Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (Cinemart SK)

Jizni Tlapa

Opičí a humanoosoby, děste se a nemyslete si, že vás návštěva tohohle chlupatého snímku přivede do transu z výjimečného zážitku! Ono je to totiž celé ukňourané, klišovité a vůbec utahané. Po úvodní akční sekvenci jsem chtěl další akci, další stylovku a další příběhovou gradaci! Nic dalšího nepřišlo a tak se slituju jako Caesárek a dám alespoň tři za skvělý vizuál, hudbu a Harrelsona, který je fakt hustej jako obvykle! Jinak je to ale trapas a ukázka režisérské rozpolcenosti! (Začít na vážno, hodinu masírovat diváka dramatem a pak přehodit výhybku na kolej komedie nepovažuji za umění) ()

ivan_drago

Málokdy už se mi při sledovaní filmu stane, že jsem ohromen... tady jsem byl... naprosto zapomenete, že ty opice jsou digitální, ony tam prostě jsou, hrají, účinkují atd... každý pohled, každé povytažené obočí či úšklebek dokonale sedí a připívají k tomu, že nemusíte přemýšlet, zdali to je reálné či nikoliv... ono to prostě je tečka. Film není tak ani o válce ale o pomstě a aby bylo komu se mstít, tak tu máme plukovníka Kurtze, éééé, tedy plukovníka McCullougha, který brání velmi svérázným způsobem tu svojí pravdu, tak jako každý správný despota a tyran... srovnání s Apokalypsou F.F. Coppoly není ani náhodné, ani zavádějící, tam si prostě vzal inspiraci... Místy je to možná rozvleklé a film lehce ztrácí na tempu... Ale tohle je FILM... precizní, s jasnou vizí každé jednotlivé postavy, která, ať už svou minutáží na plátně velkou či malou, posouvá kvalitu filmu velmi vysoko... ()

Lachtaan

Tak tohle byl totální masakr! Válka o planetu opic přepisuje roznesené pravidlo, že čím více sequelů, tím je série méně kvalitní. Tento megalomanský opus přinesl neskutečně gradující závěr jedné nádherné trilogie. Zpočátku jsem byl skeptický vůči dalšímu dobrodružnému snímku, kde se hlavním hrdinům dostává na krk opuštěné dítě, zde ale role malé holčičky vůbec nebyla na škodu, ba byla dokonce i podstatná. Jinak nemohu zhola nic vytknout. Jen prohlásit fakt, že tenhle snímek mohu už pouhých pár chvil po zhlédnutí řadit mezi ty vůbec nejimpozantnější sci-fi filmy. Skvělá práce! ()

viperDavid

Super zpracování, ale trochu nuda. Bezva výprava a mělo to i náboj, ale prostě to postrádalo takové to napjetí. Možná proto jsem film dokoukal až na potřetí. Asi stojí za vidění, pořád je to lepší než leckterá jakoby ačka. ()

Mrkvič

Kdybych celý film nesledoval skoro jen digitální opice, byla by to pecka. Agresivní primáti ve mě ale nedokáží vzbudit naplno to, co měly tvůrci v úmyslu. A to ani, když občas použili trapně jednoduché nástroje, jako když si holčička vyměňovala s opičákem kytku. Ale jinak povedený závěr Ceasarova třídílného dobrodružství, které je ze všech třech dílů asi nejméně akční, takže jsem to moc na domácím kinu nerozjel. ()

Johnny.ARN odpad!

