Hazel a Gus sú dvaja výnimoční tínedžeri, ktorých spája ironický čierny humor, pohŕdanie konvenciami a predovšetkým láska. Ich vzťah je o to neobvyklejší, že sa zoznámili na stretnutiach skupiny pacientov bojujúcich s rakovinou. Šestnásťročnej Hazel Grace Lancasterovej pred troma rokmi diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy. Na terapii sa zoznámi s rovesníkom Augustom Watersom, pacientom vyliečeným z leukémie, ktorý na stretnutiach skupiny podporuje svojho chorého kamaráta. Keď sa ich vzťah začne prehlbovať a z obyčajného priateľstva sa zrodí láska, Hazel sa snaží zachovať si odstup, pretože sa bojí, že už čoskoro zomrie a Gusa jej smrť poznamená. Ale Gus sa snaží splniť jej najväčšie želanie - letieť do Amsterdamu a stretnúť sa s obľúbeným spisovateľom Peterom van Houtenom, aby získala odpovede na svoje otázky k jeho knihe. Čaká ich veľké dobrodružstvo, ktoré Hazel prežíva s niekým, koho sa konečne nebojí milovať. Obaja majú veľmi rozdielne pohľady na svet a odlišné predstavy, čo je dobre prežitý život. Vďaka láske však spoznajú, že aj krátky život môže byť bohatý. Aj za niekoľko mesiacov sa dá prežiť malá večnosť a niektoré nekonečná sú väčšie než iné. (TV JOJ)

Lucia.T

Četla jsem knížku a na konci jsem si pobrečela. Takový konec jsem nečekala. I když jsem asi měla. Film je ... Film je prostě film a nikdy to nebude tak dobré jako knížka. Což je opravdu škoda,protože kniha je skvělá. Avšak po shlédnutí filmu jsem nadávala nad nespravedlností. Někteří umírají na rakovinu v sedmnácti a jiní tady "prudí" ještě ve 110. Myslím si, že film je opravdu dobrý na to, jakým tématem se zaobírá. ()

nikus120

Musím povedať, že ma tento film príjemne prekvapil. Vo väčšine komentároch sa píše, že je koniec moc predĺžený ale nie je. Celý film je práve o pocitoch a o tom je aj kniha, ktorú som čítala. Perfektné obsadenie, scénar, prostredie. Prekvapilo ma aj pocit z prirodzeného prostredia, skoro nič mi tam nepripadalo umelo. Určite každý odíde s mkrými očami ale to robí film tým pravým. ()

IZFNP

Prečo by som mala filmu vyčítať, že zo mňa priam násilím rval slzy, keď to robil tak krásnym a citlivým spôsobom? Ústredná dvojica vyhráva cenu za najsymaptickejší teen pár posledných rokov, obaja herci sú neopozeraní, talentovaní a prirodzení. Príbeh musel byť smutný, ale rozhodne nemusel byť tak horkosladký, milý a hrejivý. Často núti k úsmevu, je plný skvelých myšlienok (John Green to s nimi jednoducho vie) a plakala celá sála. Pre mňa rozhodne krásny, romantický, nereálny a pri tom veľmi reálny zážitok. ()

yatan

The Fault In Our Stars nic neposunul, ale skraslil a jemnulinko prehlbil uz vela krat videne a vzdy v amerike fungujuce tema. Shailene...mmmm...Shailene co len z teba bude?! ()

candie254

Mnohokrát lepší než kniha, která sice bla taky dojemná, ale přesto mi nepřišla, jako nějaký převratný literární poklad. Vyzdvihla bych hlavně chytlavý soundtrack a trefné obsazení Hazel a Guse. ()

Madeleine.o

Bez hloubky. A to je věc, kterou tomu filmu nemůžu odpustit, zvlášť, když se zabývá tak těžkým tématem. Chvilkově milý a dojemný momenty, nicméně představitel Augustuse krajně nesympatickej, protivnej a špatnej herec. Čím víc nad tím filmem s lehkým odstupem času přemejšlim, tim víc jsem naštvaná. Přijde mi to jako neúmyslný shazování nesmírně vážný a těžký nemoci, která s sebou přináší obrovskou lidskou bolest. Chemie mezi těma dvěma pro mě neexistující, nevycítitelná, fuj, měnim hodnocení. Už nikdy víc. ()

