Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

boshke

No, válka... Klid na planetě opic? Nuda na planetě opic? Minimálně v rámci kampaně proti lživé reklamě... Zároveň mi to nedalo nevzpomenout na The IT Crowd: "Co byl tvůj poslední nápad? Jo, už vím... Opice jezdící na koních. Když se chce opice dostat z bodu A do bodu B, tak poslední způsob, který ji napadne, je na hřbetě koně..." Ale tedy zpět k završení slavné trilogie. Možná je můj názor (lehce) ovlivněn faktem, že jsem první dva díly neviděl, tak mi možná ucházely nějaké souvislosti, leč po naprostou většinu jsem byl znuděn, ne zmaten. Resp. zmaten též, protože scénář mi valného smyslu nedával... Tak jako tak to byla mnou částečně prospaná hrůza. Jedna hvězda za nádherné efekty. Takhle detailní nejsou ani doopravdické opice... 20% ()

Spinosaurus

Tvůrci v celé nové sérii stále opakují stejné chyby. Na jedné straně nám servírují zajímavé myšlenky a emocionální scény, aby to pak všechno pohřbili nějakým totálním nesmyslem. Ten se nachází i zde, když v beznadějné situaci pro opice se strážce nechá vyprovokovat hozeným hovnem a nakráčí na oplátku přímo do klece mezi rozzuřené vězně, kterým se tak otevře cesta k útěku. Malá holčička musela během svého pobytu na základně nakazit snad úplně všechny, jinak si nedovedu představit, jak se z výborně vycvičených vojáků stali náhle úplní tupci, kteří nedávají pozor, co se kolem nich děje, nevadí jim, že opice náhle zmizely, atd. ()

Zodd

Ta deus ex machina na konci byla velmi směšná (nebo trapná, dle perspektivy), o tom není pochyb. Ale líbilo se mi, že se k tématu film nestaví tak černobíle a dobře vyzdvihuje svůj podtext. Námět k nezaplacení, lepší konec a navázání na půl století starou kultovní klasiku si moc nedokážu představit. Proč tedy jenom ty tři? Scénář je hodně utahaný a sází na vztah diváka s hlavními opicemi (jsou to ve skutecnosti lidoopi (=apes X opice=monkeys), ale vem to čert). Taky u mě film doplácí na nedostatek normálních dialogů a to, že Caesar je z nich jediný schopný lidské mimiky (Serkis je výborný a ta CGI modifikace mu sedne, kdo to nečekal), ale chápu, že jinak by to nešlo, je to čistě můj problém. Nezakrývá to ovšem fakt, že se z toho dalo vytřískat víc. Mnohem víc ()

Ratemus

Blíží se VÁLKA, bude to drsná VÁLKA, která rozhodne o osudu lidstva a každý se dopustí VÁLEČNHO aktu, kdy se bude zabíjet a zabíjet a bude to VÁLKA VÁLEK, jak už napovídá samotný název filmu. Plukovník drsně pohlédne nepříteli do očí, drsně si sundá brýle, řekne drsnou hlášku, drsně si nasadí brýle a drsně odejde. Udělá cokoliv, aby vyhrál VÁLKU….proti lidem, kteří se ho bojí. A pak to přijde, ano přátelé, přijde VÁLKA. Lidé táhnou se svou armádou proti lidem a je to skutečně VÁLKA, která trvá asi tři minuty, ovšem divákovo oko nezachytí nic, co by VÁLKU připomínalo, ono k ní vlastně ani nedojde :-D ….jo a mimochodem, ještě jsou tam nějaké opice, ale nebojte se, ty se VÁLKY nezúčastní, jsou uvězněni s Caesarem ve vězení, v ohradě, které hlídá jeden člověk (jako v prvním díle). Caesar vymýšlí plán útěku (jako v prvním díle). Všechny opice se spojí včetně toho nepřátelského (jako v prvním díle) a bez nějaké VÁLKY utečou (to v prvním díle nebylo, tam došlo k boji alespoň nějakému). Nakonec se po vzoru lidu z Rohanu vydají hledat Helmův žleb, kde se Caesar rozhodne zemřít. Maurici, řekni jednou jeho synovi, kdo byl jeho otec, idiot co ušetřil týpka, který ho zabil :-D….Ve filmu se vlastně nic nestane, nikam děj neposouvá a k žádné VÁLCE nedojde, tedy rozhodně ne s opicemi. Po technické a filmařské stránce se jedná o velmi kvalitní film, efekty jsou výborné, opice vypadají jako pravé, ale k čemu to je, když scénář je prostě neskutečný slabý, film se vleče a když to vypadá na pořádnou VÁLEČNOU akci, tak zase nic. Caesar Serkisuje krásně a jde mu to, ale všechno jsme už viděli předtím, tady není nic nového a nezachrání to ani vynucená vtipná Filipovská Ošklivá opice ()

