Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

zette

V porovnani s nasi Popelkou je zde o nekolik vagonu kyce vice. Misty nechutne preplacane. Jinak trochu jina, presto pekna pohadka na jedno podivani. Nejlepsi z hercu je jednoznacne macecha Blanchett. ()

Pajky3

A ještě jednou Vánoce na BBC, které nabídly i novou verzi Popelky. Ta to má v našich končinách těžší, protože se nikdy nevyhne srovnávání a hlavně ho nikdy nevyhraje. Musí se jí ale nechat, že Lily James byla okouzlující a atmosféra byla dostatečně pohádková, takže to nepovažuji za ztrátu času. Navíc funguje i bez moderních popkulturních odkazů, což by se mělo cenit. ()

kocik1

Tak to tu ještě v žádném zpracování nebylo! Popelka požádala prince o ruku. Jak je vidět, genderová vyváženost dorazila už i do pohádek. Alespoň těch amerických tedy. Ono i říkat Popelce Elka považuji za hrůznost. Udělat z ní tuctovou bloncku za druhou. Kdyby Disney viděl naši Libušku, tak by svoji Cinderellu nikdy nemohl natočit, protože Tři oříšky forever! Ve svém hodnocení se tedy pokusím oprostit od toho, že jsem češka a budu se tvářit jako američanka, které se příjmení Šafránková nejen špatně vyslovuje, ale hlavně o něm nikdy neslyšela. Popelka je na můj vkus příliš slaďounká a příliš načančaná (nabízí se srovnání s veselou a vtipnou Libuškou, která je holka krev a mlíko, ale slíbila jsem býti američankou), ale to bych jí vzhledem k žánru pohádka klidně odpustila. Chybí jí však jakýkoli vtip a je příliš a myslím, že i zbytečně dlouhá. Dozvíme se historii Popelčina rodu pomalu do pátého kolena, sledujeme CELÝ její tanec s princem a tak dál a tak dál. Kdyby tvůrci semtam někde šmikli, např. u toho věčného umírání, bylo by to jen ku dobru věci. Přesto pokud Cinderellu srovnám se soudobým trendem českých pohádek, obstojí celkem dobře. Žádné pitvoření, žádná demence, není důvod se na ni nepodívat. Nemyslím ale, že bych měla potřebu vidět ji opakovaně. 70% ()

URBAN

Pohádky jsem neměl nikdy moc rád, ale tato mě dokázala zaujmout i jako náctiletého a to je co říct.A to i přes zajetý příběh dokázal znovu zaujmout. Možná to bylo jeho vizuálním zpracováním, které udělalo u tohoto filmu hodně, ale i svoji prostostí je tento příběh krásný. A navíc Popelka je sexy. : ) ( 31.7.15/PC ) ()

moviefilm

Samozrejme, že to nie je dokonalé. Keby sa film nebál trochu pritvrdiť, možno trochu "zhororovieť", bolo by to absolútne dokonalé. Takto je to také sladké, až ma takmer rozboleli zuby. Ale film presne to chcel. Svoj ambície naplno dokázal priniesť do reality a to treba oceniť. Cate Blanchett je bohovská! ()

sir-dave

Naše Popelka má nostalgické kouzlo a hlavně protože to je naše Popelka :)) Tahle verze má taky něco do sebe. Sympatická popelka s princem, pěkná grafika. Vadila mi akorát Helena Bonham Carter zas v její klasické fantasy roli a mohlo se to obejít bez toho novodobého kouzlení. ()

Susinnon

Nádherné spracovanie mojej najobľúbenejšej rozprávky z detstva. Vidieť živú Disneyho Popolušku bol pre mňa nostalgický zážitok a plakala som, veľa som plakala. Nie len od smútku pri niektorých scénach, ale aj od tej nostalgie a spomienok a pocitov, čo sa vo mne prebudili. ()

