Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

cergina

"Manners maketh man" - film som objavil nedávno, vyšiel však na moje narodeniny. Páčil sa mi veľmi ešte pred zistením tejto informácie. Skvelý počin. ()

PRASÁK

Tak tohle je velmi povedená akční komedie, která si tak trochu utahuje ze všech možnejch špionážních filmů. Tenhle skvělej a napínavej snímek natočil britskej režisér Matthew Vaughn, kterej se může pochlubit filmy jako: Po krk v extázi, Hvězdný prach, Kick-Ass, X-Men: První třída a na rok 2017 chystá Kingsman 2. Film „Kingsman: Tajná služba” vznikl podle knihy „The Secret Service,“ kterou společně spáchali dva britští autoři, Mark Millar a Dave Gibbons a která vyšla v Anglii v roce 2012 (česky dosud nikdy nevyšla). Rozhodnete-li se koukat na tenhle film, pak se můžete těšit na herce jako: Colin Firth, Taron Egerton, Mark Strong, Samuel L. Jackson, Sofia Boutella, Sophie Cookson, Michael Caine, Mark Hamill, Jack Davenport, Edward Holcroft, Geoff Bell, Bjørn Floberg, Hanna Alström, Jack Cutmore-Scott, Corey Johnson a další. Přeju hezkou zábavu! ()

Leguan23

Pěkný film s dobrým příběhem a vtipem. Na hlavního hrdinu se také dalo koukat. Některé scény mě hodně rozesmály a doteď nevím, jestli to má být myšleno vážně, nebo jako parodie na akční filmy. Každopádně TOP! ()

FakeRocket

Další ze série filmů které vysloveně miluji! Tenhle film zbožňuju protože jsem ten příběh prožíval současně s postavama. A vážně mě bavil! Sice je film místy stupidní ale přesto ho probije ten scénář a styl který je tenhle film natočený. ()

Talbotus

Film byl pro mě příjemným překvapením. Odnikud se vyloupl film s hezkou kamerou, dobru hudbou, vtipnou a celkem promyšlenou zápletkou a skvělým kladným i záporným hrdinou. Colin Firth z mého pohledu předvádí skvělý výkon a zejména pak jeho scény s Samuelem L. Jacksonem jsou skvělé. Filmu trochu ubližuje zbytečně násilný merchandising, který je v tomto filmu trochu méně rafinovaný než u jiných podobných. Celkově je to film, na který se člověk rád podívá a odpočine si u něj. ()

Richard.Jezd

Jeden z mála filmů který mě dokáže bavit se na něj dívat pořád a pořád dokola. Sice některé vizuální efekty nejsou k světu ale tomuto filmu to nijak neubírá na kvalitě. Opravdu jeden z nejlepších filmů o agentech. 90% ()

vampvegetar

nechcem nazrieť do zrkadla súčasného "náročného" diváka ( zvlášť u teenagerov ), no ak toto má byť medz i top 300 filmami a takú úroveň, tak platí čím viac efektov a "komiksovizácie odľahčených akčákov" ( Avengers séria a boom hollywoodu od ako tak prijateľného Iron Mana v úvode a skvelého restartu Batmana ), tak tým väčšia naplnená kasa a taška mládeže olepená komiksohrdinami. Ta komiksová presýtenosť a úspešnosť skôr navádza, že v hollywoode je mierna kríza s kvalitným scénarom a réžiou a YA filmy sú "istotou" na úspech ( sú už miešané v sci-fi, krimi, vážnom i menej dramatickom poňatí a nielen v ich doméne - fantasy ). Už úvod mi nabúral chvály na film a ak sa vyskytli nejaké prekvapivé a hodnotné prvky ( náborové testy niektoré - nie skok padákom, mýticko-dekadentná atmosféra tajného spolku ), tak tých neuveriteľných častí pre YA večne pred TV usadených zazobaných seriálových školačiek a školákov tu bolo priam nepočítateľné kvantum. Komiksový pokus o "old" 007 s modernou technikou, starým až viktoriánskym nádychom a nevyváženou hranicou medzi akčno-smrteľnými a humornými šarádami okúzlil len na súčasnú dobu "štandardnými" trikmi a priemernou priam "sardonickou" zábavou s ale kvalitným strihom scén, no nadbytočnou polevou ťahanej stopáže. Ledva za 3. /to už si skôr pozriem rýchlovku Machete alebo Pirátov/ ()

bonsetti odpad!