silentname

"War For The Planet Of The Apes" som bohužiaľ nestihol vidieť v kine, nakoľko oboch predchodcov, som nemal ešte napozeraných, no po tom, čo mi moji kamaráti povedali, aby som si filmy pozrel, tak som im konečne dal šancu. A musím povedať, že mali pravdu. Z oboch filmov som bol nadšený a mrzelo ma, že som už nestihol ísť na tento. A teraz, keď som ho videl, tak si myslím, že by ten zážitok tam bol ešte o niečo väčší. No to nebudem súdiť a miesto toho si rozoberieme tento film z toho, čo som mal možnosť vidieť. Podľa môjho názoru je to na úrovni predchodcov, a dokonca možno ešte o niečo lepšie. Bez toho, aby som dával spoilery poviem, že dráma, ktorou tu Ceasar prechádza je podľa mňa veľmi dobre spracovaná a chápeme ju počas celého filmu. A jeho túžba po pomste je skvelá, pričom si začína uvedomovať, že sa čím ďalej tým viac podobá na to, čím sa stal Koba v minulom filme. Najmä, keď dovolí svojej nenávisti, aby ho ovládala. Malé dievčatko Nova v tomto filme je rovnako skvelá. Nemusí povedať ani slovo na to, aby mala skvelú dávku osobnosti a musím sa priznať, že scénka, kde príde za Ceasarom do tábora je pre mňa highlight filmu. Nič sa tam nepovie, všetko je to len cez vizuály a hudbu a funguje to skvele. Najlepšia časť filmu. Woody Harrelson je veľmi dobrý v role plukovníka. Ideálna voľba do tejto role. A jeho dôvody pre jeho činy sú podľa mňa veľmi dobre vysvetlené. A hoci by som to najradšej nechcel, dokázal som ho pochopiť. Myslím si, že ale najsilnejšou stránkou filmu je jeho atmosféra a spôsob, akým medzi sebou opice komunikujú. A vedú medzi sebou skvelé dialógy, ktoré vôbec nemusia povedať. Stačí, že vidíme v titulkoch, čo znamenajú ich znaky. Som z filmu nadšený a ide o vynikajúce zakončenie tejto trilógie. Podľa mňa film stojí za to vidieť a určite patrí medzi jeden z najlepších roku. Hodnotenie: A ()

PetrPan

Pomalá a přemýšlivá disputace nad důležitými věcmi lidoopa, ve zkratce: rodina je základ státu, odpuštění je znakem opičskosti, národní zájmy nad zájmy své a všichni primáti jsou bratři. Snesitelná porce panfilozofických úvah je však namontována na archetypální béčkový scénář akčního filmu. Nikoliv však pro přehršel akce, té se přes všechno výše uvedené přemítání nad nesmrtelností brouka totiž téměř nedočkáme, ale pro absenci uvěřitelnosti jednání zúčastněných a maximální míru předvídatelnosti, nekoná se žádné: "Jsou dány dvě kružnice, z nichž jedné... kouká z kapsy bagr" ale spíš: "Málková, što vy dělajete oseňju? Oseňju... já guljaju v parke. Málková, što vy dělajete vesnoj? Vesnoj .. já guljaju v parke. A što vy dělajete zimoj? Zimoj... " odpovědět si můžete sami. Potěšily odkazy na původní Planetu, samosebou vynikající a očekávané triky a pěkná příroda. K dobrému filmu má však tahle opičárna docela daleko. ()

Slarque

Po neslaném nemastném druhém dílu obrovské překvapení. Andy Serkis byl u toho, když se digitální herectví stalo respektovanou disciplínou, takže je jedině spravedlivé, že to v tomto oboru postavou Caesara dotáhl až k dokonalosti. Ale největší pochvalu zasluhuje režisér a scenárista Matt Reeves, a nejspíš i producenti za to, že ho nechali za studiové milióny natočit až překvapivě málo akční film. Se znalými diváky už se nepočítá, takže (podobně jako v Loganovi) i tady je inspirační zdroj přímo pojmenován – Coppolova Apokalypsa. Pro mne zatím nejlepší hollywoodský film roku (90%). ()

