Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

Ombak▼Penari

Pět hvězd u třetího dílu dávám především za celou sérii. Jedna z nejlepších a nejvyrovnanějších scifi sérií, která kdy byla natočena. Je třeba jí vidět celou a celou i hodnotit. ()

Rathalos

A mame tu zaverecnu cast trilogie o opici menom Caesar,obaval som sa podla komentarov,ze sa budem nudit,no nebolo to tak,citlive,emotivne,smutne,krasne a empaticke dielko,ktore vas prinuti sa zamysliet nad zivotom,posledna polhodina bola velkolepa a dojala ma,skvela zalezitost...:-) ()

GOREGASM

Waaaaaau. Matt Reeves zraje s každým svým dalším filmem. War of the Planet of the Apes opět ukazuje, že psychologická hloubka, v tomto případě válka, není cizí ani několikasetmilionovým blockbusterům. Ale to neznamená, že by třetí novodobé opice nebyly pastvou pro oči. Zpracování opic je zase o něco blíže dokonalosti a jak už to v podobných případech bývá, CGI opice zastiňují i lidské herce. To ovšem neplatí o Woodym Harrelsonovi, který fantasticky zvládá nepřehrávat, jakkoliv k tomu jeho role vybízela a naopak dotlačí konfrontaci mezi ním a Ceasarem na pomyslný Everest. Snímek velmi promyšleně podbízí řadu existenciálních myšlenek právě na půdorysu tohoto osobního konfliktu a právě pochopitelné motivace obou stran jsou hnacím motorem celého filmu. Precizně vygradovaná koncovka potom jen dotváří dokonalý zážitek, který jsem nečekal. 100% ()

Rockerman

Po Zrození planety opic z roku 2011 je "Válka" jednoznačně nejlepší film s "Opičí problematikou", od chvíle, kdy Charlton Heston se svou přítelkyní objeví torzo Sochy svobody a pochopí tak, kde je a co se tu odehrálo. A že těch verzí je už požehnaně. Docela akční, dobrodružné a pěkně vygradované. To lze říci na stranu kladů filmu. O vizuálních efektech jde napsat jen to, že jsou naprosto dokonalé. Kdybychom v tom lágru zaměnili opice za Židy a americké vojáky za německé (nacistické), tak bychom dostali jakýkoliv film o koncentračním táboře za druhé světové války. Stejné praktiky. Velmi dobré! ()

MikeeTheory

Vydařené završení celé triologie. Ano, na zadek si z něho nesednete, ale v celkovém dojmu jde o dost slušnou a hlavně sugestivní záležitost. Strašně se mi líbila atmosféra, kterou z velké části tvořil soundtrack z pera mr. Giacchina (podle mě nejlepší ze všech tří dilů), a vykreslení vztahů mezi hlavními postavami. Žádný mistrovství světa ve scénáři se nekoná, své mouchy to má (a není jich málo), ale když vás pocity pohltí, není co řešit. Za mě dobrý! ()

Folky

Nechápu, jak mohl Reeves po mizerném Úsvitu, dát dohromady tak dobrý film. Tentokrát žádná nezáživná nuda, místo toho temná atmosféra a propracované postavy. Místo digibordelu pomalá chůze zasněženou krajinou, podbarvená výbornou hudbou. Nevím jak to dokázal, ale nebýt těch pár hluchých míst a Harrelsonových slunečních brýlích za každého počasí, dal bych pět hvězdiček. Ale kdo ví, možná po druhém zhlédnutí. ()

helloween93

Neskutečně hloupé zakončení příběhu, které nejen že nezodpoví hlavní otázky - kolik žije společenství lidí a kolik opic, ale ještě hrozně hloupě favorizuje opice a Caesara, který je téměř nezranitelný, probíhá výbuchy a nikdo jej netrefí a když už je jasné, že by opice NIKDY, opakuji NIKDY lidskou armádu ze severu neporazily, protože nemají žádný equip, tak lidi smete lavina, před kterou všechny opice utečou, i když by to nestihly. A nad takovouhle hloupostí se tu většina hodnotitelů rozplývá. Proč asi film zaznamenal takový tržební drop v kinech oproti dvojce a způsobil Foxu kasovní zklamání léta 2017? Protože po dvojce přišlo diváků mnohem méně. Ač jde o “War”, válčí se tu asi 10 min z celého filmu a tvůrci od jedničky úplně ignorují zasazení příběhu do širšího kontextu. Divák se tedy dozví jen o nové infekci, která způsobuje, že lidé oněmí, ale dále se potom tato dějová linka neřeší. Pro mě je tato série po nádherné jedničce velké zklamání. 2* ()

massdonfel

Bohužel se tady neubráním menšímu porovnání s dvěmi předchozími filmy. A tento film je bohuže o poznání horší. velké + dávám za easter eggs z původních filmu 7/10 ()

Olík

„To byla naše planeta, vy opice“. Tahle opí sága není tak úplně mým šálkem banánů. Viděl Charltona Hestona i Marka Wahlberga, ale Zrození i Úsvit mne zatím minuly a válčit s lidmi jsem začal tak nějak náhodou. No a co dodat? Opice sem, opice tam….řekl bych, že se Matt Reeves snaží probudit tu opici v nás. Protože víc, než jakýkoliv děj vedou záběry na hlavního primáta, kterak presentuje svojí škálu výrazů. Pak ještě zahrajeme na city pomocí tématu „rodina“ a kdo čeká závěrečnou epickou řežbu, která jednou pro vždy rozhodne, tak ten si taky může nechat zdát. Špatné to určitě nebylo, ale příště si raději zajedu do Olomouce omrknout klece v ZOO. ()

