Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

cress

Čierny rimejk Rocky I. V dvojke ho porazí, v trojke najskôr prehrá, potom vyhrá a v štvorke ho zabije Dragov syn a Rocky ho v 85tich rokoch pomstí. ()

kubilov

Vynikající! Jeden z nejlepších dílů Rockyho! Konkrétně tedy jde pokud se nemýlím o Rockyho 7, přičemž když vyšel šestý díl, tak jsem si myslel, že půjde o napravení nepovedené pětky, avšak tím je až právě Creed. Ryan Coogler skvěle pochopil, že klíčem k úspěchu bude skvěle do sebe zapadající syntéza dvou prvků. --- 1.) reminiscence na pět ze šesti dílů Rockyho řekněme, zejména tedy na první tři, jelikož se celý příběh tak nějak logicky motá okolo osoby Apolla Creeda. Vynikajícího boxerského šampiona, kterému mohl konkurovat pouze Rocky Balboa. To se povedlo na výbornou, protože sám Stallone hraje téměř oscarově a je jedním z mála, kteří mají ten vliv, status a schopnost si svou hereckou kariéru na stará kolena užívat plnými doušky, když točí filmy které má rád s lidmi které má rád a stále nepateticky a kvalitně oživuje své filmové série. 2.) kvalitní film o "black culture", který ale bude mít těch prvků jen tak akorát, aby se na něj mohli dívat lidé všech ras a vyznání. 3.) tyto dva fragmenty pokud možno spojit do koukatelného a ne jen uslintaného a "problack" filmu, což se podařilo na výbornou. --- Adonis Creed je sympaťák, za což může hlavně Michael B. Jordan, spolu s Chadwickem Bosemanem nejprogresivní mladý černošský herec. V budoucnu doufejme nástupce velikánů Freemana, Washingtona, Jacksona a dalších. A navrch ještě Philadelphia, město boxu a mé oblíbené americké město + perfektní soundtrack obsahující Meek Milla anebo anglický grime. Hodně nadprůměrné 4* ()

Demonn

Řekl bych, že je to velmi zdařilé pokračování filmů s Rockym. Sly to zahrál snad až nad svoje možnosti a příběh nebyl zase až tak nudný, jednotvárný a šablonovitý, jak to někdy u spotovních filmů bývá. Dávám solidních 80% ()

MikeMyers

Nenadchne a neurazí, to nejlepší z podobných filmů je sesbíráno a poskládáno do Creeda z čehož vychází velmi předvídatelný děj, který vás ničím nepřekvapí, což je trochu škoda. Takhle je z toho průměr, ale bylo fajn vidět zase Rockyho, myslím že Stallone si tu roli užíval, bylo to vidět. ()

Brano

Od tohto pokračovania som neočakával nič, pretože som vedel že to ani nič nové neprinesie. Aj tak sa stalo. Lacný príbeh a nostalgické chvíle z Rockyho života, ktoré majú divákom zahrať na city. Nebolo to výslovne najhoršie (ak by som to bral iba ako samostatný film), ale samozrejme s klasikou sa to ani v najmenšom nedá zrovnávať. Herecký bol film obsadený veľmi zlé. B. Jordan úplne bez charizmy a štipky hereckého talentu. Milostný románik s Thompsonou bol tiež nudný a zbytočný. Stallone bohužiaľ tiež už nie je čo býval, ale svoje si zahral. Pre mňa toto pokračovanie nie je viac než jednorázový priemerný film o boxe, ktorý nie je ničím výnimočný a originálny. /50%/ ()

jprmusic

Po sedmé totéž a bohužel ve zdaleka nejhorším baleni - a Sly na Oscara? A jako za co? Že má tolik sebereflexe, že nevlez v sedmdesáti do ringu? ()

helrohir

Čakal som všeličo možné, ale prekvapujúco som dostal veľmi dobrú drámu so znesiteľným Jordanom a uvoľneným Slyom. Príbeh sa zväčša vyhýba nejakým retrospektívnym sentimentálnym scénam a ponúka solídny dramatický dej so slušnou dávkou emócií a dialógov, ktoré hoci sú otrepané, v Slyovom podaní stále vyznievajú pôsobivo. Škoda nevýrazných súperov, pretože nejaký charizmatický bijec v štýle Creeda či Draga by ako súper určite zápasy viac vygradoval. Oba zápasy sú napriek tomu celkom zvládnuté a hlavne ten prvý, vďaka výbornej kamere, na mňa dosť zapôsobil. Dokonalé to nie je, ale vzhľadom k mojim mizivým očakávaniam dám štyri hviezdy. 70%. ()

mrclTV

Prvú hodinu to je veľmi priemerný (možno až podpriemerný) športový film a rovnako aj veľmi priemerný film z Rocky série. Našťastie sa to v druhej polovici mierne nakopne, ale na viac ako tri ťažko vydobyté hviezdičky to nemá. Príliš obyčajné, vyfabrikovaný film bez výraznejšieho svetlého momentu. ()