Arsenal83

Aj opica je len človek. To je asi hlavná myšlienka veľmi nudného a príliš dlhého tretieho dielu. Akcia je tu pomerne častá, ale na druhej strane je málo prehľadná, čomu opice nijako nepomáhajú. Je to navyše už predigitalizované, vyzerá to pomaly jak animovaný film. Dvojka sa mi páčila, toto už bolo slabšie. ()

eLeR

Vskutku dojemné, len ma to nejako extra nebavilo. Vizuál kvalitný, tie opice sú ako živé ... ďalšie pokračovanie by si mohli natočiť hádam aj samé. Hudba oproti predchádzajúcej časti nič moc. ()

Chrustyn

Úplně jiný druh velkofilmu, než by se dalo od vysokorozpočtového filmu očekávat. Pokud divák očekává akční velkofilm plný bitev, bude zklamán, protože akční scény jsou zde všehovšudy dvě a ani jedna se nedá nazvat skutečně velkolepou. Na druhou stranu jsou zde perfektně vykresleny charaktery a "herecké" výkony jsou jedny z nejlepších, které můžete v podobném filmu vidět. A to je to o co zde jde. Postavy a zase postavy. Pokdd vám to stačí, můžete být z filmu skutečně nadšeni a užít si ho více než spektákl plný akce. Mně přesně tento přsítup v tomto případě sedl a film jsem si užil daleko více než předchozí díl. ()

SeBig

Proč bych se měl o týhle rádoby kůl sérii zas rozepisovat, když to co si o ní myslim jsem napsal už u Rise of the planet of the motherfucker of the bitchass monkeys of the apes.. zlatej Tim Burton a jeho KDO BOJUJE PROTI TEJDOVI BOJUJE I SEMNOU!! ()

classic

Inteligentný a Iný, viac psychologickejší, ako akčnejší, letný, napínavý blockbuster, s vynikajúcimi digitálnymi opicami, ktoré vyzerajú, ako živé, je až pomaly neuveriteľné, kam sa dostalo novo - zélandské trikové štúdio WETA DIGITAL za posledných 16 rokov, inak považujem ich za najvhodnejších odborníkov na výrobu parádnych vizuálnych efektov, ktoré tento film určite potrebuje, a pritom mi ten všadeprítomný DIGITALIZMUS neprekáža, lebo sa kombinuje so skvelým scenárom a nápaditou réžiou, či kamerou - povolaného Michaela Seresina, alebo hudbou Michaela Giacchina + taktiež doplnenými odkazmi k pôvodnej Planéte Opíc, a ďalšími filmovými inšpiráciami, vďaka ktorým film nastoľuje nevšednú depresívnu atmosféru, a tým pádom obohacuje zmyslové zážitky návštevníka v temnom sále, kde sa ešte intenzívnejšie zvýrazňuje skľučujúci pocit premietaného. Je zbytočné donekonečna vychvaľovať Caesara, ktorý je naprosto fenomenálny, najmä jeho herecký predstaviteľ ANDY SERKIS, vtíska svoj nezameniteľný rukopis, pričom naskytá sa otázka, čo by film znamenal bez jeho účasti ? Je nahraditeľný ? Z malinkej časti, áno, lebo kolega Steve Zahn stelesnil opičiaka BAD APEa, ktorý je fantastický a komický, no, podotýkam, sám o sebe, by zrejme neuspel, pretože práve hlavná postava si pekne kradne snímok pre seba. I také obsadenie Woodyho Harrelsona je viac - menej zbytočné, síce je dobre negatívne zvládnutá postava, ale vyskytuje sa tu zriedkavo, a tak je definitívne, o kom je vlastne tento solídny film. VOJNA v názve snímku, je taký optický klam, pretože neustále visí na vlásku, vidím ju v úvode a na konci, a medzi tým som v spoločnosti opíc, ktoré majú rozmanité problémy, najmä, líder, Caesar, bojuje sám so sebou, s nenávisťou, ktorá si ho obmotala okolo opičieho prsta. Čiže niekto môže byť tobôž veľmi sklamaný ? Ja som takmer vo filmovom orgazme, ale s patričným odstupom. Matt Reeves je vynikajúci režisér, s obstojnou budúcnosťou ! ()

