Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Jajar

Britská fantasy podle J. K. Rowling v režii Davida Yatese, která funguje nezávisle na sérii o Harry Potterovi. Řemeslně se film povedl. Nabízí skvělé triky, zajímavou stylizaci i kvalitní soundtrack. Postavit snímek na přehlídce digitálních efektů a drobných nápadů ale nestačí. Fantastic Beasts táhne ke dnu předvídatelný příběh, dětinský humor i příliš idealizované pojetí sociálních témat (rovná práva, potlačování přirozenosti, ochrana přírody). Se zvláštními hlavními postavami se divák obtížně identifikuje a většina zvířat působí poněkud infantilně. Oceňuji milou romantickou zápletku i několik napínavých scén. Ale nedovedu si představit, jak bude Fantastic Beasts vypadat jako vícedílná řada filmů. ()

Hellierer

Inu kolem a kolem to vlastně bylo velmi příjemné překvapení. Film nás opět uvede do překrásného světa plného čar a magie a daří se mu to skvěle. Kouzelná atmosféra srší z celého filmu. Herci odvádějí bezchybnou práci (tedy snad toho Redmayna by mohli přeobsadit) a odsýpá to vše velmi svižně.Zasazení do Ameriky nakonec filmu spíše pomáhá (čehož sem se bál snad nejvíce) a je zajímavé pozorovat rozdíly mezi evropským a zámořským světem kouzelníků. Navíc film je podkreslen vynikajícím a vyloženě magickým soundtrackem od Howarda, který, jak už jsme ostatně zvyklí, odvádí další nezapomenutelnou práci. Suma sumárum 75% ()

Psycho.R

Propracovanosti svého slavného osmidílného bratříčka se to, zatím, rovnat nemůže. Ale možná je to právě tím, že mnohé, co by fungovalo v samostatném vesmíru už známe a to včetně mnohých narážek a událostí, o kterých víme, že se stanou později. Proto nelze hodnotit jako přímej prequel, ale spíše spin off. Rowlingová je skvělá spisovatelka, ale na scénáře k jejím příběhům se mnohem více osvědčil S. Kloves. Toť však vše k záporům. Jinak jsem se mile bavil, herci jsou příjemní, humor je stále stejný a na zbytek si počkáme na další díl :). ()

fallanga

Jako první musím říci, že přestože to není ten starý Harry Potter, tak je to pořád dobré. Ano, chybí tomu Harry a jeho parta, kteří byli skvěle napsaní, ale místo toho je tady mírně retardovaný Mlok, jeden velmi retardovaný mudla (pardon, nečar) a párek sympatických čarodějek. Nejsou to Harry, Hermiona, Ginny, Snape, Sirius, atd... ale jsou to sympatické postavy a v dalších dílech by mohli utvořit partičku podobnou té z původní série. Jediná postava, která mi vadila byl Graves, který už od začátku vypadal jako hlavní záporák, takže onen plot twist na konci nebyl moc šokující. Celý film byl vlastně celkem předvídatelný a plný klišé, ale na druhou stranu, J.K. znova ukázala, že její fantazie nezná konce. Ve filmu se vyskytují spousty magických zvířat (překvapivě), za které by se nestyděl ani Miyazaki, celé je to humorné a místy i velmi roztomilé a jediné co kazilo výsledný dojem je ona politická část, která bude v dalších dílech pravděpodobně velmi důležitá, ale do tohoto roztomile laděného filmu to prostě nepatří. Na souboj mezi Grindelwaldem a Brumbálem se těším, ale přijde mi, že to nepatří do této série. Zkombinovat fantastická zvířata s drsným Grindelwaldovým příběhem není dobrý nápad. Ale i tak tomu věřím. Z tohoto filmu jsem měl strach, obával jsem se, že absence starých postav tomu uškodí, ale film dopadl velmi dobře. Nezbývá než doufat, že další díly dopadnou podobně. ()

BDMarty007

Začíná to celkem zajímavě, vynikající casting a produkce, ale ve střední části to začíná být poněkud překombinované, zdlouhavé, trochu do sebe zahleděné a utápějící se v opulentních animacích neuvěřitelných tvorů, ale v zásadě nudné. Taky si nejsem jistý, že by to bylo pochopitelné pro někoho, kdo neviděl či nečetl Harryho Pottera. Úplný závěr už zase docela funguje. Zajímavým objevem je méně známá Alison Sudol, která velmi připomíná Keiru Knightley. ()

neo93

Po delší době znovu zavítání do kouzelnického světa podle J. K. Rowling. Na film jsem se hodně těšil, ale nakonec mě docela zklamal. Problém asi byl, že jsem od tohoto snímku až příliš moc očekával. Celý, tentokráte, newyorský magický svět, je nám zase skvěle představován spolu s neobyčejnými tvory, kteří se jen tak mimochodem dostanou z jednoho kufru a začnou dělat ohromnou spoušť po celém New Yorku. Všechna tato stvoření jsou velmi nápaditě zpracovaná a jejich následný lov je svým způsobem taky zajímavý. Ale jinak mě to příliš neoslinilo. Příběh se vytrácí s mnoha logickými chybami a ani ta občasná akce s hůlkami tomu nepomáhá. A ani hlavní postavy mi nepřirostly příliš k srdci. Takový průměr, který neoslní ani úplně neurazí. ()