Vizuálne efekty? Kde? Kedy? Nevidel som asi ani jednu planétu opíc a myslím, že dobrovolne si ani žiadnu ďalšiu nepozrem, pokial zase nebude nominovaná. ODPAD! ()

Ryuuhei

Ano, je to pořád takový ten biják, kde je všechno nalinkované, lehce předvídatelné a některé motivy zavání trochou hlouposti. Ale jako uzavírka trilogie skvělé. Zejména si neodpustím pochvalu na účet propojení s kultovním „sequelem“, kdy se zde doplňuje a dovysvětluje vše potřebné. Jinak napínavé, působivé. Nezklamalo ani v nejmenším. 90% ()

elanius

(115/2017) / Film ma viac zasiahol filmársky ako emocionálne. Je ale skvelé, keď sa v prípade letného blockbusteru hodnotí v rámci toho najlepšieho. A Woody bol skvelý! (8/10) ()

dysko

Na to, co úžasně rozjel před šesti lety Rupert Wyatt se Zrozením, dokázal Matt Reeves skvěle navázat s Úsvitem a sám nyní dovedl opičí trilogii do "vítězného" konce s Válkou (název je ale dost zavádějící). Opravdu se dle mě jedná nejosobitější a stylisticky nejvypiplanější trilogii od Dark Knight Trilogy. Jestli někdo měl minulému dílu za zlé upozadění lidských charakterů na úkor opičáků, tak tady jde Reeves ještě dál. Vymírající lidstvo zde zastupuje jen málo postav, z nichž kromě malé holčičky Novy jsou všechny za záporáky, zasluhující si svůj nešťastný osud, což úžasně vyvrcholí v samotném finále snímku. Caesar a jeho opice si tudíž kradou všechny divákovy sympatie pro sebe a při detailních záběrech jejich tváří (a že je jich opravdu hodně) vyjadřujících skutečné emoce, se musí uznat, že technologie od Úsvitu zase o dost pokročila. Několik humorných momentů se sice najde, ale jinak se jedná o opravdu depresivní a pomalou podívanou, která, jak jsem již napsal výše, skvěle vygraduje ke (šťastnému?) konci. Bravo !!! PS.: Žádná další pokračování (nebo dokonce remake klasiky z roku 1968) nejsou podle mě nutná, ba dokonce zbytečná. V nejlepším by se mělo přestat a pro Planetu opic to platí dvojnásob. ()

venison

Staré "Planety opic" mi nikdy nepřirostly k srdci.. Na můj vkus byly příliš přepolitizované.. Nové zpracování a především udatný šimpanz Caesar si mne získali.. "Válka o planetu opic" je zralým postapokalyptickým filmem zaměřeným na sílu rodiny a sílu společenství.. Nejde o samou podstatu války (i když bitevní a zajatecké scény byly famózní), ale důraz je spíše kladen na hodnoty.. Skvělým vypravěčským umem odkrývá problémy soudobé civilizace a nastavuje zrcadlo jedinci.. Nikdy bych neřekla, že ve spojení se snímkem "Válka o planetu opic" použiji slova křehké a láskyplné.. Matt Reeves dokázal nenásilnou formou přiblížit, že nic není černo-bílé, ale skvěle zachytil všechny odstíny šedi.. Velmi silné a nostalgické dílo.. A jako třešnička na dortu Woody Harrelson :-) ()

Phietros

Poslední díl opičí trilogie za mnou a i když nejslabší díl, tak za to plný emocí! Akce je hned ze začátku, pak se to celkem příjemně vleče a další akce až ke konci. Dva roky po událostech předešlého dílu, je opičí kmen schován v lesích a čelí útokum lidi. Je zde opět hodně utrpení pro opice a hlavně samotného Caesara, který přijde částečně o rodinu a vydává se pomstít generálovi, který mu vzal syna a družku. Tím že opustil svojí tlupu udělal ale velikou chybu, jelikož když najde armádu, najde zajaté právě je! Hodně se tu zjevuje v myšlenkách Caesara z minulého dílu Kogo, kterému se začíná svou povahou po pomstě podobat! Na konci se ale s chytrým Caesarem loučíme, když umírá po zásahu šípu. 70% ()