Ta nadhera skakajici na perech, cernej s brejlema v ksiltovce a dalsi a dalsi veci to degraduji, clovek nevi, zda je to komedie/parodie/vazne. Navic VELMI nevyrovnany zvuk ... v pulce vypnuto. Souhlas s : Ekdahl, karmalat ()

ShyMaX

Film je perfektní ve všech směrech. Líbí se mi herecké výkony všech herců, zejména Colina Firtha, Tarona Egertona a Marka Stronga. Vtipy fungují jak mají, film je svěží a zábavný. Hlavní výhoda tohoto filmu je ale doslova našlapaná akce, která se pořádně rozjede až v druhé polovině filmu. Co se příběhu týče, tak koncept je poměrně ohraný - šílený chlap se rozhodne vyhladit lidstvo a skupina přísně tajných agentů se mu v tom rozhodne zabránit. Ten šílený chlap v podání S. L. Jacksona mi přišel docela vážně super, ale jeho sekretářka (Sofia Boutella) s čepeli místo nohou byl vážně přepal. No a finální ohňostroj, kde všem vybuchují hlavy, je jen třešnička na dortu. ()

J1R1K04

Neuvěřitelně stylová, eRková, energická a hlavně fakt zábavná akční komedie, která nabízí neuvěřitelné množství originálních nápadů, skvělou hereckou partičku (přiznám se, že na začátku jsem většinu postav nesnášel, ale postupem filmu jsem je začal mít rád) a hlavně Vaughovu osobitou, svižnou a "přidrzlou" režii... Ještě nutno dodat, že do akční scény v kostele je to za solidní 80%, prostě fajnová oddychovka s několika stylovými scénami. Od akční scény v kostele se ale rozjede nehorázně stylovej a krvavej masakr, až jsem to nestačil pobrat... Zcela jasně nejlepší film pro teenagery, jaký jsem kdy viděl. Stylová zábava, kterou chci vidět znovu... PS: Těch pět hvězdiček je sice fakt těsně, ale kvůli tomu akčnímu masakru v kostele je rád dám :) ()

ferika

Zaciatok fajn, ked manik popreskakuje cez balkony na ulicu, tak som si pomyslel - nooo! Ale zaujimavej eksn bolo stale menej, hlody trapnejsie a ku koncu ... no co mala znamenat ta mazanica? To uz "Agent Cody Banks" mal v sebe viac potencialu na prekvapka, inteligentnejsie kecy a eksn. Mali tam jednu celkom fajn kocku a co urobili? Trochu lovestory by mi aspon trochu zdvihlo ... naladu. Celkovy dojem = nuda! A to je myslim odo mna prvy film na CSFD s takymto hodnotenim. Celkom nechapem ten pocet 4-hviezdickovych hodnoteni. ()

Sejkorka

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller , čili adaptace komiksu. Asi kultovní pro mládež, pro mne spíš Jak pejsek a kočička pekli dort. Oceňuji jednu věc a to je hudba, nejen písničky, ale i ta filmová. Hned úvodní Money for nothing od Dire Straits je úžasná upoutávka pro následující příběh. Hercům moc nesvědčí dabing, možná originál s titulky by byl lepší řešení. U George Clooneyho je člověk zvyklý na Kanyzu pomalu jako u Fuňéze na Filipovského. Další pokračování (Kingsman: Zlatý kruh) mne už nezajímá .... Ještě encyklopedická poznámka : Matthew Vaughn jako režisér třeba Hvězdný prach nebo Kick- Ass ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu