Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

brasek

Na konci by som aj plakal, keby film nebol rasistický. Snímok je opičia road movie s pokusom hrať na city diváka a absolútne postráda myšlienku o nejakej vojne. Myslím si, že táto trilógia okolo Planet of the Apes nateraz je dostačujúca a filmári by si mali na niekoľko desiatok rokov oddýchnuť. ()

veverysiak

Tu netreba veľa rozprávať, bezpochyby výnimočný film, myslel som si, že to bude poriadna hobľovačka, a pritom je to všetko inak, mali by sme to detailne odsledovať viackrát, lebo je tam plná studňa pravdy o tom, ako sa zo zvierat stávajú ľudia a z ľudí zvieratá, takže 95%. ()

Grázl83

Rezie kvalitni, bavila me i hudba. Hodnoceni ubira pretazena delka filmu. Rozjezd vyborny, v pulce se tempo zastavi aby na konci nasledovala akce s typickymi nesmysli - nadrze s benzinem postaveny u opevneni, vojaci se netrefi do bezici opice s granatem atd. ()

rigby

Mohl bych zopakovat komentář ke dvěma předchozím filmům této série o tom, že se jedná o výborně natočený akční film pro široké masy diváků. Stále je na co se dívat, neustále se něco děje. Efekty jsou dokonalé, divák ani chvíli nepochybuje, že se dívá na skutečné opice. Možná příliš jednoduše přímočaré, ale funguje. Ačkoli jsem kritizoval druhý díl za to, že se v něm vlastně jen pořád bojuje, tak toto pokračování sice nese v názvu slovo válka, ale jedná se spíše o klidnější, rozvláčnější vypravování. Možná chvílemi až moc pomalé. Ale pořád je to kvalitní zábava. 3+ ()

jojto

Pekne zmáknuté. Trochu dlhá stopáž, dej sa síce často zadrháva, asi si niekto myslí, že opice sú neviditeľné, no celkovo nadštandard. Slušne naviazané na prvé diely. Akčné, drsné, citlivé. ()

Cvachetka

Obrovské překvapení. Žádná válka. Spíše příběh smutného Caesara. Upřímně, té bolesti už na něj bylo za ty tři filmy dost. K tomu pěkna padnoucí hudba a jednoduše skvělá Amiah. ()

Thailon

Nerozumiem. 10000 nasobna presila ludi a 1000 opic schovanycg v jednom lese. A vazny problem. A zaverecna nekonecna bitka armady proti rote? ()

Jack_F. odpad!

HAHA..u téhle perly já nepřidal komentář..to napravíme! Sice už to nebude to čerstvé zvracení, jako když sem vycházel z opičího sálu nasrán, že jsem byl doslova okraden, protože jsem za tuhle píčovinu vysolil 170 židokorun a ještě jsem si koupil Mekáč(jo žido popkorn a žido kolu sponzorovat nebudu).Sakra, teď jen, kde začít..prozradit hned, že konec je kolosální píčovina, nebo že ten průběh vás možná vydrtí u koulí ještě víc...no pojdmě se na to podívat od začátku. Máme tu opice versus lidská hrozně drsná jednotka...to proč je tak retardovaná a drsná se dozvíme na konci, ale přece jen byli trapní tak jako tak. Pak více méně nastává honba za odplatou, která se mění v němé konverzační drama...ano do prdele, čtete správně...prostě rozhovor typu uhahaa haahahah(citoslovce pro opičí ječení) a mezi tím občas proloženo monologem Caesara, který jediný umí mluvit. Pak se tu dokonce objeví opičí verze Rainmana, kterého bych nejraději odpravil jedem na krysy...a pak bych se jen smál jeho křečím. No a celá táhle slátanina dospěje po několika hodinách ke svému tupému konci...kde dojde na bitku mezi lidmi...a lidmi...no a ti svrhnou lavinu a tak DÁMY A PÁNOVÉ zanikne veškerý LIDSKÝ život na zemi..není to geniální? NE to do prdele sakra kurva fix není. ()

