Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

kritiklon

Zajímavý nápad a originálí námět od Pixaru je povětšinou zárukou dobré zábavy. Ačkoliv zde není až tolik vtipu jako u jiných animáků tak nemohu říci, že by jsem se dobře nebavil. Ten menší poměr úsměvných scének zde totiž vyváží již zmíněná originalita a dostatečně dobrý scénář. 4* za 76%. Mimochodem Bing Bong je úžasně rozverná postavička :D ()

bobstock

Pixar opět dokazuje špičku v oboru a vám chvílemi nestačí belík na vybrečené bonbóny. Na Byl jednou jeden život to sice nemá, ale dílo povedené. Tvůrci jedou vlastní vyzrálejší cestou, která zde některé zklame. Moc citlivé, málo vysmáté. Mě tedy nezklamala. Naopak si toho vážím. Pokud chci totiž něco kouzelného, citlivého, inteligentního, animovaného jdu za studiem Ghibli do Japonska a nebo si pustím Pixara, jediné západní studio, které se přibližuje. Každopádně, co mám za bandu já ve své hlavě, to radši nechci vidět, ale co bych klidně bral, pokračování. 90% ()

Jimmy15

Pouštěl jsem si to jako odpočinkovou večerní záležitost. No ale co se nestalo, vedle perfektního animáku jsem objevil i skvělý příběh u kterého jsem si neodpočinul, ale několikrát vyskočil z postele kvůli napjatým někdy až smutným scénám. Takže pro příště už vím. A jinak si myslím, že toho Oscara si ten film zasloužil. ()

kamigava

Bavil jsem se! Animáky moc nevyhledávám, ale V hlavě mě zaujalo už v traileru. Trochu jsem ale čekal, že film o každodenním životě jedné rodiny a v něm se budou střídat vstupy do hlav členů. Nakonec je ale dobře, že příběh se více odehrává v hlavě jedné postavy (dcery), protože se dozvíme, jak to v její hlavě funguje a z chyb malých postaviček vyplyne i nějaké to ponaučení pro děti. Docela mě dojala scéna, kdy se Radost musela nadobro rozloučit s tím "slonem", který uvízl v propasti zapomění. Originální filmeček, který pobaví nejen děti. 80%. ()

Yardie

Výborný animák - 90%. Nápaditý námět, velmi dobré zpracování, inteligentní humor (jak slovní, tak vizuální), skvělé postavy, švih a tempo. Zpracování mysli a jeho fungování je uděláno perfektně. Emoce jsou super - především Smutek válí, doplňuje ho Vztek a Strach. Příběh celkem předvídatelný, ale je to uděláno nenásilně, inteligentně a s lehkostí, takže to krásně ubíhá a člověk se fakt baví. Dětem a dospělým se bude líbit ve filmu něco jiného, ale pobaví se všichni. A výlety do jiných hlav - tak to byla bomba! Hlavně při titulkách. U kočky jsem se řezal smíchy - mám doma dvě a jako bych je viděl, jak jim to tam funguje. :-) Velmi povedený animák, který uvidím asi ještě několikrát, když bude možnost a vůbec mi to nebude vadit. Howgh! ()

Untentrauer

Pixar záruka kvality s tím jsem na tohle šel, ale to jsem neměl dělat. Možná je to tím, že jsem až moc kritický a zvykl jsem si na Pixar 100% výkon a kvalitu. Ale u tohohle filmu nevyužili potenciál. Nápad byl dobrý, ale ubíral se jiným směrem. Nelíbilo se mi, že místo, aby pidilidi v hlavě dělali bordel s ovládáním lidí se začal uvnitř těla rozvíjet vlastní hlavní příběh. ()

Eterninox

Děti se dozví něco o tom jak to lidem chodí v hlavě, rodiče se dojmou nad vcelku obyčejným ale silně podaným lidským dramatem, dospívající budou nadšeni z četných odkazů na psychoanalýzu a memy, a všichni se výborně pobaví díky milému, ale zároveň i chytrému a vynalézavému humoru. Pro mě jedna z nejlepších pixařin vůbec. 90% ()

(Z)denny

Co o tomto snímku říct? Pouze totální zklamání. Chcete se pobavit? koukněte na upoutávku. Chcete se unudit k smrti? pusťte si tento snímek celý.. Já regulerně proplakal vstupné ()

Dejvi21

V hlavě je jeden z těch mála filmů, na které jdete s vysokým očekáváním…a ono se naplní! Výborný emoční mix, ve kterém se takřka neustále kombinuje radost a smutek, přičemž obojího si užijte opravdu hojně. Na film primárně pro děti to možná bylo až moc často skličující, na druhou stranu jsem se už dlouho ani takhle nezasmál. Skvělý nápad je výtečně zpracovaný, takže nemusíme litovat nevyužitého potenciálu. Snad jen škoda, že mysl ostatních dostává tak málo prostoru. Dokonale konkurenceschopný je i český dabing, takže film si skutečně užije každý, kdo na něj zajde. ()

embecka

M.E.G.A. filmová rozprávka tak trochu pre deti a tak trochu viac pre dospelých :) Aj keď som všeobecne skôr pozitívny človek, dostala ma tu postava Smuťky, lebo sa cíti presne tak, ako sa cítim ja, keď so Smuťka. Vidím veľký potenciál v pokračovaní, toto je námet príbehu, ktorý sa dá spracovať na tisíc spôsobov a vždy pobaví. Geniálna myšlienka, milý Pixar, naozaj geniálna. No a čo vás čaká? Emócie! Smiech, slza na kraji a zas smiech. ()

Janko_Vlyrd

Obdivuhodné nápady, úžasná myšlienka a prepracované charaktery. Miestami veľmi depresívne a isto nie moc vhodné pre malých divákov. V každom prípade po Wreck-It Ralph najlepší Pixarácky animák. ()

Žižina

Miluju pohadky, navic Disney..ale tadle me dost zklamala. Mozna proto, ze ma tak kladne hodnoceni a ja od ni dost ocekavala. Na stare Disneyovky stejne uz nic asi nema. Skoda :( ()

Flopik

Skvelá rozprávka, podaná naozaj zábavným spôsobom.Ani chvíľu nenudí a čo sa môže pokaziť to sa pokazí.Postavičky sú sympatické a som rád že tu vlastne ani nieje záporák.Ak ste sa zamýšľali ako to v hlave funguje, tak tuto to máte.....Komédia super ale musím pochváliť aj drámu ktorá ma na konci odrovnala a dobre že som mal pri sebe vreckovku.Určite viac takýchto rozprávok. ()

Hepy13

Animaků s mluvícími zvířaty nechutně přibývá. Takže vítám tenhle velmi originální námět! . A pak že už nápady na animáky docházejí... Oscar je jasnej prostě!!! ()

Olaf7

Kdyby Radost nevypadala jak Palmexman a bylo víc interakcí mezi jednotlivými centry, tak v mojí ústředně uvažovali i o tom, že daj bodování vyšší, leč tomu tak nebylo. Tudíž řekněme, že to byl lehce nadprůměrnej animák. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)