DarthFailord

Taaak David Yates se konečně pochlapil. Těšil jsem se hodně, přiznávám. Ale byl jsem k tomu i poměrně skeptický. Měl jsem oprávněné obavy, že to dopadne ja Hobit. Vždyť zfilmovat knížku, která má okolo 100 stránek a ještě drze prohlašovat, že filmů bude několik, to chtělo snad scénáristický zázrak. Ale světe div se. Zázraky se dějí. Už při úvodní znělce jsem se přistihnul, že se debilně uculuju a jako malý kluk čekám co přijde. Úplně jsem se viděl jak mi bylo 11 a dostal jsem do ruky prvního Harryho Pottera. Ale pěkně popořádku. Kouzelnický svět už je kouzelný ažaž sám o sobě a přesunutí děje do Ameriky je vskutku osvěžující. Ale ještě víc osvěžující je doba, do které se film přesunul. Přišli s tím i velmi zajímavé momenty. Ten hlavní z nich byla neuvěřitelná sekta v podání zlé paní, která se starala o nevlastní děti a ta je za vše linčovala. Chodí po městě, rozhazují letáky s informací, že mezi nimi žijí čarodejnice. Někteří z dětí dokonce i sami byly čarodějové. A celé to bylo pod hlavičkou Salemu. No není to tak prima zvrácené? :D Kouzelné stvoření a zvířata byly skvěle různorodé a jejich zpracování bylo opravdu do detajlu vyladěné. Vypíchnul bych měnící se kůži s peřím na Frankovi. Které se neustále měnilo ze zlatou na stříbrnou a bylo neuvěřitelně reálné. A ještě bych vyzdvihnul až nečekané množství destrukce. A to ne nějaké malé, ale poměrně solidní várky destrukce.Obsazení bylo opravdu fantastické a pro mě skvělý okamžik !!!!!POZOR SPOILER!!!!! když se promění ten zlý pán Colin Farrell na ještě zlejšího pána Johnyho Deppa! !!!!!!!KONEC SPOILERU!!!!! Tohle je prostě EPICký swap jaký se vidí málokdy. v jedné osobě takové dvě osobnosti. Jon Voight byla jen pomyslná třešnička na dortu. K hlavnímu protagonistovi mám vlastně jedinou větší výtku k filmu. Už od začátku filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že trpí autismem a trpí lehkou obrnou mozku. Prostě byl fakt STRANGE a to víc než dr.STRANGE. A to je co říct. Nevím, jestli to byl úmysl, nebo tak chudák fakt jen vypadá, ale snad jen úmysl. S tímhle problémem jsem se potýkal téměř celý film. Ale to je asi jediná věc, kterou bych opravdu vážně vytknul. Co mne osobně potěšilo a nadchlo nejvíc, byly mraky drobných niancí a narážek na svět Harryho Pottera. Od Bradavic, přes Lestrengovic rodinku až po Grindevalda, který byl zmíněný už v prvním díle Harryho Pottera, když si Harry rozbalil první čokožabku a na kartičce našel Brumbála. Z druhé strany bylo napsáno, že proslul hlavně svým velkým vítězstvím na zlým Grindewaldem. Což znamená, že se v dalších dílech potkáme i s Brumbálem. Narážek tam bylo daleko víc, ale to si užije opravdu jen fanda. Celé to podtrhuje výborný soundtrack. Původně jsem tomu chtěl dát pět hvězd, ale za opravdu viditelnou poruchu hlavního hrdiny a také proto, že je film vcelku dlouhý jsem polevil na hvězdy čtyři. Film není kdovíjak hluboký, ale nenechte se zmást, film je opravdu zábavný a kouzelnický svět neuvěřitelně propracovaný. Ač jsem to nečekal, opravdu jsem mile potěšen. Nemusel jsem na nic myslet a vrátil jsem se do mladých let a užíval jsem si to naplno. 80% () (menej) (viac)

haWranka

Líbilo se mi to, ne že ne. Projekci jsem si užila, vůbec jsem se nenudila. Ale ten konec mě spíš navnadil na další díl, než aby mě přiměl rekapitulovat si v hlavě film kolem dokola. Jedno je jisté - všechny ty potvůrky si mě získaly, postavy byly moc sympatické a hudba krásná. Takže ty tři se spíš blíží čtyřem, ale... ()