Sabrewulf

Tak tahle verze si s tou emancipovanou zrůdností od Vorlíčka spolehlivě vytře zadek. Chlapi tu nejsou za blbce, Popelka není mužatka, exteriéry nejsou škaredě špinavě zimní, proměna je tak, jak má být, tedy i s kočárem a zvířátky atd. atd. Je příjemné, že americká pohádka nepůsobí americky, ale prostě jednoduše mile. Princ a Popelka sympaťáci. P.S: Proměna šatů byla pohádkové nádherná. ()

Doudis19

Není to hloupé, ani přehnaně se držící předlohy a po celý čas máte pocit, že je to točené s láskou a nadšením. Klasická pohádka pro celou rodinu, kde narozdíl od "naší", vánoční Popelky není nouze ani o nadhled a humor :-). ()

Khumbac

Chtělo by to natočit pohádku pro narušené dospěláky. Explotation Popelka (sElka). Oběť by byla systématicky týrána a sexuálně zotročována. Ve finále by ji princ zachránil a pořádně by si zasouložili. ()

chelseaman22

To bych neřekl, že takovéhla prkotina zahojí mé bolavé srdce po nervy drásajícím mravenčím muži. Robb Stark osedlal svého bujného oře a vyrazil směr chudina, aby zde našel svou budoucí choť. Věčná škoda, že svatba nebyla ve snímku zmíněná, jedny Deště Kastameru před půlnocí by kvalitě neubraly. 85% ()

Skuby47

Excelentní kostýmní pohádka. Notoricky známý příběh byl pojat klasicky. Ve srovnání s našimi Třemi oříšky tam trošku chybí humor, srdečnost a hravost. Jinak samé nej - kouzelná výprava na které se nešetřilo a kostýmy ze kterých se tajil dech, slušné obsazení, působivé herecké výkony a poetická atmosféra, prostě tak nějak má pohádka vypadat. ()

pytlák

V době kdy se pohádky předělávají do velkolepých fantasy filmů nebo se v nich vrší popkulturní odkazy přišla staromilská Popelka jako blesk z čistého nebe. Celou stopáž vás dokáže bavit, dojímat a doslova uchvátit krásnými kostýmy a velkolepou výpravou. Prostřední část s plesem je natolik opulentní a skvěle vygradovaná, že pohne nejedním cynickým srdíčkem. Samozřejmě, že se film nevyhne všem pohádkovým klišé, ale on se jim ani vyhýbat nesnaží, pouze s nimi pracuje tak aby byli stoprocentně funkční. Branagh vše vsadil na výborný casting, skvělou hudbu a pohádkovou atmosféru v té nejnaivnější, ale nejryzejší podobě a uspěl na výbornou. Troufám si tvrdit, že se nám urodila budoucí pohádková klasika. Smekám. ()

Kaferano

Na začátku filmu jsem byla v rozpacích z kýčovitě patetického úvodu, ale ve chvíli, kdy do Popelčina domu vstoupila macecha v podání Cate Blanchett se svými dcerami, pohádka dostala spád a na povrch vypluly všechny emoce, které k pohádkám patří. Přes velmi bombastické vizuální pojetí, zůstává samotný příběh prostý a Popelka s princem myslím dokáží splnit očekávání dětí i dospělých jako správně zamilovaná pohádková dvojice... Co bych chtěla vyzdvihnout je práce módní návrhářky Sandy Powell, která dodala všem kostýmům neskutečný šmrnc, až jsem měla dojem, že se dívám na luxusní módní přehlídku. Ples k tomu samozřejmě vyzývá, ale i mimo ples byly kreace dokonalé. O Sandy Powell se zmiňuji v deníčku... ()

Mirokukii

Ať si píše a říká kdo chce co chce, příběh Popelky, jakož i ona sama, je skvělý a jen s neúctyhodnými schopnostmi se dá zmařit, přičemž tohle zpracování se nestává, pro mne, onou negativní vyjímkou. Velice vkusné audiovizuální podání a moc hezké charaktery. Příjemná, jak jinak pohádková, podívaná, která nezklouzává do kýčovosti a tak jsem ani já nemusel při onom zhlédnutí klít. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)