Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Paldiny

Emóciu "znechutenie" poznám osobne, vážne. Ešte aj výzorovo sa podala na spomínanú postavičku. Ale to iba tak bokom, čo sa rozprávky týka, typický Pixar, originálny, technicky vypiplaný a bez jedinej scénky, na ktorej sa dá od hrdla zasmiať. ()

Mikino00

Asi jsem čekal trochu více. Film je velice nápaditý, originální a barevný. Velmi dobře si pohrává s možnostmi, které pocity řídící lidskou osobnost představují. Na druhou stranu mě lehce zklamal film po dějové stránce, postava smutku je velice iritující a co je hlavní, postrádal jsem trochu více humoru. Nejvtipnější scény se již objevily v trailerech a nebo až během závěrečných titulků (takhle nějak jsem si představoval celý film). Každopádně se jedná o velký krok vpřed pro doposud uvadající Pixar. ()

ArthasKarfa

Jo, u tohohle se opravdu pobavíte....a konečně zjistíte jak to funguje ve vaší hlavě! Rozhodně doporučuji zajít si do kina a zažít 102 min naprosté zábavy. ()

Mikeel

Mnohem chytřejší a důmyslnější film, než by mohlo být na první pohled zjevné. Jakkoliv pateticky to může vyznít, V hlavě není pouze animákem, který pobaví a důkladně si pohraje s emocemi, lze v něm najít i celkem znatelnou psychologickou zápletku, která ho velmi povyšuje nad spoustu disneyovských pohádek. Námět je skvěle propracovaný, stejně jako prostředí lidské mysli, každá emoce je osobitá, úsměvná a svým způsobem i sympatická. Dotaženo do posledního detailu, tedy až do krátkých gagů v závěrečných titulcích, kde jednoznačně vede náhled do hlavy kočky - příště prosím celý film jen o ní! :D ()

Jaro_slav

Viděl jsem shodou okolností krátce po sobě dva filmy nazírající do duše jedenáctiletý holky. Příběh Úsvitu Jezevčíka (Dawn Wiener, kerou ve škole šikanujou přezdívkou wienerdog) a tento. Přestože oběma právem náležej čtyři rudý, pixarovskej příběh byl mnohem slabší, podobně hravej, místama děsně schématickej a o něco víc humornej; ale předevšim naprosto jinej. Na Dollhouse byste asi svý děcka nevzali. Nebejt toho, že Dollhouse viděl pár dní před Inside Out, asi bych hejkal nadšením, ale takhle jsem z kina odešel "jen nadmíru spokojenej". Protože po gejzírech nápadů ze studia Pixar se mi stejskalo, ale mám pocit, že studio Disney hodně kecalo do "cudnosti a slušnosti" scénáře. ()

geimz

Najlepší animák posledných rokov. Nepočítajúc nevyhnutnú infatilitu v niektorých scénach - predsa len nie som tak celkom cieľovka - skutočne originálny nápad s dostatočne zábavným spracovaním, navrch s hlbšou myšlienkou na záver. A to tak často v animákoch skutočne nevidím. ()

filipvrbik

Toto se opravdu povedlo. Skvělý animák, brilantní nápad i zpracování, jen se obávám,že to není úplně pro děti a taky se obávám,že u mě "v hlavě" chybí radost...95% ()

Marys

Určite zapamätateľný animák, veľmi vtipný. Skutočne som sa schuti pobavil a niektoré scény boli priam výnimočne trefné. Zároveň ale Inside Out nebol až tak neuveriteľne božský na to, akú, dá sa povedať, že mániu, vyvolal. Veľmi dobrý kúsok Pixarovskej skladačky, no výhru v lotérii zas čakať netreba. ()

Nethar

Nápaditý, krásně udělaný animák. Myslím, že z něho musí mít více dospěláci než děti samotné, spíš že je to na dospělé i více cílené, protože hodně věcí nemůžou děti pochopit. Povedlo se. ()

HonzaSim

Něco tak nápaditého a originálního tu dlouho nebylo! Chvály jsem slyšel hodně a mohu s ní jen souhlasit. Jednotlivé charaktery "v hlavě" byly skvěle vystiženy. Bylo zajímavé sledovat, jak ovládají chování člověka nejrůznějšími čudlíky a páčkami. Hodně mě potěšila také náklonnost k hokeji. Riley má vkus! Skvěle jsem se bavil a nejvíce se zasmál u večeřové scény. Možná se z toho dalo vytřískat ještě víc, ale i tak to stojí za to. Někteří ho zařazují mezi své TOP animované filmy, já bych spíš řekl, že jeden z nejlepších v posledních letech určitě. Závěr ukázal, že tvůrci mají nápadů dost a pokračování by mohlo být hodně zajímavé. 85% ()

jarmik

Bylo jasné, že pointou bude, že smutek je stejně důležitý jako ostatní emoce - to snad není spoiler, pokud pro někoho ano, tak ho to stejně ani bavit nebude (pokud nemá 4 roky). Cesta k cíli byla dostatečně zábavná a příběh originální. Super. :-) ()

Zombi

Rozhodně nejsem nadšený jako ostatní. Technická stránka i nápad jsou parádní, ale vlastní příběh je lehce nezáživný. Je to hrozně užvaněný a na druhou stranu celkově dost smutný film. Momenty s nahlédnutím do jiných hlav byly tím nejlepším a mělo jich být víc. Jinak proměna holčičky v mladou dívku je dobře znázorněna, jen by mě zajímalo, jak by to probíhalo standardně, tedy kdyby se radost a smutek náhodou nedostaly pryč z velínu. Ano, je to originální, ale já se moc nebavil. Lepší 3 hvězdy. ()

Ollie235

Perfektní nápad, od zpracování jsem ale čekal o něco víc. Na můj vkus to byla až přílišná hra na city, přišlo mi to víc smutné než zábavné - a já se chci u animáku především bavit. Některé gagy se vskutku povedly, ale bezprostředně po projekci mi chybí ten příjemný pocit, který obvykle po kvalitní žánrovce přichází. Nebudu mít nic proti, když bude Inside Out sbírat všemožná ocenění, ale můj oblíbený animák z toho nebude. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)