Oonika

I přes všechny ty neuvěřitelný potíže, jako že na neschopence se nedá jít do kina dýl než o 17h, půl hodiny před začátkem zjistím, že je to s dabingem, na místě zjistím, že je to ve 3D a během filmu musím jít ven na vzduch, protože mýmu vetřelci v břiše teď nedělají dobře ty smrady z popcornu a chipsů, jsem si to maximálně užila. Veselé, smutné, napínavé, roztomilé.... Zkrátka zase jednou milé překvapení :-) ()

255085349

"You know how to read minds?" - "Oh, don´t worry honey. Most guys think what you was thinking first time they see me." Update po několika dalších zhlédnutích. Příběhově a strukturou děje, respektive ne-děje je to bída, pro mě až trochu překvapivě. Postavy se nelogicky přesouvají z místa na místo bez jakékoliv motivace a střih scén je místy hodně zmatečný. Body však Fantastickým zvířatům přidávají jednoznačně sympatické postavy, především skvělá figurka Jacoba a trhlá, flirtovní Queenie. Úžasný byl kleptomanský krtko-ptakopysk, ten by si zasloužil vlastní miniaturní spin-off. Já mám navíc hroznou slabost pro romantiku, takže tady moje srdce doslova plesalo. Těším se na druhý, pařížský díl, i když mě opravdu odrazuje Johnny "zahraju si v každém trháku" Depp. ()

ing.man

Ještě že si nemusím na nic hrát. Fantastická zvířata a kde je problém? Sedlo mi to. Miluju to. Žabožrouti skryjte svou tvář a koukejte se nademou pořádně pohoršit!! ()

marek86

Pro mě obrovské zklamání. Uměle vytvořený film těžící ze světa Harry Pottera, avšak který postrádá nějaký hlubší děj, ten je strašlivě vláčný a chvílemi dost nudný. Navíc hlavní ženské herecké postavy postrádají absolutně nějaké charizma. Neseděl mi ani humor ve filmu, kterého zde bylo opravdu málo a záporná postava, nějaký oblak démona, no to už mi přišlo opravdu docela moc. Další díly v kině asi vynechám. Moje hodnocení 5/10. ()

Mouchal

Zbrusu nový příběh ze světa HP se nemohl obejít bez mé zvýšené pozornosti a proto jsem se na něj co nejdříve vypravil také do kinosálu. Nezatížen vysokými očekáváními jsem shlédl něco málo přes dvě hodinky dlouhý příběhový a občas i digitální guláš. Film vcelku špatný není, jen se tam zkrátka nenajde žádné pořádné stěžejní místo o které by se divák mohl opřít. Z toho důvodu pak dochází k takové blamáži, že když se budete chtít vytasit s vyprávěním toho, čeho jste právě byli svědky, nejspíš z vás vyleze pouze něco na ten způsob, že tam byl Mlok s tajuplným kufříkem plným záhadných stvořeních, které mu upláchli a on je musel znovu ulovit, aby neudělali svinčík v Mudlově NY. Problém ale je, že tohle člověk ví po prvním traileru. Kde je tedy ta přidaná filmová hodnota? Ano, film má skvělé audiovizuální momenty a výborné herecké výkony v čele s Eddiem (jeho zvláštní vzezření do toho krásně pasuje) či Colinem (který by se mi jako úhlavní záporák taky velmi líbil), ale co se týče příběhu je to prostě dost slabý podprůměr. Korunu tomu nasadila ta závěrečná obří dávka klišé. Filmaři nám tak dávají jasně najevo, že FBaWtFT je prostě jen a jen pohádka. Na tom ale není nic špatného, podle mého názoru se totiž pořádně dospělého temného dobrodružství ještě dočkáme. Potvůrky ale bezkonkurenční! 65% ()

junglewar

Asi tak. :D teď na to koukám po letech a ten Migueluv koment je přesnej. Neustále poloskrčená latentní buzna co přes tu přiblblou ofinu neustále švidrá pohledem někam do rohu obrazovky, to se opravdu nedá vydržet. A ta latentní introvertka co tam celej film roní slzy jako hrách k té se raději ani vyjadřovati nebudu. A celkově jsou tam tak nějak úplně všichni divní a poloskrčení.. (ještě jedna věc mě zaráží, proč jako ten švidrálek cestuje lodí?) ()

ER

Zvládnutý rozjezd nové série. A byť linka se Scamandrem působí spíše jako výplň toho,co teprve přijde,je zábavná a dokáže udržet pozornost. ()

Meriat

Děj byl pěkný, i když by se tam našlo pár "ale", postavy fajn, herecké obsazení mi narozdíl od mé spolusledovatelky sedlo (mám ráda divnolidi typu Eddie Redmayne), celkově by to bylo dobrý, ale ten konce narvaný efekty a místy dost zběsilou kamerou, kdy jsem měla problém na plátně zachytit, co se vlastně děje, byl utrpením. A já u filmů nerada trpím. ()

MEW2

název neklame, fantastická zvířata byla fakt dost... fantastická, takže ani nemusím ubírat hvězdu za klamavou reklamu. jo, a mělo to dobré tempo... :) ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy