Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Itar

Pixar se nám vrátil! Inside Out se může směle zařadit mezi jejich největši pecky. Tenhle koncept se mohl dost snadno stát hromadou na sebe nenavazujících gagů. Tvůrcům se ale povedlo ty tuny nápadů slepit dohromady sice jednoduchou, ale o to emocionálně silnější linkou. Zatím jsem viděl pouze verzi s titulky, kde jsou bezkonkurenční Amy Poehler a Lewis Black, věřím ale, že i český dabing se povedl. PS: Ten český dabing beru zpět. Udělat z Joy Euforii a ze Sadness Depku, za to by měl někdo dostat židlí… ()

Hanes88

Z tohoto filmu jsem měl rozporuplné pocity...jestli být S nebo PROTI němu. Nakonec jsem se ale dal proti. Jako nápad, zanimovat co by se mohlo dít člověku v hlavě, super. Nakonec však celkový dojem filmu vypadal poněkud zmateně. Navíc jen pár dobrých hlášek nenapraví hluché místa. 45%. ()

marnold

Jako niby dobre, ale ze by mie to jaksi dostalo...Nie czakolch, jak se to caly dej potoczy, to je fakt, ale nie myslym se, ze by tu u Pixaru jaksi posuwali tom animowanom tworbe do przodku. Uwidzymy, jak se mi to bedzie podobac napodrugi. ()

Duch217

Skvělý animák, který měl sice standardní šablonu, nicméně zasazenou do super originálního prostředí a v kombinaci s vtipnými postavami se jedná opravdu o dobrý film. Zpočátku mi trochu vadil styl animace, nicméně po pár minutách jsem se zaměřil na příběh a animace mi byla úplně jedno. Navíc na konci skvělá příprava pro druhý díl - nevím, jestli se plánuje nebo ne - rozhodně ale doufám, že ano! ()

Piggsy

Nebylo to úplně špatné, nicméně všeobecné nadšení nesdílím. V podstatě tu máme další variaci na "Byl jednou jeden život", avšak odehrávající se pouze "V hlavě", bez naučného poslání a dostatečně ztřeštěnou na to, aby se u popcornu zabavila celá rodina. Nic proti tomu, jenže... Osobně se mi nejvíce líbila fáze průchodu skrz abstraktní a fantazijní úseky mysli, a pokusy o probuzení majitelku mozku. Tady se tvůrci opravdu vyřádili a plně využili potenciál daného tématu. Jenže... jakoby se tímto všechny dobré nápady vyčerpaly, následujících 20 minut už působí jen jako vaření z vody, a namísto uspokojivého finále se objeví hora odporného klišé. Snad budou mít tvůrci dost soudnosti na to, aby je nenapadlo v nastavovaní kaše pokračovat. Vůbec si neumím představit, o čem by měla potenciální "dvojka" ještě být... 6/10 ()

ClimbVibe

Docela risk. Risk, který vyšel. U Pixaru po delší době vzniklo něco hodně originálního a přitom vtipného a roztomilého. Komentovat technickou stránku věci (art concept, grafiku, animaci) nemá cenu - je to totální špička. Příběh je to zábavný v nejlepším slova smyslu a velice často jsem si říkal - to je dobře vymyšlené. ()

.baris.

Tohle není pohádka, tohle je regulérní celovečerní učební materiál pro studenty psychologie! Takhle kreativní (a navrch vtipné) vyobrazení mozku a nervové soustavy vůbec jsem v životě neviděla :).. Fantazie :). ()

lucijelucije

Inside Out mi přijde jako milá pohádka, docela s dobrým nápadem. Tedy dokud "radost" kdesi nezabloudí. Protože potom začnou bláznoviny a trochu se v těch velkých barvách ztrácím. Ale určitě je tahle animovaná komedie zpestřením dne a stojí za to ji vidět. ()

mclenin

Výborné ! Po dlhej dobe animák, ktorý stojí za to. A opäť, určite nie náhodou, od Pixaru. Zaujímavý nápad, netradične spracovaný a originálne prerozprávaný, s dvojvrstvovou príbehovou linkou, stavia na symbolike zhmotnených emócií a fungovaní racionálneho (a iracionálneho) aparátu, no samozrejme zábavnou formou. Nejeden pamätník si pri sledovaní iste vybaví francúzsky seriál Il Était une fois... la vie (Bol raz jeden život). Hoci k dosiahnutiu kúzla pôvodných, klasických "Pixaroviek" (Toy Story, Finding Nemo, Monsters Inc., Cars ...) chýba ešte zopár krokov, i tak sa jedná zrejme o najlepší animovaný film roka. Hviezdičku naviac za scénu v tuneli abstraktného myslenia, tá je skutočne vyšperkovaná ! ()

angloumene

Na V hlavě jsem se zatraceně těšila a jak už to tak bývá, moje vysoké očekávání vedly k mírnému zklamání. I tak jsem si tuhle pohádku o tom, jaký zmatek se děje v hlavě slečny, která právě vykročila od bezpečného břehu jménem dětství k pubertě, náležitě užila. Jen těch hluchých míst tam mohlo být trošičku méně :) ()

vander19

Po dlhej dobe opäť animák, ktorý ma zabavil. Našťastie sa tu nespieva, čím hneď od úvodu si ma získal. Disney a Pixar opäť odviedli kvantum výbornej práce. Nečudujem sa, že je nominovaný na Oscara na naj. scenár. Výborný nápad vznikol v hlave scenáristov, ktorý napísali tento príbeh. Mierne mi to pripomínalo hru Sims, ešte aj hudba sa tejto hre dosť približovala. ()

peetriss

Nápaditý námět, o něco méně nápadité rozpracování do scénáře, pokulhávající především v prostřední části filmu, které je až příliš infantilně utržené z řetězu (což však zase přivítají ti nejmenší). Kouzelný a silný závěr dokázal přiklonit jazýček vah ke čtvrté hvězdičce. Milé dobrodružství posádky emočního velínu v hlavě, výborně a nenásilně povzbuzuje, protože, i když momentálně převládne Smutek nad Radostí, není důvod bořit pozitivní náhled na svět, protože i ten Smutek - správně uchopený - nás dokáže životně posunout dál. 70% ()

IvoB

U Pixaru jsou vždy animáky po stránce originality přece jen o stupeň výše. I V hlavě je vydařená pohádka překypující nápady a s velkým potenciálem na pokračování. Velmi povedený nadstandard – 7/10 ()

Lefty86

S animáky se roztrhl pytel, dřív nebylo tolik, dle mého je odstartoval Shrek. Nebo novou éru animáků určitě. Kluk na to vydržel koukat bez cupitání, čučel s otevřenou pusou, to se u 28 měsíčního dítěte cení :-) ()

merit1

Nikdy by mi nenapadlo, že ten chaos, ktorý mám v hlave, mi vysvetlí animák. Ide vlastne len o ovládací panel, ostrovy osobnosti a spoluprácu emócií. A práve ich spoluprácu som počas sledovania potrebovala, pretože tento film vyžadoval v strehu pri pulte celú úderku. Animáky majú pomerne ťažkú úlohu v tom, že musia baviť viac vekových kategórií a často ma prekvapuje, ako sa im to dobre darí. V tomto prípade však obsah okrem zábavy a obvyklého morálneho ponaučenia nahliadol aj do psychológie, a to veľmi originálnym spôsobom. Vnútorný svet Riley bol plný výborných metafor ( hnev s ohnivou hlavou, vlak-vedomie, ktorý má počas spánku stopku, surrealizmus ako nevedomie, tmavé smetisko pre nepotrebné spomienky a t.ď. ). Na prvý pohľad banálny príbeh dospievania tak bol povýšený do úrovne nevtieravej psychoanalýzy. P.S. Sila podprahovej melódie je neuveriteľný fenomén ( snáď každý pozná ten zúfalý pocit, keď nemôže z hlavy dostať trápny popevok ). ()

Paldiny

Emóciu "znechutenie" poznám osobne, vážne. Ešte aj výzorovo sa podala na spomínanú postavičku. Ale to iba tak bokom, čo sa rozprávky týka, typický Pixar, originálny, technicky vypiplaný a bez jedinej scénky, na ktorej sa dá od hrdla zasmiať. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)