MikyAff

Ach bože ta vizualizace. Opice byly neskutečný! I když teda skoro všechny stejný a ztrácela jsem se v tom kdo je kdo, ale i tak. Páni. Woody Harrelson se mi v roli tvrďáka moc nelíbí, mám ho raději v těch komediálních verzích, ale i tak to zahrál skvěle. Bylo těžký odolat tomu nesnášet ho. Jakožto završení éry pro mě velká spokojenost. ()

oveckaoa

¨Tahle nová trilogie mě nějak nebere zlaté starší verze. Po úvodní scéně jde všechno o kopru a pokud čekáte nějaké bitvy proti tomu generálovi nedočkáte se. Ono totiž ta postava je absolutně zbytečná a kdyby tam nebyl nic se nestane. O Cézarovi se dá říct to samé na nějakého vůdce to nevypadá spíše je člověkovi líto,že tomu chudáčkovi ubližují. Jinak celý film je zhruba o tom, že 4 opice a 1 holka jdou krajinou (asi došel rozpočet nebo šel do digitálních opic a muselo se šetřit) z místa A (jejich domov) do místa B (pevnost generála) tam je zajmou do jako by koncentráku,ale oni utečou a to je celé. Jinak nejvtipnější scéna je na konci kdy proti sobě bojují 2 skupiny lidí jedna z nich vyhraje a zahlédne Cézara chce ho zabít a spadne na ně z ničeho nic lavina a zabije je všechny opice jelikož umí lozit na stromy přežijou to je těžké WTF. ()

Yoshimitsu

Trochu mýlka v nadpisu,ne? Válka? Válku si představuji jinak hlavně o dost delší a né jen cca 10 min a zbytek jen zdlouhavé tlachání. To v těch předešlých dílech bylo více válčení než tady a jmenovali se jinak. Každopádně tam bylo hezký znázorněné otročení opičáku, kteří makali, jak černí a podřizovali se lidem. I když tohle byl nejdelší a za mě nejslabší díl, tak se mi to líbilo. Dávám 60% ()

Bobik9

První díl nové série byl prostě famózní, druhý pro mě byl proto celkem dost zklamáním, ale trojka se zase přiblížila Zrození Planety opic. Skvělá podívaná, skvělý filmový zážitek. O vizuální stránce se nedá mluvit, to je prostě bomba. Hudba je taky skvělá. Příběh je tentokrát hodně emočně založený, a trochu mi tam vadila jistá debilita v chování postav v situacích, které mohly být vyřešeny jednoznačně v prospěch té dané postavy, ale několikrát udělali jedinečnou blbost. Ale to se dá určitě odpustit. Matt Reeves ukázal, že opravdu umí. Bylo tam několik scén, kdy jsem se vyloženě přistihl, že jen čumím a totálně nevnímám nic jiného. Woody naprosto výborný, jako prakticky vždycky a navíc mě hrozně bavila opička Steva Zahna. Moc doufám v další pokračování, protože tenhle restart legendární ságy má opravdu, co nabídnout. Super film! ()

Pavlínka9

Za mě tedy zklamání. Nejen proto, že první dva filmy mě ohromily a dostali, ale taky hlavně proto, že to bylo až neskutečně dlouhé, patetické, hodně na city, nemám ráda přemíru okecávaček a prostě mi to nějak nesedlo. 96% filmu je boj - a já nejsem zrovna fanynka "válečných" filmů. Prostě ok - efekty super, zpomalené scény stály za to - když už tam byly - tak to bylo oprávněné, ale jelikož nejsem zastáncem dalších a dalších pokračování - trošku si myslím, že další "díl" už vidět chtít nebudu. ()

J*E*A*N*N*E

Slušné zakončení této trilogie. Na začátku jsem se nadechla a jak film plynul a tolik toho nabízel, vydechla jsem až na konci. Film utíká neskutečným tempem a i když je druhá polovina trošku vleklá, film neztrácí na své kvalitě. Vynikající výkony všech zúčastněných herců, dokonalé přírodní prostředí a za poslední roky nejlepší a nejzáživnější letní blockbuster. Film mě vtáhl do děje hned po pár úvodních minutách. Vřele doporučuji, moc dobré. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)