korbitch22

Tak jestli Matt Reeves udělal z dvojky jeden z nejnudnějších letních Blockbusterů a zkazil dojem z výtečně jedničky, tak ve třetím díle udělal přesný opak. Naprosto nehollywoodský film, těžkotonážní a depresivní drama s naprostým minimem jakékoliv akce, či přehnaných CGI efektů a výbuchů krom skvělého Motion Capture které už dosáhlo naprosto nevídané úrovně, Reeves ukazuje válku úplně jinak, ukazuje její sociální dopady a to je v dnešním komerčním Hollywoodu naprosto nevídaný jev. Režisér neskutečným způsobem čerpá z klasik let 60. a 70. kdy nebyly válečné filmy o akci, ale o hereckých výkonech a scénáři. Coppolova Apokalypsa je znát doslova všude a to nejen jasným dějovým odkazem, ale i snad dvacítkou Easter Eggů.Kdo má nakoukáno a zná staré filmy s Marlonem Brandem atd. bude si chrochtat blahem. Ostatní nemají sebemenší šanci si vychutnat letos jasně nejodvážnější letní hit. Samozřejmě, že se najde spousta chyb a děr ve scénáři a není jich tak úplně málo a nad koncem by se dalo taky hodně polemizovat, ale za Reevesovu odvahu a hodně silné emoce jsem zcela ochotný je přehlídnout. Objektivní hodnocení je 80%, * přidávám za příjemnou změnu a odvahu režiséra, který neměl koule u producentů v šuplíku. ()

Yardak

Velmi povedené zakončení trilogie! Kdyby na začátku a na konci snímku nebyly akční sekvence, tak se jednalo o velmi temné psychologické drama, což by asi nikdo zrovna u "Planety opic" nečekal. Efekty jsou opravdu neuvěřitelné - většina opic jsou lidštější než herci lidských charakterů:-). Reevesovi tleskám, tohle se povedlo! Úžásná atmosférická hudba od Giacchina - 5 hvězd! Lepší než Úsvit, ale Zrození a samozřejmě klasiku z roku 1968 to netrumflo. ()

Flego

Novodobé opice sa definitívne zapísali ako jedny z mojich najlepších filmových sérií. Vojna síce neponúka presne čo by sme od názvu očakávali, epické vojnové scény skor absentujú, doraz je kladený na individuálnu záležitosť. Áno, Caesar vedie svoju súkromnú vojnu a vedie ju silne emotívne. Síce balansuje na hrane zodpovednosti za svoju tlupu a osobnou pomstou, tento boj je nerovný aj vďaka prebudeným démonom v jeho duši. Takto sa stáva tretie pokraćovanie veľmi silnou a pocitovou jazdou. Po technickej stránke je film dokonalý, masky opíc a mimika ich tvárí sú absolútnou prehliadkou súčasnych trikov. Hoci sú všetky zložky snímku vyvážené, nedá mi nespomenúť grandióznu hudbu, ten soundtrack je proste boží. ()

rikitiki

Šimpanzí Mojžíš vede svůj opolid do Zaslíbené země a my ještě jednou zjistíme, proč je lidi tak naštvali a proč byly později opičky ošklivé na nebohého Charltona Hestona. Slušná válka lidí a opic, dobře předvedené charaktery. ()

BMW12

Tohle je nejhorší díl z celé trilogie. Čekal jsem válku o planetu opic, ale válka se konala tak 5 minut a zbytek filmu je o putování Caesara za pomstou. Jako příběh není úplně špatný, ale když to má být vyvrcholení trilogie, tak čekáte něco epického. Tady ten film je nehorázně natažený, přitom to vůbec nebylo potřeba. Také některé scény mi přišly nelogické, např. jak si ta malá holka v klidu nakráčela do tábora a vůbec nikdo si toho nevšiml. Nebo jak ten voják šel sám do klece s několika desítkami opic a oni pak nenapádně utekly, to se mi nechce věřit. Nakonec se ani nedozvíme, jestli lidé žijí nebo nežijí. No představoval jsem si to jinak. ()

Jinny

Trilogie Matta Reevese je pro mě naplněním toho, jak se s původní slavnou látkou má pracovat a jak ji správně rozvádět. Zaprášené téma a Burtonovým špatným pokusem zkompromitovaný filmový svět vzal, podíval se na něj pod trochu jiným úhlem a dal mu moderní kabát. Zkrátka skvělá práce ohledně worldbuildingu. Třetí film je určitě lepší než ten druhý, přestože k němu má atmosférou samozřejmě blíž než k úvodní části trilogie. Oproti druhému filmu jsou tu naštěstí i humorné chvíle odlehčující všechno to střílení a krev na sněhu. Co se týče technického zvládnutí, nemám vlastně co vytknout. Caesar je skvělý a hlas Andyho Serkise mu dodává potřebnou autoritu. Co je ale důležitější, to je fakt, že film myšlenkově drží pohromadě. Příběhový oblouk plukovníka McCullougha, osud lidí (tedy to, kam směřuje) a předhození tématu, nakolik ztráta intelektu znamená ztrátu lidskosti. Na letní spektákl je tenhle film pochmurný, ale o to je zajímavější. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)