chewbac.Ca

BOŽE MŮJ... budu se při psaní komentáře snažit uklidnit. Po shlédnutí tohoto překrásného ale bohužel ukrutně smutného filmu jsem úplně emocionálně vyčerpaný! Herecký pár byl neskutečně sympatický (S. Woodley je ještě krásnější a příjemnější herečka než např. Emma Watson..) i zbytek herců odvedlo slušný a uvěřitelný výkon. Po dlouhé době opravdu úžasný film a nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček (přece jen jim hvězdy přály). P.S. opravdu lituji uživatele, co hodnotili tento snímek ODPADEM! buď nemáte v sobě kousek citu nebo postrádáte dobrý vkus na film! Každý má svůj osobní názor ale v tomhle případě jste se opravdu unáhlily. ()

HaniRM

Film je podle mě pořád v jedné línii nic moc extra se neděje. První půlka - dvě třetiny docela příjemný teenage movie o párečku zamilovaných umírajícíh povznesených (nebo neuvědomujících si?) pubušů. Pak jsem už jen odpočítávala minuty do konce. Nemůžu nějak přijít na chuť tomu americké stylu umírání "celou dobu je mi fajn a pak se jednoho dne neprobudím", zároveň ve mně Shailene nevzbuzuje žádné emoce, takže jsem se nedočkala ani slzavého údolí .. ()

Blazis34

Melodramatický film o umírajících teenagerech, kteří prostě ve svém životě neměli štěstí. Zní to hrozně, ale tvůrci z toho dokázali udělanou nesmírně citové dílo, kde se více smějete než brečíte. To příběhu dodává trochu elánu a pozitivního myšlení. Musím konstatovat, že první polovina filmu a závěr byl bezchybně udělaný, druhá polovina (vyjma konce) trochu v kvalitě klesla a lehce se odklonila od srdcervoucího příběhu. Co se mi na něm nejvíce líbilo, jak se všichni dokázali postavit nemoci čelem a i když věděli, že nemají velkou šanci na delší přežití, svůj život si užívali a hleděli pozitivně (do jisté míry). Též vyzdvihuji to, že si film na nic nehrál, jen se držel s mírnými ochylkami hlavní dvojice a popisoval jejich situaci a život. Mladou Hazel Grace úžasně ztvárnila Shailene Woodley, vskutku velký herecký výkon. Jejího partnera Guse Waterse zahrál Ansel Elfort, který byl určitě skvělý, ale přesto mi do této role seděl ještě někdo jiný. Smutný příběh dvou mladých lidí byl krásně, citlivě zinscenován a třeba i někoho znovu přiměl vážit si více svého zdraví. Já dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

pafka

Prvne, maximalni devizou filmu je vyber ustredni dvojice hercu. To se hodne povedlo. Ten namet je silny uz jenom z plakatu, takze to tvurci meli o neco lehci. Mozna i diky tomu obcas neco odpustite, aniz byste o tom vedeli. Skvele bylo obcasne odlehceni humorem, ktereho tam je uplne presne akorat. Myslim, ze velmi vyvazeny snimek, ktery vam vytlaci nejednu slzu a udela na mozku dalsi zavit, diky nemuz na film jen tak nezapomenete, resp. na S.Woodley a A. Elgorta. ()

tehAne5ta odpad!

...nic horšího jsem za poslední dobu neviděla...nesmyslné průpovídky hrdinů, uťáplá holka a přehnaně živý mladík, opravdu NEČEKANÝ zvrat, tvrdé hraní na city...prostě nevím, z čeho mi bylo více zle...předvídatelný odpad pro dětičky... ()

Pejska

Napíšu k tomu jen tolik, že takhle jsem si fakt dlouho nepobrečela. Smutný a krásný příběh dvou lidí, kteří mají pro sebe jen málo času. Úžasný film. ()

VendaCiki

Po dlouhém ukecávání, jsem se rozhodla se teda na to podívat, ač už s nechutí, protože to přišlo do kina a o ničem jiném jsem neslyšela a pořád dokola. Koukala jsem na to jedním okem a nakonec se do toho ponořila, po chvíli mě to přestalo bavit a zas jsem do toho padla. Jedno mi to stačilo a víc krát to vidět nepotřebuju. Je smutné, že tak mladí lidi musí umřít, ale honit se až do Amsterdamu kvůli hloupím odpovědím na knížku bych teda neabsolvovala, ani kdyby ta kniha byla ze zlata. Mohli se honit za nějakým pokladem na ostrov, kde spolu umřou, ale tohle mě nebavilo ()