riza-do

Dvouhodinové čekání na tóny, jenž většina zná lépe než barvu trenýrek v Rockyho prvním zápase s Creedem a bez kterých by Rocky nebyl Rocky, uteklo velmi příjemně. Možná se nedostavila ta pravá nostalgie z minulého dílu Rocky Balboa, ale člověk se nemohl ubránit myšlence, že tímhle tak nějak něco končí i kdyby se s Creedem dál pokračovalo. Pokud se tak ale stane, doufám, že Phili bude mít pořád tu stejnou pouliční atmosféru, kterou si už drží těch 40 let ;) ()

donnovann

Ať se tento film jmenuje třeba Paulie nebo Adrian, prostě je to Rocky 7. Sly předává boxerské žezlo a je to jedině dobře, na filmu už je cítit, že nemá co nového divákovi nabídnout ale je natočený citlivě tzv. nepřehnaně. Za mě velice příjemný odchod Stalloneho, který byl ozdobou a nesmrtelnou legendou této boxerské série. ()

horor2

Dozvíme se, co bylo s Rockym dál. Uvidíme to staré známé kluk potká hluchou holku. Ta ho ze začátku neslyší, dokud nepotká strýčka Stalloneho, který nakonec Michaela B. Jordana potrénuje. A na takové vlnce si to jede :-) ()

subic

Čaaaaj před dvojkou, kde se znovu objeví starej dobrej Dolph Lundgren a ruská chlupatá mlátička. Ale zpět sem, děj je jak jinak jednoduchý, celé to vyvrcholí jedním zápasem. Ale to před tím je dvouhodinová nuda, u které se dá i 2x usnout. Prostě není to můj šálek. 4/10 ()

Mkartaylas56

Celkem mi trvalo, než jsem si na tento film zvykl. To hlavně proto, že se ze začátku jevil jako nijak zvlášť originální snímek, mířený hlavně na mladé a to se mi nelíbilo. Jakmile ale do příběhu vstupuje samotný Rocky, který zde zažívá velice příjemný comeback, tak se mi to zkrátka začalo líbit. Dokonce i na Michaela B. Jordana, který mi sám o sobě není zrovna nějak sympatický, jsem si postupně díky tomu zvykl a jejich vzájemná chemie byla skvělá. Scénář je vlastně hodně podobný scénáři k prvnímu snímku o Rockym, což je celkem pochopitelné a mě to ani nijak zvlášť nevadilo. Celkově musím uznat, že je to určitě dobře zrežírovaný film, ale příště bych si představoval zase něco jiného, což se mi pravděpodobně splní, protože na druhém dílu dělá jiný režisér. Za mě solidních 70%. ()

JosefTomas

Návrat ke kořenům a to se vším všudy. Sly sice měl rozloučení s Rockym už v Rocky Balboa, ale nyní mohl předat žezlo dál, a i když si nemyslím, že Michael B. Joardan je ta pravá náhrada, dokázal se s tím poprat celkem obstojně. Jenže to, co předvádí Coogler v režii, to nemá obdoby. Souboje jsou vychytané do nejmenších detailů a každý západ (vlastně kolo) je něco úplně jiného a nevídaného (souboj na jeden záběr je fenomenální). Jen škoda, že ten scénář by mohl být trochu lepší. Úkol sice plní, ale krom jedné motivační změny jede na stejný princip. Skvělý návrat, ale přeci jen mám Rockyho raději ()

MartinTerran

Klasický Rocky se vším co k tomu patří, jenže nyní je ringu jiný týpek. Atmošku to má, je to napínavý a bavilo mě to, takže za mě dobrý. Hodnocení: 68/100. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 95%, Audience Score - 89% | FDb.cz - 78.5% | Tak Rocky opět na scéně a....... opět je to super! Tato série zažila nemálo pádů, ale snad vždy měla něco do sebe a to právě dost využívá v poslední době. Navíc Sly hraje fakt dost dobře a svou naprosto atypickou roli zvládl nadmíru dobře, škoda, že u těch "vážných" rolí ještě chvíli nezůstal.... M. B. Jordan je navíc příjemným osvěžením série a rap songy při tréninku hezky pasují. Takže vše funguje a my jsme s nostalgií mohli vzpomínat na to, kdy Rocky prve vyběhl schody, prve si oblékl své proděravěné šedé tričko, pil žloutky, chytal slepice a vyhrával... 75% ()

Dejvecd

"One step at a time, one punch at a time, one round at a time!" Fantastické dielo, fantastické! Príbeh Rockyho Balbou sa týmto jednoznačne zapísal medzi najväčšie legendy filmového plátna. Napínavý príbeh, ktorý divákovi ani len neponúkne možnosť pomyslieť na to, že by sa mal nudiť. Skvelý Michael B. Jordan, skvelý Sly, skvelé všetko a všetci. Celý film som od začiatku do konca úplne prežíval a ku koncu som mal chuť vstať a začať tlieskať. Fantastické dielo s výborným zakončením, ktoré uplynie, ako voda a až uplynie, tak máte chuť si ho okamžite pustiť znovu. 10/10 ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)