Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok.  A hoci sa Eufória, ako Rileyina dominantná emócia snaží zachovať pozitívne myslenie, objavujú sa medzi jednotlivými pocitmi nezhody v tom, ako sa najlepšie vysporiadať so životnou zmenou, novým domovom a školou.Či sa už jednalo o dobrodružný balónový let vysoko v oblakoch, alebo o veľkomesto plné príšeriek, oskarový režisér  Pete Docter sa vždy snažil zaviesť divákov na neobyčajné a nápadité miesta. V najnovšom prírastku do kolekcie Pixaroviek sa prenesieme na jedno z najpozoruhodnejších miest vôbec – priamo do ľudského mozgu. (Saturn)

Lukoboss

Moc se mně líbila myšlenka, jak funguje mozek, zpracovaná tak, aby to ty děti chápaly a zároveň se u toho bavily. Tohle je fakt dobře udělaný a za to patří snad největší plus. Zároveň rozumím i tomu, že hlavní emocí, která má pohánět člověka, je radost. Co je ovšem největší škoda a zároveň kámen úrazu, je to, že nejvtipnější scénu dali tvůrci do traileru, aby nalákali diváky. Ale potom ve filmu ejhle, nic dalšího se tam nenachází. Jo vlastně ještě na konci u závěrečných titulků. Hm, ale to je fakt málo. Jinak je příběh po čase dost jednotvárnej - snaha něčeho dosáhnout, nezdar, další snaha, další nezdar, snaha, nezdar.. a na tomto principu dojedete až do pohádkovýho cíle. Ufff. ()

Rudinsky

Premyslený, psychologicky náročný, a na DisneyPixar aj nevídane odladený námet tu značne ustupuje detskému divákovi - čo v prvom rade pocíti dospelák, ktorého spôsob, akým je tu servírovaná téma, odzbrojí okamžite, a chce sa pozerať na presne ten typ filmu, ktorý je tu nenápadne naznačený na konci. Niesť sa to v duchu komplexne interpretovaných emocionálnych scén, bol by to animovaný film tisícročia s PG13 (prípadne, možno aj 18...). Takto, so vsunutím dejovej mustry "pekných farebných postavičiek, ktoré sa musia preskákať do domčeka" sa to samozrejme približuje dieťaťu a tak trošku katalyzuje ťažké témy, ktoré film pojednáva. K animácii sa už pri PIXAR studios netreba vyjadrovať, no z hľadiska originality nemá Inside Out konkurenciu. Chcem pokračovanie pre dospelákov. ()

Tom:)

První film, který se Disneymu nepodařilo zkazit otravnou písničkou! Jednu tam přeci jen nacpali, ale aspoň je pro děj nepostradatelná :D Rozhodně nejlepší animák za poslední roky. ()

wooozie

Ano, dobře jsem se bavil. Ano, nápad něco takového natočit je geniální. Ano, je to jistota a tak letošní Oscaři nebyli nikdy jasnější. Ano, Pixar je zpět. Ale NE, samotný příběh není skvělý, je naprosto katastrofálně tuctový a potenciál celého filmu naprosto zabíjí. ()

Chmur

Perfektní animovaný rodinný film. Opravdu chytře a nápaditě napsaný. Moc se mi to líbilo. Nejlepší byl vztek, ale i zbytek z party emocí působil neuvěřitelně sympaticky. Rozhodně doporučuji. ()

joora1

Originální pixarovský animák, který hýří vtipem a nápady. Jinak by to snad ani nešlo. Za nápad a zpracování opravdu klobouk dolu. Škoda jen, že se víc nerozvíjel příběh malé Riley, ale to je jen detail. K plné palbě hodnocení mi můj negativní hlas v hlavě nedal svolení. A to díky příliš banálně lineárnímu dobrodružství a za to, že užasný nápad nebyl plně využit. Jinak milé, zábavné a pixarovsky vtipné. ()

Wally

Začátek a konec vynikající...bohužel prostředek už byl slabší, ale i tak...super nápad a od shlédnutí filmu, když slyším někoho říkat ´Já mám ale depku´, tak se rozesměju, protože si vzpomenu na tu modrou figurku, jak říká ´Já jsem tak smutná, že ani chodit nemůžu´ :-)) ()

Zagros

Po dlouhé době kvalitní animák z mainstreamové produkce. Je to originální, milé, vtipné a má to spád. Pravda, dalo se z toho vytěžit ještě trochu více. Po druhém shlédnutí musím připustit, že jsou zde i slabší místa. Přesto je to snad to nejlepší z tohoto žánru, co jsem za posledních pět let viděl. Je vidět, že to jde i bez zběsilých akčních scén a vtipu za každou cenu. Bravo! ()

bari68

Walt Disney po nejakej dobe znovu priviedol na svet dorbý animák pre celú rodinu. Film, ktorý má nápad, šarm, vtip i emócie. ()

Seti

Rozhodně oceňuji, že se Pixar jako jedno z mála studií v Holywoodu nebojí přijít s novými nápady a zároveň je dokáže protlačit až na plátno v rámci molochu, jakým se Disney stal. Inside Out je přesně takovým příkladem, který vnáší svěží vítr i do samotného Pixaru. Hoši se odprostili od sequelitidy, jež je začala postihovat, a představují svoji originální vizi fungování naší hlavinky na základě našich vnitřních hlasů. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že celý model je přizpůsoben mladšímu diváctvu, a tudíž je vše hezky veselé, hravé a pokud možno hodně barevné.Můj hlavní problém s novým pixarovským počinem spočíval zřejmě v tom, že jsem nad ním až zbytečně moc přemýšlel. Protože co si budem povídat jejich koncept fungování lidské mysli zrovna dvakrát promyšlený není. Už jen přiřčení řídící funkce celému lidskému chování pouze pěti emocím je značně...zjednodušující. Především mi chybělo zahrnutí pro mě zcela klíčového elementu lidské osobnosti, kterým se odlišujeme od zvířat, a tím je rozum. Nejsme přeci pouze emotivní bytosti, ale také a především rozumové. Možná by šlo toto pominutí pochopit u 12ti leté hlavní hrdinky, ovšem u jejích rodičů asi stěží. Je mi jasné, že komplexnější model by bylo z hlediska vyprávění daleko obtížnější uchopit, ale takto to prostě u mě moc nefungovalo. Stejně tak u mě moc nefungovala hlavní zápletka. V rámci sledování sice šlo navodit atmosféru hrozící katastrofy, kdy se dvě hlavní emoce a s nimi řídící klíčové vzpomínky omylem ztratily z "řídícího centra", důsledkem čehož se začaly bortit stěžejní pilíře Rileiny osobnosti , ovšem už jen při krátkém zamyšlení stojí ústřední dějová linie na vratkých základech. Tvůrci celou dobu hrozí zapoměním, ovšem lze vůbec z ničeho nic zapomenout emoce? Rozhodně si nedokážup představit, že by takové zapomění mohlo způsobit jedno stěhování a pláč ve škole. Stejně tak nepravděpodobná je hrozba ztráty vlivu emocí na lidskou osobnost, která dle tvůrců "hrozí" před závěrečným spásným zásahem Sadness v řídícím centru. To by se jako z Riley stal terminátor bez citu? Je mi jasné, že je to film především pro děti a příliš to pitvám, ale prostě tyto rozpory nemůžu v kontextu filmu pominout. Jinak je Inside Out celkem zábavná záležitost, ovšem rozhodně jsem čekal, že ve filmu bude víc parádních konfrontací představených v traileru a ne jen po hříchu dvě. Každopádně je V hlavě jeden z mála filmů, u nějž závěr slibuje daleko zajímavější pokračování. ()

iXtr3m3

Videl som to po siedmych rokoch od vydania s osemročnou dcérkou a veru musím priznať, že viac ako vtipné je to poučné, má to veľkú nosnú myšlienku formovania osobnosti ako takej a popritom je to milé, krásne farbičkové, hravé, uletené, emocionálne a predsa len aj vtipné. Čo viac si priať? Dokonalý animák pre malých aj veľkých a navyše nestárne. ()

Stružák

Vynikající nápad, kterej svůj potenciál ale využil jenom tak napůl. Dějová linka kolem Riley byla možná až moc jednoduchá a tím pádem se do nějakých větších akcích nemohly pustit "hlavy" ostatních postav. Kdyby se velká část filmu neodehrávala v tom bludišti v hlavě Riley, mohl bejt celej film zábavnější. Takhle jsem se místy nudil. Ale určitě se jedná o kousek, na kterej se někdy podívám znovu, protože tam muselo bejt hrozně velký množství odkazů, který jsem při prvním shlédnutí neviděl. :-) ()

bloodline

Nachádza Pixar roztrasenú pôdu pod nohami? Alebo pokračuje poskakovanie na jednej nohe pred venezuelským výkladom na toaletný papier? Pravdu rozleje jedno omšové niekde uprostred. Na jednej strane, parádny umelecko-estetický zážitok pre dospelácku množinu so špičkovo vrstveným príbehom, animačne za hranicami solárnej sústavy a námetom, ktorý vytrel zrak aj velikánom abstraktného myslenia. Na strane druhej, asi ťažko pochopiteľné pohľady detisiek bažiacich po záchvatoch smiechu. Najvtipnejšiu scénu rozbalil trailer. Žalostne málo na tak veľký potenciál neobmedzených možností. Ale zlatý rytier na kotúči filmového pásu asi len ťažko unikne pixarovskej vitríne ocenení. ()

papushka

Kouzelné, roztomilé, originální! Dojalo mě to tak, že jsem se u toho v letadle musela vymluvit své zvědavé sousedce, že brečím pouze ze silné klimatizace. Emoce v mé hlavě s tím asi měly v tu chvíli co dělat... OK, to bylo krapet lame, ale každopádně nejlepší animák, co jsem za poslední dobu viděla. Brace yourself, the bald golden guy is coming. ()

divak84

Jednoduchá volba. full počet. chytré vtipné svižné. skvěle namluvené. ale pořád nejvíc oceňuji tu chytrost protože ta se v anikomediích moc nenosí. skvělym způsobem vystavené celé to prostředí v hlavě a jeho mechanismus. rozhodně super animák. ()

farfalla

Psychologie populární formou. Animace je tradičně pixarovsky dobrá. Myšlenka na smyslový svět v hlavě je skvělá. Postavy smyslů jsou také vykresleny výborně. Pro děti, ženy muži vždy jiná situace, zábavná podívaná. Jako Riley roste, vyvíjejí se i její emoce. Zvážnění příběhu, však místo jednoduchého vybalancování vyprávění, přineslo i zdětinštění postav a tím i jejich znudnění. Při putování různými oblastmi dětské paměti bylo použito příliš mnoho vtipů a zastavení, zjevně se nechtěli vzdát žádného nápadu. V řídícím centru je všechno vysoce technické, ale v archivech paměti se pak potloukají různá individua. Myslím však, že putování pamětí zabralo příliš dlouhý čas i tvůrcům, a tak se rozhodli pro rychlejší konec. Závěrečná rychlá nahlédnutí do myslí lidí a zvířat jsou zase svěží a vtipná. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (viac)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama… (viac)