Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

rekurseman

Shrnu to velmi rychle první část 1/5, druhá část 3/5 a třetí část 2/5. První část nesmírně nudná, Adonis se snaží najít sám sebe, nikdo mu nerozumí, proto jde za Rockym, kterého nikdy neviděl ať mu pomůže, Rocky jak to tak bývá, po hodinovém přemlouvání ustoupí a Adonis mu začne říkat strejdo. Jak už to tak bývá v Hollywoodu, Adonisova sousedka je černoška, která je opravdu kus a tak to začnou spolu péct (aby to nebylo monotónní, tak trpí vadou sluchu). Adonis "dře", vyzve ho na souboj nějaký nýmand z tělocvičiny, kde kdysi Rocky trénoval. Tento match ho proslaví, proflákne se, že je syn kurevníka Apolla Creeda a Adonis to nemůže vystát-žít z hvězdy svého otce. Do toho Rocky dostane rakovinu (sakra, sakra, sakra, nebylo už dost klasických amerických slaďáků-to, že mě to dojme, neznamená, že je to kvalitní-mě dojme skoro vše). Adonis bojuje se svou negramotností, Rocky s rakem. V poslední části odjede do Anglie, aby se porval s mega tlustým a rosolovitým anglánem, který box viděl tolikrát, asi jako ind hajzlpapír. Poslední část absolutně vybrakovaná z prvního a kvalitního Rockyho...bojuje se až do konce, není vítěze, po šílených directech se zvedají a jako by nic. Nikomu nic nevadí, ruce dole, hlava vystrčená dopředu-Rocky, myslel jsem, že za těch 40 let už jsi zjistil, jak se opravdu boxuje. Při posledním kole to vypadá, že Adonis toho Zulcbuřta porazil, ale ten po šíleném directu se zvedá, jako by nic a zápas končí. Tak jako v prvním díle, tak i v posledním není Rocky-pardon, Adonis vítězem, nýbrž vítězem se stává Zulc. Skoro neslyšící milenka Adonise příbíhá, líbačka s ní, líbačka s Rockym (asi 30 s z5 všichni byli od krve a kdo ví čeho)....na konci filmu kino nechalo schválně zltlumené světla-to asi kvůli toho, aby se lidé vzpamatovali z toho šoku. ()

ElisR

Naprosto famózní pokračování Rockyho. Sylvestr Stallone si nehraje na nesmrtelného hrdinu, necpe se do ringu, skvěle představuje stárnoucího Rockyho, který na tom není fyzicky už úplně nejlíp. Skvělé obsazení Creedova syna, silný příběh, klasický Rocky. Mě nezklamal ani jeden díl co se Rockyho týče, ač poslední Rocky byl již trochu bez enegie, film Creed to skvěle vynahradil. Ve filmu Rocky sem vždy obdivovala i skvělý výběr hudby, v tomto filmu už to bylo něco jiného, ale příběh podtrhlo. Za mě skvělé! ()

Saxos

Po čtyřiceti letech tu máme Creed I. nebo Rocky VII.? Další z pokusů o vynesení se po vlně nedostižného prvního Rockyho. Lze zařadit mezi slušnější pokus. ()

hufnagel

Neviem si pomôcť,ale celé to bolo jedno veľké klišé,niečo ako polievka zo sáčku.Pripomenulo mi to film Pripútajte sa prosím,kde v jednej scéne na letisku prechádzali okolo plagátu so starým zošúvereným dedkom v boxerských rukaviciach a nápisom ROCKY 39.Stallone OK. ()

alex011

Pre mňa sklamanie. Fakt ozaj ničím výnimočné, možno až na skvelú kameru pri zápasoch, kde sa točilo bez strihu, teda okrem záverečného. Úplne priemerný film, veľmi rozťahaný, motivácia na nule. Tak Rocky bol úúúúplne inde.Ešte spomeniem hudbu lebo tá miestami bola dobrá, ale inak fakt nič. ()

987Castiel

Stallone sa narodil pre túto rolu, navždy si ho budeme pamätať ako Rockyho. Kvantum nostalgie. Film je šikovne natočený tak, aby si ho vychutnal aj ten čo predošlé filmy nevidel, no zároveň v mnohých detailoch poteší stálych fanúšikov klasiky. Creed má samozrejme svoje muchy. Občas to pôsobilo ako remake a nie pokračovanie. Bolo to však lepšie než som čakal, kedže sa jedná o mladšieho neskúseného režiséra. ()

MiniRecenze

Byl jsem zvědavý ,jak si film povede a co nového nabídne.Bohužel u mě moc nezabodoval.Rocky je už starý, ale nesmrtelný ,tak je na čase přidat novou postavu,která se Vás bude snažit získat a do filmového světa přivést alespoň další dva díly.Creed jako postava nestojí za nic a nevyvolá Ve vás to správné "halooo" ,tak jak to dokázal pravě kdysi Rocky.Bohužel mu nepomáhají ani ty správně "emoční" záběry ve kterých jsme právě kdysi viděli Rockyho a tehdy to fungovalo.Tenhle film je opravdu novodobou kopii něčeho z čeho už není co těžit.Kdyby se zde rozhodl nehrát S.Stallone,tak by šlo o dvou hodinovou nezáživnou zívačku. ZKLAMÁNÍ!! ()

Themyth

Až do polovice filmu som bol presvedčený že sa jedná o nadpriemerný športový film bez toho, aby som bol ovplyvnený adorovaním série, ktorú obdivujem už od raných osemdesiatych rokov. Druhá polovica ma ale dostala. Rockymu diagnostikovali vážne ochorenie a musel s ním bojovať či chcel, alebo nie. Musel, pretože bol šampión, pretože bol vzorom pre ostatných, pretože práve ON učil ostatných bojovať a nevzdávať sa do poslednej chvíle. A popritom ešte pripravoval svojho žiaka na dôležitý duel. Bolo to natočené uchvacujúcim spôsobom. Až dojemne, ale bez prehnaného sentimentu. Ten tu sem - tam vychádza na povrch. Ako napr. klasická Love story, ktorá do filmu nepriniesla veľa pozitív. Čo ma ale najviac zaujalo, bol samotný záver. Rockyho zverencom vo filme je syn jeho niekdajšieho rivala a následne priateľa Apolla Creeda. Dovolím si napísať, že nie každý asi pozná námet filmu Rocky z roku 1976. Ten vznikol ešte o dobrých pár rokov skôr. Vtedajší šampión Muhammad Ali si po jednom vyhratom zápase opäť raz pustil ústa na špacír. Vykrikoval, že zbije hocikoho, kto ho vyzve na súboj. Nie len profesionálneho boxeristu. Jeho manažérovi sa sypali ponuky z celej USA. Jedna ich zaujala. Aliho vyzval úplne neznámy krčmový bitkár, už neviem odkiaľ. Dostal nápad, že by z toho mohla byť dobrá show, ktorá vzbudí pozornosť ľudí a spraví mu dobré PR. Ali ho zdolá raz dva a bez problémov si vyrobí zaujímavú reklamu. Realita bola ale prekvapivo odlišná. Ali súpera podcenil. Ten mu odolával mnoho kôl. Dokonca Aliho aj raz odpočítavali. Nakoniec ho ledva zdolal. Aj neznámy človek môže byť minimálne tak dobrý ako Champ. Toto zaujalo o pár rokov Stalloneho a rozhodol sa natočiť o tom film. Z pozmeneným dejom a menami. Apollo bol Ali a on neznámy vyzývateľ. Presnejší priebeh zápasu priniesol až Creed, alias Rocky 7. Tak sa dej vrátil na svoj počiatok. Tak sa uzavrela jedna sága. Aj keby mala séria ešte pokračovanie. Aj keď súboj odohrala už nasledujúca generácia. Je to impozantná bodka za celou sériou. Ale ako som spomenul.... aj napriek tomu by som uvítal ešte ďalšie pokračovanie. Bravo. ()

esmoke

Sylvester Stallone má charizma, že na něm utáhne všechny pendolina. Pro ty co znají předchozí filmy - Pecka! (2D titulky) Rozpočet: $ 35 miliónů, Tržby: $160,677 miliónů. ()

Kub21

Už na začátku se zeptám,byl to opravdu dobrý nápad?Natočit staronový film ve stylu,co už dávno není populární.Creed je vlastně založen na jedné sérii vynikajících filmů a ty filmy nesou jméno Rocky.Na rozdíl od Rockyho tam nebylo tolik emocí,které donutily diváka vstát z křesla a začnout fandit Rockymu.Filmu celou dobu něco scházelo,a tak se tvůrci rozhodli,že do filmu dosadí rakovinu,jako zápletku,nebo jako zaměření se na city diváků.Kdybych měl děj rozdělit na dvě poloviny,tak ta jedna bude špatná a ta druhá chvalitebná.Proč jsem udělil filmu čtyři hvězdy?Pravda je taková,že ve filmu hraje Sylvester Stallone,kterého v jakémkoliv filmu zbožňuji.No a ty další hvězdy jsou za druhou polovinu filmu,takže tady to "zachránil" Sylvester Stallone. ()

universal

Ne a ne a ne. Tahle natahovací guma musí jednou skončit. A co bude příště? Rocky vstane z mrtvých a začne trénovat děti, jeho dětí? ještě pochopím tři, čyři, sedm dílů Rockyho, ale tohle je snad nejhorší a nejnaivnější co jsem viděl. Nikdy více. Tfuj! ()

Goumen

Já jsem spokojený, hezký příběh, opět s trochou nostalgie. Určitě bylo rozumným krokem udělat z Rockyho jen trenéra, přece jen je mu už sedmdesát a navíc je to alespoň nějaká změna v koncepci filmu. Zápasy byly oproti jiným filmům, kde většinou střídavě jeden útočí a druhý pasivně inkasuje, koukatelné i ze sportovního hlediska, takže sem tam nějaké úhyby a chvilkama pěkné přestřelky. Závěřečný zápas byl opět supr. Navíc celý film doprovází i dobrá hudba. ()

Popinodan

Konečně pořádné a důstojné (ukončení) předání štafety série Rocky. Tohle rozhodně patří k těm lepším filmům na tohle téma. M.B.Jordan jako důstojný potomek Apolla Creeda. Stallone si rozhodně kromě zlatého globa zaslouží konečně i Oskara a ještě za jeho nejslavnější postavu. Stallonemu za jeho postavu v CREED tleskám. ()

Maraboy

Koukatelný to sice je,bohužel ale už moc ošplouchaný,předvídatelný a natočený ve stylu Rockyho co frčelo před 20 lety. Dnes už to tak nefunguje a to nemluvě o té závěrečné bitce. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)