príbeh nijaký, od nikam do nikam, v podstate. Videla som raz, dvakrát, ale kde nič tu nič (pointa je niekde tatam). Neupieram technickú stránku, hodnotím príbeh a dej, ktorý je o ničom. Stupídne dialógy, stupídne postavy, rádroby vtipné scénky, tu i tam nejaká pekná scénka čo urobila mierny dojem, ale inak nič. ()

Dejf4

Veliká spokojenost. Na HP jsem vyrůstal a další rozšíření příběhu jsem nepotřeboval, ale Fantastická zvířata se trefila do černého. Vrátil jsem se tak o 10 let zpátky a vychutnával si znovu kouzelný film s kouzelnou atmosférou. Funguje tu vše na jedničku - fajn příběh, zajímavé postavy a super prostředí. Tady J. K. Rowling opravdu zadělala na novou sérii, kterou bych mohl hltat stejně jako slavného Pottera. Velmi milé překvapení a skvělý návrat do kouzelnického světa! PS: Být uvnitř v kufru bylo dokonalé! 8/10 (Kino) ()

Mikecat

výborné fenomenálne, tajomný úvod nás postupne vtiahne do veľkolepého deja čarov a kúziel spolu s fantastickými zvieratami. Perfektný Eddie Redmayne v úlohe Mloka Scamandera - nenápadný a pritom veľmi šikovný kúzelník, ktorý dokonale ovláda svoj kufrík a rôzne čarovné tvory na ceste k vyriešeniu problémov a spravodlivosti. Zažiaril aj C.Farrell, ktorému roľa vyšwtrovateľa úplne sadla. Prekvapením bolo oživenie prostredníctvom čarodejky neznámej herečky Alison Sudol, ktorá si roľu naplno užíva. ()

Doctor003

Nová saga čarodějnického světa Děj před Harrym Pottrem + - skvělé efetky ohledně ruzních tvoru mužu pochválit herecké výkony jednotlivích postav kladných tak i zaporních - - co se mi tady nelibí je nepřehlední a zamotaní příběh Jinak super ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy