Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

salalala

Těžce nostalgická záležitost, která fanoušky Rockyho ságy musí zákonitě dojmout. Coogler nepřichází s ničím objevným a spoléhá se na přímočarý a předvídatelný příběh plný klišé, který zdánlivě nemá co nabídnout, neboť podobných je do roka několik. Jenže je tu faktor Rockyho, který film povyšuje na trochu jinou úroveň. Coogler dobře ví, že zbytečnou melancholií a působením na city by si asi srdce většiny diváků nezískal, proto po celou dobu velmi citlivě pracuje s nostalgií a emocemi, což je ke konci hodně působivé. Na postavě starého Rockyho si ti, kteří na něm vyrůstali, nebo mu prostě nějak fandili, uvědomí, jak je čas pomíjívý, nemilosrdný a že od určitého věku člověka nic moc zajímavého nečeká a v podstatě už jen čeká na konec. Stallone tu navíc podává ryze upřímný výkon, na kterém je vidět, jak moc svou srdcovou postavu miluje a přál bych mu nějaké to ocenění. I to nejlacinější moudro dokáže skvěle prodat tak, že zní vznešeně a nenuceně a nikdy nemáme pocit, že by byl Rocky vyčpělý nebo přemoudřelý. Michael B. Jordan je mu vynikajícím spoluhráčem, oba se skvěle doplňují a Johnson/Creed je v jeho podání veliký sympaťák, jemuž odpustíme leccos. Obsazení je vůbec silnou stránkou filmu, protože tu není nikdo, kdo by hrál vysloveně špatně, i neznámý Tony Bellew je jako drsný a jednodušší britský boxer výborný. Coogler vše doplňuje nápaditými střihy, neopakovatelnou atmosférou Philadelphie a především fantasticky nasnímanými boxerskými zápasy, kterých není překvapivě tolik, ale všechny jsou strhující, fyzické, drsné a chvílemi bolí i diváka, což je v tomto případě jedině dobře. Vyčetl bych mu pouze malinko přetaženou stopáž, kde je pár hluchých míst a občas zbytečně pomalé tempo. Ve výsledku je ale Creed nejnostalgičtější podívaná roku 2015 a zároveň jeho největším překvapením. 75% ()

Duotone28

Keď nám Sly v 2006 naservíroval Rocky Balbou, bol som viac než šťastný, že sága pokračuje. Ale zároveň som si uvedomoval, že týmto to aj celé skončí, a o italskom žrebcovi už viac počuť nebudeme. Omyl, celé to tu je spať, a opäť v najlepšej forme! Fandovia série si tam nájdu toľko odkazov, že bez zaváhania to označia ako plnohodnotné pokračovanie, zo všetkým čo k tomu patrí. Tak isto netreba zabudnúť na kameru, bola skvelá, hlavne záverečná scéna natočená na one_shot! Pre mňa bez zaváhania, fullka:)! Nazdar ()

Lucjen

Nakoniec to vôbec nebolo také zlé. Čas ubieha celkom rýchlo, minimum hluchých pasáží... Michael B. Jordan je veľmi schopný herec. Rockyho už známe myšlienky a výroky sa nedajú opočúvať, v tomto snímku azda pôsobili ešte úprimnejšie než v predošlých a Zlatý glóbus má zaslúžene. Film má však jeden veľký nedostatok. To, načo všetci čakáme celú dobu - záverečný zápas - je veľa vecí ale rozhodne nie nezabudnuteľný. A neodpustím si poznamenať - skúste si Creed predstaviť bez Rockyho. Beznádejné, však? ()

dom156

Filmy s boxerskou tématikou jsem viděl docela mnoho, takže dějové linky člověk zná a nic ho nepřekvapí. Jinak se mi film hodně líbil. Hlavně postavy, s kterými jsem mohl sympatizovat. Ono také kdo by nesympatizoval s Rockym. Také jednotlivé scény a dialogy měli hlavu a patu. Jen jednu věc bych vytknul a to možná zbytečnou délku, kdyby to bylo o 15 minut kratší neuškodilo by to. Jsou lepší boxerské filmy, ale i tak nadprůměr a doporučuji. ()

Dont

Michael B. Jordan se s rolí popasoval celkem dobře, podobně jako civilní výkon Stalloneho byl oživením dalšího pokračování příběhu o Rockym. Choreografie boxu jak je u Rockyho dobrým zvykem naprosto přepálená, ale jinak to byl fajn film. :-) ()

PP66

Nic objevného, průměrný film, scénář známý z většiny "bitkařských" filmů, tentokrát tlačený dopředu slavným Rockym, zbytečně dlouhé. Viděno v rámci Tour po Americe. ()

corona

Stará téma v novom šate, snáď aj pre mladšie publikum. Film ma žiaľ už nedokázal ničím zaujať a dávať z nostalgie vysoké hodnotenie len preto, lebo je to starý Rocky a mladý Creed asi nemá význam. ()

Martpod

One step at time. Proboxoval se k těm čtyřem hvězdám pomalu, ale nakonec docela přesvědčivě. Nádhernejm táhlejm záběrům a parádnímu fyzickýmu nášupu ale chyběla k dokonalosti ta oddanost a jistota, se kterou si pro pětihvězdičkový hodnocení došel Warrior. ()

kinderman

Pletu se, nebo v tomhle filmu opravdu tři postavy usnuly před televizí, ve které běžel Skyfall? Pokud nepletu, byl to jeden ze dvou nejpravdivějších okamžiků Creeda. Ten druhý byl samozřejmě: "Okamžitě mi sundejte rukavice, musím na velkou!" Boxerské příběhy (s čestnou výjimkou Zuřícího býka) omílají stále dokola jedno a to samé, ale pouze série s Rockym dokáže rány do hlavy a vše, co s nimi souvisí, prodat divákovi jako cosi mýtického a neuvěřitelná klišé v ní znějí jako ta nejhlubší životní moudra. ()

Fanucci

Vztah hl. protagonistů mohl být o dost víc propracovaný, mohl se déle vyvíjet, bavila by mě větší psychologie za touhou Adonise se vyrovnat otci. A větší prostor pro Stallona, který se zdráhá mu pomoci...který se nechce do profi boxu vracet. Chtělo to prostě lepší scénář, lepší dialogy! A lepšího herce než je Jordan, který vypadá dobře, ale to je tak vše. Jeden výraz, prkno...to je pak těžký. Ach jo, fakt škoda. Mohlo to bejt super. ()

IceQueen

Tak klišovitý a patetický film som už dávno nevidela. Z polovice dialógov sa dá zostaviť frazeologický slovník a tú druhú si človek môže vyšiť na vankúš. A keď sa objaví ten ultimátny, drsný oponent a odhalí svoje maslové telo v trencloch vytiahnutých až po bradavky, škoda mlčať. ()

Huntelaar

Asi už jsem starej a měl bych si zajet do Pelhřimova, protože jak jinak si vysvětlit fakt, že už od začátku jsem viděl tu nitku, za kterou si mě Ryan Coogler vedl, jak stavěl příběh, jak nic neříkající scény v jedné části filmu, měly význam v té další, a dovysvětlovaly motivace postav, tak jsem si na konci zafandil jako už dlouho ne. Zkrátka a jistě, i přes tu očividnou kalkulaci při tvorbě x-tého pokračování Rocky Balboa (nebo právě proto) jsem si k postavám našel svůj vztah a jistě k tomu přispěly i herecké výkony. A Slye bych zas tak neadoroval, i když se mi líbil, protože hrál postavu, která definovala jeho herecké možnosti, a zestárl dost na to, aby byl uvěřitelný v mentorské roli. Musím přiznat, že se těším na pokračování, právě jak se stejným problémem popere Ivan Drago teda vlastně Dolph Lundgren. ()

applause

Na tento film jsem se dostala díky projekci čsfd a jsem za to moc ráda. Ani nevím, co jsem od něj čekala, ale snad, že mě nebude bavit a budu se úplně nudit, ale opak byl pravdou, což mě mile překvapilo, protože filmy o boxu nejsou úplně můj šálek kávy. Nemohu jej sice porovnávat s předchozími díly, protože jsem žádný z nich neviděla, ale za mě tam bylo všechno, co tam mělo být. Film měl zajímavý a poutavý příběh, který byl místy vtipný, ale byly tu i dojemné scény. Také mě dost překvapilo, že se mi líbily scény, kde se boxovalo, protože já obecně bojové scény nemusím, ale tady mě to až dokonce zaujalo, a u závěrečného zápasu jsem byla napjatá, jak kšandy. Za mě 100%. ()

Jigy

Příběh Rockyho, který je dle mého nejlepší Stallonovou postavou, mám nadevše rád. Lidskost vyprávění i velké sportovní sny, epické boxerské souboje a po většinu charakterní postavy pro mě představují dlouhý životní příběh jedné významné filmové osobnosti, který by měl nyní končit. A jedná se o rozlučku velkolepou. Sly odehrál jednu ze svých nejemotivnějších rolí a jeho výkon mě velmi mile zaskočil. Vím, že každá legenda jednou odchází a je třeba zatlačit slzu a jít dál. Obávám se však toho, že žádný nástupce nebude dostatečně silný aby Balbou nahradil. ()

M.i.k.e

mám tyhle sportovní dramata hodně rád ať už jsou jakkoliv průhledná a prakticky se nemění posledních 40 let.Dost sem si tedy sliboval i od tohoto pomylsného předání žezla Rockym nové generaci...výsledkem je ovšem bohužel lehčí zklamání.Sly sice zraje jako víno a i když nejspíš nikdy nezíská za svůj výkon Oscara,tuhle polohu mu prostě nejde nevěřit.Zbytek už ovšem taková sláva není.Co víc,minimálně první hodinu z už tak lehce natažené stopáže to byla pro mě pěkná nuda,kterou jsem vyloženě odzíval a i když se tady snaží všemožně brnkat na nostalgickou strunu,ani zdaleka toho Creed nenabízí tolik jako třeba Grudge Match,nebo poslední oficiální Rocky.Jakoby tu úplně chyběl tah na branku,který podobné filmy většinou nabízí v míře více než hojné.Dokonce...a to je co říct...Creed v mých očích prohrál i s Fuquovým Southpaw a to také nebyla zrovna trefa do černého...60% ()

MartinNDL

Když zavane vůně jídla z dětství, neřešíte objektivní kvality a originalitu receptů, ale o příjemnosti rozhodne míra nostalgie a radost/zlost s tou dobou spojená. A nikdo vás nemusí přesvědčovat, jestli ty buchtičky, koláče a guláše jsou dobré nebo ne. Rok 2015 lze jednoznačně označit po filmové stránce za nostalgický. A vadí to vlastně? ()

Martin741

Rajen Kugler jakozto rejza mi nehovori nic, a film je to dlhy, roztahany a nudny. Ide o nudnu vykopavku Rokyho, ktory uz ma svoje miesto vo filme a podla mna ho netreba uz vytahovat na svetlo sveta. AmenhoTepzial Stallone /Expendables 1.2, Rocky 1976/ zacal na stare kolena prehravat, Michael B. Jordan nepredviedol nic a pozerat sa 133 minut na skakanie svihadlom a boxerskych filmov som videl uz pozehnane 65 % ()

joeybarbaro2

No ja bych řekl , že ten film byl výbornej . Ano je to Rocky 7 , protože Sylvester Stallone zde m víc než hodně prostoru , což je dobře . I když prvních 15 minut bylo jen s Creedem jakmile přišel Rocky na scénu už to jelo . Příběh : 85 % , Obsazení : 100 % , Hudba 75 % , Režie . 99 % , Stallonův výkon : 200 % ................... ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)