Killingjoke

Jednoznačně nejlepší díl, nejzajímavější trilogie od Temného rytíře! Ač jsem mohl dle ukázek očekávat zcela jiný snímek, v kině tomu bylo naopak, což mi ale vůbec nevadí. Válka o planetu opic je spíše komorním snímkem, než šílenou akčně-válečnou jízdou od začátku do konce. Více než na akci je kladen důraz na postavy, jejich motivy a samotný příběh. Mezi blockbustery letos jasná špička spolu s Loganem. Animace opic prostě nemá chybu, nevybavím si žádný jiný snímek, kde by digitálně upravené postavy vypadaly takto skutečně. Za lidské role samozřejmě perfektně minimalistický Woody Harrelson, jenž je na jednu stranu docela psychouš, na druhou stranu však i jeho motivy svým způsobem dokážu pochopit. Takže, ač je snímek koncipován spíše tak, abychom fandili opicím, trošku jsem držel palce i Woodymu. Když se tak nad dějem zamyslím, nemůžu si pomoct, ale vidím tam obrovskou inspiraci Mojžíšovým exodem z Egypta. Nevím jestli je to přiznaná inspirace, či už o tom někdo psal, ale prostě to tam je. Které pasáže přesně zde psát nebudu, byl by to pro některé velký spoiler. Film je tedy hodně potěšil, jsem rád že jsem na něj zašel do kina a jsem teď jen zvědavý co Matt Reeves předvede s mým milovaným Batmanem, snad to taky klapne... ()

Kingjiri

V minulejch dílech scházelo víc emocí, kterejch je teď hlavně díky spoustu prostoru pro hlavní postavy vrchovatě. Po skromnu je zase naopak akce, což jsem dle recenzí očekával, ale upřímně jsem doufal aspoň v pořádnou bitvu "opice vs. lidi" na závěr. Jenže finále se v oblasti akce omezí na "pasivní" zúčtování se záporákem (v tomhle směru asi největší zklamání) a pár efektních výbuchů. Jinak však musim ocenit odvahu tvůrců, vyjít s takhle "jinym" blockbusterem v podobě lehce dobrodružnýho postapokalyptickýho scifi dramatu. Za což společně s emotivnim finále přihazuju čtvrtou hodně slabou hvězdu, i když delší stopáž v kombinaci s pomalym tempem vyprávění přináší pár nudnějších pasáží a nedojde ani na žádnou pořádnou / epickou akční scénu. ()

PEZ

Prekvapenie roka. Kto by bol čakal, že tretia časť nových opíc bude najlepšia a skvelo fungujúca aj ako samostatný film? Predchádzajúce dva diely boli ok (najmä jednotka sa podarila), no až teraz príbeh vyústil do takmer biblických rozmerov. Neuveriteľná odvaha režiséra a aj štúdia natočiť v podstate komornú drámu. Áno, má to asi dve bojové/vojnové scény a aj tie vyzerajú cool, ale o tie tu vôbec nejde. Skvelý Caesar, po rokoch naozaj úžasný Woody Harrelsom (ako za starých čias), vynikajúca postava Novy (mladučká, no dobre hrajúca Amiah Miller), vtipná a vydarená postava "Bad Ape" (voiceover Steve Zahn!) a k tomu asi najlepšia hudba Michaela Giacchina odkedy zložil vymakaný soundtrack pre Lost. Film má takmer dve a pol hodiny, no nenudil som sa ani minútu. Matt Reeves prekročil svoj tieň a po Cloverfield to znova dokázal. Ja mu tlieskam. 9/10 ()

Ivo

Srdcebolně existenciální dráma o cestě opic ke spáse sebe sáma. A k tomu ještě jedna malá opička co vypadala jak supr cool holčička. Jen lidi byli zlí a bubu, až lavina zavřela jim hubu. Celkově útrpně dojemné, výbušné a sladce průjemné ... (Tolik tedy ze vznešené oponské poezie ...jo - a uvádět v titulcích termín pro přeběhnuvší opici jako "pičák" je vskutku kreativní a neotřelé .. celkově to ale byla dost ubíjející opičovina, zejména tedy proti prvnímu skvělému dílu) ()

Torpid

Blockbuster s velmi sympatickou snahou o oslovení dospělého diváka. Po technické stránce ohromující. Avšak taky nesmyslně dlouhé, plné citací, které v takto nastaveném filmu vyznívají trapně a povrchně. 30 minut sem byl ohromenej trikovou stránkou , pak jsem si zvyknul a začal se nudit. Viděno jen do poloviny. ()

Dm1tr1j odpad!

Skutočná sračka....nuda a WTF kto sa kurva má vyznať či je opica alebo opiča v zábere? pre človeka úplne nezmyselné pokusy o zobrazenie citových spojení. Hrozná bieda. Výbuch nádrže čo tam 10 minut vytekala bol tak presný, že zničil akurát obrannú hradbu. To opica aj režírovala a písala scenár...lavína naozaj? ()

siloalampa

Kto má rád tieto príbehy z opičinca, nemal by byť veľmi sklamaný, ale ani nijak extra nadšený. Dosť podobné druhej časti, chcelo by to ortodoxne diametrálny zvrat a posun niekde smerom k zmysluplnejšiemu deju. ()

FanKalEl

Tak pre mňa menej uspokojivé finále s viac citovejším poňatím než akciou. Problém bola rozťahaná prvá polovica filmu. Film by som skôr nazval Púť cez planétu opíc. Celkovo ale je to slušný nadpriemer, ktorý zabodne o diváka sem tam i emotívne. (75%) ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)