HrudkaJ

Pěkný film, jen mi přišlo, že tohle lze prožít, až když je člověk fakt nemocný (nejlépe rakovinou). Pak mě fascinovalo, čím vším je pro Američany Evropa, až mi ty scény v Amsterdamu připadaly trochu zdlouhavé (kromě návštěvy toho spisovatele, ten měl dostat daleko víc prostoru) a šplhat v domě Anne Frankové až někam na půdu jsem krom důkazu jisté vůle moc nepochopil. Jo a inscenovat si vlastní pohřeb je docela zajímavý nápad. Ale jinak se mi ten film vlastně moc líbil. ()

Diskomuz

Nevím proč, ale filmy s upírama a těžkým postižením (psychické i fyzické) mají vždy o dvě khvězdy víc, než by si zasloužily :) ()

kubilov

Wow, such feelings, much emotions. Tak se nám z režiséra Joshe Boone-ho klube další nenapravitelný romantik, jenž se v žánru romantické dramedie bude cítit jako doma. The Fault in Our Stars jsem si našel hlavně z toho důvodu, že jsem tak moc nechápal ten letošní dost přehnaný hype okolo toho, vždyť koho může bavit dvou a čtvrt hodinový film o teenagerech s rakovinou a jejich problémech. Z větší části plné sentimentu a vnucené slzopudnosti stěží vyváží naopak docela povedená cynická stránka filmu, která mě tedy docela příjemně překvapila. Shailene mi stále tak nějak vadí, zato Ansel a Nat byli docela fajn, což se zase na druhou stranu nedá říct o Lauře Dern, která by už konečně měla někam zalézt a nevylézat. Ovšem ten pravý důvod, proč má u mě tahle blbůstka 3* je Willem Dafoe, jenž se zase jednou předvedl v tom nejlepším světle a dodal tomu pořádnou šťávu. ()

Marwe77

Popravdě jsem od filmu čekal laciné citové vydírání, nakonec jsem byl však příjemně překvapen jak na mě zapůsobil. Herecké duo to zahrálo skvěle a oproti Divergence to bylo opravdu lepší. Celkový humor mi sedl... říká se, že černý humor je jako nohy, někdo je má někdo ne a Gus je toho skvělým příkladem, způsob jakým se zpočátku se vším vyrovnával se mi libí. Konec mohl být opravdu trošku rychlejší a zasadit nám přímější ránu. Jinak jsem však byl spokojen. Je možné, že 4/5 je nastřelený, protože právě prožívám podobný vztah(teda bez té rakoviny) a vše vidím růžovými brýlemi a za pár měsíců to sundám, ale vem to čert :) ()

pacpac

Film mi přišel neúměrně dlouhý oproti knize, kterou jsem přečetla během jednoho odpoledne. Je to divné, protože v ní přitom bylo víc než se stačilo do více jak dvouhodinového filmu vměstnat . Hlavní postavy jsem si sice představovala jinak, ale oba mladí herci dokázali umírání zahrát opravdu přesvědčivě. I přesto, že jsem věděla jak se bude příběh vyvíjet i jak nakonec celá jejich romance skončí, několikrát jsem se slzám neubránila. Myslím, že kdybych nečetla předlohu, dala bych plný počet, takhle jen 4* . ()

maxcold

Pokolikáté už? Nemocná holka se zamiluje do kluka, který je v tomto případě také nemocný. Mají se rádi, podniknou výlet a pak smrt. Není to špatný film, ale není ničím novým. Nic co bych už neviděl. Amosféra filmu v podstatě pro mě žádná nebyla a označit to za komedii bylo trochu přehnané. ()

dudo24

Bolo to super. Nenašiel som nič čo by sa mi nepáčilo. Postupný prechod z pozitívnej atmosféry do negatívnej urobil svoje. Zobral som si pre istotu tri kusy kuchynskej utierky ale nestačilo. Bolo tam pár veľmi dobrých filozofických vsuviek. Shailene zahrala výborne. Príjemné, pekné, smutné. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (viac)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (viac)