BoKo_CzT

Prvoplánový a extrémne priamočiary scenár, ktorému chýba komplexnejšia zápletka. Povedzme, ze ide o takú rozprávku pre starších, alebo aj niektorých veľkých chlapcov. Hold však vzdávam animátorom, ktorých práca je skutočne prvotriedna. Trochu im to však kazí koncepcia mimiky, gestikulácie a pohybu opíc. A tak je ich vzájomná interakcia trochu naivná a v konečnom dôsledku dostávame tvora, ktorý nie je "ani koza ani cap". To je však iba malá výtka voči inak skutočne prvotriednej práci "chlapcov od počítačov". Z čoho mohli tvorcovia vyťažiť najviac, mohli byť silné emócie. Koniec koncov sa o to počas celej prepálenej stopáže intenzívne pokúšali. K tomu aby to fungovalo by však bolo treba posilniť vykreslenie psychológie jednotlivých "opičiakov" a celkovo venovať viac priestoru slovu a menej akcii. Snáď nabudúce. Remeselne skvelo zvládnutý film, ktorého slabou stránkou však je "horúcou ihlou šitý" scenár o večnom boji dobra so zlom. ()

moriero

U téhle trilogie jsem hodnotil sestupně: od čtyřhvězdičkové jedničky po tuhle dvouhvězdičkovou záležitost. Já jim to "vyhynutí" lidstva prostě nevěřil. Originál ze šedesátek byl v tomto zkrátka přesvědčivější. Celý snímek byl tak za tři hvězdy, ale lidi - to finále...to finále. Epic-final-fight: lidi se mydlí...s lidma! Proboha proč? A pak všechny vtipně smete lavina. To už jsem se smál nahlas. Ale neoficiální tajnou hvězdičku dávám za novou němou Novu. Holka sice protivná, ale ta myšlenka byla geniální. ()

Ace.A.T.L.

Kouzlo atmosféry POST APO, co přinesl Úsvit, je sice pořád tady, ale už to člověka tak nechytá. Úsvit byl akčnější a tvrdší. Tady je zase více o poznání postav. Efekty jsou dál a dál a člověk už zapomíná, že se dívá na CGI a ne na reálný zvířata. O to víc je ten zážitek silnější. Jen díky tomu, že to je takový uduseněší(na to, že je to finále), dávám silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

hlava81

Za mě dobrý. Temné, napínavé a emocemi nabité drama. Válka tady opravdu není myšlena jako válka, kde by všechno vybuchovalo, střílelo se hlava nehlava, ale vůbec mi to nevadilo. Detaily opic jsou neskutečné, animace taktéž. Často zůstává pusa otevřená. Příběh mohl být napsán lépe - je to bohužel velmi čitelné a předvídatelné a vcelku nic moc nepřekvapí, ale i přesto jsem se u filmu bavil a uběhlo to opravdu rychle. Závěr filmu je opravdu úsměvný a šlo by si s tím vyhrát více, ale bohužel. Asi nezbyly peníze v rozpočtu nebo už to chtěl mít scénárista za sebou :) Ale i tak stále slušných 75% ()

Tuty

Čekal jsem víc, ale pod 4 nejdu, válka je důsledkem několika nedorozumění lidského a opičího faktoru a nenabízí z tohoto pohledu žádný posun oproti minulému filmu, přesto je to dávkováno s takovým citem, že filmu odpouštím i to, že nakonec ani žádnou tu válku neuvidíme. Jinak za mě nesou opice pořád digitální feeling a podle mě nad masky a kostýmy pořád není. ()

PatrikP4

Nevidím rozdíl mezi Válkou a Úsvitem... Je pravda že sem se možná více zažral do děj, bylo to zajímavé... U jiného filmu bych si říkal co to jako je? Ale tady mi to překvapivě nevadilo...Co říct? Doufejme že to byl poslední díl, protože si myslím že každej další už prostě nebude takovej... ()

RomaS

Ikdyž název může svádět v akční podívanou, opak je pravdou. Oproti předchozímu dílu se jedná o poklidnou až přemýšlivou jízdu se zkratkovitým koncem. Lidé zde v podstatě vůbec nemuseli být. Jednak se všichni chovali jako sebezničující pitomci a v druhém případě je digitální opice dokázaly hravě přehrát. Smekám klobouk před animátory jak úžasně dokázali vtisknout opičákům emoce. ()

Saroman

Děj se dal v mnoha případech lehce předpovědět, scény nebyly tak ¨zazděný¨, že by to rozuzlení bylo až takové překvapení. Armáda tlustých plešounů a ženských vypadala dost levně a nepůsobila ani trochu, že by z toho měl být respekt. Když to ale shrnu, tak příběh nebyl špatný a příroda pěkná. Pěkný film na večer, jako pokračování k předchozím dvěma dílům si myslím, že vcelku úspěšné. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)